Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 21-07-2019, 13:10

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 295 Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: ZAKONCZENIE - UWAGA SPOILERY
PostNapisane: 01-03-2013, 20:16 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Widzę po jakim czasie to piszę, ale mniejsza.

Jeden wielki (prawdopodobny) spojler, są dopiski o Rev, reszta tutaj:

Spoiler!
Zacznijmy od AC2. W pewnej cz. prawdy (już pod koniec) Clay przekazuje nam informację o Operze, sopranie i polowaniu.

Dalej, Wyspa Animusa. Clay proponuje, że "pójdzie z Desmondem", że musi wydostać się z Animusa. Gdzie pójdzie? Oczywiście do Światyni, ale o tym potem.

Kolejna scena, Wyspa Animusa, a raczej jej zniszczenie. Clay dotyka Desa, mówi mu, że go ratuje, i że ma iść. No i to jest ten moment - Clay przekazuje Desmondowi swoje DNA, tym samym wspomnienia. Tak naprawdę, Desmond wcześniej nie miał ŻADNYCH powiązań z Connorem, i odczytuje wspomnienia tylko dzięki Clayowi.

Dobra, idziemy dalej... Decyzja o dotknięciu postumentu - DNA Claya zostało wykorzystane = Desmond przeżył. Mówił wcześniej o ratunku, o to właśnie chodziło.

Co powiecie na taką teorię?

Tytuł: Re: ZAKONCZENIE - UWAGA SPOILERY
PostNapisane: 01-03-2013, 20:25 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Platforma: PC
DNA zawiera się w ciele, a jego Clay na Wyspie już nie miał. Chyba teoria leży.

PostNapisane: 01-03-2013, 20:59 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Cukierek napisał(a):
Bez problemu da się w grze udowodnić, że Clay, jako program w Animusie, przekopiował swoje pliki dotyczące wspomnień przodków do Desmonda - też pliku. To wszystko działa przecież na komputerach, DNA musi zostać odpowiednio odczytane lub przekazane, aby zsynchronizować się z przodkiem. A skoro mówimy o komputerach, to pojawia się pojęcie pliku.

Co prawda to element jakiejś pseudonauki, ale to przecież fikcyjne uniwersum. Wg mnie teoria Speedera ma sens.

Cóż, z drugiej strony przekopiowanie DNA z Animusa do osoby to... dość dziwna sprawa. Ale skoro Animus przekazuje umiejętności przodków i pozwala składać umysł, to jednocześnie takie nadpisanie DNA Desa wydaje się być pestką.

PostNapisane: 01-03-2013, 21:10 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Wspomnienia są zapisane w DNA, którego Clay nijak nie mógł przekazać. Pozostają pliki zostawione przez Claya. Tylko że chyba nie można przenieść do Animusa całej swojej pamięci genetycznej, ale za to można zapisać sesje odtwarzane. Czyli mógł przekazać to, co sam już przeżywał, czyli na przykład wspomnienia Kenwaya. Ale raczej byłyby one w formie nagrań, a nie faktycznego odtwarzania wspomnień jak to miało miejsce wcześniej. Czyli wyglądałoby to tak, że Clay tworzy program w Animusie będący jego odpowiednikiem, wgrywa nagrania Abstergo ze swoich sesji, po czym na Wyspie przekazuje je Desmondowi, który odtwarza je aby odnaleźć klucz do Świątyni. Ma sens, ale trochę przekombinowane.

PostNapisane: 01-03-2013, 21:15 
Najemnik
Najemnik
Platforma: Xbox 360
Cukierek@ może i przekombinowane ale sens przynajmniej ma a jak wiemy ubi lubi kombinować z fabułą.

PostNapisane: 01-03-2013, 22:41 
Najemnik
Najemnik
Platforma: PS3
Cukierek nie gadaj glupot, bo bedzie tak ze bedziemy tylko odtwarzac wspomnienia Claya nie,wiedzac co siedzieje we wspolczesnosci;) Obys sie mylil bracie. Erudito shackowalo Animusa wiec moga szukac jakichs potrzebnych informacji.

PostNapisane: 01-03-2013, 22:47 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
boloasasyn napisał(a):
Cukierek nie gadaj glupot, bo bedzie tak ze bedziemy tylko odtwarzac wspomnienia Claya nie,wiedzac co siedzieje we wspolczesnosci
A gdzie ja tak powiedziałem? Przecież nikt nie zabroni odtwarzającemu wychodzić z Animusa. Poza tym wg tego rozumowania to Des nie był spokrewniony z Connorem a AC3 było tylko odtwarzaniem wspomnień już używanych przez Claya. I nie przeszkadzało to Desmondowi wychodzić.
A swoją drogą to... no dobra, tu się wstrzymam do poniedziałku.

PostNapisane: 01-03-2013, 22:54 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Cytuj:
The Lost Archive. 7 wspomnienie, cytuję: "DNA and memory scanned. Upload complete.". Udowodnij mi, że jest przekazanie DNA jest niemożliwe.

PostNapisane: 01-03-2013, 23:07 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Speeder napisał(a):
Udowodnij mi, że jest przekazanie DNA jest niemożliwe.
Przekazanie DNA w formie elektronicznej jest niemożliwe, gdyż-według Wiki-jest to wielocząsteczkowy organiczny kwas nukleinowy, a związek chemiczny raczej ciężko będzie wsadzić do załącznika.
Speeder napisał(a):
DNA and memory scanned. Upload complete
Ale odkopałeś. Nawet nie pamiętałem że coś takiego tam było, ale wierzę na słowo. Czy to miałoby oznaczać zeskanowanie całego DNA=wszystkich wspomnień wszystkich przodków? Wow. Sporo pamięci te Animusy mają.
I jak to się ma do teorii? To, że Desowi zauploadowano wspomnienia przodków Claya nie oznacza że gdzieś tam w nim siedział mały Clayuś który w kluczowym momencie poświęcił swój wirtualny tyłek...
Speeder napisał(a):
Dalej, Wyspa Animusa. Clay proponuje, że "pójdzie z Desmondem", że musi wydostać się z Animusa. Gdzie pójdzie? Oczywiście do Światyni, ale o tym potem.
To było akurat na początku ACR, kiedy Clay chciał po prostu wejść z Desmondem w ten portal czy co to było, z nadzieją że on też zsynchronizuje w ten sposób swoje wspomnienia. Sam zresztą potem przyznał że to tak nie działa.

PostNapisane: 01-03-2013, 23:35 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Teoretycznie jest możliwość zapisu danych elektronicznych, nawet w DNA.
Cytuj:
To było akurat na początku ACR, kiedy Clay chciał po prostu wejść z Desmondem w ten portal czy co to było, z nadzieją że on też zsynchronizuje w ten sposób swoje wspomnienia. Sam zresztą potem przyznał że to tak nie działa.
Masz to tutaj. Najpierw też myślałem o tym portalu, jednak... No właśnie jednak, coś mi się nie zgadzało.
http://www.youtube.com/watch?v=Z1APDypqyvs
Cytuj:
Ale odkopałeś. Nawet nie pamiętałem że coś takiego tam było, ale wierzę na słowo. Czy to miałoby oznaczać zeskanowanie całego DNA=wszystkich wspomnień wszystkich przodków? Wow. Sporo pamięci te Animusy mają.
I jak to się ma do teorii?
Okey, zacznijmy od przekazania DNA Desowi (od 0:20, spójrz na objęcie Claya i promień światła, potem mówi "I'm saving you, idiot! GO!":
http://www.youtube.com/watch?annotation ... bhrBA17YpY

Dalej, Minerwa mówi o tym, że Clay musi uratować Desmonda. Potem (od 7:20) masz to "DNA and memory scanned".
http://www.youtube.com/watch?v=UsIq1MczkUQ

Do wstawiania adresów nie trzeba używać żadnych kodów. ; )
Nie tworzy się wtedy bezpośredni link do kliknięcia i trzeba go ręcznie kopiować. - Nesy
/jestem przyzwyczajony do systemu IPB, gdzie media tworzy się automatycznie, taki mój mały fejl, dzięki za poprawkę :)

PostNapisane: 02-03-2013, 01:13 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Speeder napisał(a):
Okey, zacznijmy od przekazania DNA Desowi (od 0:20, spójrz na objęcie Claya i promień światła, potem mówi "I'm saving you, idiot! GO!":
Posłuchaj jeszcze, co Szesnastka mówi. Serio, to zaczyna mieć coraz większy sens.

http://www.youtube.com/watch?v=p3jGtJrRasY

Przy pierwszej minucie Clay robi wyrzuty Desmondowi, mówiąc o podejmowaniu trudnych decyzji. Może ma świadomość, iż przyjdzie mu się za niego poświęcić? Chwilę później słyszy swego rodzaju skruchę Desa, co może tylko utwierdzić go w przekonaniu o konieczności swojej śmierci. Na dobrą sprawę Clay był trupem. Więc po co Desmond miał tracić życie?

Nie wiem, może i mieszam, ale na chwilę obecną taka teoria ma ręce i nogi.

PostNapisane: 02-03-2013, 02:03 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Na dodatek, jak już mówiłem, Minerwa powiedziała Clayowi, że ma uratować Desmonda. Wszystko pasuje.

PostNapisane: 02-03-2013, 10:57 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Te teorie miałyby sens jakby Desmond oddawał duszę(?), iskrę życia(?) itp. wtedy zamiast swojej oddałby Clay'a, jego zostałaby na miejscu i wszyscy zdrowi i szczęśliwi.
Z tym, że wiele wskazuje, że Des się sfajczył, a nie znam programu komputerowego, który by zapobiegał ścinaniu się białek i ogólnie wszelkim innym 'mechanicznym' uszkodzeniom ciała...

Ostatnio edytowano 02-03-2013, 10:59 przez Alveaner, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 02-03-2013, 10:57 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Nie mogę rozkminić jeszcze wcześniejszych słów Claya: What is a man but the sum of his memories? We are the stories we live. The tales we tell ourselves. Kompletnie nie rozumiem o co tu chodzi, a pewnie to też ma jakieś znaczenie, skoro Des zrozumiał (chyba).
Co do teorii, to zwracam honor bo jednak ma ręce i nogi.
btw, muszę sobie odświeżyć TLA.
Alveaner napisał(a):
Z tym, że wiele wskazuje, że Des się sfajczył, a nie znam programu komputerowego, który by zapobiegał ścinaniu się białek i ogólnie wszelkim innym uszkodzeniom ciała...
No cóż, może to było coś czego 16 nie przewidział.

Tytuł: ZAKONCZENIE - UWAGA SPOILERY
PostNapisane: 02-03-2013, 17:05 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Nie skończyłem jeszcze trzeciej części, ale ponoć widać, jak spala się ręka Desmonda? A to ręka młodego Milesa błyszczała się przy uścisku Claya na Wyspie Animusa. Co prawda DNA występuje w każdej komórce ciała, ale jak już bawimy się w naukowe spekulacje, to może Szesnastka zapisał swoją pamięć genetyczną tylko w ręce Desa? Chociaż wydaje mi się, że w takim wypadku Animus wykryłby jakieś sprzeczności przy odtwarzaniu wspomnień Connora, jeśli był faktycznie przodkiem tylko Claya, a nie Desmonda.

PostNapisane: 02-03-2013, 19:39 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Zobaczcie:
Aniumus jest maszyną do odczytywania wspomnień. Mogą je wtedy zobaczyć wszyscy, nie tylko ktoś siedzący w maszynie, ale wszyscy w koło na monitorach, gdyż te wspomnienia przerzucane są na komputer, więc jeśli można odczytywać wspomnienia (fragment DNA) za pomocą animus, to czemu nie można by ich na zapisać na nim jako zbiór plików? :D

PostNapisane: 02-03-2013, 20:03 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Alveaner napisał(a):
Z tym, że wiele wskazuje, że Des się sfajczył, a nie znam programu komputerowego, który by zapobiegał ścinaniu się białek i ogólnie wszelkim innym 'mechanicznym' uszkodzeniom ciała...
Ale pomyślmy inaczej jeżeli poraziła energia elektryczna mógł przeżyć (szansa 1:1000000) .Wiele ludzi przeżywa porażenie prądem ,chociaż to trochę naciągana historia bo Desmond raczej jest martwy .
TrueMan napisał(a):
Nie skończyłem jeszcze trzeciej części, ale ponoć widać, jak spala się ręka Desmonda? A to ręka młodego Milesa błyszczała się przy uścisku Claya na Wyspie Animusa. Co prawda DNA występuje w każdej komórce ciała, ale jak już bawimy się w naukowe spekulacje, to może Szesnastka zapisał swoją pamięć genetyczną tylko w ręce Desa? Chociaż wydaje mi się, że w takim wypadku Animus wykryłby jakieś sprzeczności przy odtwarzaniu wspomnień Connora, jeśli był faktycznie przodkiem tylko Claya, a nie Desmonda.
Animus mógł nie wykryć sprzeczności bo ich DNA było do siebie bardzo zbliżone albo Clay podczas tego uścisku zmodyfikował całe DNA Desmonda .

PostNapisane: 02-03-2013, 20:28 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
AdAssassin napisał(a):
[...]albo Clay podczas tego uścisku zmodyfikował całe DNA Desmonda.
Cóż, zakładając, że te fragmenty DNA, o których dziś niewiele wiemy, są pamięcią genetyczną, to nadpisanie byłoby dość dobrym wyjaśnieniem.

Oczywiście nadal wszystko krąży wokół wszechstronności Animusa.

PostNapisane: 02-03-2013, 23:10 
Adept
Adept
Co myślcie o tym http://images.wikia.com/assassinscreed/ ... _Blade.jpg ? to chyba jednak koniec desmonda

PostNapisane: 02-03-2013, 23:15 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Ten obrazek widzieliśmy miesiąc temu około, jeśli nie więcej i kto miał to już wyraził na jego temat swoje zdanie. Jaki nie koniec Desmonda, z tego obrazka wynika, że on nie żyje, więc nie rozumiem o co ci biega.

PostNapisane: 02-03-2013, 23:21 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
@kubala102: było już dużo postów na temat tego właśnie przez ciebie udostępnionego obrazka.

PostNapisane: 02-03-2013, 23:27 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Desmond nie nosił po II karwasza.

PostNapisane: 02-03-2013, 23:29 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Speeder napisał(a):
Desmond nie nosił po II karwasza.
Ktoś tu ma problemy z oczami. To jest tylko ta część ostrza z której Des korzystał po II. Same paski i ostrze. Dobrze jest.

PostNapisane: 02-03-2013, 23:46 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Soryyy, nie ogarnąłem. Nic z Desem nie jest pewne - a tak czy tak jasne jest, że będzie w IV. Dziadek Connora... xD

PostNapisane: 02-03-2013, 23:59 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Nie przeczytałem trochę postów, wybaczcie. Ale przeczytałem Twoją teorię, Speeder i jest prawdopodobna.

Dlaczego? Cóż, to prawda, że DNA to kwas, i to wszystko to czyta chemia. Ale ten kwas ma zapisane pewne dane genowe (Trankrypcja i translacja genowa, poczytajcie). DNA to tylko różne sekwencje substancji, odpowiednio ułożone tworzą spójne dane. I własnie te "ułożenie" odczytuje animus.

Poza tym nawet neuroprzekaźniki opierają się na chemii i przekształcaniu substancji na impulsy, a jak wiemy są urządzenia które te impulsy elektryczne wyłapują.

Przechodząc Revelations po raz kolejny przyjrzałem się dokładnie różnicy w wersji angielskiej i polskiej.

Kiedy Clay pyta Desmonda czy ten czegoś żałuje potem mu dziękuje "for making sense" co zostało przetłumaczone na "mówienie z sensem" a może być równie dobrze interpretowane jako "nadawanie sensu" czemu? Zapisywaniu go w Animusie.

Do tego dochodzi ta gadka pod koniec o tym, że człowiek to tylko jego wspomnienia i historie które opowiada. Przecież Animus chciał zniszczyć Desmonda, nie Claya, Clay dobrze sobie tam radził.

"Sum of his memories" Clay połączył się z Desmondem, ale nie poza animusem ale w animuse.
Zapisał go tak jak zapisał siebie, a potem scalił swoje dane z jego danymi, by ten mógł przeżyć, oraz odczytać wspomnienia przodków 16. W ten sposób opowiedział mu historię "the tales we tell ourselves". Wiedział, że musi tak zrobić bo w LA powiedziała mu to Juno. Nie wiedział tylko czy warto. Czy jest sens poświęcania samego siebie, scalania się z kimś jednocześnie usuwając własną świadomość. Bo co jeśli Desmond nie uratuje świata? Nie będzie mógł podjąć wyboru? Wtedy 16 poświęcił by ostatnie cząstki swojego istnienia na nic.

Swoją iskrę?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 295 Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona