Zakon Assassin's Creed


Baza danych Assassin's Creed Revelations


Baza danych Abstergo - pliki

Awansowanie na kolejne stopnie w rankingu Templariuszy pozwala rekrutowi Abstergo na dostęp do kolejnych danych:

Plik0.01Ins_Cel

Firma Abstergo Industries to jedna z największych międzynarodowych korporacji na świecie. Ale jak już mówiliśmy, nasza firma jest czymś więcej, niż tylko zwykłym przedsiębiorstwem. To fasada, za którą kryje się nowożytny Zakon Rycerzy Świątyni – prawdziwych Rycerzy Świątyni.

Początki firmy zakorzenione są w naszej tradycji. Choć Abstergo zaczęło działać bardziej otwarcie dopiero pod koniec XX wieku, to pierwsza myśl o nim zrodziła się w roku 1910, gdy opracowano Plan, który doprowadził do powstania Abstergo w 1937 roku. Od tamtej pory, podobnie jak średniowieczni Templariusze, firma działała w cieniu, skryta przed wzrokiem ludzkości, aż do chwili, gdy posiadanie przedstawicielstwa w przestrzeni publicznej okazało się dla nas konieczne.

I choć Abstergo działa jak każda inna korporacja, to niewielka grupa naszych pracowników została przyjęta w szeregi Zakonu. Ludzie ci kontynuują nasze tajne i trwające od stuleci poszukiwania wiedzy i sposobów jej pojmowania. I tak, korzystając z szeregu naukowych metod i narzędzi oraz nieograniczonych środków będących do dyspozycji Abstergo, możemy myśleć o urzeczywistnieniu naszego największego i najszlachetniejszego marzenia, jakim jest poprawa ludzkiego bytu.

AbstergoAbstergoAbstergoAbstergoAbstergoAbstergo
AbstergoAbstergoAbstergoAbstergoAbstergo

Plik0.02Hst_Początki

Oficjalnie Zakon Rycerzy Świątyni powstał w roku 1129, ale działaliśmy pod różnymi postaciami na długo przed nadejściem XII stulecia. Byliśmy przy Kleopatrze, gdy domagała się należnych jej praw, przy Aleksandrze Wielkim, gdy tworzył swoje imperium i przy Kserksesie, gdy ten posyłał swoje wojska przeciwko Grekom.

Przez kolejne stulecia naszemu Zakonowi przewodzili najznamienitsi mężowie, ale nasi najznaczniejsi przywódcy zawsze byli ludźmi nauki, tak jak na przykład Sylwester II. Niestety, tacy ludzie na ogół nie cieszyli się ogólnym zaufaniem i, przynajmniej w Europie, nazywani byli heretykami z powodu swej rozległej i co za tym idzie niebezpiecznej wiedzy.

Kiedy w nasze szeregi wstąpił Bernard z Clairvaux, szybko zrozumiał, że Zakon musi mieć sprzymierzeńca w Kościele. I tak jeden z najbardziej szanowanych ludzi w całym chrześcijańskim świecie posłał dziewięciu zaufanych rycerzy do Ziemi Świętej na poszukiwania Świątyni Salomona. Kiedy powrócili po dziewięciu latach, Bernard przekształcił nasz Zakon.

Wraz z Wielkim Mistrzem Hugonem de Payens, Bernard stworzył Regułę Łacińską, pozyskał wsparcie Kościoła i zadbał, aby Zakon został uznany i zatwierdzony podczas synodu w Troyes w roku 1129. Po raz pierwszy w swej wielowiekowej historii nasz Zakon pojawił się w życiu publicznym, ale jego najprawdziwsze i najszlachetniejsze cele pozostały nieujawnione.

AbstergoAbstergoAbstergoAbstergoAbstergoAbstergo
AbstergoAbstergoAbstergoAbstergoAbstergoAbstergo

Plik0.03Hst_ZłotaEra

Po synodzie w Troyes nasz Zakon rozkwitł. Przez blisko dwieście lat odgrywaliśmy istotną rolę zarówno w Europie, jak i w Ziemi Świętej. Podczas tej Złotej Ery Templariusze byli wszędzie, a nasze wpływy torowały drogę ku lepszej przyszłości całego rodzaju ludzkiego.

I gdy zwykli ludzie myśleli, że naszym jedynym celem jest ochrona pielgrzymów przemierzających Ziemię Świętą, nasz Zakon stał się w istocie tak potężny, że mógł wywierać naciski na królów i papieży. Choć wiedziało o tym ledwie kilka osób, wojna którą prowadziliśmy w Ziemi Świętej nie miała tak naprawdę nic wspólnego ani z polityką, ani z wiarą. Był to sekretny bój, toczony z naszym największym wrogiem, Bractwem Asasynów.

Niestety, epoka naszego rozkwitu skończyła się równie nagle, jak się zaczęła.

AbstergoAbstergoAbstergoAbstergo

Plik0.04Wrg_Asasyni

Na przestrzeni wieków występowały przeciwko nam określone osoby lub frakcje, ale pewne ugrupowanie w szczególności dało się nam we znaki: Bractwo Asasynów.

Niektórzy powiadają, że kiedyś byliśmy sobie braćmi. Są nawet tacy, którzy wierzą, że kiedyś wyznawaliśmy te same ideały, mieliśmy te same marzenia i dzieliliśmy tę samą nadzieję związaną z losem ludzkości. Może to i prawda, ale jeśli kiedykolwiek mieliśmy z Asasynami wspólny cel, musiało to być bardzo dawno temu. Bo od najdawniejszych udokumentowanych historycznie czasów, Asasyni skrycie prowadzą wojnę przeciwko naszemu Zakonowi.

Podobnie jak Zakon Rycerzy Świątyni, tak i Asasyni wkroczyli do życia publicznego w średniowieczu. I też, podobnie jak w naszym przypadku, ich bractwo w różnych formach istniało zapewne od zarania ludzkości, zaś sieć ich powiązań oplata cały świat.

Asasyni działają w ramach małych, odrębnych komórek. Tym niemniej, przez całe wieki Bractwu zawsze przewodził jeden człowiek, nazywany Mentorem, o którego istnieniu wiedziało zaledwie kilku Asasynów. W roku 2000 jeden z naszych agentów przeniknął w ich szeregi i zlikwidował Mentora. Wielka Czystka, jaka nastąpiła po tym wydarzeniu zaowocowała usunięciem wielu komórek Asasynów, a Bractwo jest dziś słabsze, niż kiedykolwiek wcześniej. Jednakże w ramach Wielkiej Czystki nie udało się usunąć całej organizacji i Asasyni wciąż pozostają groźnym przeciwnikiem.

Są świetnie wyszkolonymi i nieznającymi strachu mordercami, którzy gotowi są stawić nam czoła w każdym zakątku świata. Nawet pojedyncza i odrębna komórka posiada wystarczające środki, aby zagrozić naszym planom. Nigdy nie wolno zapomnieć, że Asasyni są zdradzieccy, podstępni i nie mają żadnych skrupułów.

AbstergoAbstergoAbstergoAbstergo

Plik0.05Prj_Obecnie

Wszystkie projekty badawcze Abstergo mają jeden cel: poprawę ludzkiego życia. I choć wiele z tych inicjatyw podejmowanych jest całkowicie jawnie, to o niektórych wie zaledwie kilku członków naszego Zakonu.

Oto lista najważniejszych prowadzonych przez nas obecnie projektów:

Projekt Sophia to studia nad informacjami zakodowanymi w żywych komórkach, które przekazywane są drogą biologiczną pomiędzy poszczególnymi osobnikami. Analizując zawartość tych komórek i ich wpływ na nasz rozwój, mamy nadzieję lepiej zrozumień nas samych. Być może pewnego dnia nauczymy się kontrolować te procesy, co pozwoli nam unikać śmiertelnych chorób.

W ramach Projektu Dziedzictwo wspomnienia różnych Obiektów były badane za pomocą Skanera Stosu Danych. Pozyskane w ten sposób informacje podlegały analizie w kontekście całej populacji. Projekt ten pozwalał nam również wyszukiwać, obserwować i izolować jednostki szczególnie uzdolnione. Niektóre z nich znalazły zatrudnienie w Abstergo. PROJEKT TEN JEST OBECNIE WSTRZYMANY ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZEŃSTWA

Program szkoleniowy Animi to zaawansowany symulator szkoleniowy zarówno dla świeżo upieczonych jak i doświadczonych agentów Zakonu Templariuszy. Program gwarantuje, że każdy jego uczestnik będzie stale podnosił swoje umiejętności oraz zdobywał nowe, a także pogłębiał swoje zrozumienie przeszłości. Program szkoleniowy Animi pozwala też Abstergo stale monitorować postępy czynione przez agentów.

Działający od 2008 roku Okołoziemski System Komunikacyjny to sieć łączności, stworzona przez satelity pogodowe i obserwacyjne krążące wokół Ziemi. (DALSZE INFORMACJE NIEDOSTĘPNE – patrz plik0.19)

Oko-Abstergo to wszechstronny satelita telekomunikacyjny, który pierwotnie miał zostać wystrzelony na orbitę 21 grudnia 2012 roku. (DALSZE INFORMACJE NIEDOSTĘPNE – patrz plik0.19)

Jak wskazuje nazwa, Nowy Fluor to innowacyjna odmiana składnika do fluoryzacji wody, który miał poprawić poziom zdrowia populacji na szeroką skalą. TEN PROJEKT JEST OBECNIE WSTRZYMANY

AbstergoAbstergoAbstergoAbstergoAbstergo

Plik0.06HST_VoxInExcelso

Podczas gdy my staraliśmy się wyprowadzić ludzkość z pomroki średniowiecza, Asasyni – zawsze pełni zazdrości o naszą potęgę i wiedzę - zdołali przeniknąć w nasze szeregi i zasiać niezgodę wśród naszych przywódców. Posługując się kłamstwem, zdradą i mordem, nasi wrogowie podkopali wszystkie fundamenty Zakonu. Działania Bractwa spowodowały, że u schyłku XIII stulecia byliśmy niezmiernie osłabieni. A jakby tego było mało, musieliśmy jeszcze zmierzyć się z nowym wrogiem w postaci króla Filipa Pięknego. Służąc nieświadomie sprawie Asasynów, którzy uczynili z niego narzędzie wymierzonego w nas spisku, król Filip ogłosił Templariuszy heretykami w oczach Kościoła, obracając tym samym przeciwko nam nasz własny miecz. I wtedy trzeba było znów skryć się w cieniu.

Jakub de Molay, ostatni oficjalnie funkcjonujący Wielki Mistrz, dobrze rozumiał, że nasze szczytne ideały nie przetrwają, jeśli Zakon nie zostanie oficjalnie rozwiązany. Zdawał sobie sprawę, że dobro zgromadzenia jest ważniejsze, niż jakakolwiek jednostka i zdecydował się na najwyższe poświęcenie. Jakub de Molay pozwolił, by spalono go na stosie, nie tylko po to, aby ocalić naszych braci i ich sprzymierzeńców, ale również po to, aby utwierdzić wroga w przekonaniu, że cały Zakon umiera wraz z nim.

Tymczasem krótko przed swoją śmiercią, Wielki Mistrz wybrał dziewięciu spośród swych najbardziej zaufanych ludzi i posłał ich w świat, uzbrojonych w wiedzę dawnych cywilizacji. Od tamtej pory aż po dziś dzień, Templariusze realizują swoje dobroczynne plany, skryci za plecami najbardziej wpływowych postaci w dziejach, dzięki czemu nasze ideały trwają, mimo upływu stuleci.

AbstergoAbstergoAbstergoAbstergoAbstergoAbstergo

Plik0.07Wrg_Uczony

Mimo zaawansowanych zabezpieczeń komputerowych, haker o pseudonimie Erudito zdołał kilkukrotnie włamać się do naszych systemów, jak miało to miejsce w wypadku Projektu Dziedzictwo.

Nie wiadomo, czy Erudito jest pojedynczą osobą czy też jakąś grupą. Dowody sugerują, że jest to kilka osób, które działają co prawda na własną rękę, ale przyświeca im wspólny cel: ujawnić nasze tajne plany. To, czy Grupa Erudito ma jakieś powiązania z Bractwem Asasynów, czy też nie, pozostaje niejasne. Jednakże świadomie czy też nie, grupa ta, poprzez swoje działania, przysłużyła się sprawie Asasynów.

AbstergoAbstergo

Plik0.08Prj_Animus

Pod kierownictwem Dr. Warrena Vidica, projekt Animus pozwala prowadzić badania na różnych obszarach, takich jak psychologia, genetyka czy nawet metafizyka. W Abstergo dobrze wiemy, że działania uznawane za okultyzm i magię bardzo często okazywały się przełomowymi odkryciami naukowymi, a przyczyną ich odrzucenia były wyłącznie zaślepiające społeczeństwo zabobony.

Nowoczesna nauka pozwoliła nam w pełni docenić prawdziwą wartość „wspomnień genetycznych” zapisanych w naszym kodzie DNA. Dzięki urządzeniu o nazwie Animus, mamy teraz możliwość pełnego badania genetycznych wspomnień naszych obiektów, dzięki czemu mogą one kopać w swej przeszłości, niczym archeolodzy w ziemi.

Jednakże nie zawsze było to tak proste. W początkowej fazie projektu opieraliśmy się na psychoanalizie, hipnozie, jak również na szeregu środków chemicznych, które miały wprowadzić obiekty w pożądany stan umysłu, czasami ocierający się nawet o stany kontrolowanej schizofrenii. Na szczęście Animus rozwinął się przez te wszystkie lata i nie musimy się już martwić o bezpieczeństwo naszych Obiektów.

Wkrótce, dzięki projektom takim jak Animus, naukowcy nie będą już musieli toczyć teoretycznych sporów na tematy takiej, jak nieświadomość zbiorowa Junga, rosyjski kosmizm, czy teoria pola Akashi wg László.

AbstergoAbstergoAbstergoAbstergo
AbstergoAbstergoAbstergoAbstergo

Plik0.09Wew_Hierarchia

Abstergo to spółka akcyjna. I jako taka ma swój własny status korporacyjny. Jednak za tym publicznym wizerunkiem stoi Zakon Rycerzy Świątyni. Mimo bliskich powiązań, pomiędzy Zakonem i korporacją istnieją też znaczące różnice. Abstergo to publiczna fasada Templariuszy, ale nie wszyscy pracownicy firmy zdają sobie sprawę z istnienia Zakonu. Tak naprawdę, większość osób pracujących w Abstergo, wliczając w to gros naszych naukowców, inżynierów i menadżerów, to po prostu zwyczajni pracownicy. Nawet nie podejrzewają, że Zakon istnieje, nie mają też pojęcia o naszym prawdziwym celu przyświecającym większości naszych działań.

Nie da się jednak ukryć, że niektórzy pracownicy Abstergo są też członkami naszej sekretnej organizacji. Jak na przykład Dr Warren Vidic, który jest zasłużonym Templariuszem.

Aby dowiedzieć się więcej o oficjalnych obszarach działalności Abstergo, oraz o funkcjonowaniu i strukturze firmy, należy zapoznać się z naszym oficjalnym statutem spółki.

AbstergoAbstergo

Plik0.10Wew_Agenci

Abstergo ma setki agentów terenowych działających na całym świecie. Wielu z tych współpracowników zdołało przeniknąć do struktur wrogich nam organizacji, a inni mogą to zrobić w każdej chwili. W terminologii szpiegowskiej, agentów tych określa się mianem Kretów. Choć pozorują chęć współpracy z jakimś konkretnym ugrupowaniem, przedsiębiorstwem lub państwem, to tak naprawdę pozostają wierni wyłącznie naszej sprawie. Nasze Krety to jednak coś więcej, niż tylko zwykli szpiedzy: to oddani bracia i siostry, gotowi wykonać każdy nasz rozkaz.

Wśród naszych głęboko zakamuflowanych agentów znajduje się też niewielka grupa Śpiochów. Ludzie ci poświęcili swoje życie służąc naszej sprawie i rekrutują się spośród najbardziej bezlitosnych i oddanych współpracowników. Dobrowolnie poddając się różnym technikom tłumienia i ukrywania myśli, osoby te wiodą fałszywe życie i nawet nie zdają sobie sprawy, że pracują dla nas.

Abstergo

Plik0.11Prj_Obiekty

Głównym zadaniem Wydziału ds. Badania i Ochrony Dziedzictwa jest wyszukiwanie obiektów, które mogą pomóc nam w wyjaśnieniu zagadek z przeszłości. Wydział ten odszukuje potomków ludzi, którzy byli świadkami wydarzeń lub odkrywcami tajemnic uznawanych przez nas za wystarczająco istotne, by dokładnie je przebadać.

W ciągu kilki ostatnich lat dzięki inicjatywom takim jak Projekt Dziedzictwo udało się nam przebadać genetyczne wspomnienia wielu obiektów. Najczęściej materiał źródłowy (zgromadzony różnymi środkami) okazywał się wystarczający do zakończenia naszych badań, ale w kilku wypadkach udało się nam odszukać rzadkie osobniki, których przodkowie mają dla nas szczególne znaczenie. Obiektów takich jest mało i zazwyczaj najlepiej realizują się w badaniach prowadzonych w ramach Projektu Animus.

Doskonałym tego przykładem jest Obiekt 17. Potwierdziliśmy – zarówno poprzez badania w Animusie jak i na podstawie informacji dostarczonych przez jednego z naszych agentów – że przynajmniej dwóch jego przodków pełniło funkcję Mentora Bractwa Asasynów.

Co ważniejsze, udało się odkryć, że Obiekt 17 zdołał wykształcić coś w rodzaju szóstego zmysłu, rzadką zdolność, którą Asasyni nazywają „Wzrokiem Orła”. Zdaniem naszych specjalistów, wyselekcjonował on tę zdolność, jak również szereg innych umiejętności z własnej pamięci genetycznej w efekcie zjawiska, które nazwaliśmy „efektem krwawienia”, a które jest skutkiem długiego przebywania w Animusie.

Obiekt ten jak i pozostałe mu podobne są dla nas bezcenne, ponieważ w ich materiale genetycznym kryje się klucz do lepszego zrozumienia pochodzenia rodzaju ludzkiego.

AbstergoAbstergo

Plik0.11bPrj_Obiekt04

Obiekt 4 to jak dotąd nasz największy sukces. Wśród obiektów badanych we wczesnej fazie projektu Animus ten miał naprawdę znaczącego przodka. Badania jego pamięci genetycznej pozwoliły nam na lepsze zrozumienie przebiegu Incydentu Tunguskiego z roku 1908, jak również wydarzeń, które doprowadziły do rewolucji bolszewickiej w roku 1917 – a co najważniejsze, mogliśmy dzięki temu dowiedzieć się więcej o działalności Bractwa Asasynów w tych burzliwych czasach.

Jednak Obiekt 4 był kimś o wiele ważniejszym niż tylko kolejną osobą, której przodek był Asasynem. Został śpiochem i jak dotychczas zajmuje drugie miejsce w hierarchii naszych najlepszych współpracowników.

Za pomocą różnych metod kształtowania osobowości do umysłu Obiektu 4 została zaimplementowana fałszywa tożsamość. Przypuszczaliśmy, że Asasyni odnajdą go i niemal natychmiast uwierzą, że jest on jednym z nich. Ale najważniejszą częścią naszego planu było to, że Obiekt 4 pragnął rzucić światło na swoją fałszywa przeszłość. Zrozumiał, że chcąc to zrobić, musi odnaleźć Mentora – przywódcę Bractwa, którego tożsamości nie znali nawet jego podwładni.

W roku 2000 Obiekt 4 spotkał się z Mentorem. Gdy sfinalizowane zostały pewne okoliczności, na które Obiekt był przygotowany, zgładził on Asasyna, zadając tym samym druzgocący cios całemu Bractwu. Kiedy go przechwyciliśmy, Obiekt 4 ujawnił nam też położenie obozów szkoleniowych Asasynów na całym świecie, w tym tych w posiadłościach w Dakocie Południowej, Arizonie, Nowym Meksyku i Teksasie. Dzięki tym informacjom mogliśmy rozpocząć operację Wielka Czystka.

Trzeba przyznać, że Obiekt 4, czyli Daniel Cross, to prawdziwy bohater.

AbstergoAbstergoAbstergoAbstergoAbstergoAbstergo

Plik0.13Hst_LibidoDominandi

Choć nasz Zakon przetrwał trudne czasy Średniowiecza, to w epoce Odrodzenia nieoczekiwanie popadł w duży kryzys. Działając na marginesie społeczeństwa, nasi przywódcy – z Rodrigo Borgią na czele – zatracili swój cel. Zaślepieni chciwością i własnymi ambicjami, zapomnieli o prawdziwych ideałach Zakonu. To były naprawdę mroczne czasy dla nas wszystkich.

Jednak mimo błędów epoki Renesansu poszukiwania prawdziwego Zrozumienia trwały nadal. W cieniu Krzyża ludzie wielkiego ducha stale prowadzili swe dzieło, stając się tym, do czego zawsze dążyliśmy: prawdziwymi pionierami rozwoju naukowego. To dzięki nim epoce nadano nazwę Odrodzenia.

Mimo wszystko, ludzkość nie była zgubiona.

AbstergoAbstergoAbstergoAbstergo
AbstergoAbstergoAbstergo

Plik0.14PC_Pochodzenie

W ciągu ostatnich dziesięcioleci nauka poczyniła ogromne postępy, ale nic nie może się pod tym względem równać z osiągnięciami Abstergo. Dzięki naszym licznym projektom, mamy teraz niepodważalne dowody na to, że Biblia, choć wielu w to powątpiewa, zawiera w sobie jednak ziarno prawdy. Jedną z takich prawd jest to, że jesteśmy genetycznymi potomkami czegoś, co naukowcy nazywają mitochondryczną Ewą i Y-chromosomalnym Adamem. Eden jednakże nie był prawdziwym rajem.

Przed wiekami byliśmy jedynie niewolnikami Tych, Którzy Byli Przed Nami, starożytnej rasy tak rozwiniętej, że nie śniliśmy nawet o dostępnych im technologiach. Istoty te stworzyły nas na swój obraz i podobieństwo przyspieszając naturalny proces ewolucji. Jednak poprzez ich genetyczne manipulacje, zostaliśmy pozbawieni naszego prawdziwego rodowodu, co miało sprawić, że rodzaj ludzki na zawsze pozostanie ludem niewolników. W porównaniu z nimi, ludzie byli – i są – istotami gorszymi. Ale mimo to, udało się nam wydostać z naszej klatki i przetrwać, podczas gdy oni wyginęli.

Pewnego dnia, dzięki nieustannemu rozwojowi, zyskamy możliwość uaktywnienia drzemiących w nas genów, tych samych, których nasi stworzyciele, Starożytni – Ci, Którzy Byli Przed Nami – chcieli nas pozbawić. A to pozwoli ludzkości sięgnąć po to, co należy się jej z racji pochodzenia i co zostało jej odebrane bezprawnie.

AbstergoAbstergoAbstergoAbstergo
AbstergoAbstergoAbstergo

Plik0.15Hst_NowyPorządek

W XVII stuleciu okazało się, że ludzkość jest wreszcie gotowa. Podobnie jak my.

Nie będziemy już dłużej tolerować barbarzyństwa i ignorancji. Nigdy więcej nie będziemy stali bezczynnie w obliczu cierpień ludzi nauki. Nigdy więcej nie pozwolimy, by ludzkość kierowała się samolubnymi ambicjami. Błędy przeszłości – nasze błędy – musiały zostać naprawione. Na społecznych przywódców i myślicieli należy wpływać, nie zaś ich kontrolować. U zarania XVII stulecia ludzkość zdawał się być już gotowa na wkroczenie w nową epokę.

A my mieliśmy ją ku niej poprowadzić.

Dzięki takim umysłom jak Spinoza, Locke, Newton i Bacon, powstał nowy model społeczeństwa. Społeczeństwa, w którym nauka i technologia mogły wreszcie rozkwitnąć. A to służyło naszym celom.

AbstergoAbstergoAbstergoAbstergoAbstergo
AbstergoAbstergoAbstergoAbstergo

Plik0.16PC_Tech

Ci, Którzy Byli Przed Nami zniknęli dawno temu, ale ich technologia przetrwała upływ czasu. Choć niezwykle rzadkie, artefakty te, nazywane Fragmentami Edenu, są niezwykle potężne. W dawnych czasach ludzie przypisywali im właściwości magiczne. Niektórzy nawet wyobrażali sobie, że są one pochodzenia pozaziemskiego. My jednak wiemy więcej.

Fragmenty Edenu to starożytne, ale bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia. Przez całe stulecia członkowie naszego Zakonu podejmowali niemałe wysiłki w celu zdobycia tych zaginionych skarbów. I choć Asasyni chcieliby przekonać wszystkich, że szukamy tych przedmiotów tylko w celu zdobycia władzy nad światem, to prawda jest taka, że artefakty te, prócz swej niewątpliwej przydatności, zawierają także wiedzę, która może przysłużyć się naszym celom – a w konsekwencji również całej ludzkości.

Być może od samych artefaktów ważniejsze są skarbce Tych, Którzy Byli Przed Nami. Każdy taki skarbiec, to po prostu komnata kryjąca w sobie to, co według nas jest pewnego rodzaju cyfrowym archiwum Pierwszej Cywilizacji, zawierającym mądrość i wiedzę Starożytnych. Mimo naszych olbrzymich wysiłków, znamy położenie zaledwie kilku takich skarbców, a na domiar złego musimy jeszcze znaleźć sposób na uzyskanie dostępu do przechowywanych w nich tajemnic.

Gdy już zdołamy pojąć mądrość Starożytnych, będziemy mogli w pełni wykorzystać nasze możliwości. Będziemy trzymali w dłoniach klucz do lepszego jutra całej ludzkości.

AbstergoAbstergoAbstergoAbstergoAbstergo

Plik0.17Wew_WewnętrzneSanktuarium

Tylko największe i najbardziej światłe umysły uzyskują dostęp do Wewnętrznego Sanktuarium. Dziś ty dostąpisz tego zaszczytu. Wierzymy, że z dumą podźwigniesz tę odpowiedzialność. Poznaj swoich braci i siostry:

Abstergo CEO Alan Rikkin, Zarząd, AbstergoLaeticia England, Operacje, AbstergoDr Warren Vidic, Badania, Projekt Animus.Dr Mitsuko Nakamura, Badania, Pozyskiwanie Zasobów i Projekt DziedzictwoDr. Álvaro Gramática, Badania, Technologie PrzyszłościDaniel Cross, Operacje, AbstergoIsabelle Ardant, Operacje, Badania nad HistoriąOtto Schmidt, Operacje, Pozyskiwanie Zasobów i Projekt Dziedzictwo

Abstergo

Plik0.18PC_Apokalipsy

Dla wielu słowo Apokalipsa kojarzy się z końcem świata. Nie jest to prawdą. Apokalipsy, to wydarzenia wielkiej wagi, punkty zwrotne historii, po których następują okresy odnowienia całej ludzkości. Wydarzenia takie oraz następujące po nich cykle są niezwykle trudne do wskazania i określenia z całkowitą pewnością. Jednakże opierając się na odkryciach archeologicznych, badaniach naukowych, a co najważniejsze, na dogłębnej analizie posiadanych przez nas danych źródłowych, uzyskaliśmy możliwość określenia, kiedy miały miejsce niektóre Apokalipsy.

Jednym z takich zdarzeń jest erupcja wulkanu Toba, do której doszło między 69,000 a 77,000 lat temu. W wyniku tego kataklizmu Ci, Którzy Byli Przed Nami zaczęli stopniowo wymierać, pozostawiając po sobie rodzaj ludzki rozsiany po całej planecie. Szacujemy, że musiało minąć wiele tysięcy lat, nim Ci, Którzy Byli Przed Nami na zawsze zniknęli z powierzchni ziemi, ale katastrofa w Toba niewątpliwie zniszczyła ich społeczeństwo i popchnęła ludzkość ku nowej epoce.

Od tamtej pory miało miejsce wiele podobnych zdarzeń, ale nasz Zakon woli koncentrować się na przyszłości. W rzeczy samej, jeśli nasze przewidywania są prawidłowe, stoimy u progu kolejnej Apokalipsy – która wyznaczy narodziny nowej epoki.

AbstergoAbstergoAbstergoAbstergoAbstergo

Plik0.19Prj_Oko-Abstergo

Najnowsze raporty dotyczące warunków pogodowych na Ziemi i w przestrzeni kosmicznej, a konkretnie rozbłysków na Słońcu wskazują, że najlepszym momentem do wystrzelenia satelity OKO-ABSTERGO jest 21 grudnia. Drobne niepowodzenia mogą zmusić nas do zmiany tych planów, ale jesteśmy przekonani, że problemy te wkrótce zostaną rozwiązane. Ponieważ OKO ma być podstawowym elementem naszego Okołoziemskiego Systemu Komunikacyjnego, w osiągnięciu tego celu zaangażowaliśmy wszystkie posiadane środki.

Rozbudowa Okołoziemskiego Systemu Komunikacyjnego została już ukończona i sieć znajduje się pod odpowiednią ochroną. Mimo wzrostu aktywności słonecznej OSK powinien być w pełni funkcjonalny, nawet gdyby miały się sprawdzić najgorsze przypuszczenia.

Po umieszczeniu na niższej orbicie okołoziemskiej OKO wyposażone w Rajskie Jabłko poszerzy nasze możliwości obserwacyjne. A co ważniejsze, zadziała jako wzmacniacz dla samego Jabłka.

Co więcej, wstępne analizy sugerują, że zyskamy możliwość wyszukiwania odpowiednio uzdolnionych osób, ale niestety o wiele mniej prawdopodobne są szanse na to, że dzięki Oku będziemy w stanie gromadzić dane źródłowe lub obudzić w ludziach to, co powinno należeć do nas od chwili naszego stworzenia.

AbstergoAbstergoAbstergoAbstergo

Plik0.20PC_Przedstawiciele

Niewiele wiadomo na temat istot tworzących Pierwszą Cywilizację, ale ostatnie odkrycia pozwalają rzucić na nie nieco więcej światła. Ci, Którzy Byli Przed Nami, to rodowici mieszkańcy tej planety. Podobnie jak my, byli oni efektem ewolucji, procesu który niewątpliwie zajął setki tysięcy lat. Jedna z teorii głosi, że czaszki znalezione na stanowiskach archeologicznych w Boskop, w Południowej Afryce, to skamieniały dowód ich istnienia.

Istoty te były anatomicznie podobne do ludzi, choć były wyższe i miały o około 30% większe czaszki. Uważa się, że czaszki te skrywały również większe mózgi, co tłumaczyłoby posiadanie szóstego zmysłu, pozwalającego na dokładniejsze postrzeganie czasoprzestrzeni. Ci, Którzy Byli Przed Nami żyli też dłużej, a ślady ich obecności można znaleźć na całej planecie, nie tylko w ruinach ich zaginionej cywilizacji, ale także w naszych własnych mitach i legendach.

Przedstawiciele Pierwszej Cywilizacji, którzy przetrwali katastrofę Toba, utrzymywali kontakty z rodzajem ludzkim, wywierając wpływ na różne aspekty naszego życia społecznego. Podejrzewamy, że starożytne panteony – między innymi grecki, rzymski, etruski, indiański i środkowoamerykański – powstawały pod znacznym wpływem Tych, Którzy Byli Przed Nami. To, że mitologie i religie różnych kultur wykazują tak wiele podobieństw, potwierdzą tę hipotezę.

Co więcej, dane zgromadzone w ramach Projektu Dziedzictwo oraz przy pomocy Animusa dostarczają niepodważalnych dowodów na to, że istoty takie jak Consus, Junona, Jowisz i Minerwa były przedstawicielami Pierwszej Cywilizacji.

AbstergoAbstergoAbstergoAbstergo
  • Autor: Wega
  • Data dodania: 08-12-2011
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (14)

1. kojot1521108-12-2011, 15:01super napisane
2. wolek09-12-2011, 17:21Skąd Abstergo wie o Animusie 2.0?
3. Wega1009-12-2011, 17:27No zgadnijcie, kto był tajnym agentem i podsyłał im wszelkie dane...
4. Lambert1009-12-2011, 17:35No zgadnij ;) Podpowiem: info o tym, że Daniel Cross to "tylko" drugi najlepszy współpracownik Abstergo i to, że "najlepszy agent" Abstergo przekazał im pewno info na temat Desmonda. L... lalalala.
5. Lampart74609-12-2011, 21:54"Uwaga duży spoiler. Nie czytaj" Katastrofa z Toba była przed katastrofą opisana przez Jowisza czy po? I coś mi się nie zgadza- Tu pisze że ludzie byli niewolnikami TKBPN a Jowisz mówił że żyliśmy razem z nimi?
6. Wega1010-12-2011, 19:59Przed katastrofą byli niewolnikami, a po katastrofie pomagali sobie wzajemnie.
7. tusilos18-12-2011, 10:25ludzie pomyslcie przeciez na koncu ac2 warren ich znalazl i widzial animusa 2.0
8. Sev13th124-12-2011, 20:43@wolek Mi się wydaje że szpiegiem była Lucy bo ona wiedziała o Animusie 2.0
9. bynio97501-01-2012, 13:19Ciężko mi uwierzyć że to Lucy była agentem, bo była to jedna z najciekawszych postaci w AC (przynajmniej dla mnie), ale wszystko na to wskazuje :/
10. Zilwer104-01-2012, 22:05nie zupełnie, poco by go ratowała na początku ac2 oraz końcówce ac i dlaczego w ac 2 nie pomogła profesorowi podczas ataku na kryjówkę (poza tym te alarmy.)
11. dzonny05-01-2012, 22:04Lucy mogła być "Śpiochem", co miałoby sens i to, że w Broderhood Minerwa, czy Junona powiedziała do Desmonda, że widzi kobietę z pod znaku krzyża i Desmond dźgnął Lucy. O "Śpiochach" wyjaśnione jest w PLIK0.10WEW_AGENCI
12. Lewonard111-01-2012, 20:38NIE WIERZCIE W TO CO MÓWIĄ!Przecież widać, że sporo danych tutaj to półprawda lub kłamstwo.
13. tomasz96.1996123-02-2012, 22:14Kurde ja nie wiem czy przeszedłem AC dla tego że pod koniec włożył pod rękaw długopis albo pióro nie wiem nie będę dochodził. I wsiadłem we wszystkie komputery i było potrzebne hasło (Jak ktoś zna to niech poda :D) U waz też tak jest ?
14. Gorn22114-05-2013, 17:32Przecież w Zaginionym Archiwum jest jasno pokazane, że Lucy była kretem.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: