Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 16-07-2019, 19:04

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 193 Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pierwsze wrażenia [SPOILERY]
PostNapisane: 11-11-2012, 12:19 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Darth: Nie w greckiej, a etruskiej, co jest trochę zadziwiające, bo trzymamy się tej grecko-rzymskiej, ale fajnie, że twórcy też zasięgnęli mitów z dalszych kręgów kulturowych - może to jakoś wykorzystają w następnej części?... ;)

Co do zakończenia Liberation - niestety, ale jeszcze nie miałem okazji się z nim zapoznać :P Poszperam za jakiś czas i wypowiem się na ten temat (mam nadzieję, że faktycznie cokolwiek wyjaśnia)

PostNapisane: 11-11-2012, 12:20 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
DarthDestruktor napisał(a):
Aita to odpowiednik Hadesa w greckiej mitologii, (tak jak "Tinia" to Zeus) wiec wychodzi na to że Juno jest naraz Junoną i Persefoną ;)

Zakończenie Liberation faktycznie prostuje trochę AC3. Tak sobie pomyślałem... jeżeli teraz będziemy mieć żeńską bohaterkę, to może ożywia Desa i będą żyli długo i szczęśliwie? <3
Oj, to by było cool. Jednak wątpie, by powstało AC IV. Jeśli nawet, to nie wiadomo czy teraz pokierujemy kobietą. Jednak taka miła odmiana była by super.

PostNapisane: 11-11-2012, 12:50 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
skyline20 napisał(a):
Darth: Nie w greckiej, a etruskiej, co jest trochę zadziwiające, bo trzymamy się tej grecko-rzymskiej, ale fajnie, że twórcy też zasięgnęli mitów z dalszych kręgów kulturowych - może to jakoś wykorzystają w następnej części?... ;)
Wiem że Etruskiej. Napisałem tylko że NAWIĄZUJE do greckiej. W starożytności kultury nie jednokrotnie "plagiatowały" bogów ;)

Tylko teraz tak się zastanawiam, że jeżeli Juni jest zarazem Persefoną, do tego łączy bogów różnych kultur, to chyba Ubisoft nie chce nam powiedzieć nam że Pierwszej Cywilizacji było tak mało, że grupka 12 postaci robiła za wszystkie bóstwa świata? To by było idiotyczne -_-

Tytuł: Pierwsze wrażenia [SPOILERY]
PostNapisane: 29-11-2012, 20:46 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Nie grałem jeszcze w AC III, ale przechodzę drugą część i podczas odszyfrowywania drugiego pliku z Prawdy pojawia się obraz George'a Washingtona, który trzyma przy sobie jedno z Jabłek. Tutaj moje pytanie: czy w AC III zostało to zawarte? Czy też może to przeoczono?

PostNapisane: 29-11-2012, 20:50 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Nie zostało. Możliwe, że poruszą ten wątek w planowanym DLC, tyle, że ono ma przedstawiać historię alternatywną, więc trochę kłóci się z Prawdą.

PostNapisane: 29-11-2012, 21:00 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Shaun o tym wspomniał, ale nie powiem Ci co dokładnie powiedział, żeby nie zepsuć Ci zabawy. ;p

PostNapisane: 29-11-2012, 21:16 
Adept
Adept
Co do zakończenia , byłem zawiedziony z powodu braku wybour między rozwiązaniem Minerwy lub Junony , wg. mnie powinni dać jakiś wybór ale zakończenie i tak rozwala czachę :suicide :P

PostNapisane: 30-11-2012, 11:44 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Cristo napisał(a):
Shaun o tym wspomniał, ale nie powiem Ci co dokładnie powiedział, żeby nie zepsuć Ci zabawy. ;p
A tak w spoilerze albo na PW? Bo chyba mi to umknęło, dzięki moim kochanym sterownikom i wyrzucaniu gry do pulpitu w Świątyni oraz w trakcie dialogów z ekipą.

PostNapisane: 30-11-2012, 16:24 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Zgadzam się z Nesy. Mnie tam spoilery nie przeszkadzają - umiem o nich zapomnieć, kiedy trzeba. Także więc wytłumacz się, Cristo.

PostNapisane: 01-12-2012, 17:54 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
To nic szczególnego. Shaun twierdził, że Washington wpadł w posiadanie Jabłka długo po wydarzeniach z AC3 i prawdopodobnie Connor nie był w to już zamieszany.

PostNapisane: 12-12-2012, 03:08 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Trudno powiedzieć, czy twórcy sprytnie nie wyjaśnili tym dialogiem Desa z Shaunem pewną delikatną niekonsekwencję.
Chodzi oczywiście o zagadki Obiektu 16 z Assassin's Creed 2, gdzie można było wysnuć teorię o, jeśli nie przynależności, to na pewno kontaktach Waszyngtona z Templariuszami.
Nie widzimy tego w AC3, więc Shaun wysnuł teorię, jakoby Waszyngton mógł działać coś razem z nimi w okresie późniejszym od przedstawionego w najnowszej odsłonie serii.
Do tego oczywiście dochodzi fakt, że jest to mrugnięcie okiem do nas i subtelna zapowiedź DLC do single'a.

Tytuł: wrażenia związane z AC II i AC III
PostNapisane: 19-12-2012, 18:53 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Heh teraz czekać aż przesyłka dotrze grałem w to na pc i ps3 i na ps lepsze muszę powiedzieć.

Ja AC II przeszedłem w 2 dni (gra wciąga jak niewiem). A co do III to dostanę na gwiazdkę al u kumpla grałem
Spoiler!
polowania są super a misja ze złapaniem fałszerza w Nowym Yorku albo w więzieniu miodzio ale najleprze jest jak Conor idzie na szubienicę i ratuje go dziadek (chyba dziadek bo tam nic nie widać przez ten worek na głowie)

Nie wiem za bardzo, gdzie to miało zostać przeniesione (mieszanie w nazwie tematu AC2 z AC3 jest trochę problematyczne), ale niech będzie. - Nesy

PostNapisane: 30-12-2012, 20:41 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Bardzo podoba mi się muzyka w tej części, historia Connora jest bardzo dobra, ale według mnie trochę za smutna :/

A co do reszty, głupotą jest to, że Desmond stracił przytomność/umarł pod koniec gry, a Connorem nadal możemy chodzić :D

A i może ktoś wie, gdy wchodzimy do Bostonu, włącza nam się misja z tymi osiami (w ogóle nie wiem o co w tym chodzi, może ktoś wyjaśni) gada jakiś gościu. Ciekawi mnie kto to jest. Bo Shaun to nie jest na pewno.

PostNapisane: 30-12-2012, 21:32 
Najemnik
Najemnik
Platforma: PS3
Te osie sie zbiera jako hacki do animusa. A kto to mowi? Sa rozne opcje ruszane na forum

PostNapisane: 06-01-2013, 19:45 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Moim zdaniem to Shaun albo ojciec Desmonda

PostNapisane: 06-01-2013, 19:50 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Na pewno żaden z nich. Całkiem inny głos. Wątpię też, żeby po śmierci Desmonda chciało im się dla zabawy hackować, czy wysyłać do Chmury wspomnienia Connora.

PostNapisane: 06-01-2013, 19:50 
Adept
Adept
Moze być także że to jakaś przyszłość. Shaun Rebecca i ojciec Desmonda odeszli po tym jak Abstrego się zapadło po śmierci Vidica, chociaż historia serii pokazuje że śmierc mistrza nie zwiastuje upadku -> przypomnijcie sobie słowa Haythama o zakonie templariuszy.. I jacyś hakerzy dobrali się do animusa ? Nie wiem, niezbyt interesowała mnie historia Desmonda (w ogóle..).

PostNapisane: 06-01-2013, 19:54 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
AVenuVe napisał(a):
haun Rebecca i ojciec Desmonda odeszli po tym jak Abstrego się zapadło po śmierci Vidica, chociaż historia serii pokazuje że śmierc mistrza nie zwiastuje upadku
Vidic sam mówi, że jacyś ludzie go zastąpią, wiec szansa, że zakon się rozpadł jest raczej marginalna.

PostNapisane: 06-01-2013, 19:57 
Adept
Adept
Eh generalnie musze przyznać że motyw Desmonda, Junon itp jest cholernie słaby jak dla mnie. Nie wiem jak dalej to ciągnąc z zachowaniem tego co najlepsze czyli wspomnień assasynów..

PostNapisane: 06-01-2013, 21:17 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
AVenuVe napisał(a):
po tym jak Abstrego się zapadło po śmierci Vidica, chociaż historia serii pokazuje że śmierc mistrza nie zwiastuje upadku
Tylko, że Vidic nie był Wielkim Mistrzem, miał dość wysoką pozycję, ale nie byłoby problemu z zastąpieniem go.

AVenuVe napisał(a):
Eh generalnie musze przyznać że motyw Desmonda, Junon itp jest cholernie słaby jak dla mnie. Nie wiem jak dalej to ciągnąc z zachowaniem tego co najlepsze czyli wspomnień assasynów..
Po pierwsze, w jednym temacie piszesz "assassynów" tu "assasynów", a ani jedna z tych form nie jest poprawna. Polskie słowo to ASASYN.
Po drugie co jest niby takiego słabego w tym wątku? Jest to chyba pierwszy przypadek, gdzie gra stara się wyjaśnić dlaczego kimś sterujemy, w dodatku wątek jest bardzo rozległy i ciekawy więc nie wiem czego się tam słabego dopatrzyłaś. Jeśli tak to nie wiem jak w ogóle możesz grać w te serię. IMO to Des jest głównym bohaterem wbrew temu co niektórzy sądzą.

PostNapisane: 06-01-2013, 21:39 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Mirek napisał(a):
IMO to Des jest głównym bohaterem wbrew temu co niektórzy sądzą.
Zgodzę się, lecz trzeba zwrócić uwagę na to, czy Desmond jest głównym bohaterem tylko na papierze, czy w rzeczywistości. Raczej to pierwsze.

PostNapisane: 06-01-2013, 21:54 
Najemnik
Najemnik
AVenuVe napisał(a):
Junona bez jakiegoś fragmentu edenu nie wiele zdziała, może do poszukiwań wykorzystać asasyna albo templariuszy obiecując im Bóg wie co. Więc jest bardzo prosto wyjaśnione jak korzystać z asasynów/templariuszów, którzy mieli FE.

PostNapisane: 06-01-2013, 22:29 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Mirek napisał(a):
Po pierwsze, w jednym temacie piszesz "assassynów" tu "assasynów", a ani jedna z tych form nie jest poprawna. Polskie słowo to ASASYN.
Asasyni to spolszczenie nazwy członków pewnego islamskiego ugrupowania. Nie ma się co dla mnie czepiać o poprawność, bo sam odłam nie do końca jest kompatybilny z tym co przedstawiano w grach. Z pewnością nie jest to tak do końca poprawna forma polska (żaden z moich słowników j.polskiego oraz wyrazów obcych go nie ma). Jak już koniecznie się czepiać niuansów językowych to polskim odpowiednikiem słowa assassin jest bardziej skrytobójca niż asasyn (tym bardziej, że słowo nie jest używane tylko w tej serii gier ani nawet nie zawsze dotyczy islamistów)

Mnie tam np. przygody Desmonda średnio interesują, po części dlatego, że bohater nie wzbudził mojej specjalnej sympatii i jakoś zawsze wolałam tych, których wspomnienia Desmond odtwarzał.
Nie powiem, że jest to kiepski wątek, bo nie, ale daleko ciekawsze są dla mnie te z Animusa. Oczywiście wątek Desmonda jest dla nich siła napędową, ale gdyby gra miała zacząć przechodzić do współczesności z Desem w roli głównej to mało by mnie już interesowała.
Teraz przynajmniej jest nadzieja, że następny bohater (albo tek kto wcielił się w Desa) będzie ciekawszy i bardziej zjadliwy.

PostNapisane: 06-01-2013, 22:38 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Alveaner napisał(a):
Asasyni to spolszczenie nazwy członków pewnego islamskiego ugrupowania.
No shit Sherlock!
Alveaner napisał(a):
Nie ma się co dla mnie czepiać o poprawność, bo sam odłam nie do końca jest kompatybilny z tym co przedstawiano w grach.
Eeemm.. Nie? W grze jest to właśnie interpretacja tego właśnie ugrupowania. Ktoś tu chyba w pierwszą część nie grał. W uniwersum AC historyczni asasyni to właśnie ci w grze.
Alveaner napisał(a):
pewnością nie jest to tak do końca poprawna forma polska (żaden z moich słowników j.polskiego oraz wyrazów obcych go nie ma).
To nie dowodzi, że to nie jest poprawna forma. http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2550880 - znajdź mi w jakimkolwiek słowniku słowo assasyn czy assassyn.
Alveaner napisał(a):
Jak już koniecznie się czepiać niuansów językowych to polskim odpowiednikiem słowa assassin jest bardziej skrytobójca niż asasyn.
Nie tego w uniwersum AC. Skrytobójca ogólnie to owszem, "assassin" ale nie ten z serii AC. Wystarczy zobaczyć nawet, że w PL wesji językowej pada nazwa "asasyn" więc to ona jest poprawna.

Alvener napisał(a):
Teraz przynajmniej jest nadzieja, że następny bohater (albo tek kto wcielił się w Desa) będzie ciekawszy i bardziej zjadliwy.
Jednocześnie mówisz, że nie jest nudny, a potem, że chciałbyś ciekawszy i bardziej "zjadliwy". Powiedz mi co w tym było mało ciekawe i zjadliwe.
Wiele osób bardziej interesują przodkowie Desa, ale to nie zmienia faktu, że jego historia jest równie porywająca i wciągająca.

PostNapisane: 06-01-2013, 23:14 
Najemnik
Najemnik
Historia Desmonda jest ciekawa, bo i przez niego wcielamy sie w przodkow co jest glowna podstawa gry. Grajac w AC1 chcialem jak najszybciej wrocic do terazniejszosci, zeby zobaczyc co tam sie dzieje. Des spaja to wszystko i nie mialbym nic przeciwko jego dalzej karierze w AC. Jesli juz dadza nowego bohatera to oby mnie zainteresowal. Mial ciekawe motywy, rozmowy itp. Aczkolwiek chcialbym tez zobaczyc co z pozostala trojka bohaterow,

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 193 Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona