Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed 2 - solucja


Lokacje dodatkowe

W polskiej wersji gry na konsole lokacje te są odblokowane od razu. Na PC Kryptę rodziny Auditore odblokujesz za punkty Uplay, "Ponad belkami, pod kamieniami" jest dostępne w Białej Edycji, "Trafiony-zatopiony" w One Day Edition, wszystkie kryjówki templariuszy mogą zaś odblokować posiadacze specjalnego kodu, dostępnego w Czarnej Edycji (której w Polsce nie ma) albo wysłanego e-mailem przez Ubisoft w ramach rekompensaty za kłopoty z serwerami tuż po premierze gry.

Krypta rodowa (Willa) - Z należnym szacunkiem - Monteriggioni

W angielskiej wersji gry lokację tę odblokowuje się w Uplay za zdobyte punkty. W pobliżu rodzinnej Willi Auditore znajduje się wejście do krypty. Mieści się ono na poziomie ulicy.

Lokacje dodatkowe

Po zejściu na lśniących tablicach odnajdziesz informacje o rodzinie Ezio. Przeczytaj pierwszą z nich i przejdź do ciemnego pomieszczenia przy kratach. Wbiegnij na ścianę przed sobą i odskocz w lewo, by złapać się belki. Wejdź na nią i zeskocz po drugiej stronie. Pod pochodnią przeczytaj kolejną tablicę. Następną znajdziesz za rogiem. Będzie tam także mechanizm, którego aktywowanie otwiera wrota na kilkanaście sekund. Dostań się do nich, przeskakując po belkach i słupkach. Dalej znajdziesz kolejny fragment historii i kolejny mechanizm. Po aktywowaniu trzeba z poręczy skoczyć do wody i przepłynąć przez otwarte przejście. Zamknie się ono za Tobą, ale dotrzesz do nowego mechanizmu, podnoszącego kraty w zewnętrznym, zalanym pomieszczeniu. Wróć do niego, wchodząc na balustradę, a następnie na belkę u góry. Na zawieszoną na linach platformę po prawej dostaniesz się, wbiegając na ścianę na końcu belki i odskakując w prawo. Dalej po belkach i gzymsach dostaniesz się do wyjścia. Teraz musisz skoczyć do wody i dostać się na schody, a następnie przebiec pod kratą. Jeśli nie zdążysz, musisz ponownie aktywować mechanizm, który ją otwierał.

Jeśli zdążysz, w następnym pomieszczeniu przeskocz po belkach i skręć w prawo. Znów czeka tam mechanizm. Tym razem łatwo dotrzeć do otwartych wrót, przeskakując po belkach i poręczach. Gdy dotrzesz do kraty, skocz, odbijając się od ściany. To już ostatni wyścig z czasem. Za zakrętem skacz po belkach, aż dotrzesz na murek. Przeskocz na jego prawą część i podążaj dalej. Przeskakuj po kolejnych elementach aż do miejsca, gdzie musisz ostro zawrócić w prawo. Na ścianie tutaj znajduje się miernik czasu. Wbiegnij na ścianę i odbij się w prawą stronę. Wreszcie dotrzesz na balkon. Przebiegnij przez drzwi, otwórz kryptę, splądruj skrzynie i wyjdź przez sekretne przejście.

Kryjówka Templariuszy - Najazd na dom – Florencja

W angielskiej wersji gry lokację tę mogą odblokować posiadacze specjalnego kodu. Wejście do kryjówki znajduje się w Palazzo Medici na poziomie ulicy.

Lokacje dodatkowe

Tuż po wejściu zajmij się trzema strażnikami. Wespnij się na rusztowania pod ścianą, a stamtąd skocz na belki. Skacz po nich, okrążając pomieszczenie. Skręć w korytarz, łapiąc się poręczy. Na końcu wespnij się po murze. Do następnego pomieszczenia dostaniesz się, przeskakując z półki przez otwór. Zabij czekających tam dwóch templariuszy – najłatwiej pozbyć się ich, wbijając im ostrza przy zeskoku. Możesz teraz aktywować przycisk, otwierający przejście w pobliżu nad dużą szafą.

Wespnij się na regał z książkami i okrąż pomieszczenie, przeskakując po kolejnych belkach. Po drugiej stronie przedostań się po dużych obrazach. Po drabinie wejdź na drugie piętro. Pozbądź się czekających tam strażników. Nad drabiną, którą się tu dostałeś, znajduje się dźwignia. Użyj jej, by odblokować drogę do sekretnych skrzyni. Dalsza droga zaprowadzi Cię przez okno na zewnątrz. Wespnij się po kratach i przeskocz na sąsiedni balkon. Z balkonu wejdź znów do środka budynku i pozbądź się trzech strażników. Wespnij się teraz na górę – zacznij od schodów przy księgozbiorach. Po przeskoczeniu dwóch poręczy znajdziesz się na balkonie. Wespnij się na szafę, nad którą jest obraz, a następnie skocz na poręcz, z której dostaniesz się na żyrandole.

Z lamp przeskocz na kolejny balkon. Pozbądź się dwóch strażników i wyjdź przez okno. Idź wzdłuż lewej ściany, aż do korytarza. Zanim zlikwidujesz wrogów czekających na jego końcu, wejdź na szafę i skorzystaj z górnego przejścia do sypialni. Ze skrzyni dostań się na gzymsy, z gzymsów na kolumny. Na koniec skocz na łóżko z baldachimem. Stamtąd dostaniesz się na półkę nad drzwiami na balkon. Aktywuj przycisk. Pokonaj wrogów, którzy się pojawią. By łatwo pokonać przywódcę, odskakuj od ciosów i wtedy go atakuj.

Po powrocie do głównego korytarza wejdź na szafę i przeskocz z niej na żyrandol, dalej na belkę i do małego przejścia pod sufitem. Przemierz ciemne korytarze. W końcu dotrzesz do skarbca Lorenzo. Splądruj go i opuść lokację tajnym wyjściem.

Kryjówka Templariuszy - Ponad belkami, pod kamieniami – Wenecja

W angielskiej wersji gry lokację tę mogą odblokować posiadacze specjalnego kodu.

Lokacje dodatkowe

Kryjówka znajduje się w Santa Maria Gloriosa dei Frari. Wejście do kryjówki to drzwi na jednej z wież. W środku zejdź niżej i przejdź przez drzwi – dostaniesz się do głównej części świątyni. Na środku wespnij się po dużych ławach. Wdrap się na belki. Na najwyższej z nich skręć prawo i idź po łuku do końca. Przeskocz na belkę pod ścianą. Idź po niej na lewo od okna. Wespnij się na mur i przeskocz na drugą stronę. Po kolejnych belkach dostań się na żyrandol, a stamtąd skacz dalej. Skręć w lewo na zawieszonych wysoko belkach. Z nich przedostań się na półkę pod ścianą, nad którą są umieszczone malowidła. Przebiegnij na półkę aż do ściany, wespnij się po uchwytach i przeskocz na belki za sobą. Czeka Cię teraz przeprawa na przeciwległą część pomieszczenia. Na końcu skręć w prawo, skocz na belkę i rozhuśtaj się, by przejść dalej. Obróć się w prawo i skocz na żyrandol. Trzymaj się ściany i ruszaj dalej. Rozhuśtaj się na belce i skacz. Tutaj zostanie opuszczona drabina, z której możesz skorzystać, jeśli spadniesz.

Po opuszczeniu drabiny idź po belkach w stronę bocznej ściany. Musisz skoczyć w miejsce z wyraźnie wystającymi cegłami. Wejdź po nich do góry i przeskocz w lewo na poręcz. Następnie dostań się na drewniane platformy. Na ich końcu wróć na deski, skręć w lewo na miejsce za filarem. Przy drugim filarze wejdź po skrzyniach, a później do góry po uchwytach. Na samej górze ruszaj w prawo wzdłuż krawędzi. Wdrap się na belkę, przeskocz na następną, a na końcu na platformę. Zejdź niżej i przejdź po kładce. Opuści się kolejna drabina. Przejdź do bocznej nawy z oknem i wespnij się po ścianie. Przeskocz na drugą stronę i wdrap się na wystającą belkę. Skocz na poręcz, rozhuśtaj się i skacz dalej. Wejdź do następnej bocznej nawy i wespnij się wyżej, powtarzając poprzednie manewry. Na końcu sekwencji przeskocz na zawieszoną platformę, stamtąd przeskocz na grubą belkę i wspinaj się po uchwytach na murze. Kiedy staniesz na gzymsie, możesz odwrócić się – zobaczysz ukrytą skrzynię ze złotem. Dalej po poręczach przedostaniesz się na drugą stronę. Kiedy dotrzesz do belki, skacz do siana na dole. Otwórz drzwi przy użyciu mechanizmu. Splądruj pomieszczenie i wydostań się tajnym wyjściem.

Kryjówka Templariuszy - Trafiony-zatopiony - Wenecja

Wskocz do wody i przepłyń pod kratą. Wbiegnij na ścianę – kamera pokaże Ci pomieszczenie. Wespnij się i zlikwiduj strażnika stojącego przy dziurze. Po skrzynkach dostań się na daszek i rozpraw się z dwoma strażnikami na dole. Jeśli zeskoczysz do wody, możesz przepłynąć pod dwoma kratami, by dostać się do dwóch sekretnych miejsc. Wespnij się z powrotem tam, gdzie walczyłeś ze strażnikami i po skrzynkach wbiegnij na ścianę. Przesuwaj się po krawędzi w prawo i przeskocz na daszek. Idź do końca i skręć w prawo, przejdź przez belkę i wespnij się na burtę. Skręć w prawo i przeskakuj po drewnianym szkielecie dziób statku dookoła. Na końcu drugiej burty skocz na wiszącą platformę, skręć w lewo i skocz, by złapać się deski zawieszonego fragmentu burty. Skocz w bok w lewo i wciągnij się na drewnianą platformę, przeskocz na kolejną i na balkon, po którym spacerują dwaj strażnicy. Nie możesz do nich strzelać ani rzucać nożami, więc rozpraw się z nimi tradycyjnym sposobem. Idź w lewo i wejdź na drewnianą barierkę balkonu. Z jej końca przeskocz na drewniane rusztowanie i złap się belki. Przesuwaj się w lewo do końca, skocz do tyłu (PPM+Spacja) i złap pręt, rozhuśtaj się i złap za krawędź balkonu przed sobą.

Po scence zabij brutala, ściągając go z krawędzi. Zwinny strażnik zacznie uciekać, więc ruszaj za nim. Biegnij do końca balkonu i skręć w lewo, skocz na drewnianą platformę, znów w lewo na kolejną platformę i na pokład statku. Teraz w prawo i do góry na deski. Znów w prawo, skocz na żebro i drewnianą konstrukcję na przodzie, dalej w prawo na drewnianą platformę i balkonem do końca, gdzie jest przerwa w kratach. Omiń kraty i ścigaj zwinnego strażnika po belkach i prętach, obiegnij kadłub statku dookoła i po drewnianych wspornikach dostań się na platformę, skręć w prawo do wnętrza statku, z dolnego pokładu wyjdź po drabinie, omiń deski i rusztowanie, skorzystaj z kolejnej drabiny. Teraz odwróć się i biegnij do półokrągłego pomostu, dalej przez przeszkody na balkonie, na końcu skręć w lewo na wiszące deski. Przebiegnij przez belki i skręć w prawo, na balkon, znów w prawo i prosto do korytarza. Dotrzyj do jego końca.

Wbiegnij na stertę po lewej stronie, złap wiszące kółko – znajdziesz się na żyrandolu z drugiej strony korytarza. Przeskocz na sąsiedni żyrandol i rozpraw się ze strażnikiem, skacząc na niego z góry. Idź do końca korytarza. Jeśli nie zdołasz złapać zwinnego strażnika, wespnij się po deskach po lewej stronie, przejdź po platformie i rozpraw się ze strażnikami na dole. Otwórz świeżo odblokowane drzwi, skocz do wody i wyjdź, by splądrować skrzynię. Opuść sekretną lokację przez tajne przejście w ścianie po lewej.

  • Autor: Wega
  • Data dodania: 30-01-2010
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (14)

1. Robin19-07-2010, 11:49jaką wersje gry mam kupić abym miał odblokowane wszystkie misje najlepiej w polskiej wersji językowej ale z angielską też sobie poradzę.Skąd wziąć ten kod?
2. Robin19-07-2010, 12:30Chodzi mi o wersję na PC.
3. Wega1019-07-2010, 14:43Nie ma takiej wersji w Polsce, ale jest na to sposób - pisz na pw na forum/gadu.
4. Abstergo104-08-2010, 23:45gdzie można znaleźć ten kod?
5. gemoreanin06-08-2010, 18:39można jakieś patche ściągnąć już z tymi wszystkimi gównami bo lubie sobie pobegac po grobowcach i w ogóle po dachach (misje)
6. szz30-09-2010, 16:59ale kamera podczas skakania jest h*jowa
7. dex09-11-2010, 14:25dla ciebie szklanka zawsze jest tylko do połowy pusta, co?
8. Vaderek19-05-2011, 10:56Jak już zainstaluje tego patcha tak na starcie, to od której sekwencji lokacje te będą dostępne?
9. pytający asasyn129-02-2012, 13:02Przychodzę do tej dzwonnicy w Wenecji, znajduje drzwi, podchodzę i niema żadnej interakcji.Błagam, pomóżcie !
10. pytający asasyn129-02-2012, 14:16Nie wiem jaką mam edycje, ale mam to dlc z 12 i 13 sekwencją.
11. pytający asasyn107-03-2012, 19:44i jak czytam w bazie danych o tej dzwonnicy to rebbeca pisze, że ta wieża to spore wyzwanie w sensie przypis od rebbeci
12. asa syn30-11-2013, 15:16Jak wziąć skarb który jest w grobowcu asasynów w Willi? Nie jest zaznaczony na mapie skarbów. Znajduje się na balkonie i w żaden sposób nie mogę się do niego dostać.
13. ¤ Lunatyk711-08-2014, 21:33Na balkonie? Nie chodzi Ci czasem o te skarby, gdzie wejście jest przez studnię lub kopalnię...
14. trimsus23-10-2014, 20:52@Wega: Jak odblokować tą krypte auditore i inne tego typu lokacje ?

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: