Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 17-09-2019, 21:25

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 115 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Haytham [SPOILERY]
PostNapisane: 01-12-2012, 18:43 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Platforma: Xbox One
@Lambert: Jest pewne podobieństwo między młodym Altairem, a Connorem. Kilka dni przed premierą AC III zagrałem szybko w jedynkę, bo tylko jej jeszcze nie przeszedłem i zaintrygowały mnie cele jakie przyświecały zakonowi za czasu Al-mulina i Altaira. To było coś zupełnie innego niż to co poznałem w brotherhood'zie i revelations. Ezio był bardziej szlachetny, rozważny. A Altair w sumie zabijał ludzi po przesłuchaniu, słuchał umierających templariuszy i choć miał wyrzuty sumienia to nadal kontynuował zadanie mistrza. Podobnie Connor, ale u niego dochodzą jeszcze jego własne interesy- plemię i jego ziemia.
Można by rzec, że o ile Templariusze nie zmienili bardzo podejścia do rzeczywistości i stawianych celów w całej serii, o tyle każdy nowy asasyn którego poznajemy ma nieco inne wyznaczniki i tak naprawdę sam do końca ich nie rozumie. Connor głosi o wolności, a Al-mualin miał własny zamek i skarby, a asasynów traktował jako swoje sługi. Ezia poruszył za to moralny obowiązek wobec panowania Borgiów, ale sami asasyni za czasu Altaira nie byli zbyt moralnie nastawieni.

PostNapisane: 01-12-2012, 21:13 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Co nie znaczy, że słowa Templariuszy nie mogą być manipulacją :P Tzn stricte słowa Haythama (chociaż jego słowa to faktycznie w dużej mierze prawda), bo Ci niżsi templariusze mogą być przez niego zmanipulowani etc etc.

PostNapisane: 01-12-2012, 21:42 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
@Riv: Tak samo Connor mógł być zmanipulowany przez Achillesa i Kolonistów i w sumie rzeczywiście był. :)
Tak samo Altair był zmanipulowany przez Al-mualima, choć na końcu coś podejrzewał.
Ale o prawdziwych celach Asasynów i Templariuszy zapewne dowiemy się w następnych seriach.
Mimo wszystko rozumiem Templariuszy i ich przedsięwzięcia- a jest to w dużej mierze zasługą Haythama.
Jedno jest pewne- żaden z zakonów nie jest "tym złym", mają jedynie odmienne idee i sposoby ich realizacji.

PostNapisane: 02-12-2012, 14:34 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Ekhem, panowie - cała ta dyskusja, jaka zaczęła się toczyć, MOIM ZDANIEM odbiega od głównego tematu wątku. Jeżeli dalej chcecie podyskutować na temat wolności, racji w konflikcie Asasyni-Templariusze to zapraszam do tego tematu: viewtopic.php?f=55&t=874&start=75

Posty zostały przeniesione, tak więc wszystkich zainteresowanych dyskusją odsyłam do: viewtopic.php?f=55&t=874&start=75

PostNapisane: 03-12-2012, 21:30 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Ogólnie barwna postać. Ja jako, iż nie żałuję pieniędzy na to co wiąże się z serią AC (oprócz pierdół typu: breloczki itp.) chętnie ujrzał bym niedługie i niezbyt skomplikowane DLC z Kenway-em w roli głównej :). Nieskomplikowane? - po co urabiać więcej niedociągnięć? Sam on prezentuje się jak rasowy dżentelman z lodowatą krwią, a jednak uprzejmy i zdolny do uczuć. Niedawno wywnioskowałem (być może) parę rzeczy z początku przygody z nim (przechodzę AC III od nowa).Otóż: człowiek, którego niechybnie uśmierca Haytham to jest jego ojciec! Może, ale wskazują na to dwie rzeczy: Reginald Brich przyjaciel i opiekun Haya z lat "asasyńskich" pyta się bohatera czy widzisz "go". A wcześniej z niezbyt rozradowaną miną stwierdza, że raz był na oglądanym przez nich spektaklu z OJCEM, którego nie był w stanie do końca obejrzeć. Kiedy Kenway dociera do loży, czuć między nimi jakąś zdarzoną przeszłość, a według mnie, krótki dialog i amulet jest tu sporym wyjaśnieniem, bo oprócz Templariuszy przecież Bracia Asasyni też chcieli znaleźć wejście do świątyni.

Ten ktoś * zakładam, że Ojciec naszego Bohatera nosząc ten amulet, był "szychą" :) w społeczności bractwa asasynów.

Co o tym myślicie?

Ostatnio edytowano 05-02-2013, 23:56 przez SymphusVeer, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Haytham [SPOILERY]
PostNapisane: 03-12-2012, 21:38 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Jeśli traktujemy poważnie twory Bowdena i uznajemy je za kanoniczne, to mężczyzna w loży nie był ojcem Haythama. Ten zginął, gdy Haytham był jeszcze młody. A ów jegomość to niejaki Miko. Asasyn, przynajmniej według tego, co można wyczytać na anglojęzycznej Wikii.

PostNapisane: 03-12-2012, 21:41 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Człowiek uśmiercony na początku prze Haythama prawdopodobnie nie jest jego ojcem, a przemawia za tym fakt, że jeden z rekrutów Connora opowiada o tym jak w teatrze w Londynie Haytham zabił jego stryja. To był właśnie ten chłopiec, którego Kenway spotkał po zabójstwie jegomościa z loży.

PostNapisane: 03-12-2012, 21:43 
Najemnik
Najemnik
Platforma: PS3
I to też wuj jednego z asasynów Connora.

Miecio uprzedziłeś mnie ale cóż:)

Ostatnio edytowano 03-12-2012, 22:05 przez boloasasyn, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 03-12-2012, 22:01 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
A to przepraszam, widocznie mi umknęło cofam wywód :P.

PostNapisane: 09-12-2012, 21:01 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Małe odświeżenie tematu. Zauważył ktoś?

Obrazek

O ile to świadomy zabieg Ubi, a nie detal bez znaczenia.

PostNapisane: 09-12-2012, 21:09 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
To na pewno nie jest umieszczone tam od tak sobie.

PostNapisane: 09-12-2012, 21:30 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
@Nesy: Hmm. Na rękawach Haythama są orły- charakterystyczny symbol asasynów. Jeśli Kenway był asasynem, a jak wiemy asasyni i wolnomularze w grze mieli wspólne poglądy i cele, to nie widzę wielkiej sensacji.
Oczywiście to oznacza, że Kenway oprócz bycia asasynem był wolnomularzem.
Pytanie tylko czy był zanim został templariuszem, czy nadal nim jest?
Ale to istotnie ciekawy (tym bardziej dla mnie) szczegół, więc dziękuję Nesy. :)

PostNapisane: 10-12-2012, 12:25 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Cóż, szkoda że wątek Masonów nie został bardziej rozwinięty, ale może w jakimś DLC? Sam osobiście znienawidziłem Connora jak
Spoiler!
zabił Haytama
,ale potem mi przeszło. Ogólnie Haytam to bardzo ciekawa postać, i chętnie zobaczył bym go w jego czasach "asasyńskich", ale to raczej nie możliwe
Spoiler!
po śmierci Desmonda

PostNapisane: 10-12-2012, 17:10 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Możliwe, możliwe. Wszakże ktoś wciąż odczytuje wspomnienia Connora, przy okazji hakując Animusa.

W DLC do trójki raczej nie rozwiną wątku Haythama, skoro ma przedstawiać historię alternatywną i skupiać się na Waszyngtonie. Raczej spodziewałabym się czegoś w stylu sekwencji z Altairem w Revelations, jeśli Ubi zdecyduje się na wydanie jednej, czy dwóch gier przed pełnoprawną czwórką.

Tytuł: [SPOILER] Haytham - dyskusja
PostNapisane: 16-12-2012, 10:45 
Adept
Adept
Haytham - bardzo tajemnicza postać w AC3.

Spoiler!
Wiemy, że był mistrzem Zakonu Templariuszy. Dlaczego zatem nosił ukryte ostrze, na którym zauważyć można symbol Zakonu Asasynów? Miał wcześniej jakiś związek z Asasynami czy po prostu przywłaszczył je sobie od innego Asasyna?

Tytuł: Re: [SPOILER] Haytham - dyskusja
PostNapisane: 16-12-2012, 11:01 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Taki temat już istnieje... i z tego co pamiętam, ktoś tam pisał w jaki sposób mógł zdobyć ukryte ostrza.
viewtopic.php?f=152&t=4800&st=0&sk=t&sd=a

PostNapisane: 18-12-2012, 18:27 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Sądzę że Hejter mógł być asasynem. Nawet sądzę że był, tylko po prostu templariusze go przekabacili albo doświadczenie życiowe nauczyło go, że lepsza jest kontrola od samowoli- kto wie.
Jedyne co można powiedzieć na pewno to to, że Hejter miał klasę, o tak... miał klasę. O wiele większą od swojego synalka.

PostNapisane: 18-12-2012, 18:30 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Po pierwsze na pewno był wychowywany na asasyna, i miał nim być, jednak "nawrócił" go właśnie Reginald Birch który go kształcił. Coś tam podobno jeszcze chyba Bowden domyślił w swoim "dziele". I czemu piszesz "Hejter"? WTF?

PostNapisane: 18-12-2012, 18:55 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
@ Bo po angielsku to brzmi tak właśnie mnie j więcej. "Hejtym" jak Hejter. Pozatym on strasznie nie znosił z początku swojego syna bez wyraźnego powodu...

PostNapisane: 18-12-2012, 18:56 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Hejfm prędzej, albo Hejfam. I kiedy on nie znosił Connora? Chyba odwrotnie? Haytham chciał się pogodzić z synem przecież.

PostNapisane: 18-12-2012, 19:06 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
No właśnie nie mógł się pogodzić z synem- z faktem że wogóle go ma. W koncu chciał go zabić w tym opuszczonym kościele, później się zaczął do niego przekonywać, ale ostatecznie skończyło się tak jak zaczęło. Haytem nie lubił się z synkiem i to nie ulega wątpliwości, jak to że niechęć była obustronna.

PostNapisane: 18-12-2012, 19:08 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Polemizowałbym. To Connor zepsuł relacje z ojcem odrzucając go pod Monmouth. Haytham chciał żeby wszystko było dobrze, ale zależało mu też na Lee, dlatego chciał zabić Connora i tylko dlatego. Ja tam żadnej niechęci nie widziałem.

PostNapisane: 18-12-2012, 21:24 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Mirek napisał(a):
ale zależało mu też na Lee
Trochę to gejow@@ie (@= s,k):P

Mirek napisał(a):
Polemizowałbym. To Connor zepsuł relacje z ojcem odrzucając go pod Monmouth. Haytham chciał żeby wszystko było dobrze, ale zależało mu też na Lee, dlatego chciał zabić Connora i tylko dlatego. Ja tam żadnej niechęci nie widziałem.
I tu się zgodzę. Haytham chciał poprawić relacje z synem.. Connor też miał taką nadzieje że uda mu się go jakoś "nawrócić", o czym wspominał w bodajże 2 rozmowach z Achillesem. Jednak tam pod Monmouth zawiódł się zarówno ja Jurku Waszynktonie jak i na ojcu. I od tamtego czasu wiedział że będzie musiał stoczyć walkę z Haythamem

PostNapisane: 18-12-2012, 21:42 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Nie do końca. Wtedy jeszcze miał nadzieję na porozumienie się z ojcem. Druga rozmowa z Achillesem na to wskazywała. Kiedy stwierdził, że gdy pozbędzie się Lee, może Haytham go wysłucha i jeszcze się między nimi ułoży. Ale Achilles nalegał, że obaj muszą zginąć, co wyraźnie nie pasowało Connorowi. Do ostatniej chwili nie chciał zabić ojca. Nawet podczas walki wspominał, żeby się poddał, a go oszczędzi. Zabił go, kiedy nie miał już innego wyjścia.

PostNapisane: 18-12-2012, 23:32 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Ciekawe co by było gdyby się pogodzili - jaki mógłby być dalszy bieg wydarzeń....

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 115 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona