Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed Revelations - różnice między grą a książką

Okładka AC Revelations

Każdy, kto czytał książkę "Assassin's Creed Revelations" i grał w grę pod tym samym tytułem, zapewnie zauważył kilka występujących w nich rozbieżności. Poniżej prezentujemy owe różnice.

Postacie
 • Vali cel Trada nie jest wspomniany w książce.
 • Ani Desmond Miles, ani żaden z nowoczesnych Asasynów nie są wspomniani w książce. Dlatego Ezio w Bibliotece Altaira nie przemawia do Desmonda, lecz spotyka samego Jowisza.
 • Dodatkowo w książce Jowisz jest określany jako Tinia.
Śmierć
 • W książce Leandros zostaje postrzelony i pozostawiony na pewną śmierć przez wykrwawienie, w grze Ezio przebija mu ostrzem klatkę piersiową.
 • Ezio i Niccolo Machiavelli w ciągu tygodnia odwiedzają swojego starego przyjaciela, Leonardo Da Vinci, który będąc na łożu śmierci nie rozpoznaje swych towarzyszy. Machiavelli przytacza plotkę: „król Franciszek trzymał głowę w ramionach, gdy umierał”, na co Ezio odpowiedział: „Niektórzy ludzie – nawet królowie – zrobią wszystko dla rozgłosu”.
 • Ezio zabija kapitana północno-imperialnej kryjówki templariuszy za pomocą ukrytego pistoletu.
 • Ezio, podczas zamachu na Tarika, zamiast dołączyć do grupy Janczarów idzie samotnie do ich obozu, po czym podąża za Barletim w ustronne miejsce, gdzie grozi mu, zamiast go zabić. W grze Ezio zabił Tarika atakiem z powietrza.
 • W grze krzyżowiec nie został zabity z powietrza. W książce został pchnięty nożem przez Altaira, po krótkiej walce.
Ekwipunek
 • Altair nie używa Jabłka podczas eskorty braci Polo podczas najazdu Mongołów. Zamiast tego jedzie z nimi konno do bramy.
 • Ezio nie wraca do Kryjówki Asasynów aby odczytać wspomnienia Altaira. Przeżywa je bezpośrednio po odnalezieniu kluczy.
 • Nie ma żadnej wzmianki o Orlim Zmyśle.
 • Ezio tuż po odnalezieniu ksiąg nie oddaje ich Sofii, ale podąża zgodnie ze wskazówkami na mapach za okładkami tomów.
 • Ezio otrzymuje swoją kuszę od Yusufa.
 • Ezio nie uczy się długiego skoku. Trenuje jedynie wspinanie się za pomocą Ostrza z hakiem i ucieczkę za pomocą ostrza z hakiem.
 • Sztukę tworzenia bomb poznajemy od Piri Reisa, nie od Yusufa.
Inne
 • Gdy Ezio otwiera Bibliotekę Altaira i osiąga swój cel, wraca do Konstantynopola, stamtąd do Wenecji, a gdy już dociera do rodzimych, Włoch ustatkowuje się w Toskanii.
 • W książce możemy napotkać również fragmenty o ślubie Ezio i Sofii, oraz o narodzinach Flavii i Marcello.
 • Książka zawiera opis pominiętych w grze przygód Ezio, które spotkały go w drodze do Masjafu.
 • Wydarzenia z Assassin's Creed: Embers są przedstawione po głównym wątku.
 • W książce upadek z klifu, podczas gonitwy za Ahmedem, został pominięty. Opisany został tylko pościg powozów.
 • Ezio nie znajduje kluczy poprzez rozwiązywanie zagadek związanych z free-runningiem.
 • Kolejność znajdywania kluczy różni się od tej w grze, lecz wspomnienia są odczytywane w tej samej kolejności.
 • W pierwszym liście do Claudii Ezio pisze: "Moja historia jest jedną z wielu tysięcy i świat ucierpi, jeżeli skończy się przedwcześnie", natomiast w grze było to przedstawione inaczej: "Moja historia jest jedną z wielu tysięcy, i świat nie ucierpi, jeżeli skończy się przedwcześnie".
 • Kiedy Ezio znajduje martwe ciało Yusufa, wyciąga sztylet i czyta wiadomość na kartce. W grze tego nie robi.
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (15)

1. (usunięty)08-03-2012, 22:24nie tylko ciebie to wkurza...
2. Gibbson22-03-2012, 23:55Czy wiadomo coś na temat polskiej premiery ksiązki ?
3. assasin pc511-04-2012, 16:45nie mam
4. Tris124-04-2012, 21:26ja tam nie mam pretensji do książek.. fakt trochę Bowden sobie zmienia ALE TO JEST JEGO KSIĄŻKA ON JEST AUTOREM KSIĄŻKI NIE UBISOFT! Bowden może se nawet zmienić imię głównego bochatera. B O T O J E G O K S I Ą Ż K A. I nie musicie jej kupować. Np. w Harrym Potterze w książce Harry ma zielone oczy. W filmie ma niebieskie i jakoś nikt nie marudzi podobnie jest tutaj...
5. BlackMan115-05-2012, 12:58Ja popieram Trisa to książka Bowdena i ubi nie ma nic do tego czy w JEGO książce jest wymienione imię Dezmond czy nie. Mi książki pasują. Popszednie były świetne! Chciąłbym zobaczyć też jak jest w przypadku Revelations bo mam gre i jest odjechana w kosmos! Zobaczymy jak będzie w przypadku książki.
6. pikachu17-05-2012, 11:43Oczywiście, że Ubi ma bardzo dużo w tej sprawie do powiedzenia. W końcu książka powstaje na zamówienie firmy, udzielają pozwolenia/licencji na wykorzystanie stworzonych przez siebie bohaterów oraz świata/historii.
7. Jankkes122-05-2012, 15:04Tris ma racje w końcu książka jest tylko inspirowana grą
8. Fenrir124-05-2012, 09:30No luuuudzie... Przecież logiczne, że skoro w żadnej części nie pada imię Desmonda, to ma tak własnie wyglądać... Mamy widzieć realnie historie danego bohatera, tak jakby żył, a nie był kierowany przez kogoś w animusie...
9. Rosiu28-05-2012, 22:48Po przeczytaniu Tajemnej Krucjaty jestem optymistycznie nastawiony do pozostałych (czekam na kuriera z Renesansem i Bractwem). Sama idea książki jest świetna. Oczywistym jest, że książka nie może być taka sama jak gra (wówczas idea książki byłaby bezsensowna). Tak jak było we wcześniejszych komentarzach autorem jest O. |Bowden, a książka jest na licencji Ubisoft-u i należy się liczyć, że autor ma pewną możliwość zmiany fabuły. Nie pozostaje w tej chwili nic innego cieszenie się dotąd wydanymi pozycjami, zaś mam nadzieję, że tłumaczenie Objawienia niebawem się zakończy.
10. Raszi612-07-2012, 07:25Kiedy premiera.?
11. hardkorowy125-07-2012, 21:56Wie ktoś kiedy jest polska premiera książki?
12. matrix123124-08-2012, 00:23Hmm ja angielski dobrze znam ale nie rzeczy czytać książkę z 1511 roku w Konstantynopolu...
13. matrix123124-08-2012, 00:23ale nie ŻEBY*(sorki za blad)
14. Sylock520-09-2012, 13:15Premiera prawdopodobnie w listopadzie. Przeczytałem już TAJEMNĄ KRUCJATĘ i RENESANS, ale jeszcze nie mam BRACTWA. Mam nadzieje że sobie nabęde obie z nich
15. Obi-wan1122-10-2012, 19:59Premiera w Polsce jest podobno 7 Listopada.Tajemna krucjata jest świetna teraz na pewno kupię objawienie.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: