Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 19-09-2019, 13:17

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 64 Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Broń w Assassin's Creed IV: Black Flag
PostNapisane: 27-04-2013, 19:36 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Jakby konstrukcja pistoletów skałkowych i muszkietów była trudna... :p Chodzi mi o realia gry. Z HP można było wystrzelić całkiem sporą ilość pocisków na minutę, z broni z ACIII... nie wiem, czy 2 pociski.

PostNapisane: 27-04-2013, 19:38 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Ale pocisk był wolniejszy i słabszy.

PostNapisane: 27-04-2013, 19:39 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
KoRner napisał(a):
Fajna, ale trochę przestarzała i słaba.
Czy ja wiem że przestarzała i stara? Wg. mnie ukryty pistolet nie trzeba nabijać, wystarczy przeładować. Porównaj sobie długość czasu ukrytego pistoletu ze zwykłym. Pistolety wtedy były bardzo prymitywne, przy tym zajmowały trochę miejsca. Ja chciałbym też powrót noży do rzucania, te zatrute strzałki są bezużyteczne, nie widzę sensu dla którego miałbym ich używać. Noże do rzucania są szybkie, ciche i jak najbardziej w stylu asasynów. Łuk Connora był trochę nieporęczny zanim nasz asasyn naciągnie cięciwe, żołnierze potrafią mu wpakować z 6 kulek.

PostNapisane: 27-04-2013, 21:31 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Sanks5 napisał(a):
W końcu asasyn powinien umieć wmieszać się w tłum, a z 2 pistoletami na piersiach to trochę trudne...
Przyjrzyj się 1 trailerowi na końcu idzie załatwić jednego templariusza i nie ma pistoletów. :wink: :suicide:
Sanks5 napisał(a):
Ja chciałbym też powrót noży do rzucania, te zatrute strzałki są bezużyteczne, nie widzę sensu dla którego miałbym ich używać.
Popieram.Noże były bardzo dobre i tanie !!! :shock: Ale trucizna w pewnych sytuacjach jest przydatna.
Sanks5 napisał(a):
Porównaj sobie długość czasu ukrytego pistoletu ze zwykłym.
Ukryty przeładowywaliśmy tak szybko bo Altair skonstruował go na podstawie technologii Tych Którzy Byli Przed Nami. :P

PostNapisane: 27-04-2013, 22:12 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Sanks5 napisał(a):
Ciekawe ile czasu Edward będzie mógł wytrzymać pod wodą, bo jak wynika z trailerów to na pewno będziemy tam coś robić
Będzie pewnie coś takiego jak w Liberation. Aveline potrafi nurkować, co prawda w tylko w czasie misji głownych, ale to zawsze coś. Wracając do pytania. Podczas nurkowania na górze ekranu wyświetla się niebieski pasek, który powoli się wyczerpuje. Pusty pasek=Śmierć asasyna.

PostNapisane: 02-05-2013, 01:30 
Adept
Adept
Myślę, że najpierw będziemy mieć 2 pistolety, a później wraz z rozwojem postaci dokonamy upgrade do 6. Podobnie jak w przypadku naszego okrętu gdzie na początku gry ma mieć on 6 armat a maksymalnie 56, i dodatkowo 4 działka obrotowe.

Zresztą mało tu poświęcacie uwagi uzbrojeniu okrętu a połowę czasu w grze się spędzi na i pod wodą, więc okręt będzie bardzo ważnym elementem gry - twórcy nazywają go nawet drugim głównym bohaterem. Okręt będzie wyposażony w taran (oczywiście nie od razu, będziemy musieli go stale rozwijać), czy różne rodzaje amunicji w tym kule złączone łańcuchem (do niszczenia masztów), czy kule z odłamkami.

Chciałbym by wróciły noże do rzucania, a bomby jako dodatek mogłyby być. Powinni dać harpun do walki podwodnej z rekinami (jakąś broń muszą dać w tej kwestii), fajnie, że dadzą wreszcie dmuchawkę - jest to stara broń ale skuteczna i dla asasyna wręcz stworzona (używali jej ninja).

Z tego co widziałem na na głównej stronie nie ma o tym, że jako ULC/DLC będzie srebrny pistolet Kapitana Morgana, miecz rodzinny Edwarda Kenwaya oraz złoty Miecz Edenu - brzmi jak broń prastarej cywilizacji, myślę, że będzie to najpotężniejsza broń biała w grze :) . Co do walki przy użyciu kolby to jestem za ale miałoby to sens jedynie w przypadku kolb muszkietów. A czy wrócą jakieś bronie z AC3 to nie wiem, w końcu to jest prequel więc nie muszą - dotychczas każda kolejna część sagi była w chronologicznym porządku. Więc miało to sens, że mamy broń którą kiedyś mieliśmy - broń powiedzmy z 2 w 3 - ok ale na odwrót to bez sensu.

PostNapisane: 02-05-2013, 08:59 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
GoldenApple napisał(a):
że jako ULC/DLC będzie srebrny pistolet Kapitana Morgana, miecz rodzinny Edwarda Kenwaya oraz złoty Miecz Edenu - brzmi jak broń prastarej cywilizacji, myślę, że będzie to najpotężniejsza broń biała w grze :)
Czekaj...mówisz że będzie można używać tego miecza, który był wspomniany w AC2?

Tego miecza?:
http://assassinscreed.wikia.com/wiki/Swords_of_Eden

A skąd masz te info? Jakieś źródło? Przyznam że mnie zainteresowałeś.

PostNapisane: 02-05-2013, 12:26 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
Po Joannie d'Arc miecz dostali Templariusze, którzy spalili ją na stosie. Dalej o jego losach danych nie mamy.

PostNapisane: 02-05-2013, 13:09 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
GoldenApple napisał(a):
Podobnie jak w przypadku naszego okrętu gdzie na początku gry ma mieć on 6 armat a maksymalnie 56, i dodatkowo 4 działka obrotowe.
Masz na myśli falkonety?

PostNapisane: 02-05-2013, 13:13 
Adept
Adept
Nie wiedziałem, że chodzi o Ekskalibur - fajnie.

http://forums.ubi.com/showthread.php/76 ... 9acd7a433d

Nie powiedzieli dokładnie ale raczej chodzi o falkonety.

PostNapisane: 02-05-2013, 19:15 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
DarthDestruktor napisał(a):
Czekaj...mówisz że będzie można używać tego miecza, który był wspomniany w AC2?Tego miecza?:http://assassinscreed.wikia.com/wiki/Swords_of_EdenA skąd masz te info? Jakieś źródło? Przyznam że mnie z
Miecz z Edenu? Kolejny Artefakt? :D To by było ciekawe tylko działanie miecza jest nieznane.Z tego co wyczytałem tam na tej Angielskiej wiki to używał go Perseusz do zabicia Meduzy.Słynny Attyla nazywany biczem bożym w tym czasie miecz był znany pod nazwą Miecz marsa lub Mieczem Attyli.Rzeczywiście Attyla na obrazach z wikipedii jest przedstawiany z mieczem.Następny właściciel miecza to król Artur, miecz nazwał Excaliburem i z jego pomocą stał się królem Anglii (kolejny dowód że miecz jest potężny).Następna informacja o mieczu to ta że skandynawski bóg Odyn przebrany za żebraka wbił miecz w drzewo zwane Barnstokkr, następnie stwierdził że każdy kto go wyciągnie posiądzie miecz.Dokonał tego wojownik Sigmund który potem uznał miecz za jego własny (działanie zgubne artefaktu).Kolejna informacja o mieczu i jego kolejnym właścicielu to czasy Altair' a kiedy był w Mongolii.Altair walczył wraz ze swym synem Darimem i Asasynem Qulan Gal' em przeciwko Czyngis-chanowi.Czyngis-chan był znany ze swojej mocy którą dawał mu FE (najprawdopodobniej miecz).Qulan Gal zabił Czyngis-chana w 1227, ale nigdy nie ustalono czy źródłem jego mocy był Miecz z Edenu.Ostatnią właścicielką miecza była Francuzka Joanne of Arc.Joanne doprowadziła siły francuskie do wielu zwycięstw nad Anglikami i ich sojusznikami. Niemniej jednak, że w końcu została złapana przez burgundzkich żołnierzy i przekazany dla Anglików następnie Templariuszy. Templariusze spalili ją na stosie, w celu przejęcia miecza dla siebie.To koniec historii miecza z Assassin's Creed wiki, dodam tylko że podobno miecz mieli Borgiowie ale to tylko plotki.Dalsza Historia miecza jest nieznana możliwe że zawędrował na "Nowy Świat", czyli całkiem możliwe że go zdobędziemy. :D

PostNapisane: 05-05-2013, 13:19 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Obrazek

Faktopedia to the rescue.

PostNapisane: 05-05-2013, 19:04 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
W trójce była broń podobna do kaczej stopy i raczej się ona nie sprawdzała (przynajmniej dla mnie). Po za tym Edward to jedno osoba armia (co to dla niego 8-10 zbuntowanych marynarzy).

PostNapisane: 06-05-2013, 19:32 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Nie bez powodu te artykuły trafiają na główną:
Cytuj:
Jean Guesdon, dyrektor kreatywny Assassin’s Creed IV: Black Flag:
Głównym wyposażeniem Edwarda będą dwa pałasze oraz kilka pistoletów. [...] Poza tym, Edward będzie miał dmuchawkę z kilkoma strzałkami, dwa ukryte ostrza (klasyka AC) i będzie mógł używać broni zabranej wrogom – karabinów, miecza, noży i ciężkiego topora. Powróci również strzałka z liną.

PostNapisane: 06-05-2013, 21:58 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Dmuchawka bardzo fajna broń :D Miałam okazję wypróbować ją podczas gry w ACIII:L. Cieszę się, że będziemy mogli używać jej w ACIV:BF.

Co do systemu walki zgadzam się z przedmówcą (ja***). Zdobywałam forty wraz z Ratohnhake'ton'em zanim został asasynem. Tylko ja, cały fort czerwonych kubraków, młody Indianin i jego tomahawk. Było miło, ale trochę za łatwo :D

PostNapisane: 07-05-2013, 13:46 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Jestem ciekawy skąd Edward weźmie strzałkę z linką i czy wrócą noże do rzucania

PostNapisane: 07-05-2013, 16:36 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
La Volpe12 napisał(a):
Jestem ciekawy skąd Edward weźmie strzałkę z linką
Teoria wstępna:
-Uzyska od kogoś/sam zdobędzie --> przekaże Achillesowi bądź jego ojcu/mistrzowi--? linkę otrzymuje Connor.

PostNapisane: 07-05-2013, 18:27 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Akurat ta broń pasuje idealnie do asasynów (jak noże do rzucania). A system walki jest tak dobry, że prawie wszystkie forty zdobyłem na samym początku gry (jak Connor był jeszcze indiańcem ).

Posty będące offtopem usunięte. To nie temat o poziomie trudności. - Nesy

PostNapisane: 09-05-2013, 18:27 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
La Volpe12 napisał(a):
Jestem ciekawy skąd Edward weźmie strzałkę z linką
Jak to skąd? Przecież Achilles mówił że to jeden z darów Shao Yun.
La Volpe12 napisał(a):
Może by to i przeszło ale gdzieś bliżej Indii a nie u piratów na karaibach
Czemu nie? Mogłyby być darem od Asasynów z Indii dla Europejskich a następnie przewiezione na Karaiby.Podobna Historia jak z Shao Yun.
ja35742 napisał(a):
Mam nadzieję że zrobią inny system walki niż w trójce bo tam było tak łatwo że do fortów kontrolowanych przez Templariuszy wchodziłem bramą główną.
Może lekko zwiększą poziom trudności ale nie bardzo, tak jak powiedział Czester: "Ubisoft mówił że AC IV ma być otwarte na nowych graczy."
Cukierek napisał(a):
Fajnie by było jeszcze jakby był jakiś wybór tych roślinek, tak z 10-15 gatunków, każdy w BDA w jakimś stopniu opisany, i trzeba by samemu wymyślić/sprawdzić w necie jakie kombinacje dają jaki efekt.
Może będziemy dostawać przepisy na truciznę od jakiś Zielarzy.Chciałbym aby można było uśpić wroga strzałkami. :D

PostNapisane: 09-05-2013, 20:47 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
DaaJay napisał(a):
Jak to skąd? Przecież Achilles mówił że to jeden z darów Shao Yun.
Ale jesteś świadom/a że Shao Jun żyła za czasów Ezio (jakieś 300 lat wcześniej niż akcja AC3)?
Więc zdecydowanie nie mogła przekazać je Achillesowi.

PostNapisane: 11-05-2013, 15:12 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
DarthDestruktor napisał(a):
Ale jesteś świadom/a że Shao Jun żyła za czasów Ezio (jakieś 300 lat wcześniej niż akcja AC3)?Więc zdecydowanie nie mogła przekazać je Achillesowi.
Tak ale chodziło mi o to że przywiozła je dla Asasynów z Europy i w bractwie rozdawano tę broń.
AdAssassin napisał(a):
Fajnym motywem będzie ograniczona ilość amunicji/kul, a gdy nam się skończy napychać armaty czym popadnie np. zastawą jak piraci z Karaibów.
Yyy...No nie wiem czy tak fajnie ja sądzę że jak się skończą to mamy do wyboru: podpalenie, abordaż lub staranowanie. :D Co myślicie o tym aby wypełniać butelki naftą i rzucać na wrogi statek? To lepsze rozwiązanie niż strzelanie zastawą :shock: a równie tanie i szybkie.

PostNapisane: 11-05-2013, 19:08 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
Nie lubię być zmuszany do interweniowania w sprawach moderacyjnych, ale:

Ten wątek miał w oryginale być dyskusją na temat broni, co do których mamy pewność że znajdą się w grze. Tymczasem ostatnich parę stron stanowi czysta gdybologię posiadająca niewielką wartość merytoryczną i do stanu faktycznego w AC4 odnoszącą się dosyć nijako. Za 20 minut temat posprzątam, a rokujące spekulacje wydzielę gdzieś indziej.

PostNapisane: 11-06-2013, 14:25 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Właśnie obejrzałem filmik na którym widać całkiem nieźle uzbrojenie Edwarda.Potwierdziły się moje podejrzenia o jednym, normalnym HB oraz o tym że będziemy mogli wbijać kije w przeciwnika ale o dobiciu go kołem sterowym nawet nie marzyłem :D widać płynność rozgrywki która w pewnym stopniu przypomina tę z III.

PostNapisane: 11-06-2013, 15:32 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
DaaJay napisał(a):
ale o dobiciu go kołem sterowym nawet nie marzyłem
Myślę że raczej taka opcja pojawiła się tylko na trailerze a w grze najwyżej będzie jakaś cutscenka w jakiejś misji głównej gdzie może dobijemy przeciwnika sterem.

PostNapisane: 24-06-2013, 06:26 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Sanks5 napisał(a):
WRACAJĄC, do tematu broni w AC:4. Osobiście uważam że ubisoft przesadził z ilością pistoletów jakie może przenosić nasz Edzio. Wyobraźcie sobie że wszystkie 4 pistolety które macie to pistolety dwulufowe, co daje aż 8 pocisków. A co dopiero 6 pistoletów.
Jak już ktoś napisał, Czarnobrody nosił 6 na jednym ramieniu, więc teoretycznie mógł założyć więcej. Dla mnie może być pod warunkiem, że będziemy wybierać uzbrojenie. Np zdejmując miecz, albo właśnie te pistolety.

Sanks5 napisał(a):
Na kolegę wynalazcę to bym nie liczył. W okresie piractwa raczej nie było wielkich wynalaców.
John Harrison wynalazł chronometr, używany na statkach. Wynalazcy byli, ale faktycznie mniej niż choćby we wczesnym renesansie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 64 Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona