Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 19-09-2019, 13:18

Autor Wiadomość
 Tytuł: Ciekawostki
PostNapisane: 03-11-2013, 16:47 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Platforma: PS3
Możliwe, że wielu to zobaczyło, ale chciałby się podzielić pewnym spostrzeżeniem. Pod koniec gry, gdy musimy zdobyć strój aby dostać się na przyjęcie, śledzimy pewnego włoskiego urzędnika. Wspomina on o Florencji. Mówi, że się za nią stęsknił. Jest nawiązanie do Assassin's Creed 2, czyli najbardziej klimatycznej gry Ubisoftu (taka prawda. Nie grafika odgrywa główną rolę, a wręcz przeciwnie, jest trzeciorzędna).

Nie "taka prawda", tylko taka Twoja opinia. Temat przekształciłem ogólny o ciekawostkach. Dbaj bardziej o pisownię w postach. -- Erudito

Tytuł: Re: Easter egg Florencja.
PostNapisane: 03-11-2013, 18:59 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
1. Na wszelki wypadek proponowałbym dodanie "SPOILER" do nazwy tematu.
2. Zapomniałeś dodać, że ów włoski urzędnik brzmi prawie identycznie jak Ezio. Ma dokładnie ten sam akcent. AC wiki nawet pisze, że głosu użyczył mu Roger Craig Smith, ale nie ma na to jeszcze potwierdzenia.
Jakby timestamp się zepsuł, słychać 9:45
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... JE#t=9m45s
Brzmi jak połączenie Ezio i Waltera White'a :P

Tytuł: [SPOILERY] Łatwa kasa
PostNapisane: 04-11-2013, 18:48 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Podzielę się z wami oszustwem na kasę. (Osobiście z niego nie korzystam) Sekwencja 2, wspomnienie 3. Możemy okraść trzech templariuszy. Mają około 600 Reali. Po tym dezsynchronizujemy się i powtarzamy to ile chcemy. (Znam to z pewnej angielskiej stronki jakby co)

Tytuł: Re: [SPOILERY] Ciekawostki
PostNapisane: 04-11-2013, 19:14 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Platforma: Xbox One
@up: 600 Reali? Trochę mało. To już lepiej popływać między wysepkami, złupić jakąś plantację, wykonać zabójstwa i upolować kilka skór- będę miał 10x więcej i w dodatku w przyjemniejszy sposób zdobyte.

PostNapisane: 05-11-2013, 19:19 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Ale chodzi mi tak na początek bo od razu nie ma wielu możliwości w zdobywaniu pieniędzy.

PostNapisane: 05-11-2013, 19:50 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
Platforma: PC
@fribek: To jest chyba cel dodatkowy misji :P

PostNapisane: 05-11-2013, 21:24 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
To jest na 100% ale jak się zdescychronizujesz(nie wiem jak to się pisze) to ta kasa ci zostaje i możesz to powtórzyć ile chcesz.

Tytuł: Pozostałości po erotycznej mini-grze?
PostNapisane: 05-11-2013, 21:40 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
W posiadłości lub w jej okolicy możemy spotkać kobiety, w tym Asasynki z którymi można wejść w interakcję. Zaczynają one wtedy uciekać. Jeśli je dogonimy (nie musimy ich łapać/zabijać) gra teleportuje nas do sypialni w posiadłości. Kobieta leży na łóżku a Edward stoi obok niego. Oboje są w normalnych strojach, nie odgrywają żadnych specjalnych animacji, nie ma żadnych dodatkowych dźwięków. Co więcej, w pokoju zawsze znajdują się 2 inne kobiety. Jedna pali cygaro lub popija coś z butelki, a druga stoi obok łóżka. Z tą drugą również da się wejść w interakcję. Ekran na moment się wtedy wyciemnia, a po powrocie druga kobieta leży już na łóżku, obok tej pierwszej. Pomiędzy znowu nic się nie dzieje.

Nie mam pojęcia do czego to służy, ale ośmielę się zasugerować, że może to być jakaś pozostałość po erotycznej mini-grze, jak te znane z God of War. Być może sytuację da się jakoś rozwinąć - mi niestety (?) się nie udało. Stąd pytanie - wiecie coś więcej o tych tajemniczych skryptach?

PostNapisane: 06-11-2013, 00:46 
Najemnik
Najemnik
O jakiej posiadłości mówisz? Może to tylko taka scenka wyrwana z trailera gdzie lezaly dwie kobiety, a Edek odchodzi.

PostNapisane: 06-11-2013, 01:50 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Mówię o kryjówce na Great Inagua. Tej którą się ulepsza i w której używa się kluczy żeby zdobyć zbroję. Nie, nie chodzi mi o scenki z trailera. ;) Tak jak mówię, to czysty gameplay bez dodatkowych animacji czy dźwięków. Nagrałem całość, żeby nie było nieporozumień: http://www.youtube.com/watch?v=b-89kQoUyB8

PostNapisane: 06-11-2013, 21:48 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
@CTSG:
Masz może fabułę ukończoną? Albo kryjówkę rozbudowaną w 100%? Bo dzisiaj przypłynąłem specjalnie na wyspę, aby to sprawdzić, ale w ogóle nie mam tam tej asasynki. Co prawda mam dopiero ok. 55% synch. więc może to jest powód.
Nie wydaje mi się jednak, aby miało się to jakoś dalej potoczyć. Pewnie taki bajer- jest, ale nic z niego nie wynika. Bo co to mogłoby być? Wyzwanie pt. "Zgromadź X kobiet na łóżku Du Casse"?

PostNapisane: 06-11-2013, 22:13 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
@TemplarGrandMaster:
Tak, fabułę mam już ukończoną. Synchronizacja na 78%. Co do rozbudowy kryjówki niestety nie jestem pewien, bo po ostatnim zakupie (domek dla gości za 40,000) plany i skrzynie z którymi wchodziło się w interakcję żeby dokupić coś nowego zniknęły. Z drugiej strony nie dostałem trofki za maksymalne rozbudowanie kryjówki, więc nie wiem czy to bug, czy czegoś mi jednak jeszcze brakuje.

Też mi się nie wydaje, żeby dało się tę interakcję dalej rozwinąć. Zwyczajnie jestem ciekaw, czy to jakaś mechanika którą ktoś robił, ale nie skończył, czy może coś co było skończone, ale zostało celowo okrojone, żeby nie mieć problemu z ratingiem. ;)

Tytuł: Możliwa informacja na temat jednej z kolejnych części AC
PostNapisane: 06-11-2013, 23:28 
Nowy rekrut
Nowy rekrut
Platforma: Xbox 360
Niektórzy z was pewnie już widzieli ten obrazek http://media.officialplaystationmagazin ... HP5tg.jpeg Jest to podobno creen ze wczesnej wersji kolejnego POP, ale przeglądając pliki Abstergo w ACIV natrafiłem na grafikę przedstawiającą tą samą postać na tle egipskich piramid. Były to pliki ewentualnych projektów, którymi Abstergo ma zamiar zająć się w przyszłości. Co o tym sądzicie?

PostNapisane: 06-11-2013, 23:54 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
00michal00 napisał(a):
Były to pliki ewentualnych projektów, którymi Abstergo ma zamiar zająć się w przyszłości. Co o tym sądzicie?
Sądzimy, a raczej jesteśmy pewni, że Ubisoft po prostu umieścił w grze materiały sprzed AC1 - z czasów, w których miał być kolejną częścią PoPa.

Edit: pierwszy wynik w grafice google :D

PostNapisane: 07-11-2013, 01:35 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Nie wiem czy Ubi świadomie wrzuca arty z PoP do AC, czy może faktycznie coś knują, ale Michałowi trzeba przyznać rację - zbroja jest właściwie identyczna. ;) Screen zrobiłem przed chwilą: LINK

PostNapisane: 07-11-2013, 07:10 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
W sumie w teraźniejszości dowiadujemy się jakoby Black Flag był nowym projektem Abstergo, który współpracuje z Ubisoft- gdzieś było to napisane, albo nawet powiedziane.
Myślę więc, że na potrzeby tego elementu, twórcy chcieli połączyć jakoś Ubi z fikcyjnym Abstergo- choćby umieszczając info. o realnych dziełach studia. Sytuacja gdzie fikcja zderza się z rzeczywistością.
Ale gratuluję spostrzegawczości. Pierwszy raz słyszę, że AC miało być kontynuacją PoP.

PostNapisane: 23-11-2013, 18:31 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
Ktoś próbował odczytać kod QR z lepkich notek? http://i.imgur.com/a7KiLwd.jpg

Obrazek
Kod:
Raw text: Secret Note
Raw bytes: 40 b5 36 56 37 26 57 42   04 e6 f7 46 50 ec 11 ec 11 ec 11
Drugi (z notek w grze, nie w menu) jest nieczytelny. I am disappoint.

PostNapisane: 23-11-2013, 23:59 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Za ciekawostkę można uznać to, że jedna z nazw okrętu to Davenport.

PostNapisane: 25-11-2013, 20:18 
Żołnierz
Żołnierz
Z tego co pamiętam w grze było dużo nawiązań do poprzednich części :P

Najbardziej rzuca się w oczy Rebbeca i Shaun czy jakoś tak.

A jako ciekawostka - Czy ktoś z Was zauważył wytłumaczenie dla poprzedniej części? W obserwatorium były fiolki. W jednej z misji w trakcie rozmowy mówią że trzeba będzie ją od nowa skompletować.
Tadam! I oto powód dlaczego Altair po zabiciu nabierał krew zabitego na pióro :D

PostNapisane: 25-11-2013, 20:35 
Najemnik
Najemnik
Altair nabierał krew na pióro jako dowód zabójstwa. Obserwatorium działa tylko na żywych :)

PostNapisane: 25-11-2013, 20:58 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Tak, gdyż ta akcja z piórami to była taka jakby "tradycja".
P.S AC IV to jedyna (duża) część sagi o zabójcach w której nie ma piór :)
AC I - wspomniane pióra przy zabójstwach
AC II - kompletowanie prezentu młodszego brata dla mamy Ezia
AC: B - znajdźka
AC: R - znajdźka
AC III - znajdźka

PostNapisane: 25-11-2013, 21:06 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Drobna ciekawostka, a zarazem kolejne nawiązanie do ACIII.
W bazie danych możemy przeczytać, że Duncan Walpole jest krewnym Roberta Walpole'a- premiera Wielkiej Brytanii w latach 1721-1742.
W prologu AC III widzimy kawałek Opery Żebraczej, która była w istocie satyrą na nieudolne rządy właśnie premiera Walpole'a.
Ponadto jest bardzo możliwym, ze w epilogu AC IV jesteśmy właśnie na premierze Opery Żebraczej. Zaczęła być wystawiana od 1728 roku. Haytham zabija Wielkiego Mistrza w 1754 roku.Gdybyśmy przyjęli, że w AC IV mały Haytham ma 10-11 lat, a w prologu AC III ok. 36-37 lat wszystko byłoby bardzo prawdopodobne.
Choć ten ostatni akapit to już taka moja lekka nadinterpretacja. ;)

PostNapisane: 26-11-2013, 09:54 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Nie wiem czy to ciekawostka, ale zbierając listy poprzedniego mędrca, można się dowiedzieć że w pobliżu Bostonu pracował dla człowieka nazwiskiem Davenport. (z tego co pamiętam był biały, ale miał sporo niewolników. Achilles nie był czasem Mulatem urodzonym w koloniach?)

PostNapisane: 28-11-2013, 04:38 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Hakując komputery abstergo możecie natknąć się na ulotkę reklamującą system bezpieczeństwa CtOS (Watch Dogs)

PostNapisane: 29-12-2013, 10:55 
Adept
Adept
Platforma: PC
w pierwszym ataku na fort ed mówi uroczą kwestię o wycinaniu warg i karmieniu nimi.

Pewien francuski pirat naprawdę tak zrobił. Jawne nawiązanie