Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed: Embers

Informacje

Embers

Assassin's Creed: Embers to krótki film animowany, zaprojektowany w celu poszerzenia serii. Został on wydany 15 listopada 2011 wraz ze specjalnymi edycjami Assassin's Creed Revelations. Jest on dostępny w 15 językach, z dubbingiem lub napisami.

Film ten został stworzony i wydany przez UbiWorkshop i został w całości zrobiony w Ubisoft Montreal, przy współpracy ekip z Ubik oraz Technology Group.

Akcja filmu obejmuje wydarzenia po Revelations i pokazuje koniec życia Ezio Auditore da Firenze, który porzucił ostatecznie ścieżkę Asasyna i ułożył sobie życie z Sofią Sartor.

Fabuła

Od 1524 roku Ezio mieszka w domu na toskańskiej prowincji, z żoną Sofią i dziećmi Marcello i Flavią. Kiedy Ezio pisze w swoim biurze, Sofia prosi go, by miał na oku córkę, kiedy ona i Marcello pojadą w odwiedziny do jego siostry, Claudii. Wkrótce potem Ezio opuszcza swój gabinet, by zająć się winnicą, a Flavia bawi się w pobliżu domu. Podczas zbierania owoców zauważa obcą osobę ubraną w czarny płaszcz, która rozmawia z Flavią. Obawiając się najgorszego, rusza w kierunku tej osoby, by ją złapać. Flavia mówi, że ona nie jest niebezpieczna. Ezio dostrzega, że kobieta nosi naszyjnik ze znakiem Asasynów.

Nieco później kobieta przedstawia się imieniem Shao Jun i prosi Ezio, by pomógł jej ocalić jej ludzi i zakon. Ezio odmawia stwierdzając, że jego czas służby w zakonie się skończył i każe Shao odejść, mimo jej próśb. Jednak Sofia upiera się, że Jun powinna zostać, ponieważ przebyła bardzo długą drogę. Wieczorem wszyscy powoli przygotowują się do snu.

Następnego ranka Ezio zaczyna szukać Shao Jun w domu i znajduje ją w swoim gabinecie. Zły, wyprasza ją stamtąd, a potem każe jej opuścić Włochy mówiąc, że straciła tylko czas, kiedy go szukała. Shao Jun, po lekturze tego, co Ezio napisał w swoim gabinecie, mówi, że chciała tylko zrozumieć, w jaki sposób może odnowić swój zakon. Ezio wyjaśnia, że nie chce jej pomóc ze względu na bezpieczeństwo swojej rodziny. Nieco później jedzie z nią do Florencji, chcąc sprzedać swoje zbiory.

Ezio zajmuje się swoimi sprawami, podczas gdy Shao Jun patrzy. Nieco później zabiera ją na plac przed Palazzo della Signoria, gdzie połowa jego rodziny została zabita. Objaśnia jej, w jaki sposób działają Asasyni, potem zaczyna zbierać się do powrotu do domu. Na drodze staje im jednak napastnik, którego Shao Jun zabija po krótkiej walce. Wkrótce potem Ezio i Jun uciekają, ścigani przez uzbrojonych ludzi.

Embers

Jadąc do willi, Shao Jun opowieda mu o swojej przeszłości. Wyjaśnia, że jej mentor miał plan spotkania się z Ezio, jednak został zabity w Wenecji przez tych samych ludzi. Są to cesarscy żołnierze cesarza Jiajinga, który próbował schwytać Shao Jun za sprzeciwianie się jego rządom.

Po przybyciu do domu Ezio nakazuje Sofii zabrać dzieci i udać się do domu Machiavellego, obawiając się, że napastnicy zapukają do ich drzwi. Kiedy jego rodzina opuszcza dom, Ezio i Shao Jun szykują się na atak. Ezio, po wyjaśnieniu Jun, w jaki sposób zreformował Zakon w Rzymie i w Konstantynopolu, radzi jej, by udała się do salonu i obserwowała.

Cesarscy żołnierze przybywają, zgodnie z przewidywaniami, do domu Asasyna. Kiedy Shao Jun walczy z nimi na górze, Ezio zmaga się z inną grupą na dole i pokonuje trzech z nich. Widząc pewnego osobnika, przymierzającego się do wystrzelenia z małej armaty w kierunku Jun, Ezio biegnie na górę, by zabić jednego z żołnierzy i ocalić ją przed strzałem, co mu się udaje. W rezultacie oboje wylatują przez okno na otwartą przestrzeń i tam, po dość wyczerpującej walce, pokonują żołnierza z armatą.

Następnego dnia Ezio żegna się ze Shao Jun, która dziękuje mu za pomoc. Przed odjazdem Ezio przekazuje jej małą skrzynkę, mówiąc, że może jej to pomóc któregoś dnia, ale że powinna otworzyć ją dopiero wtedy, kiedy zupełnie nie będzie wiedziała, co robić. Chwilę później strażnicy przybywają do willi. Ezio nakazuje Jun ruszać, zanim ją zauważą.

Nieco później, po jej odjeździe, Ezio kończy pisanie w swoim gabinecie. Przychodzi Sofia i mówi, że wybiera się z Flavią do Florencji. Ezio decyduje, że pojedzie razem z nimi. Kiedy one robią zakupy, siada na ławce i obserwuje. W pewnym momencie dosiada się młody człowiek i zaczyna narzekać na florenckie kobiety. Ezio odpowiada, że problem nie leży w kobietach. Młody człowiek na to odpiera, że Ezio powinien mieć odwagę i radzi mu, żeby trochę odpoczął, łapiąc go za rękę i uśmiechając się znacząco, po czym opuszcza starego Asasyna. W przebłysku zrozumienia Ezio patrzy na młodzieńca, ale wkrótce potem spogląda na żonę i córkę, uśmiechając się. Jednak ich twarze wyrażają bardziej niepokój, niż szczęście.

Embers

Ezio umarł siedząc na ławce, mając ledwie 65 lat. W swoim gabinecie zostawił list zaadresowany do Sofii:

Gdy byłem młodym człowiekiem, miałem wolność, ale jej nie dostrzegałem. Miałem czas, ale nie wiedziałem o tym. Miałem miłość, ale jej nie czułem. Minęło wiele dziesięcioleci, zanim zrozumiałem znaczenie tych trzech rzeczy. A teraz, u kresu mego życia, to zrozumienie przerodziło się w zadowolenie.

Miłość, wolność i czas: teraz, kiedy są nie zostało mi ich wiele, pchają mnie naprzód. Zwłaszcza miłość, mio caro. Do Ciebie, do naszych dzieci, naszych braci i sióstr. Do szerokiego, cudownego świata, który dał nam życie i stawiał przed nami pytania. Z niekończącą się miłością, moja Sofio...

Na zawsze Twój,

Ezio Auditore.

Embers

Ciekawostki

 • Niektóre ruchy, jakie wykonywał Ezio podczas ataku na swój dom przypominały te z gry (jeśli nie były po prostu skopiowane). Te animacje to:
  • Kombo podczas zabijania mieczem
  • Manewr "Hook-and-run"
  • Rzut ciężką bronią (w filmie jedną ręką)
  • Rozbrojenie z krótkiego ostrza
  • Kombo zabójstwa krótkim ostrzem (tuż po rozbrojeniu).
 • W gabinecie Ezio wisi portret Emilio Barbarigo, ten sam, jaki mogliśmy oglądać w pokoju Ezio w Monteriggioni w Assassin's Creed II.
 • W salonie można zobaczyć portret Sofii namalowany przez Albrechta Dürera, ale nieco większy niż ten z gry Revelations.
 • Przez cały film Marcello, syn Ezio, nie został w pełni pokazany. Widać jedynie, że śpi w pokoju swoim i Flavii.
 • List, jaki zostawił Ezio, został zapieczętowany znakiem Asasynów.
 • Willa Ezio w filmie jest zaprojektowana częściowo na podstawie Willi Salviati z Assassin's Creed II.
 • Podczas jednej z sesji czatu online Gabe Graziani potwierdził, że młody człowiek pod koniec filmu nie był ważną postacią w serii, że miał przypomnieć Ezio o jego burzliwej młodości i dawnych poglądach. Jednak potem wycofał się z tego wyjaśniając, że nie znał wszystkich szczegółów dotyczących nieznajomego i jego znaczenia w całej scenie.
 • Na podstawie Embers nie powstała osobna powieść, ale ostatnia część książki Assassin's Creed Revelations przedstawia wydarzenia z filmu.
 • W uzbrojeniu Shao Jun znajdują się także ukryte ostrza w butach.
 • biekt 16 w pokoju Desmonda w Assassin's Creed 1 zostawił napis o treści: "Within Emperor Jiajing's sin and Quetzcoalt's hunger lies the answers." (W grzechu cesarza Jiajinga i głodzie Quetzcoalta znajduje się odpowiedź.)
 • Autor: Wega
 • Data dodania: 08-03-2012
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (45)

31. DesMlHD215-09-2013, 14:18Requiescat in Pace Mistrzu...
32. saw26-10-2013, 00:54Moim zdaniem jest coś w tym ze Ezio znał tego chlopaka mogło być to zemsta, spójrzcie tylko jaki ma Ezio wyraz twarzy patrząc na niego...
33. Mapiii26-10-2013, 01:02Hm...dla mnie było oczywiste że to syn Ezia i tej Weneckiej panny Rosy która go uczyła chodzić po wysokich wieżach(mieli przecież romans)...zresztą nawiązanie tego facecika do tego że we Florencji "Panny nie są takie jak w Rzymie",od razu mi to narzuciło na myśl,i to ckliwe spojrzenie Ezio kiedy "zaskoczył" kogo ma przed sobą-niepomne że graficznie Pan Szrama bardzo przypomina ową damę. Także oczywista -oczywistość przed śmiercią Master Asasyn poznał swojego syna:)
34. kubag777309-11-2013, 10:02Requiescat in Pace Ezio.
35. Kubasko16-11-2013, 17:49Gdy ten młody chłopak wstaje to opiera rękę na ramieniu Ezia i słychać jakby dźwięk zatrutego ostrza.
36. NeroAquila702-12-2013, 19:16@Mapiii
Ten młodzieniec musiałby mieć wtedy ok. 40 lat a to wygląda na znacznie młodszego. W dodatku nie wiadomo czy mieli romans, były filtry, zalotne spojrzenia ale o romansie w grze nie było mowy ( w książce owszem). Po trzecie młody człowiek to prawie na pewno Templariusz (symbol na karwaszu), a wątpię żeby dziecko Rosy zostało Templariuszem (choć nie jest to niemożliwe).
37. Szymon Auditore da Augustów802-12-2013, 21:29ehym...syn Ezio? Wtf? Gdyby to był rzeczywiście jego syn to byśmy nie znali dalszych losów Ezia w Wenecji...po spłodzeniu potomka przecież sie nie da odczytać dalszych wspomnień ojca ;p
38. NeroAquila705-12-2013, 17:54Otóż to :)
39. domon10103-01-2014, 22:33Z Ezio to było tak że ten facet to templariusz dlaczego ? Znak na karwaszu (Krzyż Templaruszy) a Ezio zginą przez zatrute ostrze (Pytacie skąd ukryte ostrze u templariusza? tak samo jak Haytham z AC III ma ukryte ostrze)
40. EMU19-02-2014, 20:12Requiescat in pace mentor
41. mystery27-06-2014, 16:48Co było w tej skrzynce co ezio dał tej dziewczynie
42. DeadExit1027-06-2014, 19:03@mystery: Do dziś nie wiadomo, Ubi milczy w tej sprawie :P
43. szuMari08-08-2014, 17:54mi się wydaje, że w tej skrzynce była mapa do odnalezienia Rajskiego Jabłka, albo samo Rajskie Jabłko. mogę się mylić co do tej kwestii
44. djhostel522-10-2014, 08:49@domon10: Haytham miał ukryte ostrze które zabrał asasynowi o imieniu MIKO którego później zapił w ACIII w 1 wspomnieniu w operze...
45. Kuraaa29-06-2017, 23:49Mimo, że od tej dyskusji minęło już sporo czasu, przedstawię swoją najbardziej prawdopodobną teorię. Ezio w swoim sędziwym wieku chorował na zapalenie płuc. Świadczy o tym ciągły kaszel, który w scenach był niemal podkreślany przez twórców. Oprócz tego, w momencie pisania listu, gdy dopadł go kaszel, Ezio złapał się za lewe płuco. Większości mogłoby to się kojarzyć z sercem, moja opcja sugeruje jednak, że jest to zapalenie płuc właśnie. Ciągły kaszel, ciężkie oddychanie, złapanie się za klatkę piersiową (czyli ból w tym miejscu). Jako, że w dawnych czasach, w których dane było żyć naszemu Mentorowi, zapalenie płuc było ciężkie do wyleczenia, poza nielicznymi przypadkami był to niemal wyrok śmierci. Nawet Sofia, pod koniec materiału stwierdza, że Ezio powinien zostać w domu, prawdopodobnie aby odpoczywać. Mądry Asasyn, wiedząc w jakim jest stanie, świadom był rychłego końca swojej przygody. Napisał więc list do swojej ukochanej, zapieczętował go, zaadresował. Przeczuwając, że śmierć może zaprosić go do ostatniego tańca niemal w każdej chwili, postanowił być blisko swej rodziny. Czując zimny oddech kostuchy na karku, chciał aby ostatnim widokiem w jego życiu, był największy skarb każdego człowieka - obraz ukochanej rodziny. Sugerując delikatny uśmiech w chwili odejścia, stwierdzam, że ostatnie pragnienia Ezia zostało ugaszone, a zdolny wojownik odszedł z tego świata szczęśliwy. Co do samej śmierci, według mojej opinii było to morderstwo. Tajemniczy mężczyzna, który usiadł obok asasyna, miał na prawej ręce ciekawą ozdobę. Po uważnej analizie, mogę z niemal 100% przekonaniem stwierdzić, że jest to ukryte ostrze, a sam mężczyzna to templariusz. Zacznę od znaku templariuszy na ramieniu. Owszem, jest tam, jednak słabo je widać. Znajduje się po wewnętrznej stronie prawej ręki, dokładniej w momencie, gdy rodzina Ezia odchodzi, a mężczyzna dosiada się do Ezia. Obraz skierowany jest na odchodzącą rodzinę, wtedy właśnie przechodzi przez widok obrazu tajemnicza postać. To jest ten moment, gdy możemy dostrzec znak templariuszy. Kolejnym dowodem jest coś, co przypomina ostrze. Podczas gdy domniemany templariusz łapie asasyna za rękę widać metaliczny błysk pod jego ozdobą na ręce. Coś jak błysk metalu właśnie. Jest tam, gdy się przyjrzymy. Ukryte ostrze ? "Embers" oglądałem w wysokiej jakości, w "The Ezio colleciton". Rzeczywiście, na YouTube nie widać tego dokładnie, jeśli jednak znajdziecie materiał w dobrej jakości, przeanalizujecie, wtedy zdecydowanie dostrzec można to, o czym wspominałem. Kolejnym dowodem w sprawie, jest tu niesamowita gra twarzy obydwu postaci, ruch bohaterów, no i sceny kipiące od dwuznaczności. Zdecydowany ruch dłonią, w tym momencie trucizna mogła zostać zaaplikowana. Bezcenna reakcja Ezia mówi tutaj wszystko. Blizna, na twarzy "mordercy " z pewnością nam coś sugeruje. Nie wiem niestety co. W tym przypadku jestem w kompletnej kropce. Jest to pewne, że twórcy chcieli coś tym przekazać. Może książki rzuciłby w tej sprawie nieco światła, niestety nie miałem okazji wszystkich przeczytać. Słowem końcowym. Ezio przeczuwał swoją śmierć, jednak z przyczyn naturalnych. Stąd właśnie pozostawiony list. Został jednak zamordowany. To tylko moje zdanie, jestem jednak w 100% pewien, że tak właśnie zakończył się żywot naszego mentora :) Szanuję zdanie kolegów wyżej, moim zdaniem jednak przedstawiona teoria jest tą właściwą. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: