Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 24-07-2019, 04:47

Autor Wiadomość
 Tytuł: Co sądzicie o Connorze?
PostNapisane: 06-12-2012, 17:58 
Adept
Adept
No tak, nowa gra, nowy bohater. Jeśli ktoś już grał to o nowym protaganiście ma wyrobiona opinię.

Jak dla mnie Connor był miłą odmianą po brawurowym, śmieszałkowatym Ezio, jednak boli mnie kilka rzeczy. Po pierwsze: ten gościu jest bardziej naiwny od pięciolatka. Nie mówię tu o walce po stronie patriotów, przez których wybito większość indiańców, ale o jego całkowitej wierze w dobroć asasynów. Po części 3 myślę, ze gdyby przyszło mi dołączyć do Templariuszy lub Asasynów, to wybrałbym tych pierwszych. Chcą tego samego co asasyni, a używanie takich, a nie innych metod nie robi ich złymi (asasyni nota bene robili to samo, tylko że samym templarom). Po drugie ta jego skromność, jak ja kurcze nie lubię takiej naginanej skromności u ludzi. Facet potrafi rozwalić 3/4 oddziału, a na końcu dorzuci tylko "Ja tylko pomogłem", gdyby dorzucił do tego jakiś krzywy uśmieszek to byłoby to fajne, ale w sposób jaki on mówi nie pozwala mi się śmiać z jego niezbyt licznych żartów. No i po trzecie. Czasem mam wrażenie, że on jest po prostu głupi, lub takiego udaje. Tu chyba nie muszę już nic dopisywać.

No to ja już swoją frustracje wylałem na papier (chyba bardziej ekran), teraz wasza kolej. A i mimo tego co napisałem to bardzo lubie Connora, ale czasem mnie wkurza.

Spację stawia się po znakach interpunkcyjnych typu kropka, przecinek, dwukropek; nie na odwrót. -- Erudito

Tytuł: Re: Co sądzicie o Connorze?[Możliwe spoilery]
PostNapisane: 06-12-2012, 18:04 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Podoba mi się ten bohater, ale brakuje mi Ezia z czasów np Brotherhooda.
Jedno czego nie lubię w Connorze, to... Ciężko to nazwać, ale w większości sytuacji, Ezio dałby komuś po ryju, a Connor jest taki miły i szlachetny. Jak zwał tak zwał. Miałem wiele momentów w grze, kiedy mówiłem do siebie "Ezio już by dawno go zabił". Np podczas tego jak wpakowali Connora do więzienia. Jak to możliwe? Ezio nawet by się nie dał dotknąć!
To tyle.

Ostatnio edytowano 06-12-2012, 18:57 przez Tintai, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: Co sądzicie o Connorze? [Możliwe spoilery]
PostNapisane: 06-12-2012, 18:32 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
DeArix napisał(a):
Po części 3 myślę, ze gdyby przyszło mi dołączyć do Templariuszy lub Asasynów, to wybrałbym tych pierwszych.
Zacytuję siebie po raz kolejny.
Erudito napisał(a):
Jak by Ci się żyło, gdyby ktoś z poglądami niezgodnymi z Twoimi narzucał Ci swoją wolę?
*
Tintai napisał(a):
Ezio nawet by się nie dał dotknąć!
Chwila, jak to? To już nie jest w modzie narzekanie na asasyna-czołg? Teraz znowu ma przed nim uciekać nawet powietrze? ;>

PostNapisane: 06-12-2012, 18:58 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Ja nigdy nie narzekałem :) Brakuje mi tej twardości Ezia. Connor jak dla mnie jest zbyt miękki.

PostNapisane: 06-12-2012, 21:00 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Connor jest nieco miękki, bo został tak wychowany. Spędził wiele czasu wśród Indian, a Ci oraz warunki, w jakich dorastał - lasy - raczej nie sprzyjają budowaniu agresji.
Ezio już od dziecka był porywczy, bo był Włochem, a Ci z natury są głośni (nie obrażając bynajmniej nikogo).
Connor też potrafi się wściec, ale nawet wtedy zachowuje spokój (wiem, jak to brzmi, ale cóż...).
Ogólnie nasz bohater AC III jest postacią, której charakter ukształtowano tak, a nie inaczej i nie sądzę, by z jakiegoś powodu można by go za to winić.

PostNapisane: 06-12-2012, 23:52 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Zaiste rozbawił mnie fakt, że... raz Connor mówi, że jest przyjacielem tych pospolitych ludzików i tak pomaga im co rusz... a po chwili spotyka się z jakimiś ludźmi którzy pomagają mu w walce z czerwonymi kubrakami itd i nie dość że rękę strąca gdy facet chce go poklepać ale jeszcze tak bykiem patrzy... Raz robią z niego miłego, nieświadomego baranka.. a innym razem narwanego, nietowarzyskiego typa... lol xD

PostNapisane: 06-12-2012, 23:56 
Najemnik
Najemnik
Platforma: Xbox One
Drzuma napisał(a):
innym razem narwanego, nietowarzyskiego typa
dokładnie misja dla myśliwej, gdzie chłopina klęka i prosi żeby go nie zabijać, a Connor nąszalancko wbija mu w plecy ostrze :) Czyli takim melepetą znowu nie był.

PostNapisane: 07-12-2012, 15:43 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Mnie również denerował charakter Connora. I nie mówię tu nawet o tym jego "spokoju", a raczej głupocie.
Rozumiem, że wychowywał się wśród Indian, ale nawet gdy jego wróg przedstawia sensowe argumenty i udowadnia, że nie chce niczego złego, Connor jeszcze bardziej go nienawidzi.
Podobna sytuacja- ojciec uświadamia mu, że templariusze nie są tacy źli, Connor stoi przy swoim. Okazuje się, że to przyjaciele Connora zniszczyli jego wioskę, a ten wścieka się na Haythama. Gdybym mógł popatrzyłbym na scenę śmierci Connora by dostać Prequel Haythamem, lub chociaż nowego asasyna.

PostNapisane: 07-12-2012, 16:54 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Drzuma napisał(a):
rękę strąca gdy facet chce go poklepać ale jeszcze tak bykiem patrzy...
Te momenty przyprawiały mnie o bardzo duży uśmiech na twarzy :) Za takie scenki + się należy.

Z charakteru bardzo podoba mi się Haytham. Taki zimny niczym... Templariusz :)

Jeszcze co do BH to na pewno brakowało mi choćby scenki z porwania Da Vinciego, gdzie Ezio leje po mordzie Ducio. A ten pada(martwy?) na glebę. Piękna scena.

Tytuł: Co sądzicie o Connorze? [Możliwe spoilery]
PostNapisane: 07-12-2012, 17:55 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Tintai napisał(a):
[...]pada(martwy?) na glebę. Piękna scena.
Jeżeli pamięć mnie nie myli, to Duccio można też spotkać w Konstantynopolu.

PostNapisane: 07-12-2012, 18:14 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Tak, co jest trochę dziwne, bo w BH on ginął. Przynajmniej leżał sztywny na ziemi.

PostNapisane: 07-12-2012, 19:11 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Na pewno nie ginął. Ezio nie miał powodu, by go zabijać. Przecież to była młodzieńcza historia, po trzydziestu latach emocje powinny się ustabilizować, prawda?

PostNapisane: 07-12-2012, 19:21 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Ginął. Leżał jak kłoda po tym jak Ezio mu przyłożył. Zobacz na YT misję z DLC Da Vinciego.
Ja uznaję jednak, że Ducio był ciężko ranny i nieprzytomny, bo jednak w Rev był.

PostNapisane: 07-12-2012, 20:16 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Większość zarzutów odnośnie postaci Connora wymieniłam już na czacie, ale może zbiorę to teraz wszystko razem w jednym poście.

Głównie drażni mnie brak konsekwencji w jego postępowaniu. Niezrozumiałe decyzje, czy niektóre reakcje. Bo chociaż Connor ciągle powtarza, że najważniejsze jest jego plemię, zdaje się robić wszystko w jego obronie i przez pół gry ściga Lee za spalenie wioski, to w ostateczności, gdy dowiaduje się, że za wszystkim stał Waszyngton, co robi? Obraża się. Zwyczajnie strzela focha. Także na ojca, co jest dla mnie całkowicie niezrozumiałe. Natomiast samego Waszyngtona zostawia w spokoju. Zapomina też o tym, że chciał spróbować porozumieć się z Templariuszami, o czym wspomniał Achillesowi i dalej bez opamiętania ich eliminuje.

Poza tym, jest zbyt naiwny. Rozumiem, że częściowo wynikało to z jego pochodzenia i wychowywania się z dala od cywilizacji, ale bez przesady. Na każdym kroku daje się wykorzystywać ludziom wokół siebie. Haytham słusznie wspominał też o jego ignorancji, a ja dodałabym do tego także upartość. Bo chociaż ojciec wielokrotnie wypominał mu błędy, do niego wciąż nic nie docierało. Czasem też sprawiał wrażenie, jakby był zupełnie pozbawiony emocji. A w większości scenek i dialogów zwyczajnie brakowało mu charyzmy.

W miarę przekonująco wypadły tylko jego słowne utarczki z ojcem, kiedy pokazywał nieco charakteru. Albo momenty, kiedy w końcu się komuś sprzeciwiał i widać, czy raczej słychać było w jego głosie jakiekolwiek emocje.

No i wciąż jego postać nie irytuje mnie tak bardzo, jak Ezio.

PostNapisane: 07-12-2012, 23:55 
Najemnik
Najemnik
Nesy napisał(a):
No i wciąż jego postać nie irytuje mnie tak bardzo, jak Ezio.
Możesz rozwinąć, jestem ciekawy Twojej opinii o Ezio

PostNapisane: 10-12-2012, 23:17 
Adept
Adept
Troche denerwuje ta pewnosc siebie Connora ( Bunker Hill )

PostNapisane: 15-12-2012, 12:36 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Dla mnie Connor jest najmniej udaną postacią w serii.
Po tym co przedstawiło nam ubi w postaci Ezia i Altaira spodziewałem się więcej.
Przynajmniej Haytham się udał, coś za coś.
A w Connorze nie podoba mi się to, że jest praktycznie chłopcem na posyłki Kolonistów i Achillesa.
Jak na Asasyna, który powinien być rozważny, ostrożny i wyuczony, Connor wygląda przy poprzednikach jak prawdziwy "dzikus" :)
Impulsywny, nie rozumie co robi, szuka zemsty i sam nie jest pewien swoich czynów. Patrząc na ojca i syna można zastanawiać się, czy to na pewno dzieciak Kenway'a. ;)

PostNapisane: 15-12-2012, 14:42 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Jak dla mnie, cóż... Altair>Ezio>Connor

Ogólnie nie chce się powtarzać po Nesy, więc powiem tylko tyle:

Connor chwilami sprawiał wrażenie jakby był, hmmm.... no cóż, jakby miał problemy z wyrażaniem emocji. Ogólnie jest taki całkiem bez charyzmy, życia, no nie wiem... Owszem, można powiedzieć że Altair też nie był "fircykiem" jak Ezio, ale przynajmniej był zimny. A Connor? Jest obojętny na wszystko. Plus nie wiem dlaczego, ale wkurzał mnie lekko jego angielski, widać było że chłop miał leciutki problem z jego ogarnięciem ;)

Za to trzeba przyznać że walczy najbardziej, hm... drapieżnie, pomimo tego iż już nie jest maszynką do zabijania jak Ezio (obawiam się że wyrobienie serii zabójstw na poziomie 10-15 jest niemożliwe, w Brotherhood było niczym specjalnym) :)

PostNapisane: 15-12-2012, 15:20 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
TemplarGrandMaster napisał(a):
Impulsywny, nie rozumie co robi, szuka zemsty i sam nie jest pewien swoich czynów. Patrząc na ojca i syna można zastanawiać się, czy to na pewno dzieciak Kenway'a.
Nie grałem jeszcze w trzecią część Assassin's Creed, ale jak tak czytam, jak opisujecie Connora, to chyba zaczynam lubić tę postać, bo kojarzy mi się z silnym i pewnym swego mężczyzną, ale mimo wszystko Indianinem - stąd bierze się jego prostoliniowość i swego rodzaju naiwność.

To naprawdę ciekawa postać.

PostNapisane: 15-12-2012, 15:25 
Najemnik
Najemnik
Platforma: Xbox 360
Co do Conora mam mieszane uczucia z jednej strony jest taki zbyt naiwny i szlachetny ale z drugiej strony gdy widze z jaką gracją i dzikością rozprawia się z brytyjczykami to wzbudza u mnie wielki emocje.Powedzmy sobie prawde to Ezio rządzi i niewiem czy to sie zmieni.

PostNapisane: 16-12-2012, 11:30 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
@TrueMan: Postać może ciekawa, ale Asasyn z krwi i kości już raczej nie. :)
Fakt, Indianin z niego pełną gębą, ale nie wiem do końca czy ktoś taki miałby reprezentować zakon, a Achilles sam jakby zlitował się nad nim, przyjmując go na nauki.
Ta jego dzikość sprawia, że bardziej kojarzy mi się z Wyznawcami Romulusa, niż z Asasynami. :)
Ale jest to oczywiście jedynie moja opinia i polecam ci zagrać, bo gra świetna, raczej się nie zawiedziesz.

PostNapisane: 16-12-2012, 12:24 
Najemnik
Najemnik
Platforma: Xbox 360
Postać Conora według mnie nie jest ciekawa jak Altair czy mój ulubiony Ezio.Trudno mi było się z nim zżyć podobnie tak jak z bohaterem Darksiders 2 ale to tylkomoja opinia.

PostNapisane: 16-12-2012, 13:07 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
TemplarGrandMaster napisał(a):
Ale jest to oczywiście jedynie moja opinia i polecam ci zagrać, bo gra świetna, raczej się nie zawiedziesz.
Oczywiście, że chcę zagrać, ale sprzęt się kłania ^^

PostNapisane: 16-12-2012, 13:11 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
No dobrze, po przesłuchaniu tego wywiadu moje postrzeganie Connora nieco się zmieniło. Na lepsze. Ale nie będę się znów rozpisywać. Polecam każdemu osobiście przesłuchać całość. Chociaż trwa prawie półtorej godziny, to zdecydowanie warto.

Jeszcze raz, dzięki Kasjo za link. ;*

PostNapisane: 16-12-2012, 21:00 
Najemnik
Najemnik
Przesłuchałem kawałek i faktycznie można troszkę popatrzeć na Connora w inny sposób, ale chyba Noah zdradził, że zagramy Connorem i to nie raz (18min i około 12sek)? Czy źle zrozumiałem?