Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 17-07-2019, 23:22

Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Haytham [SPOILERY]
PostNapisane: 06-01-2013, 14:24 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Platforma: PC
To był templariusz. No w końcu to on Lee pokierował do nich tak? To Heytham został zabity przez Conora chyba w 11 sekwencij (na marginesie do dupy walka bo obrona nie działała ale widok jak Heytham dostawał z butelek w czerep był warty świeczki). Kredo go nie obchodziło.

PostNapisane: 06-01-2013, 19:00 
Adept
Adept
Haytham był za młodu bodajże w zakonie assasynów (jego ojcem był assasynem), dopiero po pewnej tragedi przyjaciel rodziny (Birch ?) zaciagnał go do swoich. Po mimo tego ze Haytham jest templariuszem to jednak cholernie go polubiłem i naprawde żałowalem ze nie da rady się z nim dogadać. Jego wartości których sie trzyma, nie podobała mi się jego wiara w Lee, chociaż ten wydał się na początku gry sympatyczny..

PostNapisane: 06-01-2013, 20:12 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
AVenuVe napisał(a):
Haytham był za młodu bodajże w zakonie assasynów (jego ojcem był assasynem), dopiero po pewnej tragedi przyjaciel rodziny (Birch ?) zaciagnał go do swoich.
Do Bractwa Haytham nie zdążył wstąpić. Był jedynie (podobno nieświadomie i to już w wieku sześciu lat) szkolony przez ojca, do czasu jego śmierci, a po niej, kiedy miał zaledwie dziesięć lat, jego edukacją zajął się Birch i tak Haytham został wciągnięty w szeregi Templariuszy. Stąd zdziwienie Shauna, że posiadał ukryte ostrze, choć prawdziwym Asasynem nigdy nie został.

PostNapisane: 06-01-2013, 20:21 
Adept
Adept
" Stąd zdziwienie Shauna" ?

PostNapisane: 06-01-2013, 21:12 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
AVenuVe napisał(a):
Hmm... Tak? Dokładnie tak napisała Nesy i dokładnie tak to wygląda w grze, więc o co Ci chodzi?

PostNapisane: 06-01-2013, 21:59 
Najemnik
Najemnik
Platforma: PS3
AVenuVe napisał(a):
Haytham był za młodu bodajże w zakonie assasynów (jego ojcem był assasynem), dopiero po pewnej tragedi przyjaciel rodziny (Birch ?) zaciagnał go do swoich. Po mimo tego ze Haytham jest templariuszem to jednak cholernie go polubiłem i naprawde żałowalem ze nie da rady się z nim dogadać. Jego wartości których sie trzyma, nie podobała mi się jego wiara w Lee, chociaż ten wydał się na początku gry sympatyczny..
Nesy napisał(a):
Do Bractwa Haytham nie zdążył wstąpić. Był jedynie (podobno nieświadomie i to już w wieku sześciu lat) szkolony przez ojca, do czasu jego śmierci, a po niej, kiedy miał zaledwie dziesięć lat, jego edukacją zajął się Birch i tak Haytham został wciągnięty w szeregi Templariuszy. Stąd zdziwienie Shauna, że posiadał ukryte ostrze, choć prawdziwym Asasynem nigdy nie został.
W grze gdy rozmawiamy ze swoim asasynem(tym młodym przy graniu Haytmanem) opowiada mu o zabójstwie wuja. I Conor mówi, że to musiało być zaraz przed tym jak Haytman zdradził zakon więc już nie wiem czy prawdą jest to co on mówił, czy to co Shaun mówił.

PostNapisane: 07-01-2013, 18:06 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
AVenuVe napisał(a):
W jednym z e-maili zastanawiał się nad pochodzeniem ostrzy Haythama.
boloasasyn napisał(a):
I Conor mówi, że to musiało być zaraz przed tym jak Haytman zdradził zakon
Słuchałam tego dialogu, ale szczerze mówiąc, fragmentu o zdradzie nie pamiętam. Musiałabym sobie odświeżyć. Jednak, co tak naprawdę Connor wiedział o swoim ojcu? Wszystkie inne źródła wskazują, że Haytham nigdy Asasynem nie był, więc o żadnej zdradzie nie może być mowy.

PostNapisane: 07-01-2013, 18:17 
Najemnik
Najemnik
Platforma: PS3
Nesy napisał(a):
Słuchałam tego dialogu, ale szczerze mówiąc, fragmentu o zdradzie nie pamiętam. Musiałabym sobie odświeżyć. Jednak, co tak naprawdę Connor wiedział o swoim ojcu? Wszystkie inne źródła wskazują, że Haytham nigdy Asasynem nie był, więc o żadnej zdradzie nie może być mowy.
No właśnie to taka sprzeczność. Może Achilles wspominał mu o tym. Ale na pewno tak to słyszałem.

Tytuł: Haytham [SPOILERY]
PostNapisane: 20-01-2013, 13:52 
Adept
Adept
Polecam przeczytać książkę Assassins Creed: Forsaken , która dokładnie opisuje życie haythama przed as3
Mozna sie dowiedzieć również wiele ciekawych rzeczy np ze haytam kilkakrotnie uratował życie connora np kiedy connor kiedy miał zawisnąć na szubienicy to on rzucił wtedy nożem który przeciął line

PostNapisane: 20-01-2013, 17:06 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Szkoda, że Connor go zabił, zapowiadało się, że wogule super team a tu jeb :P

PostNapisane: 05-02-2013, 23:50 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Śmierć Haya to według mnie mocny akcent w grze. Syn spotkany po takim czasie... i w sumie zapowiadało się różówo. Haytham jest takim przeciwieństwem Connora. W walce wygrywa jednak Ratohnhake'ton. Faktczynie, chyba nie znam osoby, która nie darzyłaby sympatią Haythama. Wszystko robi elegancko i schludnie, tylko kiedy ponownie spotyka go młodszy Kenway jest trochę... inny - złe słowo. Używa odmiennych metod :).

Ja lubię ich obu. Nie zbyt podoba mi się takie odpychanie Connora w cień przy Haythamie, ale toleruję zdanie innych. Nie pogniewałbym się, gdyby było jakieś małe DLC z nim w roli głównej. Jeśli chodzi o następną część AC - nie widzę go jako głównego bohatera.

Tytuł: Haytham [SPOILERY]
PostNapisane: 06-02-2013, 00:25 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
kubala102 napisał(a):
Polecam przeczytać książkę Assassins Creed: Forsaken , która dokładnie opisuje życie haythama przed as3
Mozna sie dowiedzieć również wiele ciekawych rzeczy np ze haytam kilkakrotnie uratował życie connora np kiedy connor kiedy miał zawisnąć na szubienicy to on rzucił wtedy nożem który przeciął line
A ja nie polecam. Z jednego względu. Książka jest fatalnie napisana. Niektóre fakty są przedstawione w wręcz absurdalny sposób. Momentami też miałam wrażenie, że czytam taniego fanfika. Nie podoba mi się to co autor z serią wyrabia w swoich książkach.

A tak na przyszłość. Używaj przycisku spoiler, bo psujesz innym zabawę a tego nie lubimy. :D

PostNapisane: 06-02-2013, 21:51 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Mi w książce spodobał się tylko motyw zdobycia ukrytego ostrza przez Haythama. Przy okazji tajemniczy dialog z Miko (ten brodaty gość, którego Hay zabija) w Operze wydaje się już dużo sensowniejszy niż przy pierwszym zetknięciu z grą. ;)

PostNapisane: 06-02-2013, 22:55 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Wogule mnie dziwi sekwencja 5, kiedy to Achilles pokazuje Connorowi jego przyszłe cele a ten odrazu rozpoznaje swego ojca, którego rzekomo nie poznał jak mówi baza danych.

PostNapisane: 06-02-2013, 23:15 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
@KoRner: 1. Nie można odmówić im podobieństwa. 2. Matka musiała mu powiedzieć skąd się mniej więcej wziął. 3. Widział go wcześniej w wizji podczas "lotu".
W zasadzie jest pewnie jeszcze więcej możliwych wyjaśnień i o ile mnie to też zdziwiło na początku to nie jest to nic rażącego.