Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 17-07-2019, 23:06

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 295 Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ZAKONCZENIE - UWAGA SPOILERY
PostNapisane: 03-03-2013, 18:50 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Tak myślę, myślę, i doszedłem do tego, że w pewnym sensie to Clay świadomie wywołał to zniszczenie Wyspy Animusa, właśnie żeby przekazać to DNA, czy też cząstkę. Tak czy tak - wiadomo jest, że wszystko dobrze zaplanował.

PostNapisane: 03-03-2013, 19:17 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Speeder napisał(a):
Tak myślę, myślę, i doszedłem do tego, że w pewnym sensie to Clay świadomie wywołał to zniszczenie Wyspy Animusa, właśnie żeby przekazać to DNA, czy też cząstkę.
Raczej nie. To znaczy, oczywiście że chciał zniszczyć Wyspę, bo to równało się uwolnieniu go, ale nie wywołał tego bezpośrednio, a jedynie nakłaniając Desa do zsynchronizowania reszty wspomnień zanim on też będzie miał papkę zamiast mózgu. Chciał się wyrwać, a zniszczenie Wyspy nie było konieczne do przekazania DNA. Chociaż możliwe że nie był w stanie stworzyć kopii plików które miał w sobie zapisane, przez co nie mógł dać ich Desowi i jednocześnie wciąż istnieć, zatem musiał sam przenieść się do głowy Desa. A to z kolei było niemożliwe dopóki był uwięziony na Wyspie.
Geez. Zaraz to ja będę miał papkę zamiast mózgu od tej pseudonauki.

PostNapisane: 03-03-2013, 20:13 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Cukierek napisał(a):
Raczej nie. To znaczy, oczywiście że chciał zniszczyć Wyspę, bo to równało się uwolnieniu go, ale nie wywołał tego bezpośrednio, a jedynie nakłaniając Desa do zsynchronizowania reszty wspomnień zanim on też będzie miał papkę zamiast mózgu. Chciał się wyrwać, a zniszczenie Wyspy nie było konieczne do przekazania DNA. Chociaż możliwe że nie był w stanie stworzyć kopii plików które miał w sobie zapisane, przez co nie mógł dać ich Desowi i jednocześnie wciąż istnieć, zatem musiał sam przenieść się do głowy Desa. A to z kolei było niemożliwe dopóki był uwięziony na Wyspie.
Geez. Zaraz to ja będę miał papkę zamiast mózgu od tej pseudonauki.
O ludzie do premiery IV szmat czasu ,a my wysiądziemy nerwowo z powodu Desa i Claya .A teraz do tematu ,ciekawy tok rozumowania,ale skoro byłoby to prawdą to czemu w 3 Clay nie ingerował podczas działań Desmonda (no chyba ,że sterował w nim podświadomości).

PS.Teraz to ja się chyba wysiądę

PostNapisane: 03-03-2013, 22:13 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Cóż, nie wiemy, czy nie kierował, przecież Desmond po dotarciu do świątyni zemdlał. Asasyni podejrzewali, że to świątynia. Ale to tylko ich przypuszczenia.

PostNapisane: 04-03-2013, 00:39 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Mdlejąc słyszał głos należący do kobiety, konkretnie to Junony, a nie Claya. Już nie przesadzajmy.

v Wiedziałem, że ktoś to napisze. :D

Ostatnio edytowano 04-03-2013, 00:59 przez Noxbi, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 04-03-2013, 00:47 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Może Junona sterowała Clayem :D?

PostNapisane: 05-03-2013, 20:59 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
W sumie, to ma nawet całkiem nie głupi sens. Może dlatego zabił się w Abstergo i narysował to wszystko, pod jej wpływem?

PostNapisane: 05-03-2013, 22:28 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Sard napisał(a):
W sumie, to ma nawet całkiem nie głupi sens. Może dlatego zabił się w Abstergo i narysował to wszystko, pod jej wpływem?
Wątpliwe ponieważ po co Clay miał mu dawać te zagadki (które ukazywały pierwszą cywilizacje i kradzież jabłka przez Adama i Ewe). A on nie zabił się w Absterego tylko przesadził z animusem i wpadł w to samo co Desmond w revelations (niestety Clay'owi nie udało się z tego wyleczyć ,ale za to powiedział Desmond'owi jak z tego wyjść)

PostNapisane: 05-03-2013, 22:46 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
AdAssassin napisał(a):
[...]tylko przesadził z animusem i wpadł w to samo co Desmond w revelations (niestety Clay'owi nie udało się z tego wyleczyć ,ale za to powiedział Desmond'owi jak z tego wyjść)
Kłamstwo. Clay oszalał przez brak kontroli nad efektem krwawienia. Podczas AC II Desmond ma przebłyski wspomnień przodków na jawie, jak na przykład Altair w Akce. Wtedy Miles nieco nie ogarniał również tego efektu.

Nie zmienia to faktu, iż śpiączkę Desmonda wywołały sprzeczne impulsy w związku ze swego rodzaju paraliżem, wywołanym przez Jabłko. Umysł nie wytrzymał i musiał być składany w Animusie.

PostNapisane: 05-03-2013, 23:08 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Cóż jak widzimy, każdy przodek Desmonda widział Kogoś z Pierwszej Cywilizacji... Lub widział coś z jej okresu.

Clay przecież wracał aż do Edenu, może tam właśnie wpadł w szaleństwo. I pokazywał nam co mu zjechało mózg żebyśmy wiedzieli co tam było i co czeka świat.?

PostNapisane: 06-03-2013, 18:30 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
TrueMan napisał(a):
Kłamstwo. Clay oszalał przez brak kontroli nad efektem krwawienia. Podczas AC II Desmond ma przebłyski wspomnień przodków na jawie, jak na przykład Altair w Akce. Wtedy Miles nieco nie ogarniał również tego efektu.

Nie zmienia to faktu, iż śpiączkę Desmonda wywołały sprzeczne impulsy w związku ze swego rodzaju paraliżem, wywołanym przez Jabłko. Umysł nie wytrzymał i musiał być składany w Animusie.
Tak ale chorobę wywołał animus i jego niedokończone wspomnienia dały mu się we znaki (efekt krwawienia jest wywoływany przez za długie użytkowanie animusa Lucy nawet to mówiła w brotherhood). A co jabłka było to samo co z Abbas'em ciało nie wytrzymało energii jabłka (widać że po użyciu jabłka był ledwo żywy). Desmond też użył jabłka (nieświadomie) ale wraz z zabiciem Lucy uwolnił "Szósty zmysł" co równało się z overload (emocje też odegrały tu znaczną rolę) .

PS.Tylko zauważ ,że potem Altair się nie pojawia ,czyli przodek nie miał już nic do przekazania

PostNapisane: 06-03-2013, 19:02 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
AdAssassin napisał(a):
A co jabłka było to samo co z Abbas'em ciało nie wytrzymało energii jabłka (widać że po użyciu jabłka był ledwo żywy). Desmond też użył jabłka (nieświadomie) ale wraz z zabiciem Lucy uwolnił "Szósty zmysł" co równało się z overload (emocje też odegrały tu znaczną rolę) .
Nie, nie to samo. Desmond jest zbiorem perfekcyjnych genów do panowania nad Fragmentami Edenu. Jabłko pokazało mu w Koloseum, co musi zrobić. I zrobił to. Ale przez opieranie się wpływowi artefaktu zniszczył sobie rozum. Abbas był zwyczajnym człowiekiem, który po prostu dostał Jabłko w swoje łapska i nie potrafił go kontrolować.

Nadal - Clay zwariował, gdyż zbyt długo przebywał w Animusie. Stan Desmonda w Revelations to efekt działania Jabłka, a nie efektu krwawienia.

PostNapisane: 08-03-2013, 22:59 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
TrueMan napisał(a):
Nie, nie to samo. Desmond jest zbiorem perfekcyjnych genów do panowania nad Fragmentami Edenu. Jabłko pokazało mu w Koloseum, co musi zrobić. I zrobił to. Ale przez opieranie się wpływowi artefaktu zniszczył sobie rozum. Abbas był zwyczajnym człowiekiem, który po prostu dostał Jabłko w swoje łapska i nie potrafił go kontrolować.

Nadal - Clay zwariował, gdyż zbyt długo przebywał w Animusie. Stan Desmonda w Revelations to efekt działania Jabłka, a nie efektu krwawienia.
To efekt krwawienia ponieważ zauważ ile siedział w animusie (akcje toczy się w ciągu paru dni-miesięcy). Zauważ ile godzin siedział w 1(codziennie po parę godzin) ,2(prawie non stop) ,Brotherhood(tu akurat miał możliwość wyjścia w każdej chwili) .Abbas nie był zwyczajnym człowiekiem ,a Desmond nie był perfekcyjna mieszanką po prostu posiadali odpowiedni zestaw genów .Zauważ że np.Mario nie potrafił aktywować jabłka , to samo się tyczy paru innych osób (by kontrolować jabłko potrzebny jest silny umysł ,aby aktywować jabłko potrzebne są odpowiednie geny). Jabłko nie zepsuło mu mózgu,ale nasiliło efekt krwawienia (W dwójce pojawił się pierwszy objawy w bortherhood to samo jak na początku widział duch ezia ) .

PS. Zbiorem perfekcyjnych genów :xD: jakby je posiadał to byłby w czystej linii od pierwszej cywilizacji ,a nie od jednych i drugich (nie musiał by uwalniać szóstego zmysłu itp.).

Spację stawia się po znakach interpunkcyjnych, nie przed. krash001

PostNapisane: 09-03-2013, 11:02 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
AdAssassin napisał(a):
To efekt krwawienia ponieważ zauważ ile siedział w animusie (akcje toczy się w ciągu paru dni-miesięcy). Zauważ ile godzin siedział w 1(codziennie po parę godzin) ,2(prawie non stop) ,Brotherhood(tu akurat miał możliwość wyjścia w każdej chwili) .
Akcja całej serii dzieje się (o ile dobrze pamiętam) w ciągu około jednego miesiąca. Clay był przetrzymywany duuuużo dłużej. W dodatku, jak sam stwierdziłeś, w AC dzięki Lucy Vidic się hamował i było tylko parę godzin dziennie, AC2 trwało raptem parę dni, w Brotherhoodzie wychodził kiedy chciał. Kaczmarek nie miał takich luksusów i trzymano go w Animusie każdorazowo po kilka dni, przez wiele miesięcy.
AdAssassin napisał(a):
Abbas nie był zwyczajnym człowiekiem[...]Zauważ że np.Mario nie potrafił aktywować jabłka , to samo się tyczy paru innych osób
Abbas był zwyczajny. Nie wydaje mi się, aby do aktywacji Jabłka były potrzebne specjalne geny, po prostu im lepsze, tym łatwiej idzie (Desowi czy Ezio wystarczyło dotknięcie). Abbas chciał aktywować, więc jak się postarał, to mu się udało. Tak samo Al Mualim. Nie przypominam sobie, aby powiedziane było, że niektórzy nie mogą używać Jabłek. To, że Mario nie włączyło się gdy tylko je wziął, nie oznacza że nie mógłby włączyć gdyby chciał.
AdAssassin napisał(a):
ezia
Ezio. Tego się nie odmienia.

PostNapisane: 09-03-2013, 14:06 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Cukierek napisał(a):
Ezio. Tego się nie odmienia.
To akurat przeglądarka mi poprawiła.
Cukierek napisał(a):
Abbas był zwyczajny. Nie wydaje mi się, aby do aktywacji Jabłka były potrzebne specjalne geny, po prostu im lepsze, tym łatwiej idzie (Desowi czy Ezio wystarczyło dotknięcie). Abbas chciał aktywować, więc jak się postarał, to mu się udało. Tak samo Al Mualim. Nie przypominam sobie, aby powiedziane było, że niektórzy nie mogą używać Jabłek.
Al Mualim panował nad jabłkiem i to w sposób zaawansowany (po za tym on był pierwszym który zjednoczył zakon więc musiał mieć do czynienia z I cywilizacją). Dobra jeśli każdy człowiek może używać artefaktów to po co I cywilizacja przekazała część swoich genów potomnych (Sam Will w Rev mówił że nie mam odpowiednich genów aby to aktywować ).

PS.Zapomniałbym szansa aby urodzić się z tymi genami jest jak 1:1000000 (cytat od Will'ego) .I bez przesady Clay siedział max po parę dni .

Tytuł: ZAKONCZENIE - UWAGA SPOILERY
PostNapisane: 09-03-2013, 16:01 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Desmond był wyjątkowy, bo trafiły mu się geny potrzebne do tego, co miał zrobić. Używać Fragmentów Edenu potrafili tylko nieliczni, a jeszcze mniejsza grupa była zdolna do panowania nad nimi. Al Mualim uległ pokusom, jakie dawało Jabłko.

Przypomnijmy sobie też scenę z drugiej części, gdy Ezio odzyskał Jabłko z rąk Rodrigo Borgii. W pracowni Leonarda niektórzy z zebranych wyraźnie nie radzili sobie z aktywacją FE, chociażby nawet nie oni sami je uruchomili.

Młody Miles, dzięki efektowi krwawienia, bardzo szybko opanował zdolności i Altaira, i Auditore, i Kenwaya. Nie wydaje mi się, aby każdy był do tego zdolny, aby każdy potrafił tak szybko przejmować na siebie zdolności przodków.
AdAssassin napisał(a):
I bez przesady Clay siedział max po parę dni .
Nie, Clay siedział cały czas. Właśnie na jego przykładzie Abstergo nauczyło się, iż trzeba organizować przerwy w pracy Obiektów.

Akcja serii rozgrywa się bodajże od połowy września do końca grudnia. Ale nie jestem pewien. Wystarczy sprawdzić maile w jedynce u Vidica.
Cukierek napisał(a):
Abbas był zwyczajny. Nie wydaje mi się, aby do aktywacji Jabłka były potrzebne specjalne geny, po prostu im lepsze, tym łatwiej idzie (Desowi czy Ezio wystarczyło dotknięcie).
Oj, nie wydaje mi się. Wśród Asasynów trafiały się jednostki pochodzące od Pierwszej Cywilizacji, lecz ludzie bez odpowiedniego genu mogli tylko pomarzyć o pobawieniu się FE.

True, bez tylu enterów przed i po cytacie. Strasznie posty rozciągają. - Nesy ; )

PostNapisane: 09-03-2013, 22:24 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
TrueMan napisał(a):
Nie, Clay siedział cały czas. Właśnie na jego przykładzie Abstergo nauczyło się, iż trzeba organizować przerwy w pracy Obiektów.
w 2 lub brotherhood mówiła Lucy o tym jak go trzymali długo (po kilkunascie godzin aż do paru dni, przecież musiał jakoś się odżywiać, pisać symbole i przeżywać załamanie nerwowe), ale nie cały czas. Niestety jego przypadek był ekstremalny i nie mamy żadnego porównanie z innymi osobami (poprzednimi "obiektami").

PS. Al-Mualim był przywódcą Asasynów, a jednocześnie podzielał poglądy templariuszy (zawsze mnie ciekawiła jego postać szkoda, że w grze jest tak mało na jego temat)

Nowy rekord błędów w słowie "asasynów": "Assassin'ów". -- Erudito

Tytuł: Re: Zakończenie
PostNapisane: 24-01-2017, 00:09 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Po skończeniu w końcu III mogę rzec: Było warto cisnąć grę, podobnie jak inne części, a co do samego zakończenia..... początkowo rozczarowałem się , gdy w momencie kiedy Junona i Minerwa przedstawiają swe racje, zdawałoby się jakoby to gracz miał dokonać wyboru, choć sam nie wiem którą opcję bym wybrał, bowiem każda z nich nie była w pełni pozytywna czy negatywna. Kiedy Desmond dokonał wyboru, po chwili zastanowienia uznałem iż był to rodzaj inicjacji w szeregi Asasynów, bowiem nie obrał drogi w której mógł narzucić nowy porządek i wiele zyskać, tylko poświęcił się dla ludzkości z nadzieją zmiany tejże na lepsze, lecz bez jego udziału. I takie zakończenie mi się podoba. Zaniepokoiło i tym samym zaintrygowało mnie uwolnienie Junony, sam nie wiem co o sądzić, ponieważ nie jest ona postacią która sama z siebie usunie się w cień, więc Pierwsza cywilizacja nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa....

Co do Postaci Connora wypowiem się w temacie stosownym z owym zagadnieniem, i jutro trochę rozszerzę wypowiedź bom zmęczony :D.

PostNapisane: 23-02-2017, 23:00 
Nowy rekrut
Nowy rekrut
Moim zdaniem zakończenie było bardzo... mierne. Nie wiem z jakiej paki Charles Lee postrzelony znalazł się nagle w karczmie na pograniczu i co miał oznaczać wspólny toast.

PostNapisane: 07-05-2017, 23:08 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Nyerpl, Lee zmarł niemal historycznie ( ponoć na febrę, kiedy przebywał w... tawernie), a co do toastu.... umarł jak na Templariusza przystało.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 295 Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12