Zakon Assassin's Creed


Kryjówka Asasynów – Assassin's Creed Brotherhood

Kryjówka na Wyspie Tyber – Własność Fabio Orsiniego. Budynek ten pełnił niegdyś rolę małego składu, dopiero po przejęciu przez Asasynów stał się największą bazą skrytobójców w całym Rzymie, a może i we Włoszech. Właśnie tutaj odbywają się inicjacje młodych adeptów, narady z najważniejszymi członkami Bractwa i, co równie ważne, z tego miejsca Ezio dowodzi swymi ludźmi, wysyłając ich na misje w różne zakątki świata. Znajduje się tu wszystko, czego potrzebuje Mistrz Asasynów, do sprawnego zarządzania gildią, a czego potrzebuje? Postaram się to opisać poniżej.

Po wejściu głównymi drzwiami, od razu można zauważyć, że nie jest to normalny skład, jak mogłoby się wydawać z zewnątrz. Z sufitu zwisają czerwone chorągwie, na których przedstawiony został symbol Bractwa Asasynów. Jakby to nie wystarczało, po całej kryjówce krzątają się rekruci, którzy nie omieszkają przywitać swojego Mentora.

Kryjówka

Centrum dowodzenia:

Pierwsze pomieszczenie, do którego trafimy wchodząc głównym wejściem, to centrum dowodzenia. Z tego miejsca Ezio zarządza gildią wysyłając młodych adeptów sztuki zabijania na misje w różne miejsca na świecie. Tutaj również odbywają się różnego rodzaju zebrania ważniejszych członków Bractwa.

Kryjówka

Z kolei na tablicy wiszącej obok masywnego biurka, można sprawdzić, które z zadań wyznaczonych przez gildię Asasynów zostały już wykonane, a które jeszcze na to czekają.

Kryjówka

Prawe skrzydło kryjówki składa się z dwóch pomieszczeń; Zbrojowni i Sali ceremonialnej.

Zbrojownia (Broń):

Kryjówka

W zbrojowni znajdziemy wszystkie bronie zdobyte przez nas podczas gry. Spoczywają one na bogato zdobionych stojakach, wyłożonych czerwonym płótnem. Można tutaj porównywać swoją broń z innymi, bądź wymieniać. W tym pomieszczeniu znajdziemy również skrzynię, do której należy wkładać wszystkie znalezione przez nas pióra.

Kryjówka

Sala ceremonialna:

Kryjówka

Każdy włoski Asasyn zna to miejsce. Najpiękniejsza sala w całej kryjówce. Przez małe okienka z prawej strony wpadają promienie słońca, co nadaje temu miejscu wiele klimatu. Przez środek ciągnie się czerwony dywan, po którego bokach poustawiane są świeczniki. To właśnie po tym dywanie przechodzi każdy młody członek gildii, aby przejść inicjację na jego końcu. Inicjacja, ze strony technicznej, to wypalenie za pomocą rozżarzonych masywnych szczypiec znamienia na serdecznym palcu. Od strony duchowej, to moment, w którym rekrut oficjalnie staje się Asasynem, przyjmując wszystkie obowiązki i przywileje płynące z tego tytułu. W tym momencie poznaje również tajemnice Bracta i zgłębia jego zasady. Na końcu ceremonii świeżo upieczony Asasyn oddaje skok wiary ze szczytu wieży.

Oto jak wygląda ceremonia inicjacji:

Kryjówka

Kryjówka

Kryjówka

Kryjówka

Kryjówka

W prawym skrzydle znajdziemy również wyjście prowadzące na szczyt wieży, jak i wejście do tunelu, dzięki któremu szybko i bez konieczności wyciągania miecza możemy poruszać się po Rzymie.

Kryjówka

Lewe skrzydło składa się ze zbrojowni i galerii.

Zbrojownia (Pancerze):

Pomieszczenie, w którym przechowywane są wszystkie pancerze nabyte przez Ezio podczas gry. Można tutaj porównywać ich statystyki i przebierać je według uznania.

Kryjówka

„Nie samymi pancerzami zbrojownia żyje.” Znaleźć tutaj można herby wszystkich gildii (złodziei, kurtyzan, najemników, Asasnyów). Herby to podarunki, forma podziękowania za wykonanie wszystkich zadań danej frakcji.

Kryjówka

Oprócz pancerzy i herbów w tym pomieszczeniu znajdziemy również miniaturowe modele maszyn wojennych wykonanych przez Leonardo, a zniszczonych podczas gry przez Ezio. Po zbliżeniu się do modelu i nawiązaniu z nim interakcji możemy obejrzeć go z każdej strony i przeczytać krótki opis.

Kryjówka

Galeria:

Jest to miejsce, w którym znajdziemy wszystkie obrazy nabyte przez nas podczas gry, oraz portrety ofiar Mistrza Asasynów – Ezio Auditore.

Kryjówka

W przypadku zwyczajnych obrazów, po nawiązaniu interakcji będziemy mogli przeczytać krótki ich opis. Natomiast po nawiązaniu interakcji z portretami ofiar, będziemy mogli przeczytać informacje na temat roku, w którym ich żywot został zakończony i przyczyny rychłego jego zakończenia.

Wejścia:

Na koniec wzmianka o wejściach do kryjówki. Do wyżej opisanej budowli można dostać się na cztery różne sposoby:

1. Wejście główne:

Kryjówka

2. Wejście na szczycie wieży:

Kryjówka

3. Wejście „podwodne”:

Kryjówka

4. Sieć tuneli podziemnych.

Kryjówka

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (7)

1. Assassin00605-02-2012, 19:10Fajne to, trzeba przyznać. Co do głównego wejścia, to ja i tak używałem go najmniej. Najczęściej wchodziłem górą, ale wodą i tunelami też dość często
2. Ezio 2012107-02-2012, 11:41ja tak samo
3. bartlisek105-03-2012, 16:15Ja wodom i tunelami zawsze.
4. Dawizio Auditore04-04-2012, 23:04to jest jakies podwodne przejscie ?!?
5. Altair2012424-10-2012, 21:46Tak. Nawet kilka. Wskocz do wody przy tej wyspie i ją opłyń. Zobaczysz chyba 3.
6. rudy102323-11-2013, 11:25ja najczęściej górą
7. assassino2000524-03-2014, 13:03Tyle wejść.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: