Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 17-07-2019, 23:04

Autor Wiadomość
 Tytuł: Czego Wam zabrakło w AC3?
PostNapisane: 25-11-2012, 04:08 
Adept
Adept
Yo.
Nie tak dawno zakończyłem główny wątek i jak pewnie wielu z Was czuje mega niedosyt, ale nie twierdze ze AC3 to biedna gra - jest b. dobra.
Porównujac sobie poprzednie odslony zdecydowanie zabraklo mi misji skradankowych, lepszych poscigow, wiecej zagadek, tajemniczych rejonow, grobowcow. Oczywiscie znalazlo sie kilka jak misje skarbow drewnianej nogi, benedykt arnold, niektore misje osady ale zaluje, ze nie bylo tego tak duzo jak w poprzednich czesciach (AC2 i ACB).

Oprocz tego brakowalo mi lepszego "flow". Irytowaly mnie mega ciecia w cut-scenkach, co utrudniało wczucie sie w sytuacje. Nie do konca chyba poczułem tą rewolucję, ale na przyjemnosc z gry nie mam co narzekac.
Connor fajna postac, ale zabraklo mi u niego charyzmy.
Bylem przekonany (bedac na poczatku gry), ze bedzie sporo okazji do bijatyk np w barach, jakies turnieje etc. i jedynie co bylo to bostoncy piesciarze. Z mojej strony rowniez niedosyt.

Pomijam zakonczenie bo juz jest osobny temat na to.

Tytuł: Czego Wam zabrakło w AC3? [spoilery]
PostNapisane: 25-11-2012, 09:51 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Platforma: PS3
Mnie brakowało dobrego konia. Te, które dano Connorowi do dyspozycji, to zdechlaki o dzikich oczach, które na byle jakim kamyku zaplątywały się we własne kopyta.. a podczas szybszej jazdy - rżeniem przypominały o swojej słabej kondycji...
Ezio Auditore - ten to miał na czym pojeździć..!! :D

Tytuł: Re: Czego Wam zabrakło w AC3? [spoilery]
PostNapisane: 25-11-2012, 10:16 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Mnie zaś zawiódł system wykrywania. Plakaty ciężko znaleźć, a nie lubię wydawać cennych w tej grze pieniędzy na przekupywanie klikonów. Poza tym jak mam 3 poziom, to gania za mną cały garnizon którego członkowie magicznie dostrzegli mnie z 50 m i od razu zaczęli pogoń. Normalnie muszę się powstrzymywać od walki. Druga sprawa jest taka, że żywa tarcza jest niesamowicie trudna do wykonania. System w większości przypadków nie ostrzega mnie przed salwą, a jak nacisnę przycisk 2 razy to żywa tarcza się nie uda. Także to by było na tyle.

PostNapisane: 25-11-2012, 11:47 
Adept
Adept
Platforma: Xbox 360
Jak to zabrakło misji skradankowych? Przecież ich tam jest tak dużo:o Mi jedynie zabrakło misji pościgowych, tych z bh, które w revelations były rewelacyjne:D, tylko tyle;p

Ostatnio edytowano 25-11-2012, 17:34 przez lookitsezio, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Czego Wam zabrakło w AC3? [spoilery]
PostNapisane: 25-11-2012, 14:20 
Adept
Adept
A mnie ten kon nie przeszkadzal. Nic sie nie zmienilo wzgledem poprzednich czesci i nie wiem o co chodzi ludziom nt slabego sterowania etc. Normalnie sie nim jezdzi tylko trzeba obcykac sobie, ze inaczej sie steruje niz Connorem (lol). Ale faktycznie, kilka przeszkod to moglby przeskoczyc albo nie blokowac sie.

Ja nie mialem zadnych problemow z pieniedzmi, wiec przekupywanie to rowniez zaden problem. Szkoda, ze nie mozna ich okrasc potem.

@lookitsezio - za malo tych misji! Byly takie gdzie mozna przejsc RAMBO style, ale zazwyczaj probowalem po cichu, udawalo sie ale to nie to samo. Wiecej szpiegowania, wykrywania spisku powinno byc imo.
Z ta zywa tarcza to roznie bywa, niekiedy nie lapie ale jak nie ma ostrzezenia to trzeba sie rozgladac ;d Mnie zazwyczaj sie udaje.

Jeszcze raz zwracam uwagę na polskie znaki. - Nesy

PostNapisane: 25-11-2012, 20:37 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Platforma: PS3
Osobiście wolałem klimat AC2 i BH.Ten Mi jakoś nie podchodzi.Lepsze są intrygi w kościele :]
A czego Mi zabrakło to grobowców z informacjami na temat dawnych zabójców lub TKBPN. Mogło by być tego więcej,a nie tylko ten z głównego wątku ,piramidy majów i skarbu Kida.

PostNapisane: 25-11-2012, 20:47 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Jedyne czego mi zabrakło w AC III, to pięknych i rozbudowanych miast z monumentalnymi budowlami jak w poprzednich częściach i zagadek podobnych do tych z AC II i Bh. Tak to wszystko jest bardzo dobrze wykonane i jak dla mnie jest to najlepsza część AC.

PostNapisane: 25-11-2012, 20:56 
Adept
Adept
Archont - dokładnie.
Lekkie zdziwienie z mojej strony jak o Ezio uslyszalem moze 1 zdanie. Za malo o braterstwie etc, niby Achilles opowiadal lecz not enough.

Pod wzgledem grywalnosci, nowosci oraz mozliwosci to zdecydowanie najlepszy AC.

PostNapisane: 25-11-2012, 21:29 
Najemnik
Najemnik
-zagadki i sekrety jak w Bh
-sterowanie z poprzednich części
-brak możliwości złapania się podczas spadania/zeskoku
-więcej klimatu
-bardziej przejrzysty HUD
-więcej gry Desmondem
-dłuższe i bardziej wyczerpujące zakończenie

Ogólnie myślałem, że będzie to coś lepszego ale źle nie było.

PostNapisane: 25-11-2012, 22:00 
Adept
Adept
Przeciez mozna sie lapac spadajac,zeskakujac:) Przytrzymaj kółko (PS3).

PostNapisane: 25-11-2012, 22:13 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Platforma: Xbox One
Mi chyba głównie brakuje tego włoskiego kunsztu Ezia. Szlachcic z manierami, ostrożny, wykształcony- prawdziwy mistrz.
Zgodzę się również, że jazda koniem między drzewami w AC III to prawdziwa męczarnia.
Brakuje mi też tego renesansowego bogatego stylu i barwnych postaci.
Romania za panowania Borgiów to chyba najlepszy okres jaki mogli wybrać twórcy. Intrygi, kazirodztwo, bratobójstwo- fabuła idealna i pełna napięcia.

Ale pojawiło się wiele plusów. Dla mnie jako żeglarza jest oczywiście możliwość stanięcia za sterami Aquili. Bitwy morskie i abordaż szczególnie przypadły mi do gustu.
No i jeszcze plus za prolog z Haythnam'em. Poukładany, bogaty, wpływowy z manierami, a tu nagle mistrz Templariuszy- szok, a zarazem lekkie zaintrygowanie. I przyznam, że poglądami bliżej mi do "assassinowskich" templariuszy niż assassynów.

PostNapisane: 26-11-2012, 00:47 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Więcej Haythama! Dajcie mi grę z Haythamem! Co ja mówię grę - trylogię! Facet zasługuje na nią bardziej niż Ezio.

+1 - Nesy ; )

PostNapisane: 26-11-2012, 02:24 
Adept
Adept
Aż tak to niee, ale jedna z najlepszych postaci w calej serii true!

PostNapisane: 29-05-2013, 18:11 
Adept
Adept
-jazda koniem to prawdziwa męczarnia
-za mało Haythama
-słabo rozwinięte bitwy morskie
Ale duży plus za misje mieszkańców bo w 2,bh i rev mi tego zabrakło.

PostNapisane: 29-05-2013, 21:31 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Tak jak inni za mało Haythama.
bogda501 napisał(a):
Druga sprawa jest taka, że żywa tarcza jest niesamowicie trudna do wykonania. System w większości przypadków nie ostrzega mnie przed salwą, a jak nacisnę przycisk 2 razy to żywa tarcza się nie uda.
Widzę, że chyba do tych "dobrych" graczy nie należysz, jeśli masz problem z żywą tarczą.

PostNapisane: 29-05-2013, 22:16 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
KoRner napisał(a):
bogda501 napisał(a):
Druga sprawa jest taka, że żywa tarcza jest niesamowicie trudna do wykonania. System w większości przypadków nie ostrzega mnie przed salwą, a jak nacisnę przycisk 2 razy to żywa tarcza się nie uda.
Widzę, że chyba do tych "dobrych" graczy nie należysz, jeśli masz problem z żywą tarczą.
No fakt. Mieć problem z żywą tarczą to trochę lipa, a nie gracz ;).

Ja też uważam, że wątku Haythama było mało, ale Lambert przesadziłeś z tą trylogią. Ja bym nie zamienił Ezia na Haythama. Może dlatego, że się już do niego zbyt przywiązałem ;).

@Down:
EsmeriLL napisał(a):
Lambert tego posta napisał w listopadzie 2012 ;p
Wiem, ale chyba w tym przypadku nie ma to nic do rzeczy.

Ostatnio edytowano 30-05-2013, 18:27 przez jb087, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 30-05-2013, 00:56 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Platforma: PC
jb087 napisał(a):
Ja bym nie zamienił Ezia na Haythama
. Ja bym zamienił. Ezio robi się "fajny dopiero w Revelations. Haytham jest jak do tej pory najciekawszą postacią. Po prostu jest boski. Chcemy go więcej. Poza tym jb087... Lambert tego posta napisał w listopadzie 2012 ;p

PostNapisane: 30-05-2013, 11:59 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Czego mi zabrakło? Klimatu. Nie poczułem go. Ot, Pogranicze, raz zielone, raz białe oraz dwa na potęgę nużące miasta. Na plus oczywiście idzie muzyka (tak rzadko występująca), płynność rozgrywki, relacja Connora z ojcem a także rozwijanie Osady. Niemniej jednak ciągle czegoś brakowało. Może chodzi o kolorystykę? Wszystko kręci się nieopodal niebieskiego, a menu w grze wołają o pomstę do nieba (tylko główne daje radę).

Ale, jak już wspominałem, płynność rozgrywki, znakomity system walki i wspinaczki (choć nieco uproszczony) są dużymi zaletami tej części. I nie przejmujcie się moimi narzekaniami, bo już dawno zauważyłem przypadłość polegającą na postrzeganiu ostatniej części serii jako słabej. Kiedyś nie przepadałem za BH, obecnie to IMO druga najlepsza. Dlatego też jestem pewien polubienia trójki, gdy będę zagrywał w czwórkę.

A co do zestawienia Ezio—Haytham:

EsmeriLL napisał(a):
Ezio robi się "fajny dopiero w Revelations.
Widać, że mamy różny gust. Dla mnie w Rev nie był sobą, nagle wzięło go na myśliciela. Starzał się, kończył karierę — wolałem go oglądać w latach świetności, czyli pracy w Wenecji czy w Rzymie.

Nigdy nie zaprzeczę, iż starszy Kenway to postać na kilometry pokazująca swój charakter i unikalność, jednakże po trzech częściach dla siebie przejadłby się nam wszystkim. Co za dużo to niezdrowo. I prawdopodobnie coś takiego przytrafiło się Ezio — przejadł się nam. No, pomijając już, że niektórzy nienawidzili go od początku za akcent, styl bycia i całokształt.