Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 22-07-2019, 14:17

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 115 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Haytham [SPOILERY]
PostNapisane: 13-11-2012, 15:53 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
@Mirek: Jak nie jak tak (przecież za to głownie chciał zabić Lee), tyle że dochodziło jeszcze do tego chęć zapewnienia wolności swojemu plemieniu i innym.

Tytuł: Re: Haytham [SPOILERY]
PostNapisane: 13-11-2012, 17:00 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Nie. Ubi jak i sama gra wielokrotnie podkreśla, że Connora motywacją jest TYLKO wolność i równość. Sprawiedliwość, nie zemsta.

Down: Wiesz co? Szlag mnie tak trafia, że nawet nie zamierzam się z tobą kłócić.

Ostatnio edytowano 13-11-2012, 19:54 przez Mirek, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 13-11-2012, 19:46 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
@Mirek:

UBI sobie może :). Tak samo jeszcze jakieś 2,5 miecha temu mówili o całkowitym zakończeniu AC (nie wątku Desa). A dlaczego chciał zabić Lee? No proszę ty w AC III nie grałeś. W kłótni z Haythamem, Connor wyjaśnia dlaczego Charles musi zginąć...

Ostatnio edytowano 05-02-2013, 23:54 przez SymphusVeer, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 14-11-2012, 20:38 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Lee Musiał zginąć ponieważ ...Pobił Connora w lesie no i podpalił z iinymi templarami jego wioska przez co umarła jego matka... Wiec trochę zemsty tu jest

PostNapisane: 14-11-2012, 21:41 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
70%. Był zbyt mało ogarnięty na tego typu sprawy. :) Nie był tak wykształcony i nie miał tyle doświadczenia co Kenway Starszy.

Ostatnio edytowano 05-02-2013, 23:54 przez SymphusVeer, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 15-11-2012, 01:41 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Connor też z nazwiska jest Kenway... A bynajmniej powinien...

"Bynajmniej" i "przynajmniej" to słowa o zupełnie różnych znaczeniach. - Optimus Prime

PostNapisane: 15-11-2012, 01:54 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Grimmjow napisał(a):
A bynajmniej powinien..
To powinien czy nie powinien, zdecyduj się :P Bynajmniej to nie przynajmniej. Connora przecież nikt nie zarejestrował nigdzie, że ma nazwisko Kenway, skoro jest Indianinem. Nawet jego imię jest tylko przybrane. Fajnie w ogóle, że się wyjaśniło dlaczego Achilles postanowił tak go nazywać.

PostNapisane: 16-11-2012, 03:41 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Jeśli przeszedłeś grę to nieuważnie oglądałeś wszystkie cust-scenki albo ja nad interpretuję.
Spoiler!
Podczas zakopywania ciała Achillesa widać nagrobek jego żony i syna który nosił imię... Connor.

Jeśli nie ubzdurałem sobie tego to jest to całkiem logiczne wytłumaczenie :)

PostNapisane: 18-11-2012, 09:24 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Nie ubzdurałeś sobie xd też to widziałem xd...A co do Achillesa bardzo ciekawa postać nie ma co.

PostNapisane: 18-11-2012, 20:41 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Pierwszy asasyn na tamtych ziemiach i to jeszcze czarny... Templariusze mieli double power na niego :). Niestety przeczekał swoją rodzinę i swojego drugiego syna Connora :P.

PostNapisane: 19-11-2012, 17:08 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Trochę zejdę z tematu ale szkoda że w grze nie jest dosłownie powiedziane kto jest przodkiem Haytham i Connora, czy Ezio czy Altair, można się tylko domyślać, chociaż ja sądzę że jest to Ezio gdyż w pewnym momencie gdy Desmond kłóci się z ojcem pyta się go dlaczego nie może sam wejść do animusa i zobaczyć wspomnienia Connora, a jak wiemy to Desmond ma ten odpowiedni gen po Eziu i Altairze.

PostNapisane: 19-11-2012, 17:46 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
hempel3 napisał(a):
Trochę zejdę z tematu ale szkoda że w grze nie jest dosłownie powiedziane kto jest przodkiem Haytham i Connora, czy Ezio czy Altair, można się tylko domyślać, chociaż ja sądzę że jest to Ezio gdyż w pewnym momencie gdy Desmond kłóci się z ojcem pyta się go dlaczego nie może sam wejść do animusa i zobaczyć wspomnienia Connora, a jak wiemy to Desmond ma ten odpowiedni gen po Eziu i Altairze.
A dlaczego niby Altair albo Ezio miałby być przodkiem Haythama? To równie dobrze (i tak zapewne jest) może być inne odgałęzienie drzewa genealogicznego, którego jedynym punktem wspólnym jest Desmond.

PostNapisane: 19-11-2012, 20:56 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
No w sumie może masz racje ale i tak powinni to jakoś dogłębnie wyjaśnić w grze czy coś, w ogóle to brakowało mi w trójce czegoś takiego jak było w poprzednich częściach czyli poznawania historii przodków (AC2 i krypta w Monteriggioni i nie tylko), spisków templariuszy, tego uczucia że "nic nie jest prawdziwe", całej tej otoczki tajemniczości, no ale co zrobić

Tytuł: Ojciec connora
PostNapisane: 30-11-2012, 22:12 
Adept
Adept
Witam. Co sądzicie o grze ojcem connora na początku gry(nie pamiętam imienia).Jaka jest wasza opinja.(:

Temat poświęcony tej postaci już istnieje. Łączę. - Nesy

Sądzr,że hayetan był templariuszem a nie assassynem,(:

Proszę nie pisać double postów, tylko używać opcji zmień. - Nesy

PostNapisane: 01-12-2012, 13:25 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Spoiler!
Ten Connor z nagrobka był synem Achillesa, a nie TYM Connorem. Poza tym Connor jest synem Heythama, więc nazwisko też ma po nim... Ale tak naprawdę naprawdę nazywa się Ratohnhake:ton Kenway :P

A Heythama nie lubiłem jako postaci :P Za bardzo kręcił :P Ale życiorys miał nader ciekawy - zastanawiałem się
Spoiler!
czemu porzucił bractwo Asasynów, skoro jest potomkiem Orłów - Altaira i Ezio.

Cytuj:
A dlaczego niby Altair albo Ezio miałby być przodkiem Haythama?
Lol spójrz na twarz Haythama i na twarz Desmonda/Ezio/Connora/Altaira(chociaż jego nie aż tak). To jasne, że jest ich potomkiem, btw jeżeli Connor jest potomkiem Orłów, to musiała nim być także jego matka albo ojciec... Matka raczej zbytnio do nich podobna nie jest, poza tym pochodzi z dziada pradziada z plemienia indian, którzy byli tu już przed kolonizacją także... Jest tylko jedna alternatywa.

PostNapisane: 01-12-2012, 14:32 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Platforma: Xbox One
W mojej opinii Haytham jest najlepiej wykreowanym charakterem serii zaraz po Ezio i Cesare.
Pan Kenway przybliża nam cele Templariuszy i wydaje się bardziej rozgarnięty od Connora, który odwala brudną robotę dla kolonistów i Achillesa, choć sam do końca tego nie rozumie.
Może i Abstergo nie ma szczytnych celów... a raczej cel jest szczytny, ale metody realizacji dość "kontrowersyjne". :)
Ale patrząc na rozumowanie Haythama i innych Templariuszy przed śmiercią z rąk Asasynów ich idea wydaje się nie gorsza od tej która przyświeca Asasynom.
Jego ciekawa postać i rozmowy z Connorem przekonały mnie do poglądów zakonu, co zresztą można wywnioskować po moim nicku. Nie widać w nich tej hipokryzji i zagubienia jak w przypadku Asasynów. Templariusze wiedzą czego chcą i jak mają to osiągnąć, uwzględniając zasadę: Cel uświęca środki- i ja to rozumiem i zgodzę się z nimi w tej kwestii.
A to głównie dlatego, że społeczeństwo powinno być silne i zjednoczone, pozbawione oderwanych od rzeczywistość "przypadków", oraz kontrolowane dla jego własnego dobra.
Ale ten ostatni akapit to już trochę takie moje filozoficzne przemyślenie. ;)

PostNapisane: 01-12-2012, 15:11 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Co do szczytności celu to się troszke nie zgodzę, bo templariusze dążą do absolutnej kontroli, ale przyznam, że imo w tej części wszystko ma taką głębię, tzn po raz pierwszy miałem wątpliwości, czy to co robią Assassyni jest słuszne, i czy faktycznie mają rację.

PostNapisane: 01-12-2012, 15:16 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Riv napisał(a):
Co do szczytności celu to się troszke nie zgodzę, bo templariusze dążą do absolutnej kontroli
Wydaje mi się, że głównym celem Templariuszy było mimo wszystko stworzenie świata idealnego. Można to wywnioskować po wypowiedziach Vidica m.in. w AC I.
Za to przejęcie absolutnej kontroli jest, przynajmniej w mojej opinii, właśnie tym "kontrowersyjnym" środkiem. Jak bowiem stworzyć idealny świat bez kontroli ludzi, którzy nie są idealni.

PostNapisane: 01-12-2012, 15:41 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Vidic mówił to do swojego wroga, tak jak często jest w filmach - im samym wydaje się, że cel jest szczytny. Ich świat idealny polega na całkowitej kontroli i dyktaturze templariuszy. Tak samo w Gwiezdnych Wojnach Palpatine mówi o Sithach jako o otwartych na wszelkie strony medalu, a Jedi wg niego są ignorantami patrzącymi na to tylko z jednej strony - także twierdzi że chce stworzyć lepszą przyszłość :P I na tej samej zasadzie - tyranii i ucisku.

PostNapisane: 01-12-2012, 16:08 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Riv napisał(a):
Tak samo w Gwiezdnych Wojnach Palpatine mówi o Sithach jako o otwartych na wszelkie strony medalu, a Jedi wg niego są ignorantami patrzącymi na to tylko z jednej strony - także twierdzi że chce stworzyć lepszą przyszłość I na tej samej zasadzie - tyranii i ucisku.
Dobrze, że przytoczyłeś Palpatine'a, bo przez wiele lat byłem wielkim fanem Sagi SW.
Powiem ci, że nie mamy co porównywać templariuszy do Palpatine'a. Był lordem sithów, mistrzem manipulacji. Przez lata jako kanclerz dowodził Republiką i nikt go nie wykrył. Nie mówiąc już o tym, że miał moc- potrafił czytać z umysłu, przewidywać zdarzenia.
Ale Palpatine jak wszyscy sithowie pragnęli tylko władzy.
A kiedy słyszysz Vidica i Templariuszy przed śmiercią, czujesz jak są wierni swojej sprawie i jak w nią wierzą. Palpatine manipulował ludźmi, ale sam wiedział, że to co mówi, obiecuje to kłamstwa, które mają zwieść na ciemną stronę mocy.

PostNapisane: 01-12-2012, 16:22 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Riv napisał(a):
A dlaczego niby Altair albo Ezio miałby być przodkiem Haythama?

Lol spójrz na twarz Haythama i na twarz Desmonda/Ezio/Connora/Altaira(chociaż jego nie aż tak). To jasne, że jest ich potomkiem, btw jeżeli Connor jest potomkiem Orłów, to musiała nim być także jego matka albo ojciec...
Wiele razy było mówione, że Ezio i Altair nie byli blisko spokrewnieni, jedyne co ich łączyło to Desmond (Chyba, że jestem w błędzie). Haytham nie może być ich potomkiem, podobieństwo twarzy również nie jest jakieś uderzające.

PostNapisane: 01-12-2012, 17:44 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
pazur13 napisał(a):
Haytham nie może być ich potomkiem, podobieństwo twarzy również nie jest jakieś uderzające.
Może, ale nie musi. Jedyną poszlaką może być ciemna karnacja, ale to za mało. Na razie nie możemy niczego stwierdzić.

Sama postać jest imo najciekawsza z całej serii, a na pewno bije na głowę Connora. Pięknie uwydatnił on pewną prawdę na temat asasynów i templariuszy. Mianowicie, że asasyni dają wolność, ale sami są niewolnikami wiary, a templariusze preferują kontrolę, ale sami są wolni od złudzeń.
No i jego ostatnie słowa do Connora - cuś piknego. :D

Cytuj:
Ich świat idealny polega na całkowitej kontroli i dyktaturze templariuszy.
Co wyście się tak uczepili tej tyranii. Przecież jasnym jak słońce jest, że władza to tylko narzędzie dla templariuszy. Kto zapoznał się z dziennikami Abstergo w Rev, ten wie, że jedynie w renesansowych Włoszech templariusze traktowali ją jako cel, a dzisiejsi członkowie Zakonu określają te czasy mianem 'czarnej plamy' na kartach jego historii.

Poza tym, sądzę że, o ile dawniej templariusze twierdzili, że pełna i bezpośrednia kontrola jest najlepszym środkiem na utrzymanie pokoju, o tyle później zdali sobie sprawę, że manipulacja i indoktrynacja społeczeństwa jest dużo lepszym rozwiązaniem. Bo żeby owca była szczęśliwa, musi czuć się wolna i bezpieczna.

PostNapisane: 01-12-2012, 17:59 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Cristo napisał(a):
Przecież jasnym jak słońce jest, że władza to tylko narzędzie dla templariuszy.
Nareszcie ktoś kto podziela moje zdanie. Dokładnie- tylko narzędzie, tylko środek do osiągnięcia celu. Społeczeństwo potrzebuje kontroli, człowiek bez kontroli jest nieprzewidywalny i może zaszkodzić sobie i otoczeniu.
A co do owcy- nie znam takiego powiedzenia, to miało być coś w stylu "wilk syty i owca cała", bo jakoś bardziej mi to pasuje. :)

PostNapisane: 01-12-2012, 18:06 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Odwołałem się do powiedzenia (tak często słyszanego od księży), że 'owce potrzebują pasterza', gdzie owce to społeczeństwo, a pasterz to ludzie starający się jemu przewodniczyć.

PostNapisane: 01-12-2012, 18:25 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Ubisoft tak dalece zapędził się z próbami postawienia racji po stronie Templariuszy, że praktycznie każde słowo Haythama jest bolesną prawdą. Wolność to zalążek chaosu, a owce potrzebują pasterza.

Mało tego - też czujecie silne nawiązania do pierwszej części? Niezwykle uzdolniony, lecz naiwny Asasyn, który zabija swoje cele tylko dlatego, że jakiś "old man on the hill" (oryginalne tłumaczenie imienia mistrza Asasynów z prawdziwego świata - bodajże Hassana, jeśli mnie pamięć nie myli) powiedział mu, że tak trzeba... Nie neguję, że Achilles jest Asasynem, jest raczej ofiarą ślepej ideologii Asasynów (święte "oni MUSZĄ zginąć - bo tak"). Teraz pytanie czy słowa Haythama uderzą w Connora do tego stopnia, żeby zmienić jego stronę w konflikcie (Altairowi zabrakło takiego światłego Templariusza, bo Al Mualim to w sumie nie wiadomo co chciał z tym Jabłkiem na dłuższą metę zrobić). W takim układzie Connor ma ogromny potencjał stać się postacią ciekawą co najmniej jak Haytham - chociaż jego klasy w życiu nie nadgoni.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 115 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona