Zakon Assassin's Creed


Abstergo

Firma Abstergo wywodzi się z Zakonu Templariuszy, który ma długą, sięgającą tysiącleci historię. Wierzy się, że istnieje od początków ludzkiej cywilizacji, albo chociaż uwolnienia się jej spod wpływów Tych, Którzy Byli Przed Nami. Zakon występował w różnej formie podczas wszystkich ważniejszych wydarzeń mających miejsce na naszej planecie. Dzielą oni z Bractwem Asasynów tą samą ideę pokoju na świecie, lecz obie grupy inaczej definiują tą myśl i z tego powodu toczą za sobą tajną wojnę. Templariusze uważają, że ludzkość nie jest w stanie sama decydować o swym losie i tylko poprzez manipulację masami ktoś będzie w stanie utrzymać pokój.

Podstawy organizacji

Templariusze

Wielu Templariuszy uważa, że pierwszym przedstawicielem ich Zakonu był biblijny Kain, który zabił swego brata nie z zazdrości, ale by zyskać Fragment Edenu, zaawansowane technicznie urządzenie zbudowane przez Tych, Którzy Byli Przed Nami. Nieważne jednak, czy Kain był Templariuszem, czy nie, odegrał ważną rolę w ich historii i wielu ludzi w dawnych czasach uważało się za jego dzieci, a symbol przez nich używany - za znamię Kaina.

Mimo starożytnego pochodzenia Zakonu niewiele wiadomo o jego poczynaniach, mimo to wierzy się, że to oni pomogli Dariuszowi Wielkiemu i jego synowi Xerxesowi w zdobyciu tronu Persji, a także podbiciu większej części Grecji, aż do Bitwy o Termopile. Templariusze pomagali najwyraźniej wielu władcom naszego świata, między innymi Aleksandrowi Wielkiemu, Qin Shi Huang'owi i Juliuszowi Cezarowi. Nie wiadomo jednak, czy te osoby należały do Zakonu, czy tylko miały jego poparcie.

Od III wieku aż do swego upadku Templariusze próbowali zjednoczyć to, co pozostało po Imperium Rzymskim, jednak ich wysiłki zostały zniweczone przez ludy barbarzyńskie, które podbiły większość terytoriów, którymi chcieli zawładnąć. Jednakże ich wpływy nadal były widoczne na świecie, między innymi w Konstantynopolu.

W wiekach średnich niewiele wiadomo o zakonie, gdyż większość z jego członków i przede wszystkim przywódców było ludźmi nauki, która często w średniowieczu uznawana była za herezję, a jej wyznawcy byli często torturowani lub zabijani. Z czasem przywódcy zrozumieli, że potrzebują wsparcia Kościoła. W czasie krucjat zyskali je i po raz pierwszy od powstania stali się instytucją powszechnie znaną, co okazało się dla nich zgubne, gdyż podczas krucjat z powodu ataków Asasynów i ich sprzymierzeńców stracili wielu ludzi i wpływów. Jednakże i tak był to dla nich złoty okres, gdyż byli wszędzie i wpływali na królów, ludzi nauki czy nawet papieży. Dobra passa nie trwała długo. Król Francji Filip IV Piękny za zgodą papieża Klemensa V wytoczył Zakonowi proces i uznał ich za heretyków. Wobec takich oskarżeń ostatni publicznie znany Mistrz Zakonu Jaques de Molay zdecydował, ze jego życie jest znacznie mniej ważne niż sprawa, więc w obawie o Zakon i swych współbraci pozwolił spalić się na stosie i pozwolił wierzyć swym wrogom, że instytucja zginie wraz z nim. Na krótko przed śmiercią jednak wysłał swoich dziewięciu najbardziej zaufanych współpracowników, którzy zaopatrzeni w stosowną wiedzę mieli działać w tajemnicy.

Borgia

Podczas renesansu idee Zakonu zostały zepchnięte na dalszy plan z powodu chciwości i żądzy władzy ich nowych przywódców, takich jak np. Rodrigo Borgia. Są to Czarne Czasy dla Zakonu w Europie, jednakże w innych częściach świata wpływy Templariuszy pozostały silne, choćby w Azji, gdzie pomogli cesarzowi Jiajingowi.

Pomimo pomyłek swych przywódców, wielu członków zakonu stało się w tym okresie pionierami nauki. W czasie oświecenia Templariusze dzięki wpływom intelektualnym takich osobistości jak Newton, Locke, Bacon i Spinoza doprowadzili do rewolucji przemysłowej, jednakże nadal uważali, że odkrycia muszą być przez nich nadzorowane. Wiek dwudziesty został przez wielu uznany jako początek nowej ery. W roku 1937 kilku wpływowych Templariuszy stworzyło Abstergo i po raz drugi w historii Zakon został upubliczniony, przynajmniej w pewnej części. Ucząc się jednak na błędach swych poprzedników, nie ujawniali się zbytnio i używając firmy jako przykrywki, nadal działali w cieniu, nie ujawniając swych prawdziwych zamiarów.

W odróżnieniu od Asasynów, którzy na pierwszym miejscu stawiali ludzką wolną wolę, Templariusze widzieli postęp i lepsze życie całej ludzkości poprzez naukę i poznanie, które jednak będzie kontrolowane z góry, do tego wszelkie formy indywidualizmu są niewskazane, gdyż destabilizują społeczeństwo.

Historia Abstergo

Od chwili powstania przedsiębiorstwo miało wpływ na wiele przedsięwzięć ludzkości, zarówno tych znanych publicznie, jak i tajnych. W czasach pokoju i wojny popychali ludzkość do przodu technologicznie, by móc w przyszłości wykonać swój plan. Takimi przedsięwzięciami były np. wyzwolenie Iranu i Gwatemali, zabójstwa kluczowych postaci takich jak White czy Turing, którzy byli Templariuszami, ale zdradzili Zakon, bądź Kennedy, który sugerował wspólną operację lądowania na księżycu razem z Sowietami. Lot w kosmos był kluczowym projektem dla Abstergo, gdyż wierzyli oni, że jeden z Fragmentów Edenu znajduje się na naszym naturalnym satelicie.

W roku 2000 jeden z Templariuszy, Daniel Cross zabił przywódcę Bractwa Asasynów i po powrocie do Abstergo ujawnił położenie wielu kryjówek Asasynów. Poskutkowało to Wielką Czystką wśród odwiecznych przeciwników zakonu.

Projekty

Obiekt 17 i Dr Vidic

Mimo teoretycznego wyspecjalizowania firmy w projektach farmaceutycznych, Abstergo prowadzi wiele różnych przedsięwzięć w niezliczonej ilości specjalizacji na terenie USA i innych krajów. Wszystkie one mają służyć polepszeniu sytuacji rasy ludzkiej. Mimo, że większość jest znana opinii publicznej, wiele pozostaje znanych tylko w najwyższych kręgach wtajemniczenia.

Projekt Sofia ma na celu zrozumienie ludzkiej fizjologii poprzez obserwacje komórek. Poprzez te badania Abstergo ma nadzieję, że kiedyś uda im się opanować każdą chorobę.

Projekt Dziedzictwo specjalizował się w genetyczny badaniu populacji i wyszukiwaniu wśród nich szczególnie utalentowanych osobników, którzy poprzez izolację połączoną ze wspieraniem ich poczynań mieliby w przyszłości stać się ważnymi pracownikami firmy. Z uwagi na bezpieczeństwo projekt został wstrzymany.

Projekt Animi wykorzystuje różne warianty Animusa, by umożliwić trening najbardziej obiecujących agentów w trójwymiarowym środowisku poprzez walkę pomiędzy sobą. Każdy agent ulepszając swe stare zdolności odkrywa również nowe, a także lepiej rozumie przeszłość. Do tego firma może na bieżąco śledzić postępy swych podkomendnych i wybrać spośród nich tych najlepszych.

Nowy Fluor ma innowacyjnie fluorować wodę, jednakże Abstergo próbowało przetestować jego działanie dodając go do wody w jednym z niewielkich miast i zostało oskrażone o nielegalne testowanie leków.

Akashic Satellite Plexus jest od 2008 siecią łączącą w sobie komunikację, obserwację pogody i satelitarnej obserwacji powierzchni.

Eye-Abstergo został przeznaczony do wystrzelenia na 21.12.2012 i ma stać się wielozadaniowym satelitą telekomunikacyjnym współpracującym z Akashic Satellite Plexus.

Animus

Animus 1.28

Animus jest jednym z najważniejszych wynalazków Abstergo i pozwala odblokować zawartą w kodzie genetycznym pamięć. Odtwarzając ją w trójwymiarowym środowisku wirtualnym pozwala na przeżywanie wspomnień przodków użytkownika. Wynalazca Animusa – Warren Vidic – z początku używał go również do manipulowania samą pamięcią i za jego pomocą stworzył uśpionych agentów Abstergo, którzy pomogli w infiltracji baz Asasynów. Firma z różnym skutkiem kontynuowała badania nad Animusem, zazwyczaj jednak zyskując niewiele i wpędzając swe obiekty doświadczalne w skrajne szaleństwo. W końcu w roku 2012 ich ręce wpadł Desmond Miles, sklasyfikowany jako obiekt 17, który był bezpośrednim potomkiem Altaira Ibn-La'Ahad i kluczem do odkrycia położenia jednego z Fragmentów Edenu.

Projekt został skradziony przez Asasynów, którzy zbudowali swoją wersję urządzenia, którą ulepszyli i za jej pomocą poznali położenie Fragmentów Edenu oraz starożytnych świątyń. Asasyni próbują powstrzymać Templariuszy przed zdobyciem Fragmentów Edenu, jednak nie są świadomi tego, że Abstergo wprowadziło do Animusa swe własne ulepszenia, z pomocą których szkolą swych agentów do walki z ich Bractwem.

Animus 2.0

Zbyt długie wystawienie na działanie Animusa wywołuje tzw. Efekt Krwawienia, który powoduje różne skutki uboczne u obiektu doświadczalnego. We wczesnych etapach testowania traktowano je jako schizofrenię bądź inne choroby i zaburzenia psychiczne, dopiero później je zbadano. Okazało się, że obiekt doświadczalny zaczynał mieć halucynacje, koszmary, doświadczał niewytłumaczalnego bólu, a w skrajnych wypadkach niemożliwe do naprawienia uszkodzenia mózgu. Efekt ma jednak skutki pozytywne, odblokowuje ukryte zdolności obiektu poprzez jego połączenie z przodkiem. Daleko posunięty efekt został udowodniony u obiektów 16 i 17, a także u dziecka – obiektu 4.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (45)

31. matirezo2125-06-2014, 08:59BigFoot to nie efekt krwawienia tylko efekt krwi
32. HARD75410-07-2014, 17:25Krótko, Abstergo = Templariusze
33. Kazet515-10-2014, 09:51Dopiero zaczynam przygodę z Assassin's Creed dzięki kolekcji Heritage. Jak dotychczas przeszedłem AC i AC II a obecnie jestem gdzieś w połowie Brotherhood. O Abstergo powiem, że to bardzo mroczna i potężna organizacja i jej wprowadzenie tworzy niezwykle wciągającą fabułę. Odkrywanie zagadek z "Prawdy" w AC II i Brotherhood jest niesamowite i daje do myślenia. Zaś odkryte treści zdają się być niebezpiecznie prawdziwe i do dziś aktualne...
34. Romero121526-10-2014, 11:55ciekawe jakie są te koszmary ?
35. altair zla108-12-2014, 18:51ja przerzlem calego ac 1 i 2 zamiezam brotehood i powiem ze abstergo dla mnie to obiekt 4 tak jak powiedzial tahu ze daniel cross i to prawda a obiekt 16 chyba nie wystpowal w revoltisz chyba sie tak pisze nie wiem ale w ale w revoltisz wystepuje obiekt 4
36. power2110513-04-2015, 21:37Abstergo to wielka przykrywka templariuszy którzy mają wpływy i pieniądze na swoje przedsięwzięcia są w stanie zapanować nad światem jest to niezbyt dobre dla asasynów którzy nie mają takich dóbr ale mimo to jakoś sobie radzą
37. Mr.Aro220-07-2015, 18:51@Cin1299: Szesnatka to Clay Kaczmarek
38. Mr.Aro220-07-2015, 18:57@altair zla: Abstergo = Templariusze a nie Obiekt 4
Nie pisze się revoltisz tylko Revelations
W Revelations nie wysępuje Obiekt 4 tylko 16 i 17
39. PL-A1030-08-2015, 09:44"Podczas renesansu idee Zakonu zostały zepchnięte na dalszy plan z powodu chciwości i żądzy władzy ich nowych przywódców, takich jak np. Rodrigo Borgia".
Dało by się jeszcze paru wymienić...
40. Patrick12116-11-2015, 11:26Czyli templariusze istnieja do teraz
41. Wyklęty827-01-2016, 20:58Niezły artykuł :) Dość obszerny podsumowujący działalność Abstergo :)
42. Templariusz19213-02-2016, 17:36Asasyni nie mają szans we Współczesność
43. Brandon1441527-04-2016, 16:09Szkoda że Desmond zginął w AC3, przez to dalsza seria mało trzyma się kupy.
44. MichateX1208-08-2018, 12:53Zgadzam się. No to ja idę grać w Assassina
45. Artius31-10-2018, 11:02matirezo21, to efekt krwawienia(bleed effect), zostało przetłumaczone dobrze.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: