Na podstawie tekstu Matta Millera z Game Informer
Być może ogłoszenie, w jakim miejscu i jakim okresie czasu będzie rozgrywać się Assassin's Creed III sprawiło, że zaczęliście zastanawiać się, jak to właściwie będzie wyglądać. Assassin's Creed III przedstawia późniejsze dni brytyjskich kolonii w Ameryce i pokazuje, w jaki sposób jednoczą się one w naród. Historia młodego Asasyna, Connora, wysuwa się na pierwszy plan, ale pamiętne wydarzenia z tego okresu ciągle przewijają się w tle.
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Assassin's Creed III, z pewnością zaczekacie na dodatkowe zapowiedzi, w których ujawnione zostaną kolejne postacie albo wydarzenia, jakich będziemy świadkami. Jednak możemy dowiedzieć się, czego oczekiwać, przez poznanie historii. Warto zapoznać się z najciekawszymi filmami, pokazami telewizyjnymi, książkami i innymi pracami, jakie zostały zebrane przez Game Informer, a które być może stanowiły inspirację dla Ubisoftu podczas tworzenia gry. Z pewnością znajdziecie tam sporo tajemnic, jakie zobaczycie w Assassin's Creed III.

- 1776
- Książka (2005)
- Autor: David McCullough
Jako jedna z najbardziej przystępnych historii z tego okresu, „1776” skupia się na wcześniejszym okresie amerykańskiej rewolucji. Oferuje fascynujący wgląd w to, w jaki sposób myśleli i podejmowali decyzje ludzie, którzy kształtowali te wydarzenia, od króla Jerzego III i generała Howe po Jerzego Waszyngtona i Nathanaela Greene. W książce znajdziemy sporo obrazów, diagramów, map, listów i innych dokumentów pochodzących z tego okresu, które pomagają czytelnikowi zanurzyć się w świat, w którym będzie miał miejsce Assassin's Creed III.

- Ostatni Mohikanin (The Last of the Mohicans)
- Film (1992)
- Reżyseria: Michael Mann
Kiedy pierwszy raz zobaczyliśmy Connora w akcji w Assassin's Creed III, od razu skojarzyliśmy go z protagonistą dramatu/romansu z wczesnych lat '90. Film został stworzony na podstawie powieści Jamesa Fenimore Coopera pod tym samym tytułem. „Ostatni Mohikanin” opowiada historię trójki rdzennych, amerykańskich łowców, wśród których był także adoptowany syn białych, którzy zostają wciągnięci w wojnę między Francją a Indianami w 1757 roku. Echa tej wojny zobaczymy w Assassin's Creed III. W filmie zobaczymy skomplikowane relacje między kolonistami, armią brytyjską i rdzennymi plemionami w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych.

- My Brother Sam Is Dead
- Powieść (1974)
- Autorzy: James Lincoln i Christopher Collier
Jeśli szukacie fikcji historycznej z tego okresu, której nie będziecie czytać przez rok, rozważcie tę nagradzaną książkę dla młodzieży, która oferuje wgląd na wyzwania, jakim musieli stawić czoło amerykańscy rewolucjoniści. Dokładniej, rodziny takie, jak przedstawiona w książce, były rozdzierane przez konieczność wyboru, czy pozostać lojalnym wobec brytyjskiej korony, czy też walczyć o wolność. W Assassin's Creed III zmierzymy się z podobnymi problemami dotyczącymi przedstawionej w odcieniach szarości walki między Amerykanami a Brytyjczykami.

- John Adams
- Miniserial
- Reżyseria: Tom Hooper
Paul Giamatti występuje tu w tytułowej roli skomplikowanego i często nierozumianego ojca założyciela. „John Adams” oferuje osiem godzin historii, począwszy od masakry bostońskiej z 1770 roku aż do jego śmierci w 1826. Jeśli chodzi o wyczerpujące źródła, które omawiają polityczne korzenie Rewolucji, znajdziesz kilka dobrych źródeł poza historią pisaną. W dodatku, tak samo jak zaplanowano wizję Assassin's Creed III, również w miniserialu „John Adams” zobaczycie pierwszych przywódców nie jako idealnych, ale zwykłych ludzi posiadających swoje wady.

- Benjamin Franklin: An American Life
- Książka (2003)
- Autor: Walter Isaacson
Benjamin Franklin jest jedną z kilku postaci historycznych, które pojawią się w Assassin's Creed III. Był on jednym z najwybitniejszych, najzabawniejszych i najbardziej rozważnych osób, jakie miały wkład w narodziny Ameryki. Wyczerpująca biografia przedstawia obraz wynalazcy, polityka, pisarza i biznesmena. Jeśli wizja Ojców Założycieli była zbyt skomplikowana i trudna do zrozumienia, ta biografia pomoże Wam zapoznać się przynajmniej z jednym z nich.

- Rise to Rebellion: A Novel of the American Revolution
- Książka (2001)
- Autor: Jeff Shaara
Jeśli przedkładacie fikcję nad suche fakty historyczne, być może ta książka przypadnie Wam do gustu. Książka Jeffa Shaary zawiera wiele ważnych momentów z okresu rewolucji, ale raczej pod kątem dramatyzmu, nie trzymania się ściśle faktów. Jeśli chcecie dobrze się bawić, poznając wydarzenia, które znajdą się w Assassin's Creed III, to „Rise to Rebellion” powinno spełnić Wasze oczekiwania.

- Przeprawa (The Crossing)
- Film (2000)
- Reżyseria: Robert Harmon
Film został nagrodzony Peabody Award w 2001 roku. W „Przeprawie” występuje Jeff Daniels jako Jerzy Waszyngton. Warto go obejrzeć, ponieważ skupia się na najbardziej pamiętnych wydarzeniach z czasów rewolucji. Przemierzanie stanu Delaware i następująca później bitwa pod Trenton są tak ekscytującymi momentami w historii, że byłoby wielkim zaskoczeniem, gdyby nie zostały choćby wspomniane w Assassin's Creed III.

- Patriota (The Patriot)
- Film (2000)
- Reżyseria: Roland Emmerich
Chociaż „Patriota” niezbyt wiernie przedstawia historię, znajdziemy tam niesamowitą, pasującą do okresu muzykę Johna Williamsa, kunsztowne stroje i mnóstwo dynamicznych scen bitew (w tym walkę z tomahawkami). Nie jest to zbyt głęboki i złożony obraz prawdziwego, amerykańskiego patriotyzmu, ale za to oferuje wysokobudżetowy pokaz amerykańskiej rewolucji.

- Johnny Tremain
- Film (1957)
- Reżyseria: Robert Stevenson
Klasyczny, stary film Walta Disneya, który powstał na podstawie książki dla dzieci pod tym samym tytułem. Opowiada o młodym czeladniku jubilera, który zostaje wciągnięty w wojnę rewolucji. Główny bohater spotyka ważne postacie, takie jak Paul Revere i Samuel Adams. Chociaż film ma swoje lata, jest idealny do obejrzenia w weekend razem z rodziną.

- Tories: Fighting for the King in America's First Civil War
- Książka (2010)
- Autor: Thomas B. Allen
Jeśli jesteś Amerykaninem, łatwo jest ukończyć szkołę, poznając rewolucję amerykańską tylko z jednej strony. „Tories” oferuje historię grupy ludzi z tego okresu, o których niewiele się mówi – kolonistów, którzy postanowili pozostać wierni Brytyjczykom. Początkowo niewielu kolonistów było gotowych całkowicie zadeklarować niepodległość względem korony i wielu nie zmieniło swoich poglądów podczas wojny. Tysiące lojalistów opuściło państwo po uformowaniu Ameryki. Twórcy Assassin's Creed III obiecali, że te niezwykłe i często zapomniane poglądy zostaną przedstawione w grze. Ta historia być może pokazuje, czego możemy oczekiwać.

- Founding Brothers: The Revolutionary Generation
- Książka (2000)
- Autor: Joseph J. Ellis
Chociaż w książce znajdziemy wydarzenia, które miały miejsce po tych z Assassin's Creed III, to przedstawia ona również pewne relacje, które miały wpływ na ten okres, od pojedynku między Aaronem Burrem i Alexandrem Hamiltonem (spoiler: Burr wygrywa), do przyjaźni między Thomasem Jeffersonem i Jamesem Madisonem. W Assassin's Creed III spotkamy więcej historycznych postaci niż w poprzednich odsłonach gry, możemy się założyć, że wielu z nich zostało opisanych w Founding Brothers
.

- Revolution
- Film (1985)
- Reżyseria: Hugh Hudson
Czy większość ludzi powinna obejrzeć ten uniwersalnie zrobiony film, w którym występuje Al Pacino i Donald Sutherland? Nie. Jest dosyć kiepski. Jednak może należycie do grupy osób, które lubią oglądać źle zrealizowane filmy, zwłaszcza takie, w których występują wspaniali aktorzy. W „Revolution” Al Pacino występuje jako łowca skór z Nowego Jorku, który zostaje wmieszany w amerykańską rewolucję. Jak zły jest ten film? Powiedzmy tylko tyle, że po nim Al Pacino nie zagrał w żadnym filmie przez cztery kolejne lata. Dlaczego polecamy go tutaj? Cóż, nie polecamy, po prostu mamy nadzieję, że Assassin's Creed III nie okaże się takim niewypałem.

- April Morning
- Książka (1961)
- Autor: Howard Fast
Warto sięgnąć po „April Morning”, jeśli chcemy poznać punkt widzenia ludzi, na których wpływ miała rewolucja. W książce znajdziemy opis wydarzeń z nieco ponad jednego dnia, kiedy miała miejsce bitwa pod Lexington i Concord. Krótka powieść przedstawia życie kolonistów i początki rewolucji. W Assassin's Creed III prawdopodobnie będzie przedstawione codzienne życie w tym okresie, a „April Morning” również skupia się na tych zagadnieniach.
Ostatnim Mohikaninie zaś od rdzennych mieszkańców Ameryki, szczególnie sceny walki. Na stronie Assassin's Creed III w jednym z trajlerów zauważyłam bardzo duże podobieństwo w sposobie walki.
kto słyszał gangnam style?