Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 24-07-2019, 11:05

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 295 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zakończenie
PostNapisane: 02-11-2012, 13:32 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Chciałbym porozmawiać z Wami na temat zakonczenia. Wczoraj w nocy przeszedłem grę i szczerze mówiąc mam mieszane uczucia. Niby fajnie ale też po części nie wiedziałem o co kaman. I to nie pod tym "tajemniczym" względem tak jak w poprzednich częściach tylko tak zwyczajnie. Aha i możecie powiedzieć o co chodzi z tymi
Spoiler!
osiami na mapie, po napisach koncowych? Tak technicznie, bo nie wiem do czego one służą. No i czemu Desmond mówi do nas przez Animusa? Co się z nim stało? Przepowiednia, którą pokazała mu Minewra była prawdą czy nie? Masa Pytań :P

Tytuł: Re: ZAKONCZENIE - UWAGA SPOILERY
PostNapisane: 02-11-2012, 13:35 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Jeżeli chodzi Ci o te pivots to najwidoczniej są to cheaty, które pozwalają na zmienianie pogody itp. Co do moich odczuć do zakończenia - wszystko wypisałem w tym temacie.

PostNapisane: 05-11-2012, 01:03 
Adept
Adept
Panowie, Ubi poleciało w kulki. Z nami wszystkimi. Tragedia. Zakończenie nie zostało odpowiednio wyważone, brak tu wyjaśnień, faktów, a i nawet emocji. Śmierć Desmonda (o ile zginął ) nie poruszyła mnie ani troche, mimo to że lubie tego gościa.
No ale wracając..
Nic nie zostało należycie wyjaśnione. Wątek Desa miał być zakończony, w ogóle wątek współczesny miał zostać rozwiązany. I co? I NIC.
Wielka, zła przebiegła Junona próbuje kosztem naszego bohatera opanować świat?
Drodzy państwo, bzdura. Coś sie UBI pogubiło.
I owszem, może to wyjaśnią niebawem, bo mimo wszystko to spinoff jak cholera, no ale bez przesady, tak sie nie robi.
Nie po to gracze czekali od AC II na rozwiązanie zagadek tylko po to aby przeznaczenie Altaira, Ezia i Connora kończyło się w sposób niejasny i nieoczywisty.
"Świątynia" okazała się kryptą na magiczną kulkę. I pomyśleć, że Bóg wie co sobie wyobrażaliśmy.
Ja czuje ogromny niedosyt.

PostNapisane: 05-11-2012, 01:26 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
jediadas napisał(a):
brak tu emocji.
Jedyne, z czym się zgodzę.
jediadas napisał(a):
Wątek Desa miał być zakończony (...) I co? I NIC.
jediadas chwilę wcześniej napisał(a):
Śmierć Desmonda
Dostrzegasz sprzeczność?
jediadas napisał(a):
w ogóle wątek współczesny miał zostać rozwiązany. I co? I NIC.
Gdzie było tak napisane?
jediadas napisał(a):
Drodzy państwo, bzdura. Coś sie UBI pogubiło.
Co to znaczy? Jak w ogóle można się pogubić we własnym dziele? Dalej trzymają się historii, wszystko ma sens, nie widzę żadnego "gubienia się". Chciałeś powiedzieć "UBI nie dało mi takiego zakończenia, jakie chciałem"? Zresztą jaka bzdura? Chyba skoro widziałeś to w grze, to jest to kanonem, więc nie ma sensu tego negować.
jediadas napisał(a):
Wielka, zła przebiegła Junona próbuje kosztem naszego bohatera opanować świat?
Dokładnie tak. Widzisz, zaczynasz rozumieć.
jediadas napisał(a):
bo mimo wszystko to spinoff jak cholera
Czemu używasz słów, których znaczenia nie znasz? Albo znasz, tylko skonstruowałeś zdanie w taki sposób, że nie mam zielonego pojęcia co masz na myśli.
jediadas napisał(a):
I pomyśleć, że Bóg wie co sobie wyobrażaliśmy.
A co sobie niby wyobrażaliśmy? Jakie mogłoby być realne zakończenie tej historii? Des ratuje świat i wszyscy są heppi? Gimme a break, nikt już tego nie chce oglądać.

PostNapisane: 05-11-2012, 01:44 
Adept
Adept
Witam. Jak cytujesz, to nie wyrywaj kontekstu. napisałem "Śmierć Desmonda (o ile zginął )".Jeżeli bierzemy pod uwagę zdanie w takiej formie w jakiej zostało napisane, to nie ma sprzeczności.Pomijając fakt, że zamiast nawisu powinienem użyć myślników.
Wątek współczesny miał zostać rozwiązany razem z Desmondem i naturalnie nie przytoczę tu niczyjej wypowiedzi ponieważ po prostu tego nie znajdę. Sam dobrze wiesz, jakimi ilościami materiałów, artykułów i wywiadów byliśmy zasypywani przez te wszystkie lata. Poza tym wydaje mi sie logicznym powiązanie wyjaśnienia wątku Desmonda z współczesnym.Moim zdaniem to dwie podobne kwestie.

Optimus Prime napisał(a):
Chyba skoro widziałeś to w grze, to jest to kanonem, więc nie ma sensu tego negować.
Nie ma sensu negować? Nie można brać ślepo tego co daje Ubi, jeżeli jest (przynajmniej moim zdaniem) co najmniej nieodpowiednie. W końcu jako gracze, możemy ocenić to, co nam dano.
Zakończenie które dostaliśmy po takim czasie oczekiwania, jest niewystarczające, nie wyjaśnia w odpowieni sposób wielu kwestii. Powtórzę raz jeszcze, nie po to czekaliśmy tyle czasu, aby dostać ending w kiepskim stylu. A nie jest to tylko moje zdanie.

A co do spinoffu to sie pomyliłem :p chodziło o cliffhanger, faktycznie jak zwróciłeś uwage to zauważyłem co odwaliłem.sorki, ale to przez pisanie na gorąco

PostNapisane: 05-11-2012, 02:10 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
jediadas napisał(a):
Wątek współczesny miał zostać rozwiązany razem z Desmondem i naturalnie nie przytoczę tu niczyjej wypowiedzi ponieważ po prostu tego nie znajdę.
Zgadzam się, że tego nie znajdziesz.
jediadas napisał(a):
Sam dobrze wiesz, jakimi ilościami materiałów, artykułów i wywiadów byliśmy zasypywani przez te wszystkie lata.
Żadna z tych ilości nie wspominała nic o tym, że Altair jest przodkiem Ezio, a i tak wszyscy brali to za pewnik przed premierą Revelations. Potem było wielkie zdziwienie i zarzucanie Ubi kłamstwo, retcony i inne pogubienia się. To samo dzieje się tutaj.
jediadas napisał(a):
Poza tym wydaje mi sie logicznym powiązanie wyjaśnienia wątku Desmonda z współczesnym.
W serii gier, gdzie mamy czterech głównych bohaterów i przynajmniej dwóch z nich naraz w jednej grze? Nie wydaje mi się. Bohater w AC nie jest tak ważny jak sam wątek.
jediadas napisał(a):
Nie ma sensu negować? Nie można brać ślepo tego co daje Ubi, jeżeli jest (przynajmniej moim zdaniem) co najmniej nieodpowiednie. W końcu jako gracze, możemy ocenić to, co nam dano.
Ale Ty tego nie oceniłeś. Ty stwierdziłeś, że to kłamstwo.
Oto przykład mnie biorącego coś od Ubi na ślepo: widzę na gameplayu Minerwę kłócącą się z Juno, słyszę co mówią, wiem co postanawia Desmond i widzę co robi. Niezależnie od tego, czy mi się to podoba czy nie, muszę uznać to za kanon z dwóch powodów: 1) jeśli faktycznie jest to kanon, to nie mam wyjścia; 2) jeśli to celowa zmyłka fabularna, to będzie mnie czekał plot twist w następnej grze, więc na razie uznam to za kanon i będę snuł niestworzone teorie spiskowe żeby zabić czas.

PostNapisane: 05-11-2012, 02:23 
Adept
Adept
Optimus, nie kłamstwo, lecz bzdura. To nie to samo.
Poza tym porzućmy rozmowę w takiej formie, bo nie o to mi chodziło, Adam jestem ;)
Zakończenie budzi kontrowersje, i zauważ, że nie jest to różnica zdań wynikająca z odmiennej interpretacji tego co zobaczyliśmy. Bo póki co ludzie nie rozprawiają się na temat kolejnych wątków, a próbują zrozumieć, o co do końca chodzi.
Ja np. czuje się zupełnie inaczej aniżeli po każdym zakończonym AC.
Po prostu wydaje mi sie że twórcy zostawili nas z słabo nakreślonym zakończeniem jednej części- wprowadzeniem do następnej. Bo jedyne co jest pewne, to to, że Junona coś knuje. A co się z tym wiąże nie mamy pojęcia.

PostNapisane: 05-11-2012, 02:28 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
Desmond jest tylko urealniaczem fabuły, ludziska. Po nim będzie ktoś inny. Gra opiera się na odtwarzaniu wspomnień przodków i przenoszeniu się w czasy rzadko ukazywane w grach komputerowych. Proste.

I mówcie co chcecie, ale wciąż mam wrażenie, że coś w grze przeoczyliśmy.

PostNapisane: 05-11-2012, 02:38 
Adept
Adept
Erudito napisał(a):
I mówcie co chcecie, ale wciąż mam wrażenie, że coś w grze przeoczyliśmy.
Tego akurat możemy być pewni.
Nie moge sie doczekać kiedy fachowcy z zakonu wezmą się za interpretacje tego co sie pojawiło w grze.
Btw, ten kod binarny zamiast nadawcy wiadomości w kompie mógł coś znaczyć? Niby wiadomo że to była Junona, ale mimo wszystko wyglądało to intrygująco. No i ta wiadomość wcześniej, może to nie była zwykła zniekształcona źle podana treść, tylko szyfr. Czort ich wie

P.S. I pozostaje oczywiście jeszcze kwestia odniesienia zakończenia z III do przepowiedni Junony ( "Musisz znaleźć trzecią" ,sugestie o dziecku itd.) Nie chce się zagłębiać na tą chwilę w treść, ale jest to raczej warte uwagi.Gdzieś na stronce jest ta przepowiednia,trzeba tylko odkopać;)

Tytuł: ZAKONCZENIE - UWAGA SPOILERY
PostNapisane: 05-11-2012, 18:23 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Cytuj:
Jeżeli chodzi Ci o te pivots to najwidoczniej są to cheaty, które pozwalają na zmienianie pogody itp.
Te osie służą do synchronizacji Animusa z chmurą(cokolwiek to znaczy). Kody które odblokowujemy po odkryciu osi nie służą do niczego

PostNapisane: 05-11-2012, 18:41 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Cisek007 napisał(a):
Kody które odblokowujemy po odkryciu osi nie służą do niczego
Jak to nie? Służą do zmian pogody, pór roku itp, itd.

PostNapisane: 05-11-2012, 18:48 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Wait a second, czy silnik nie miał czasem sam zmieniać pogody podczas rozgrywki?

PostNapisane: 05-11-2012, 18:54 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Pogody- tak. Pór roku- nie. One zmieniają się tylko w trakcie fabuły, a po zakończeniu dzięki hackowi.

PostNapisane: 05-11-2012, 18:57 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Mirek napisał(a):
Jak to nie? Służą do zmian pogody, pór roku itp, itd.
To możesz mi powiedzieć gdzie te kody mam wpisać??

PostNapisane: 05-11-2012, 18:59 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
@Cisek007: Nigdzie ich nie wpisujesz. Bo to nie kody tylko hacki. W menu z nich korzystasz.
Menu-Opcje/Ustawienia- Hacki Animusa.

PostNapisane: 05-11-2012, 19:03 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Chodziło mi o to czy po zakończeniu rozgrywki silnik przestaje zmieniać pogodę i musimy robić to za pomocą osi. Jej, teraz widzę jakie to głupie pytanie

PostNapisane: 05-11-2012, 19:04 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Pogoda się zmienia sama ale dzięki odblokowanym hackom możemy to robić sami kiedy chcemy. Pory roku same się nie zmieniają. Dobra kończmy offtop.

PostNapisane: 06-11-2012, 14:27 
Adept
Adept
Dzisiaj zakończyłem swoją przygodę z Assasynem i szczerze mówiąc, tak jak chyba większość ludzi mam mieszane uczucia. Z jednej strony dostaliśmy kawał dobrze przygotowanego scenariusza, gdzie każda misja i każdy wątek był spójny i nie zostawiał za sobą niepotrzebnie dodatkowych pytań. Z drugiej strony gdzieś ta tajemniczość asasynów i templariuszy zeszła na dalszy plan. Gra nie pobudziła mojej wyobraźni jak to było w przypadku drugiej części, zabrakło spiskowych teorii dziejów, a cała ta walka asasynów z templariuszami została potraktowana po macoszemu - jakby nie miała ona większego sensu i sprowadzała się do tego, że ludzie z przeszłości wykorzystywali asasynów tylko do ukrywania potrzebnych artefaktów na koniec świata.

Cliffhanger na końcu wyjątkowo najsłabszy ze wszystkich części - to tak jakby chcieli, a jednak nie chcieli uśmiercić Desmonda i ostatecznie zakończyć jego przygodę z animusem. Zawsze końcówka wyjaśniała dlaczego wracamy do Animusa (oprócz pierwszej części) - tu tego zabrakło.

Podsumowując sądzę, że jednak trzecia część jest słabsza od historii Ezio - podobały mi się zagadki Clay'a, te działania konspiracyjne watykanu i spiski templariuszy. Czuło się naprawdę klimat bractwa asasynów, a w trzeciej części jakby spłycono to, dano kubraczek Connorowi i działał jakby nie na rzecz dobra zakonu i świata, a z zemsty za zabicie jego matki i dla dobra swojego ludu.

EDIT
Nie wspomnę o powodach wstąpienia głównego bohatera do zakonu - zawsze działo się to w momencie gdy zabijano nam najbliższą rodzinę (Ezio, Connor) i byliśmy świadkami ich śmierci. Jakby na świecie nie było innych powodów do walki z templariuszami ;)

PostNapisane: 06-11-2012, 14:44 
Żołnierz
Żołnierz
Wg mnie taka powinna być postać Connora. Chociażby ze względu na kulturę z której się wywodzi musi być inny niż Ezio. Inna skala tragedii/zagrożenia - mikro (rodzina) dla Ezio i makro (plemię/świat który znał) dla Connora.
Widzi, że jest sam i nic nie znaczy mimo, że pokonał wrogów a wobec różnych gierek ludzi, którzy mieli stać po jego stronie jego chęć zemsty/ratowania swojego świata i tak się nie uda.

Tak samo Desmond mierzy się z czymś przytłaczającym i niemożliwym do pokonania. Wydaje mi się, że to jest przesłanie a la Embers i Ezio z Rev. Po co całe życie mordować ludzi w "słusznej" sprawie (z naszej perspektywy) i zmarnować na to całe życie kiedy na końcu i tak nic się nie zmienia.

Chociaż nie wykluczam, że śmierć lub "śmierć" Desmonda to tylko furtka dzięki której Ubi będzie mogło poprowadzić AC4 w różne kierunki.

PostNapisane: 06-11-2012, 15:57 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
A ja, po przemyśleniu całości, śmiem się jednak nie zgodzić z osobami uważającymi, że zakończenie ssie. Dlaczego? Po kolei.

Po pierwsze: historia Desmonda została zakończona, ale to nie oznacza, że - uwaga - zginął. Po zakończeniu wyraźnie słyszymy, że ktoś mówi do nas o hakowaniu. Jeśli zbierzemy wszystkie "pivots", zobaczymy informację, że jakieś dane zostały wysłane do chmury i otrzymamy osiągnięcie "Head in the Clouds". Jego opis - "zsynchronizuj Animusa z chmurą". Biorąc pod uwagę, że każda z nazw achievementów ma podwójne znaczenie, można się domyślić, że chodzi o wysłanie wspomnień Desmonda (głowa -> mózg -> wspomnienia) na zewnątrz, gdzie ktoś inny mógłby uzyskać do nich dostęp. W ten sposób Des stał się duchem w maszynie.

Po drugie: pod koniec Revelations Jowisz odnosi się do Desmonda per cipher (szyfr, kod), chwilę potem widzimy świecące symbole na jego prawej ręce. Śmiesznej dyskotekowej kuli, od której ginie(?) również dotyka prawą, a chwilę potem słyszymy głosy. Przypadek? Mam dziwne wrażenie, że o ile w AC4 będziemy skupiać się na walce z Juno (i prawdopodobnie zapuszczaniu się w czasy pierwszej cywilizacji, zgodnie z foreshadowingiem w wykonaniu Shauna), nawiązanie do Desmonda nastąpi.

Po trzecie: w filmie końcowym z Rev piorun uderza w posąg TWCB, odłamując od niego podobiznę Juno. Nie można tego traktować inaczej, niż jako zapowiedzi zakończenia AC3 i plot twistu z ich udziałem.

Po czwarte: Desmond zrobił dobrze. Wybrał ocalenie całej ludzkości zamiast garstki, bo tego właśnie nauczyło go przeżywanie wspomnień Connora. In your haste to save the world, take care you don't destroy it.

Po piąte: Juno jest wciąż tylko kawałkiem danych, nie materialną postacią, więc jedyne co może, to działać na sposób podobny do wirusa komputerowego. A z punktu pierwszego wynika, że Desmond jest teraz w takiej samej sytuacji, co S16 po własnej śmierci. Historia lubi się powtarzać, czyż nie?

Po szóste i najważniejsze: to nie zakończenie jest w tym wszystkim najlepsze. Poprzednie gry były tak skonstruowane, że wiedzieliśmy co będziemy robić w kolejnej części. Tutaj - nie, i to będzie jedna z największych niespodzianek AC4. Twórcy zaczynają z pusta stroną.

Panowie z Ubi jednak nie są tacy głupi, jak się niektórym wydaje.

*
rykuzushi napisał(a):
w trzeciej części jakby spłycono to, dano kubraczek Connorowi i działał jakby nie na rzecz dobra zakonu i świata, a z zemsty za zabicie jego matki i dla dobra swojego ludu.
Czasy się zmieniają, a asasyni razem z nimi. IMHO to nie jest koniec wątku Connora.
rykuzushi napisał(a):
Nie wspomnę o powodach wstąpienia głównego bohatera do zakonu - zawsze działo się to w momencie gdy zabijano nam najbliższą rodzinę (Ezio, Connor) i byliśmy świadkami ich śmierci. Jakby na świecie nie było innych powodów do walki z templariuszami ;)
Tylko że Connor nie stał się asasynem dlatego, że chciał walczyć z templariuszami.

PostNapisane: 06-11-2012, 16:26 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Erudito napisał(a):
A ja, po przemyśleniu całości, śmiem się jednak nie zgodzić z osobami uważającymi, że zakończenie ssie. Dlaczego? Po kolei.
Na początku też byłem przeciw, ale zakończenie zaczęło mi się podobać.

Erudito napisał(a):
Po drugie: pod koniec Revelations Jowisz odnosi się do Desmonda per cipher (szyfr, kod),
Naprawdę tak się do niego zwrócił? Nie zwróciłem uwagi. (sprawdza) Ah, faktycznie. Niezłe ucho.

Erudito napisał(a):
skupiać się na walce z Juno (i prawdopodobnie zapuszczaniu się w czasy pierwszej cywilizacji, zgodnie z foreshadowingiem w wykonaniu Shauna)
SO MUCH YES.

Erudito napisał(a):
Po piąte: Juno jest wciąż tylko kawałkiem danych, nie materialną postacią, więc jedyne co może, to działać na sposób podobny do wirusa komputerowego. A z punktu pierwszego wynika, że Desmond jest teraz w takiej samej sytuacji, co S16 po własnej śmierci. Historia lubi się powtarzać, czyż nie?
Twój tok myślenia naprowadził mnie na "Matrix" w którym to Juno jest Smithem, a Desmond Neo w nim uwięzionym.

PostNapisane: 06-11-2012, 20:50 
Adept
Adept
Connor na pewno wróci. W rozmowie Connora i Juno mówi mu, że jeszcze coś go czeka. A przeznaczeniem Altaira, Ezio i Connora było poprowadzenie Desmonda do uratowania świata. Taka była rola ich wszystkich. Zakończenie nie jest złe. Wiadomo było, że zostawią sobie furtkę do kolejnych części, ale liczyłem, że będzie ona bardziej subtelna. Że ostatnia scena będzie bardziej poruszającym podsumowaniem Desmonda. A dostaliśmy rasowy cliffhanger. Bardzo dobry swoją drogą. Ale nie tego się oczekuję po grze, która ma kończyć pewną erę w serii. I bardzo mi się nie podoba pomysł na wyświetlanie końcowych scen na tle listy płac! Psuje klimat. Nie mogą normalnie pokazać zakończenia, a potem normalnie przejść do napisów?

PostNapisane: 06-11-2012, 21:10 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Cytuj:
Connor na pewno wróci
Wróci, wróci. Hutchinson zapewnił, że jeśli Connor się spodoba to będą inne części z jego udziałem. I się spodobał. Chociaż możliwe również, że twórcy pójdą w stronę Haythama

PostNapisane: 06-11-2012, 21:30 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Nie zapewnił. Zasugerował i to możliwość a nie fakt.

PostNapisane: 06-11-2012, 22:04 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
No, i tak Ubisoft to wielki koncern który nie zmarnuje okazji na zbicie kupy kasy na popularnej serii. Nawet jeśli byłby to odgrzewany kotlet to i tak ludzie to kupią

Życie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 295 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona