Zakon Assassin's Creed


Kryjówka Asasynów

Kryjówka Asasynów, do której Ezio trafia podążając za Yusufem Tazimem, znajduje się w dzielnicy Galata, niedaleko wieży o tej samej nazwie. Ezio zostaje przywitany z należytym szacunkiem przez członków gildii Asasynów z Konstantynopola. Od tej pory miejsce to staje się jego domem, a zarazem kwaterą główną, z której może wydawać rozkazy i wysyłać swoich podwładnych na misje w najróżniejsze zakątki świata.

Kryjówka

Z zewnątrz budynek nie różni się niczym od innych, wygląda jak jeden z wielu, lecz po wejściu do środka czeka na nas miłe zaskoczenie. Wnętrze kryjówki może nieco przypominać jaskinię. Najpierw schodzimy schodami w dół, by później przejść do dalszych pomieszczeń masywnym mostem. Sklepienie podtrzymywane jest na wielu blisko rozstawionych kolumnach i belkach, do których przyczepione zostały sztandary z symbolem Zakonu Asasynów. W błędzie jest ten, kto myśli, iż budynek jest opustoszały. Wręcz przeciwnie. Po zwerbowaniu maksymalnej liczby rekrutów tętni on życiem. W każdym zakamarku możemy spotkać ucznia i poobserwować jego zachowanie i czynności które wykonuje, a gdy któryś zauważy Ezio, od razu oddaje cześć swojemu ukochanemu Mentorowi.

Przejdźmy zatem do zwiedzania.

Tworzenie ładunków

Kryjówka

Skręcając na moście, pierwszym rozgałęzieniem w lewo wejdziemy do pomieszczenia służącego za małe laboratorium do eksperymentów pirotechnicznych. W tym miejscu będziesz mógł stworzyć swoją wymarzoną bombę, przetestować ją i dodać do ekwipunku. To, co jako pierwsze może rzucić się w oczy, to stolik pełen narzędzi i innych ciekawych rzeczy, które służą do wykonania bomby, jednak… Ezio ich nie użyje.

Kryjówka

Najważniejszym punktem tego pomieszczenia jest mała szafeczka zawieszona na ścianie. Po nawiązaniu z nią interakcji, Ezio otwiera ją za pomocą Ukrytego Ostrza i zaczyna się prawdziwa zabawa w pirotechnika. Po prawej stronie zawieszonej szafki znajdują się skrzynie, z których co jakiś czas możemy odbierać dostawy nowych materiałów, natomiast po lewej stronie, nad wspomnianym stolikiem z narzędziami, znajduje się tablica, która przedstawia wykonane zadania (i zadania do wykonania) związane z ładunkami. Jeśli nie chcesz wysadzić kryjówki w powietrze, dobrze byłoby zapoznać się z podstawami tworzenia ładunków. Umożliwi Ci to księga leżąca na półce obok kadzidła.

Zbrojownia

Kryjówka

Na zbrojownię składają się dwa pomieszczenia. W pierwszym znajdziesz wszelkie rodzaje broni białej, od sztyletów przez miecze, aż po ciężkie, dwuręczne topory.

Kryjówka

Możesz wybrać dowolną, obejrzeć, wziąć ze sobą lub porównać z inną, a wszystko to w pięknej oprawie spoczywa na majestatycznych stojakach.

Kryjówka

Drugim pomieszczeniem jest sala z pancerzami. Każdy, który nosił na sobie Ezio, znajduje się właśnie tutaj. Tak jak w przypadku broni, można je oglądać, wkładać i porównywać. Nie można jednak tworzyć własnych kombinacji ze wszystkich pancerzy. Po założeniu dowolnego elementu zbroi Ishaka Paszy, bądź Zbroi Mistrza Asasynów gra automatycznie "przebiera" bohatera w cały dany pancerz. Z pozostałymi zbrojami można tworzyć kombinacje.

Biblioteka

Kryjówka

Biblioteka mieści się w prawym skrzydle całego kompleksu i jest to miejsce najbardziej umiłowane przez Ezio. Mentor Asasynów przeszedł metamorfozę, z żądnego zemsty, chaotycznego i lekkomyślnego… zmienił się w łaknącego wiedzy i poukładanego przywódcę. To tutaj odczytuje wspomnienia Altaira zawarte w pięciu kluczach do Biblioteki z Masjafu, również z tego miejsca koresponduje z Claudią – ukochaną siostrą.

Kryjówka

W bibliotece można również przeczytać informacje na temat zgromadzonych przez Ezio książek, które znalazł bądź kupił w księgarniach. Aby zebrać wszystkie księgi nie wystarczy przemierzyć wzdłuż i wszerz Konstantynopola, należy się również wybrać do Kapadocji.

KryjówkaKryjówka

Na ścianach tego pomieszczenia możemy znaleźć herby innych gildii, takich jak; herb gildii złodziei, najemników, bądź Cyganów. Herby te otrzymamy jako znak wdzięczności za wykonanie wszystkich zadań danej frakcji.

Centrum

Kryjówka

Jest to najważniejsze miejsce w kryjówce, jeśli patrzyć przez pryzmat Twoich rekrutów. To tutaj znajduje się biurko z mapą, za którym siedzi jeden z Twoich podwładnych. Z tego miejsca można wysyłać uczniów na misje do innych miast, jednocześnie pozwalając im się rozwijać. Duża ilość dywanów, poduszek i wygodnych ławek może sugerować, iż to pomieszczenie jest częstym miejscem spotkań całego Bractwa Asasynów. Wszelakie narady, plany… bądź nawet spotkania „po godzinach pracy” mogą odbywać się właśnie tutaj.

KryjówkaKryjówka

Tutaj również znajduje się tabliczka pokazująca nam, które z zadań gildii Asasynów zostały już wykonane, a które jeszcze na to czekają.

Wejście do tunelu

Kryjówka

Umiejscowione w południowej części kryjówki, między biblioteką, a zbrojownią. Dzięki niemu możesz szybko i bez konieczności używania miecza dostać się w dowolną część miasta.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (39)

25. Altair-Ezio113-03-2012, 15:06a i w Ac2 też grałem pozdro :D :/
26. Sith Lord412-05-2012, 15:07A to nie wynika samo z siebie, ze się grało w AC II, jeśli się gra w AC Revelations?
tzn. na upartego można, ale to jest jednak Trylogia - jak Władca Pierścieni -> czytanie Powrotu Króla, bez Drużyny Pierścienia i Dwóch Wież, jest jak błądzenie we mgle... ;p
27. Klusio115-06-2012, 17:06JA mam pamięć HASŁA zapomniałem do starego konta :D - ale nie o tym mowa fajne kryjówki :D POZDRO
28. Bushido2125-06-2012, 20:46Mam pytanie mam 6 assasynów na 12 levelu i gdzie ja mogę odebrać zbroje Mistrza Asassynów szykałem w głownej kryjówce i nie było wiec gdzie u kowala tez nie ma
29. Szabalahamanaba13-07-2012, 01:55na 5 zdj. po prawej stronie co to za miecz ? Syberyjskie Ostrze czy jakoś tak. ;D
30. Szabalahamanaba13-07-2012, 01:57Bushido21 Zbroje Mistrza otrzymasz wtedy kiedy wytrenujesz 7 assasynów na Mistrza Assasynów i dostaniesz nawet za to Trofeum i ta zbroja znajduje jak idziesz caly czas prosto w Kryjówce bedziesz mieć
31. (usunięty)25-07-2012, 16:53JA mam wszystkich uczniów i zdobyłem wszystkie kryjówki
32. cwaniAk97118-08-2012, 12:49 A jak się zdobęndzię wszystkie kryjówki Asasynów to Tempelariusze będą atakowc kryjówki.
33. szymek2315418-02-2013, 14:28czy templariusze będą atakować kryjówki jak zajme wszystkie twierdze?
34. La Volpe12621-02-2013, 18:39będą jeśli nie obstawisz ich swoimi rekrutami i nie wyszkolisz ich do 15 lvl
35. eretann415-01-2014, 19:14Nom... Ale z drugiej strony jeśli nie będziesz ich obrabiał to nie zdobędziesz miecza Altaira.
36. ktośek09-03-2014, 17:43@Eziotair: w AC3 się da
37. Kazet527-10-2014, 09:53Kryjówka najlepsza jak do tej pory. Fajne jest też zróżnicowanie asasynow ze względu na ich uzbrojenie, a także wymóg odpowiedniego uzbrojenia na niektóre misje. Co mi się nie podoba to te płaszczyki na plecach, całkowicie bezsensowne, dobrze że mistrzowie asasynów już ich nie mają. Co Ubisoft skopał to twarze i zdjęcia asasynów. Są po prostu brzydkie i mało zróżnicowane. Twarze wyglądają jakby były robione tylko na dwóch modelach. Znacznie lepiej wyglądało to w Brotherhood.
38. Romero121527-10-2014, 19:44Yea ! super robota Braveheart. To jest coś pięknego ! Ja niedługo będę posiadaczem tej wspaniałej gry i dopiero dzięki tobie mogę się dowiedziec jaśniej, o co w niej chodzi. Szacun!
39. Wyklęty828-01-2016, 22:09Super klimat tej kryjówki :D

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: