Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 18-08-2019, 13:48

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 115 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Haytham [SPOILERY]
PostNapisane: 18-12-2012, 23:56 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Masoneria.

No ale Ubisoft epicko sknocił ten wątek Masonów jako odłamu Asasynów i Templariuszy, i zrobił z nich śmiesznych panów w czapeczkach, którzy bardzo lubią budować tunele pod miastami.

PostNapisane: 22-12-2012, 18:49 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Ja się spotkałam z określeniem Heytama mianem Jamesa Bonda ;] i kurczę chyba częściowo się z tym zgadzam. Grając nim na początku nie raz się uśmiechałam widząc dystyngowanie tego Brytyjczyka... no i jest całkiem przystojny :P
Jest niewątpliwie jedną z moich ulubionych postaci w całej sadze AC, chociaż nie mogłam się doczekać kiedy w końcu zacznę grać Connorem, a nie jestem osobą, która tylko skacze 'od wykrzyknika do wykrzyknika' a odkrywa jak najwięcej, mało tego poczytywałam BDA i niejednokrotnie miałam niezły ubaw z tekstów wypisywanych przez Shauna ;]
(wszystkim, którzy nie interesowali się notkami w BDA bardzo polecam je chociaż przerzucić wzrokiem, bywają nie tylko zabawne ale są często pomocne w wyjaśnianiu wielu kwestii)

Co do kwestii genaologicznych, Desmond jest przodkiem każdego z bohaterów (Altaira, Ezio, Heytama i Connora) ale oni nie są powiązani między sobą. Wystarczy zwrócić uwagę jak rozrastają się takie drzewka. Chociaż patrząc po karnacji i częściowo urodzie zastanawia mnie powiązanie Altair-Heytam (możliwe także ze względu na upływ czasu), nawet bardzo chętnie obejrzałabym takie drzewko i poczytała historię pomiędzy :)

PostNapisane: 03-01-2013, 23:25 
Najemnik
Najemnik
Platforma: PS3
Tanit napisał(a):
Co do kwestii genaologicznych, Desmond jest przodkiem każdego z bohaterów (Altaira, Ezio, Heytama i Connora) ale oni nie są powiązani między sobą. Wystarczy zwrócić uwagę jak rozrastają się takie drzewka. Chociaż patrząc po karnacji i częściowo urodzie zastanawia mnie powiązanie Altair-Heytam (możliwe także ze względu na upływ czasu), nawet bardzo chętnie obejrzałabym takie drzewko i poczytała historię pomiędzy :)
Nie ogarnęła byś:)

Tytuł: Haytham [SPOILERY]
PostNapisane: 05-01-2013, 01:53 
Adept
Adept
@Tanit

O ile się nie mylę, twierdza w Masyafie zdobyta została przez jednego z synów Czyngis-Chana. Przed tym wydarzeniem zakon asasynów - zgodnie z wolą Altaira - rozproszył się po świecie w celu utworzenia globalnej sieci komórek zakonu asasynów. Altair wprowadził też pewne reformy, m.in. pozwolił na tworzenie rodzin w normalnym tego słowa znaczeniu, nie na zasadzie hermetycznych związków jak to wyglądało za czasów Al-Mualima. Tak więc asasyni podróżowali po świecie, żenili się i płodzili dzieci na potęgę :D Wśród nich byli również potomkowie samego Altaira.

Obrazowo:
Altair + Maria -> jeden z ich synów (Sef, Darim) + żona jednego z nich -> Ktoś we Włoszech lub ktoś, kto we Włoszech się osiedlił -> Raczej dość długa lista członków rodu Auditore, była to przecież stara i szanowana Florencka rodzina -> Giovanni Auditore da Firenze + Maria Auditore -> Ezio Auditore da Firenze + Sofia -> Ktoś, kto kiedyś trafił do Anglii + jakiś Anglik/Angielka -> Edward Keenway + jego żonka -> Haytham Keenway + Kaniehti:io -> Connor + nie wiadomo -> wiele pokoleń następujących po Connorze -> William Miles + żona -> Desmond Miles.

A między konkretnymi imionami a "ktosiami" istnieje morze niewiadomych, kolejne pokolenia, które żyły w czasach między średniowieczem a renesansem, między renesansem a rewolucją amerykańską i między rewolucją a dniem dzisiejszym. A wszystko to w prostej linii :D

Powiem tak:
1) albo posiadanie genów Pierwszej Cywilizacji miały skutek uboczny w postaci nieprzemożonej potrzeby podróżowania, doświadczania fizycznej miłości z obcokrajowcami, a następnie wiązanie się z nimi (nawet w przypadku wpadki, o czym świadczy rodzinno-zakonna tradycja, która przetrwała w linii prostej przez wiele setek lat. Honorowe, nie powiem :D )
2) albo to samo, tylko że zamiast genów chodziło o "podróże służbowe" :roll:

Choć fakt faktem - biorąc pod uwagę masę, MASĘ pokoleń pomiędzy wszystkimi bohaterami AC, to ogromne podobieństwo Altaira, Ezio, Haythama, Connora i Desmonda wydaje się być dość dziwne.

Ale się rozpisałem.

PostNapisane: 05-01-2013, 02:16 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Kubu66 napisał(a):
Choć fakt faktem - biorąc pod uwagę masę, MASĘ pokoleń pomiędzy wszystkimi bohaterami AC, to ogromne podobieństwo Altaira, Ezio, Haythama, Connora i Desmonda wydaje się być dość dziwne.
Nie, nie, nie, nienienienienienienienie.
Okej, zacznijmy od tego, że Altair i Ezio nie są spokrewnieni. Przynajmniej nie w linii Altair+Maria-->Sef-->potomkowie-->Domenico Auditore (założyciel rodu)-->Ezio.
Są bardzo daleko spokrewnieni (ósma woda po kisielu) na zasadzie: Pierwsza cywilizacja+homo sapiens-->Adam+Ewa-->linia krwi Asasynów (nazwa umowna, oznacza potomków TKPPN)-->Altair i osobno Ezio i osobno Ratonhake:ton. Są BARDZO dalekimi kuzynami. Wszyscy są dalekimi potomkami TKPPN, ale między nimi nie ma żadnych bliższych więzów krwi.
A to rzekome podobieństwo zostało porzucone w Revelations, gdzie i Alty, Ezio i Desmond wyglądali zupełnie inaczej.

PostNapisane: 05-01-2013, 02:30 
Adept
Adept
@Up
Według mnie między wszystkimi nimi musi być pokrewieństwo w linii prostej, ponieważ rzekoma "pamięć komórkowa" będąca podstawą działania Animusa działa tylko w linii prostej, na zasadzie dziedziczenia pamięci: pradziadek->dziadek->ojciec->syn (tak, tak, wiem - więcej ogniw ;D). Jeśli nie są w linii prostej, to tak, jakby Desmond mógł przez Animusa wcielić się w postać żony swojego wujka - a przecież pokrewieństwa nimi nie ma. Co ja mówię, żony - nawet właśnie w postać tego wujka. Nie ma ciągłości linii krwi.

A w temacie podobieństwa bohaterów - cóż, ja mimo wszystko widzę pewne podobieństwo w rysach twarzy (nie tylko Haytham-Connor, bo to jest oczywiste). Ale to tylko moja opinia, a nie fakt.

PostNapisane: 05-01-2013, 02:45 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Kubu66 napisał(a):
"pamięć komórkowa" będąca podstawą działania Animusa działa tylko w linii prostej
..i fakt, że Alty, Ezio i Connor nie są spokrewnieni w tym nie przeszkadza. Popełniasz ten sam błąd, który popełniło tysiące ACfanów przed Tobą (tuż przed premierą ACR) i nie zauważasz, że wszyscy trzej Asasyni są niezależnie spokrewnieni z Desmondem, jednocześnie nie mając bliskich związków krwi między sobą. Zresztą: 1) Ubisoft podał oficjalną informację, że Ezio nie jest potomkiem Altaira; 2) narysowałem w paincie milusi diagram, który dam w załączniku.
Kubu66 napisał(a):
A w temacie podobieństwa bohaterów - cóż, ja mimo wszystko widzę pewne podobieństwo w rysach twarzy (nie tylko Haytham-Connor, bo to jest oczywiste). Ale to tylko moja opinia, a nie fakt.
Tak, w AC1, AC2 i AC:Bh są podobni, ale w Revelations twarze są drastycznie zmienione, a w ACIII Connor niczym nie przypomina Desmonda.

Załączniki:
Komentarz: Milusi diagramik :)
Pokrewieństwo.JPG [19.31 KiB]
Pobrane 1256 razy
PostNapisane: 05-01-2013, 03:11 
Adept
Adept
Kaptury z głów.
Dotarłem właśnie do tego filmiku, przyznaję oficjalnie: moja wina i mój błąd.
Tym niemniej jednak są to bardzo... Osobliwe więzy i równie osobliwy "zbieg okoliczności", że w którymś momencie zbiegły się wszystkie trzy linie. A może i więcej - pożyjemy, zobaczymy.

Pozdrawiam!

PostNapisane: 05-01-2013, 03:45 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Kubu66 napisał(a):
Kaptury z głów.
Don't beat yourself up. Jak mówiłem: nie jesteś pierwszym, który popełnił ten błąd. Kiedy przed premierą Revelations Ubisoft ogłosił, że Altair nie jest przodkiem Ezio, ludzie zwariowali. Większość nie była w stanie zrozumieć z czym to się je i o co chodzi.
:)

PostNapisane: 05-01-2013, 12:03 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Cytuj:
Connor to moim zdaniem nie jest podobny ani do Altaira, ani do Ezio, ani tym bardziej do Desmonda (który w tej części przypomina szympansa -.-)

Co do podobieństw, ja np. jestem bardzo podobna do swojej którejś tam ciotki sprzed II WŚ, a trochę lat (i pokoleń) nas dzieli i nie jesteśmy spokrewnione tak całkowicie w linii prostej. Genetyka to jednak ciekawa rzecz. ;)

I tak się zastanawiam, czy podobieństwo Altaira i Ezio do Desmonda nie wynikało przypadkiem z ograniczeń Animusa, który 'tworzył' postać na podobieństwo tego, kto się w nim znajduje i dopiero po ulepszeniach mógł kogoś odtworzyć takim, jakim rzeczywiście był?

PostNapisane: 05-01-2013, 13:55 
Najemnik
Najemnik
Alveaner napisał(a):
I tak się zastanawiam, czy podobieństwo Altaira i Ezio do Desmonda nie wynikało przypadkiem z ograniczeń Animusa, który 'tworzył' postać na podobieństwo tego, kto się w nim znajduje i dopiero po ulepszeniach mógł kogoś odtworzyć takim, jakim rzeczywiście był?
W I części to było właśnie ograniczenie, w ACR widać jak naprawde wyglądał.

PostNapisane: 05-01-2013, 14:22 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Platforma: PC
boloasasyn napisał(a):
W I części to było właśnie ograniczenie, w ACR widać jak naprawde wyglądał.
Źródło tej informacji?

PostNapisane: 05-01-2013, 17:44 
Najemnik
Najemnik
Pisalo tu na forum. Altair w 1 czesci to wyjety Desmond, co wtedy tez ciekawilo ludzi to podobienstwo.

PostNapisane: 05-01-2013, 17:53 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Było napisane, jak już.
I od kiedy fora fanowskie są źródłem potwierdzonych informacji?

PostNapisane: 05-01-2013, 18:01 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Dokładnie. To była zwykła teoria i nawet jej autor nie twierdził, że koniecznie zgodna z prawdą.

PostNapisane: 05-01-2013, 20:18 
Najemnik
Najemnik
Optimus nie ucz mnie pisac ok?;) ? A co tu do tego ma nie potwierdzenie? Jak byk w AC1 Altair wyglada jak Des a w ACR juz calkiem inaczej. Byl stary Animus to nie mial takich mozliwosci. Wiec co wymyslicie? Jakies inne logiczne wyjasnienie macie? Wiec slucham.

PostNapisane: 05-01-2013, 20:36 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
boloasasyn napisał(a):
Optimus nie ucz mnie pisac ok?;)
Nie ok bo jest moderatorem i ma prawo Cię upominać jak popełniasz błędy, nawet te drobne.

boloasasyn napisał(a):
Jakies inne logiczne wyjasnienie macie?
Tylko, że to nie ten kto nie zgadza się z teorią ma szukać dowodów, a ten kto ją przedstawia. Pokaż mi jakikolwiek argument świadczący o prawdziwości twojej tezy to można prowadzić jakąkolwiek konwersację.

PostNapisane: 05-01-2013, 20:49 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Platforma: PC
boloasasyn napisał(a):
A co tu do tego ma nie potwierdzenie?
Jeśli informacja nie pochodzi z gry lub innego, oficjalnego źródła, to ma. Ludzie zaczną to powtarzać, bo gdzieś ktoś tak pisał i powstaną kolejne błędne teorie o ostatnim wspólnym przodku, czy wspomnianym wcześniej pokrewieństwie Altaira i Ezio.
boloasasyn napisał(a):
Jak byk w AC1 Altair wyglada jak Des a w ACR juz calkiem inaczej.
Podobnie, jak sam Desmond, który w przeciągu Revelations i trójki zmienił się nie do poznania.
boloasasyn napisał(a):
Byl stary Animus to nie mial takich mozliwosci.
W Animusie 2.0 Desmond i Ezio też wyglądali niemal identycznie. A później Ubisoft przerzucił się na motion capture.
boloasasyn napisał(a):
Wiec co wymyslicie?
Nie chodzi o wymyślanie, a oficjalną wersję. Informację z gry, czy innego, kanonicznego źródła, albo i od samych twórców.
boloasasyn napisał(a):
Jakies inne logiczne wyjasnienie macie? Wiec slucham.
1. Ubisoft poszedł na łatwiznę i wrzucił te same skórki.
2. To symboliczny zabieg, aby ukazać pokrewieństwo Desmonda i Altaira/Ezio.

PostNapisane: 05-01-2013, 21:25 
Najemnik
Najemnik
Nesy zgadzam sie z Twoimi teoriami, ale jakies wytlumaczenie musialo byc od Ubi. Lenistwa im nie zarzucam. Pokrewienstwo mogli zaznaczyc przez blizne na twarzy.
Gdzies czytalem, ze w AC 2 Rebecca na poczatku mowiac o Animusie 2.0 wspominala o nie wklejaniu Twarzy uzytkownika. Nie mam tej gry wiec nie potwierdze.

Co do Twojego pierwszego akapitu, mialem na mysli, ze mozna podyskutowac bez dowodow.

PostNapisane: 05-01-2013, 21:31 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
boloasasyn napisał(a):
w AC 2 Rebecca na poczatku mowiac o Animusie 2.0 wspominala o nie wklejaniu Twarzy uzytkownika
Zupełna bzdura, tak jak słynny "ostatni wspólny przodek".

PostNapisane: 05-01-2013, 21:49 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
boloasasyn napisał(a):
Pokrewienstwo mogli zaznaczyc przez blizne na twarzy.
To akurat nie ma sensu, blizny powstają na skutek głębokich uszkodzeń skóry i nie zależą tak prosto od genów, co najwyżej ktoś może mieć predyspozycje, że mu zostają po uszkodzeniach (bo coś tam), ale raczej trudno po tym stwierdzić pokrewieństwo.

PostNapisane: 05-01-2013, 22:07 
Najemnik
Najemnik
Nie mowie tu o bliznach przenoszonych przez geny tylko, ze kazdy bohater tak ma.

PostNapisane: 05-01-2013, 22:12 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Connor nie ma (a przynajmniej ja nie zauważyłam) i Haytham też nie.

PostNapisane: 05-01-2013, 22:35 
Adept
Adept
Altair, Ezio i Desmond wyglądali w poprzednich częściach (Jeżeli chodzi o twarze) tak samo nie ze względu na "genealogię" czy inne tego typu bzdety, ale ograniczenia silnika\funduszy - dużo łatwiej użyć tego samego modelu facjaty i wykonać animacje ust, mimiki itd, niż robić oddzielnie szablony pod kilka różnych. Można też dzięki temu osiągnąć lepsze efekty jeżeli o ten wzgląd chodzi.

Wyjaśnia to też zmianę wyglądu Desmonda w ACR - twarz Ezio została wyraźnie zmieniona, wyglądała na bardziej "zużytą", ściągniętą w dół, wyschniętą po prostu. I żeby wszystko działało jak należy, Desmond musiał mieć ten sam model twarzy co i Ezio.

No, i też dzięki temu można używać skinów Desmonda podczas odtwarzania sekwencji w ACB i ACR ;)

PostNapisane: 06-01-2013, 00:16 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Nesy napisał(a):
To symboliczny zabieg, aby ukazać pokrewieństwo Desmonda i Altaira/Ezio.
Gdyby to było prawdą, to mielibyśmy linię Altair->Ezio->Desmond, a wiemy, iż tak nie jest. To właśnie przez identyczny wygląd tych twarzyczek poszła fama, że oni wszyscy muszą być spokrewnieni.

Nakładanie twarzy użytkownika brzmi najbardziej prawdopodobnie, ale to tylko teoria, na którą nie mamy dowodów.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 115 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona