Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 22-07-2019, 14:36

Autor Wiadomość
 Tytuł: Pomysł na nową grę z serii Assassin's Creed
PostNapisane: 05-11-2016, 13:30 
Adept
Adept
Platforma: PC
Witajcie.
Wpadłem na pomysł o nowej grze z serii Assassin's Creed. Na początek chciałem powiedzieć, że wysłałem go do wsparcia Ubisoft. Któryś z pracowników napisał mi, że to świetny pomysł, ale nie może opowiedzieć o nim oficjalnemu Ubisoftowi. Wspomniał również, że nie może dać mi ich maila. Napisałem również na forum Ubisoftu, ale nikt mi nie odpowiedział. Dlatego postanowiłem podzielić się z tym pomysłem wam :D Ważne są dla mnie oceny tego pomysłu. Jeśli macie jakiś sposób by skontaktować się z Ubisoftem, to bardzo was oto proszę. W końcu przecież chyba każdy Polak chce, by chociaż jedna część serii działa się w Polsce. Wiem, że sporej części osób jest to marzenie (moje też).

Moim zdaniem Polska za czasów królowania Stanisława Augusta Poniatowskiego byłaby idealna dla serii. Jeśli nie wiecie, w Polsce było nawet sporo templariuszy. Głównym bohaterem byłby hiszpański asasyn Antonio Bander' As, który udał się do Polski na misję zleconą mu przez mistrza zakonu. Lokacją mogłaby być Warszawa lub Kraków. Orły mają dużo wspólnego z asasynami, a przecież w naszym godle znajduje się piękny orzeł. Ludzie dowiedzieliby się o naszej pięknej historii i słowiańskiej kulturze. Sojusznikami Antoniego mogliby być:
-Tadeusz Kościuszko
-Stanisław August Poniatowski (do pewnej chwili)
-Ignacy Krasicki
-książę Józef Poniatowski
-Aleksander Fredro
-Tadeusz Rejtan
-Stanisław Małachowski
U nich mogłyby się rozgrywać wspomnienia jak np. w Syndicate u Dickensa. Nie mam pomysłu na środek gry i w ogóle, ale wiem co mogłoby być ostatnią misją. Mistrz asasynów daje Antoniemu do śledzenia ostatniego króla Polski, ponieważ wydaje się być on od jakiegoś czasu dziwny. Podejrzewa, że Stanisław coś knuje. Znajdujemy go wraz z carycą Katarzyną II. Podsłuchujemy ich i dowiadujemy się, że są planowane rozbiory. Miałyby one wpływ na cały świat. Antonio postanawia zabić króla z powietrza. Jednak nie wychodzi mu to, zostaje postrzelony przez rosyjskiego szlachcica. (Jeśli nie wiecie był kiedyś nieudany zamach na Stasia). Poniatowski podchodzi do umierającego asasyna i mówi mu o wielkim planie przywódczyni Templariuszy, carycy, który ma zacząć się rozbiorami i zakończyć się II wojną światową. Chodzi tu potęgę Niemiec i ich władzę nad całym światem(caryca tak naprawdę jest Niemką). Król mówi Antoniemu, że kiedyś nadejdzie wielki Templariusz, który do tego doprowadzi (Adolf Hitler). W następnych częściach asasyni by go zabili co oznacza zwycięstwo asasynów i niewypalony plan carycy.

Zamiast finezyjnych zabójstw jak w Syndicate będą zamachy.

Co o tym myślicie? Wiem, że mało przedstawiłem, ale to tylko projekt.

Tytuł: Re: Pomysł na nową grę z serii Assassin's Creed
PostNapisane: 05-11-2016, 15:28 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
@jjukasz123: Większość firm Ci tak odpowie, żeby Cię nie ranić :P.
Masz sporo dziur w tym wszystkim. Skąd pomysł na Hiszpana w Polsce? Ogólnie sam pomysł naszego kraju nie jest zbyt dobry dla serii. Po pierwsze nie odbyły się tu żadne ważne dla świata wydarzenia, które byłyby ogólnie znane. W ogóle wiedza świata o Polsce jest dość ograniczona, więc raczej to nie jest materiał na grę Ubi, gdzie fabuła każdej części jest umiejscowiona w okresach ogólnie znanych, zakotwiczona w znanych postaciach. Kolejnym, moim zdaniem kardynalnym błędem jest to, że piszesz, że król mówi te rzeczy umierającemu asasynowi... Czy coś się zmieniło w Syndicate co pozwalało na odtwarzanie wspomnień przodka po poczęciu potomka, czy odtwarzanie wspomnień kogoś bezdzietnego, który umarł przed spłodzeniem kogoś?

PostNapisane: 05-11-2016, 19:08 
Adept
Adept
@Maciek: Antonio miał żonę (Betty) i syna, których zostawił w Hiszpanii, by udać się do Polski na zadanie. Betty nigdy nie dowiedziała się, co stało się z jej mężem. Pogodziła się z faktem, że jej męża już nie ma i coraz bardziej radziła sobie jako samotna matka. Myślała, że jej mąż postanowił zostać w Polsce i stworzył nową rodzinę (bo przecież gdyby zmarł, dowiedziałaby się o tym). Zapomniałem dodać o tym w poście :P Nie da się odtworzyć wspomnień bezdzietnej osoby, wiem o tym :) W Assassinie Creedzie były już najważniejsze państwa Europy, czyli Anglia, Hiszpania, Francja i Włochy. Warszawa w czasach królowania Stanisława Augusta Poniatowskiego wyglądała pięknie, więc byłoby co zwiedzać :)

PostNapisane: 05-11-2016, 20:44 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Wolałbym coś szpiegowskiego z 20lecia międzywojennego.

PostNapisane: 05-11-2016, 22:14 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Zacznijmy od tego że Hiszpan wysłany do Polski jest wyrwany jak...jak z Hiszpanii. Czemu akurat Hiszpan?

jjukasz123 napisał(a):
Miałyby one wpływ na cały świat.
Nie miałyby. Jak chcesz wydarzenia z Polski o światowym oddźwięku, to prędzej pasuje już Grunwald, Odsiecz Wiedeńską czy powstanie Solidarności. Ale kto mówi że akcja musi mieć format globalny, a nie lokalny? Ja samo osobiście akcję umieściłbym na początku XX wieku, gdzie zamachy prowadzone przez bojówki PPS (Asasyni?) odbywały się niemal co dzień.

Maciek napisał(a):
Ogólnie sam pomysł naszego kraju nie jest zbyt dobry dla serii. Po pierwsze nie odbyły się tu żadne ważne dla świata wydarzenia, które byłyby ogólnie znane.
Na upartego Revelations i Liberation nie były umiejscowione w "medialnych" miejscach i okresach. Choć nadzieja umiera ostatnia, i tak wiem że szanse są żadne.

Maciek napisał(a):
Kolejnym, moim zdaniem kardynalnym błędem jest to, że piszesz, że król mówi te rzeczy umierającemu asasynowi... Czy coś się zmieniło w Syndicate co pozwalało na odtwarzanie wspomnień przodka po poczęciu potomka, czy odtwarzanie wspomnień kogoś bezdzietnego, który umarł przed spłodzeniem kogoś?
Teoretycznie mogliby pobrać DNA bezpośrednio z ciała denata, jeżeli mają do niego dostęp. Wtedy odtwarzamy aż do końca życia.

jjukasz123 napisał(a):
Antonio miał żonę (Betty)
Wyruszający do Polski Hiszpan ma żonę o brytyjsko brzmiącym imieniu? To jest dopiero multikulturalizm w XVIII wieku! :V To już prędzej chyba Isabel?

PostNapisane: 05-11-2016, 22:19 
Adept
Adept
@DarthDestruktor: O tak, Isabel jest lepszym imieniem dla Hiszpanki :) Twój pomysł odnośnie umieszczeniu gry na początku XX wieku i zamachach organizowanych przez PPS jest bardziej interesujący. Może napiszesz do Ubisoftu jeśli masz taką możliwość?

PostNapisane: 05-11-2016, 22:38 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Maciek napisał(a):
nie odbyły się tu żadne ważne dla świata wydarzenia
W ogóle, totalne zero. Nic. Polska nie istnieje.

PostNapisane: 06-11-2016, 00:19 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
jjukasz123 napisał(a):
Może napiszesz do Ubisoftu jeśli masz taką możliwość?
Bez urazy, ale wątpię by Ubisoft wysłuchał propozycji jakiegokolwiek fana. Na tej samej zasadzie jak napisanie listu z pomysłem do pisarza/reżysera nie sprawi że zrobi z tego książkę/film.

PostNapisane: 06-11-2016, 00:33 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
@Noxbi: Co Twoje zdanie wnosi do dyskusji, Darth się nie zgodził, ale przeczytał zdanie do końca i podał kontrargument, Ty burknąłeś z niezadowoleniem i się pofochałeś... Polska w świadomości większości ludzi, którzy z nami nie graniczą nie jest specjalnie znanym krajem, szczególnie historycznie ich wiedza o nas jest niska, więc medialnie jesteśmy kiepskim wyborem. A dodając do tego fakt, że głównym rynkiem zbytu jest USA, w którym myślą, że u nas niedźwiedzie chodzą po ulicy...
@jjukasz123: Jak już wcześniej pisałem, to że ktoś Ci odpisał uznaję za dziwne zdarzenie, ale zachowali się typowo PR-owo, powiedzieli Ci, że fajnie, ale nic z tego. Może to ocieplenie wizerunku ma coś wspólnego z tym, że ostatnio wyróżniający się fani dostaję maile od Ubi takie jakby ich chcieli zrekrutować :P. Nie wiem, czy się orientujesz, ale przy takich grach scenariuszem zajmują się profesjonaliści, jak gadałem z redami, czy mógłbym się na takiego zgłosić to pytali, czy napisałem jakąś książkę, czy coś takiego, bo mniej więcej na takim poziomie jest ich kadra ;). Więc wątpię, żebyś dał radę wymyślić coś, czego oni nie ogarnęli.
@DarthDestruktor: Nie wiedziałem, że coś takiego jest, ale Unity mnie położyło w połowie, a Syndicate nawet nie ruszyłem. Rozumiem, że w takim układzie wspomnienia Desa mogą odtwarzać, tak samo jego przodków?

PostNapisane: 06-11-2016, 01:37 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Maciek napisał(a):
w którym myślą, że u nas niedźwiedzie chodzą po ulicy...
Tak, a Włochy to tylko dom papieża, Turcja to islamiści i piraci pili rum.

Spotkałem wielu amerykanów, którzy np. o Kościuszce i Pułaskim mogą powiedzieć więcej niż niejeden polski samozwańczy "ekspert" (jak najwidoczniej Ty) w temacie historii. Stereotypy są fajne, ale nie powielajmy ich, chyba że w formie żartu.

PostNapisane: 06-11-2016, 02:13 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
@Noxbi: Mówię o wiedzy ogólnej, nie konkretnych mieszkańców, ja znam więcej ludzi potrafiących policzyć całkę, niż takich co jej nie potrafią, co absolutnie nie znaczy, tylko tyle, że spotkałem takich, a nie innych znajomych. Tak podałem to jako żart, ale z morałem, którego widocznie nie potrafisz zrozumieć, przecież nie jesteś samozwańczym ekspertem takim jak ja, tylko prawdziwym autorytetem w tej dziedzinie...
Tak btw mam dość usuwania postów długości dwóch słów w innych tematach, więc jak nie masz nic do powiedzenia daj spokój.

PostNapisane: 06-11-2016, 10:04 
Adept
Adept
@DarthDestruktor: Człowiek, który mi odpisał na wsparciu Ubisoft powiedział, że można wysłać im sugestie na forum, a oni je rozpatrują. Ne wiem jednak ile prawdy w tym jest.

PostNapisane: 06-11-2016, 12:24 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
@jjukasz123: Mogą i rozpatrywać, często jest tak, że twórcy idą za jakimiś pomysłami, ale są to raczej pomysły na drobne rzeczy, przy dużych, takich jakim jest setting to jeśli idą za wolą graczy to idą za długotrwałym marudzeniem większej ilości ludzi, a sądząc po tym, że fani od AC II marudzą o Egipcie, a nadal go nie zobaczyliśmy to nie są podatni :P

PostNapisane: 06-11-2016, 15:39 
Adept
Adept
@Maciek: A ty chciałbyś Egipt w AC?

PostNapisane: 06-11-2016, 15:48 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
Mi osobiście w tej chwili bardzo mocno to wszystko jedno, Unity nie przeszedłem, Syndicate nawet nie ruszyłem. Dopóki seria się czymś nie popisze nie jest dla mnie zbyt interesująca. Ale Egipt w czasach faraonów jest moim zdaniem dość dobrym settingiem, jedynie musieliby trochę pomyśleć nad tym co tam umieścić dodatkowego. Dla mnie aż się prosi np. atakowanie pod osłoną burzy piaskowej.

PostNapisane: 06-11-2016, 15:53 
Adept
Adept
@Maciek: Unity i Syndicate to jest coś innego niż Assassin za czasów Desmonda, fakt. Mimo to bardzo przyjemnie się w nie gra. Ja na Egipt w Asasynie czekam, chciałbym poznać historię niewolnika, który niby ma być głównym bohaterem :)