Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 16-09-2019, 06:37

Ankieta

Które miasto podoba Ci się bardziej?
Rzym 26%  26%  [ 21 ]
Konstantynopol 53%  53%  [ 42 ]
inne... 21%  21%  [ 17 ]
Liczba głosów : 80
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rzym vs Konstantynopol
PostNapisane: 31-12-2011, 01:11 
Adept
Adept
Które miasto przypadło Wam bardziej do gustu ?

Tytuł: Re: Rzym vs Konstantynopol
PostNapisane: 31-12-2011, 01:44 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Mi bardziej do gustu przypadł Rzym. Jest bardziej dostosowany do serii AC niż Konstantynopol. Ogólnie czuć tam większy klimat i te rzeczy.

PostNapisane: 31-12-2011, 01:49 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Mogłeś dać ankiete dodatkowo :P

Oczywiście że Rzym . ;]

Good idea, ankieta dodana - Optimus Prime

PostNapisane: 31-12-2011, 11:06 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Ja wolę Konstantynopol . Dlaczego? Bo miasto ma fajny egzotyczny klimat , kolory są dla mnie bardzo przyjemne a więc Konstantynopol

PostNapisane: 31-12-2011, 11:35 
Adept
Adept
Zdecydowanie Konstantynapol. Dlaczego? Dlatego, że nie jest to kolejne miasto w renesansowej Italii. Inny wygląd budowli... ale na pewno nie jest tak wielki jak Rzym. Ale i tak mimo wszystko wygrywa u mnie Konstantynapol.

PostNapisane: 31-12-2011, 12:43 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Wenecja, czyli "inne". Rzym zalatywał kiczem, a Istambuł jest sztuczny. Ogólnie rzecz biorąc, miasta z dwóch pierwszych części AC podobały mi się o wiele bardziej.

PostNapisane: 31-12-2011, 12:55 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Zdecydowanie Konstantynopol. Bardziej klimatyczny, z tą złotawą poświatą, promieniami słońca sączącymi się pomiędzy deskami drewnianych przejść nad ulicą i wielopoziomową zabudową. Nie jest tak rozwleczony jak Rzym, gdzie tereny pozamiejskie były po prostu nudne. Pozostaje bardziej żywy, kolorowy, zróżnicowany. A wszystkiego dopełnia świetna muzyka.

PostNapisane: 31-12-2011, 13:08 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Jeśli miałbym wybierać to także postawiłbym na Konstantynopol. Rzym był szary, nudny i zbyt duży, jak najszybciej wykupywałem przejścia i teleportowałem się po mapie, żeby nie chodzić. A w Istambule do dziś biega mi się świetnie. Różnobarwność kolorów, piękne budynki, miasto tętniące swoim życiem - temu nie dorówna ani Rzym, ani Florencja.

PostNapisane: 31-12-2011, 13:22 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Ja wolę Rzym :) Wg mnie ma większy klimat niż Konstantynopol, który już mi się znudził. Ogólnie kolorystyka mi się w nim nie podoba. Jeśli chodzi o klimat w AC to pierwsze miejsce należy do Wenecji i karnawału ; P

PostNapisane: 31-12-2011, 13:49 
Wojownik
Wojownik
Oczywiście Konstantynopol. Klimatyczny, tętniący życiem، różnorodny... Rzym to monotonny zlepek pól uprawnych i kamienic.

PostNapisane: 31-12-2011, 15:01 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Ja jestem za Rzymem,ponieważ najprawdopodobnie w te wakacje pojadę do Włoch. Moim zdaniem w Rzymie jest wiele ładnych zabytków, a w Konstantynopolu dla mnie najładniejszą i jedyną budowlą jest Hagia Sophia (jak źle napisałem to poprawcie mnie).

PostNapisane: 01-01-2012, 16:07 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Oczywiście, że Konstantynopol. Proste. Bardziej klimatyczny, ładniejsze lokacje i ta jedna, która sprawia, że na jakiś czas zdejmuję palce ze spacji i PPM, aby napawać się jej pięknem. Rzeka Likos. Czy tylko ja tak z nią mam?! ^^ A więc wygrywa Konstantynopol, bo nie mam do wyboru Jerozolimy z AC1. Mógłbym zaznaczyć inne... ale po co...

PostNapisane: 01-01-2012, 19:48 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Hmm...Trudne pytanie.
Ale jednak Konstantynopol :D .Dlaczego?
Ponieważ jest bardziej zróżnicowany , ma większe budowle z których można oddać "skok :a^^: wiary"
a poza tym jest taki "INNY" niż miasta w AC2 I ACB

PostNapisane: 01-01-2012, 22:33 
Najemnik
Najemnik
Konstantynopol. Bliżej mu do klimatów arabskich, a co za tym idzie-do Asasynów. No i ogólnie, Stambuł/Istambuł (zależy od części miasta, azjatycka/europejska) wygląda ładniej, jest ciekawszy, do tego widoki z minaretów czy Wieży Galata są dużo bardziej urokliwe niż panorama Rzymu.

PostNapisane: 02-01-2012, 01:56 
Żołnierz
Żołnierz
Rzym - bez żadnych wątpliwości. Konstantynopol nie wygląda wcale jak Konstantynopol oraz ma niewiele interesujących punktów orientacyjnych (charakterystycznych budowli) i jest strasznie monotonny. Niezależnie w której części miasta jestem wszystko wygląda tak samo. Kolorystyka okropna, widać, że tekstury z poprzednich części nie nadają się do odwzorowania arabskich ulic. Wszędzie jest tłoczno, o wiele bardziej lubiłem te przestrzenie w Rzymie gdzie można było się na chwilę wydostać z tłumu. Dodatkowo Koloseum jest o wiele (naprawdę wiele) ciekawsze niż Hagia Sophia, które wygląda jak trochę większy meczet.

PostNapisane: 02-01-2012, 15:26 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Oj zdecydowanie Konstantynopol. Rzym był dla mnie nudny i monotonny. Cały czas podobne widoki za dużo wolnej przestrzeni.
I tak ze wszystkiego wolę lokacje z jedynki. Ahh ten klimat. Aż łza się w oku kręci.

PostNapisane: 02-01-2012, 17:59 
Najemnik
Najemnik
Wybrałem "inne..." czyli Wenecja i Florencja z AC II. Florencja za cały klimat i kilka mrocznych historii związanych z placem na którym była powieszona rodzina Auditore i Palazzo della Signoria nad którym zawisnął Francesco Pazzi. Wenecja za genialnie oddany klimat karnawału. Z pozostałych postaci wybrałbym raczej Konstantynopol, w Rzymie było za dużo "pustych" przestrzeni i podróżowanie zajmowało za dużo czasu (nigdy nie lubiłem korzystać z tuneli, za dużo się traci).

PostNapisane: 02-01-2012, 18:52 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Kasjopea napisał(a):
Rzym był dla mnie nudny i monotonny.
Hm, według mnie jest wręcz przeciwnie. Rzym wyglądał bardzo ciekawie: miejska zabudowa była bardzo różnorodna, od sypiących się domów w południowej części dzielnicy centralnej, po okazałe budynki Watykanu. "Wolna przestrzeń" wbrew pozorom też nieźle zagospodarowano. Świetną sprawą było ukształtowanie terenu: tu rzeczka, tam lasek, a kawałek dalej klif, albo jeszcze inne jeziorko. Skupiska zabudowań na tym obszarze, swoiste miasteczka w mieście, również miały swój urok. Że już nie wspomnę o antycznych ruinach!
Rzym mi się spodobał. Dawał graczom wiele możliwości: kto chciał sobie poskakać po dachach, ten sobie skakał, a kto chciał pohasać na koniku, ten hasał.

A Konstantynopol? Ma swoje zalety, jednak z początku były dla mnie nieźle zakamuflowane. ^^ W pierwszych godzinach zabawy to miasto w ogóle do mnie nie przemawiało. Było takie... "mało assassin's_creedowe" xD Mimo to, im dalej, tym było lepiej. Miasto jest spore, ale oczywiście jak na skrzyżowanie świata przystało ściśnięte, zatłoczone i kolorowe. Ma kilka fajnych smaczków, kilka cudnych widoczków. Nie da się mu odmówić uroku. Sądzę jednak, że Rzymie było dużo więcej do roboty :P

Warto też wspomnieć o innych miastach. Kapadocja i Masjaf (zarówno ten z czasów Altaira, jak i Ezio) prezentują się wręcz wybornie.

PostNapisane: 02-01-2012, 19:57 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Według mnie najpiękniejsze miasta to Florencja I Wenecja :) Konstantynopol mnie nie przekonał :P

PostNapisane: 02-01-2012, 20:24 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Ach... kochałem Forli. Wielka twierdza wśród bagien romani... po prostu bardzo mi się podobało. Florencja jako druga, była piękna. Kolejne to Rzym- twarde, solidne rzymskie miasto, później Wenecja- ładna ale ma wkurzające dachy (ciągle trzeba się wspinać i schodzić żeby gdzieś dojść) potem San Giminiano i Monteregioni (nie wiem ja kto napisać) a na końcu Konstantynopol. Gdyby nie te wszystkie burki i araby na ulicach to byłoby fajnie. I cyganie ze swoimi parcianymi dywanami. Czemu nie mogli zrobić porządnych "kobiet lekkich obyczajów" a nie tych cyganów...

PostNapisane: 03-01-2012, 19:02 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Wybrałem inne, gdyż miasta z jedynki i dwójki są jednak o wiele bardziej klimatyczne, przyjemniejsze i żadne z tych dwóch wymienionych ich nie pobija.
Jednak oceniając Konstantynopol, uważam iż także ma swoje zalety. Jest klimatyczny i widoki też są w nim piękne. Jest coś co mnie urzeka jak płynę gondolą (co one tu robią!) przez Złoty Róg o zachodzie słońca i podziwiam miasto. Jednak Istambuł posiada coś co jeszcze mnie nie spotkało w serii AC, teren gdzie po prostu wkurza mnie samo przebywanie tam: Dzielnicę Konstantyna. Nie wiem co w niej jest, ale tak mi nie przypadła do gustu, że aż głowa boli.
Jednak nadrabia trochę dzielnicą Imperialną, gdzie można się naprawdę wczuć i chodzić sobie uliczkami i słuchać muzyki.

Myślę że wartą uwagi lokacją były także ośnieżone Masjaf i ta mała wioska, które były naprawdę super. Chciałbym zobaczyć więcej lokacji w takim klimacie w AC.

PostNapisane: 03-01-2012, 22:32 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Tutaj w pełni popieram Sitka ;) Miałem dokładnie te samem odczucia ;D kropka w kropkę ;D Dodam jeszcze tylko ze ogólnie Konstantynopol jakoś .. no jakoś nie pasuje mi do serii Assassin's creed :P ale Masjaf rzeczywiście jest genialny ;)

PostNapisane: 03-01-2012, 23:35 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Ja także wybrałem "inne" po pierwsze dlatego, że oceniam Rzym i Konstantynopol na równi, obydwa mi się podobają klimatem, architekturą, zabytkami, ale to nic w porównaniu do Florencji i Wenecji gdzie klimat tryska z ekranu, ta tekstura wody w Wenecji, ten plac św Marka... Masjaf także utkwił w mej pamięci, głównie poprzez sentyment z pierwszej części. Szkoda że w Revelations nie dane nam było pochodzić we free-roam'ie po Masjafie, czy to Altairem za czasów świetności tego miasta czy Ezio gdy miasto było już opustoszałe... Pobiegałbym jeszcze raz od drewnianej palisady w miejskiej części aż do gabinetu Al Mualima :P

PostNapisane: 15-01-2012, 16:27 
Weteran
Weteran
W Rzymie było trochę za dużo wolnych przestrzeni. To żadna frajda jechać konno przez pola, skoro można skakać po dachach.

PostNapisane: 15-01-2012, 23:27 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Głosowałem na Konstantynopol, ponieważ jego architektura jest na tyle fajnie zaprojektowana, że skacząc po dachach praktycznie nie trzeba schodzić na ziemię, tak jak to było mi. w Rzymie.
Poza tym podoba mi się to zderzenie kultur wschodu i zachodu, które widać gołym okiem, między np. Galatą, a dzielnicą Imperialną. Urzekły mnie też te wysokie iglice które teraz robią za punkty widokowe/punkty szukania ukrytych ksiąg bo od razu przypomniała mi się Jerozolima z ACI ;)
Ponadto to miasto naprawdę żyje ! Ludzie krzątający się po ulicach aż czasem nawet przeszkadzają, co mnie osobiście cieszy. Porównywalnie do tego Rzym wydawał mi się jakimś takim pustym miastem, zazwyczaj jak potrzebowałem tam tłum to nikogo akurat nie było w pobliżu.
Podsumowując Konstantynopol- orient, orient i jeszcze raz orient ;D

P.S. Jedynym minusem wg mnie jest brak możliwości jazdy konnej...eh naprawdę lubiłem jeździć po tych rzymskich polach i łąkach zabijając z konia patrolujących jeźdzców borgi.