Zakon Assassin's Creed


Solucja Assassin's Creed Revelations


Podróż Desmonda

Jest to zestaw dodatkowych zadań opierających się na zagadkach nastawionych na działanie i ujawniających pewne fragmenty z życia Desmonda przedstawione z perspektywy pierwszoosobowej. Odblokowuje się je zbierając Fragmenty Danych Animusa podczas gry Eziem i aktywuje poprzez wielkie portale na Wyspie Animusa, do której można wejść poprzez menu główne, wybierając opcję "Wróć na Wyspę Animusa".

Część 1: Wątpliwości

Idź prosto korytarzem, a następnie zeskocz na niższy poziom. Na dole odwróć się w lewo i wejdź do pomieszczenia z świetlistym symbolem dłoni na ścianie. Dokonaj interakcji, aby otworzyć błyszczące drzwi, a następnie przejdź przez nie.

Słuchając Desmonda opowiadającego o swoim dzieciństwie, skręć w prawo i idź w górę po rampie na wyższy poziom. Tam znów wywołaj interakcję z kolejnym symbolem dłoni na ścianie, by otworzyć kolejne przejście.

Idź dalej, aż dojdziesz do miejsca z ruchomymi platformami. Użyj ich, aby dostać się na wyższy poziom. W następnym pomieszczeniu zejdź niżej aż natrafisz na kolejną ruchomą platformę. Użyj jej, aby dostać się do kolejnego symbolu dłoni.

Zeskocz z podwyższenia i przejdź po świeżo utworzonej drodze w kształcie mostu. Gdy dotrzesz do platformy poruszającej się w górę i w dół, wskocz najpierw na nią i po chwili dalej, na półkę po prawej skąd możesz aktywować kolejny błyszczący symbol dłoni.

Ponownie wskocz na platformę, by dostać się wyżej, i dzięki utworzonemu pomostowi dotrzeć do prostokątnego portalu. Po przejściu przezeń, zyskasz możliwość ustawiania przed sobą dodatkowych klocków. Stwórz z nich ścieżkę pomiędzy zawieszonymi w przestrzeni elementów. W kolejnym pomieszczeniu użyj ich, by zejść niżej. Można to zrobić poprzez wycelowanie kamerą w dół i ulokowaniu klocków daleko pod sobą, by na nie zeskoczyć. Na dole zdobądź pierwszy emblemat do gry multiplayer i użyj klocków w kształcie równi pochyłej, aby z powrotem dostać się wyżej.

Postępując w ten sposób trafisz z powrotem to pierwszego pomieszczenia, w którym zaczęła się ta część "Podróży". Wróć do sali tuż obok tej z obrazem Farmy. Na szczycie kolumny obok drzwi znajdziesz drugi emblemat do gry multiplayer. Następnie wróć do pierwszego pomieszczenia i, używając klocków, dostań się do portalu i przejdź przez niego.

Część 2: Trening

Przejdź wzdłuż korytarza i użyj pochyłych klocków, by wejść na belkę pośrodku pomieszczenia. W ten sam sposób musisz się dostać do wyjścia w górnej środkowej części sali, ale musisz to zrobić szybko, bo strumień błyszczących drobinek sprawia, że zaczniesz się przesuwać wstecz. Następnie użyj kolejnego spotkanego strumienia, by dostać się w górę. Tak trafisz do wielkiego pokoju, gzie musisz ułożyć sobie z pochyłych klocków drogę do wyjścia na górze, w centralnej części sali.

W kolejnym pomieszczeniu trzeba unikać ciemnych, błyszczących sześcianów danych. Najpierw zejdź nieco w dół, a dopiero potem idź na wprost. Gdy dojdziesz do przeszkody poruszającej się w dół, odczekaj aż opadnie na tyle, by odblokować Ci przejście po bokach, a następnie miń ją i kieruj się do wyjścia.

Kolejne pomieszczenie zawiera pewne ograniczenie w formie pola, w którym na stawiane przez gracza klocki działa grawitacja, przez co zaczynają one spadać. Idź na drugi koniec sali i rzuć się w dół otworu. Gdy spadając znajdziesz się blisko wystającej półki, wstaw pod sobą płaski klocek, by powstrzymać upadek i iść dalej.

W następnym pomieszczeniu działa strumień błyszczących cząstek ściągających wszystko w dół, ale nie trzeba się tym przejmować. Poniżej znajduje się platforma, po której można bezpiecznie przejść do kolejnego pola działającego w ten sposób. Tam można użyć pochyłych klocków, by wspiąć się na wymagany poziom zanim wejdzie się w strumień spychający wszystko w dół, a później po prostu szybko przejść na jego drugą stronę. Jeśli spojrzysz powyżej pola z drobinkami, zauważysz trzeci emblemat do gry multiplayer.

W kolejnym głównym pomieszczeniu działają zarówno pola z drobinkami jak i te, w których nasze klocki zaczynają spadać. Zamiast iść od razu na wprost, musisz najpierw wznieść się w górę i "przelecieć" ponad przestrzenią, gdzie na klocki działa grawitacja, a następnie spaść w kolejny strumień drobinek, dzięki któremu dostaniesz się na nieruchomą kładkę po prawej stronie. Stamtąd należy dostać się do wyjścia u szczytu ściany po twojej lewej, mimo pola kierującego Cię w przeciwną stronę. Musisz więc wejść w przestrzeń z drobinkami i od razu zacząć ustawiać pochyłe klocki za sobą tak, by dostać się na górę.

W kolejnym pomieszczeniu trzeba powtórzyć sztuczkę z uniesieniem się i przeleceniem ponad polem, gdzie nasze klocki spadają. Na końcu znów musisz spaść, by trafić do kolejnego pomieszczenia. Znajduje się w nim następny strumień drobinek, różniący się od pozostałych tym, że podczas wznoszenia się w górę raptownie zmienia kierunek w prawo i lewo. Z odrobiną szczęścia, możesz ustawić swój klocek tak, by dostać się na nim aż na samą górę. Staraj się nie poprawiać swojego położenia, by zmiana kierunku unoszenia nie zepchnęła cię na ciemne, błyszczące sześciany danych.

W następnym pomieszczeniu zdobądź czwarty emblemat do gry multiplayer znajdujący się za obrazami z dzieciństwa Desmonda, po czym skieruj się w dół, wykorzystując pole z drobinkami. Ta część może być trudna, lecz pamiętaj, że fragmenty stawianych przez Ciebie klocków, które zetkną się z ciemnymi sześcianami danych, przenikają przez nie.

Część 3: Ucieczka

Na końcu korytarza, po przejściu luki w kładce, za drzwiami skręć w lewo. Dojdziesz do pomieszczenia z dziurą i polem, w którym grawitacja działa na stawiane przez Ciebie bryły. Wskocz do środka, a gdy tylko znajdziesz się poniżej zasięgu tego pola, ustaw pod sobą płaski klocek. Wtedy powinieneś usłyszeć albo zobaczyć piąty emblemat do gry multiplayer na szczycie pobliskiej belki. Następnie musisz sobie zbudować drogę do świetlistego symbolu dłoni na ścianie po przeciwnej stronie pomieszczenia i wywołać interakcję, która otworzy nowe drzwi. Aby się do nich dostać, możesz przejść po belce.

Drogę do następnego pomieszczenia musisz sobie zbudować z pochyłych brył. Wewnątrz niego znajduje się ruchoma krata, która sprawia, że stawiane przez Ciebie klocki zaczynają spadać. Zaczekaj, aż zacznie się oddalać, po czym zbuduj sobie drogę do stałego gruntu. W kolejnej sali znajduje się więcej takich poruszający się krat. Nie jest to jednak tak skomplikowane, jak się wydaje. Kraty są rozległe, ale cienkie i gdy tylko cię miną, możesz natychmiast wstawić nowe klocki w miejsce tych zniszczonych i budować sobie drogę w kierunku wyjścia, po przeciwnej stronie pomieszczenia.

Kolejny obszar jest stosunkowo prosty do przebycia. Po prostu zmierzaj naprzód dzięki niosącemu cię polu z drobinkami, unikając ścian i "strumienia" ciemnych sześcianów danych poniżej. Gdy dotrzesz do końca, zacznij stawiać pochyłe klocki po swojej prawej, aż wydostaniesz się spod wpływu strumienia drobinek i znajdziesz się na wprost wyjścia. Zanim pójdziesz dalej, wjedź na skrzyżowane belki, aby zdobyć szósty emblemat do gry multiplayer.

Następny obszar również nie jest trudny. Musisz po prostu zacząć ustawiać klocki, gdy niszcząca je krata przesunie się w dół, po czym możesz spokojnie przejść dalej. Dalsze fragmenty także są raczej proste. Wystarczy budować sobie drogę po którejś ze stron niszczącej klocki kraty. W jednym z ostatnich obszarów możesz użyć pojawiających się szarych sześciennych kostek jako bezpiecznego gruntu.

Część 4: Metropolia

Idź na wprost, a kiedy świetliste linie rozsuną się, tworząc przejście, szybko przejdź pomiędzy nimi. Idź dalej, wspinając się na wyższy poziom, a przy kolejnym zestawie promieni ponownie zaczekaj na odpowiednią chwilę, aby szybko przejść na drugą stronę Przy trzecim zestawie upewnij się, że stoisz najbliżej krawędzi jak to tylko możliwe, zanim ruszysz naprzód.

Gdy tylko wejdziesz do pomieszczenia z nieruchomymi wiązkami, spójrz w lewo, aby zobaczyć siódmy emblemat do gry multiplayer. Pokonaj labirynt, przechodząc nad i pod świetlistymi liniami w zależności od potrzeby. Szybko miń ostatnie zagradzające Ci drogę wiązki w chwili, gdy zgasną. W kolejnym pomieszczeniu należy dostać się na sam dół szybu przegrodzonego przez kilka barier złożonych z wiązek. Musisz zgrać swój skok z momentem, gdy linie gasną, a gdy znajdziesz się poniżej ich, ustawić pod sobą klocek, aby powstrzymać dalsze spadanie. Należy robić tak dopóty, dopóki nie dotrzesz na sam dół.

W kolejnym obszarze przejdź po świecącym moście i idź naprzód, aż natrafisz na barierę. Musisz cofnąć się kawałek i pójść okrężną drogą, wiodącą wokół ścian sali, gdzie przed chwilą był most. Wykorzystaj przesuwające Cię pole z jasnymi drobinkami, ale unikaj czerwonych linii. Na koniec wywołaj interakcję z błyszczącym symbolem dłoni na ścianie, aby przywrócić świecący się most.

Sztuczka pozwalająca przejść przez kolejny obszar polega na tym, by trzymać się jak najbliżej jednej ściany i sukcesywnie przesuwać się wzdłuż niej, gdy wiązki będą się od niej oddalać, tworząc wzór przypominający sinusoidę. Jeśli zaczniesz odpowiednio nisko, możesz zdobyć ósmy emblemat do gry multiplayer, a dopiero później skierować się do wyjścia, używając pochyłych klocków.

Część 5: Skrucha

Wejdź do windy i wywołaj interakcję z symbolem dłoni. Wykorzystaj wznoszące pole z drobinkami, aby dostać się na wyższe piętro, po czym przejdź przez labirynt, używając płaskich i pochyłych klocków. Gdy miniesz ruchome sześciany danych, które ułożą się w coś na kształt nierównej podłogi, spójrz w lewo, by odnaleźć dziewiąty emblemat do gry multiplayer.

Kolejny etap labiryntu zawiera ruchome kraty strącające stawiane przez Ciebie bryły. Użyj więc płaskich klocków, będąc pod wpływem przesuwającego pola z drobinkami, aby minąć je z prawej lub lewej strony i dotrzeć do platformy ze świetlistym symbolem dłoni na ścianie. Idąc do otwartego przejścia, w polu z opadającymi drobinkami użyj płaskich i pochyłych klocków, aby dotrzeć do stałego gruntu, unikając ciemnych sześcianów danych. Ostatni etap labiryntu zawiera duże pole niszczące stawiane przez Ciebie bryły, które dodatkowo porusza się wzdłuż korytarza. Musisz poczekać, aż się do Ciebie zbliży, a gdy zacznie się oddalać, podążaj za nim. Gdy znów zawróci w Twoją stronę, schowaj się we jednej z wnęk po prawej stronie. Poczekaj aż niekorzystne pole minie Cię, po czym idź naprzód w stronę wyjścia. Skręć w lewo i wejdź do windy, po czym wywołaj interakcję z symbolem dłoni.

Użyj wznoszącego pola z drobinkami by dostać się na wyższe piętro. Po wyjściu z windy idź w prawo, a przy końcu korytarza w lewo. Aby przejść kolejny obszar, po prostu stwórz sobie ścieżkę wiodącą blisko ściany po lewej lub prawej stronie. Następny zestaw niekorzystnych pól imituje zamykające się wrota. Aby iść dalej, musisz zsynchronizować moment swojego ruchu z chwilą, gdy przejście się otwiera. Za wrotami musisz skręcić w lewo i przebyć spychający Cię w tył strumień drobinek, lecz nie powinno to sprawić Ci większego problemu.

W ostatnim pomieszczeniu podejdź do lewej ściany i spójrz w górę, by dostrzec dziesiąty emblemat do gry multiplayer. Zdobądź go i wyjdź przez portal.

  • Autor: Iskra
  • Data dodania: 29-11-2011
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (38)

24. suchy26-02-2012, 00:19Postacie z multiplayer można przyozdobić różnymi emblematami (coś jak logo)- kolorować je itp - są one płatne za kredyty abstergo. Te emblematy, które odblokujecie w podróżach Desmonda dostajecie za darmo i poza zdobyciem ich w grze to nie kupicie ich- taka ekskluzywna zawartość ;p.
25. trOLEJBUS28-02-2012, 21:46Dzięki wielkie za info. Sporo rozjaśniło.
26. VOODOO2000103-03-2012, 22:08myślałem że w podróży desmonda będzie jakieś wyjaśnienie albo filmik
27. VOODOO2000103-03-2012, 22:11a jak uruchomić te dwie ostatnie bramy które są ciągle zamknięte i co one odblokowują
28. sulejman114-03-2012, 15:27o co chodzi z tymi emblematami do multipleyer i co one tam dajom w multiku
29. monk31-03-2012, 11:24Przyłączam się do pytania, jak uruchomić ostatnie 2 portale na wyspie animusa?
30. Miko15-04-2012, 12:27zdaję się, że trzeba znaleźć 30 fragmentów Animusa, aby odblokować wszystkie wspomnienia na wyspie.
31. Jasiu19-04-2012, 18:44witam mam mały problem. Otóż zebrałem jak na razie 10 Fragmentów danych Animusa i jak wchodzę w pierwsza bramę by wykonać pierwsze wspomnienie to mi zamyka grą i wraca do pulpitu ;/ dlaczego tak ? co jest z tą grą nie tak ?
32. wojtol03-10-2012, 19:35Zebrałem już ponad 40 fragmentów jednak każda próba wejścia w bramy kończy się wyłączeniem gry. Jaka może być tego przyczyna bo bardzo bym chciał przejść te podróże
33. Blacharz22-10-2012, 14:25UP
przyczyną jest dziadowski crack... kup grę! ;p
34. Wojtol30-10-2012, 17:13Mam problem odnośnie podróży, otóż gdy wchodzę w którąkolwiek bramę wyłącza mi grę i tak dzieje się za każdym razem. Zebrałem już ponad 70 fragmentów ale nie wiem czy warto zbierać je jeśli występuje ten problem. Wie ktoś co to może być i jak się tego pozbyć?
35. SiwyXpl26-01-2013, 12:44Jak sie przejdzi grę można dalej robić sekwencje Desmonda?
36. Mr.Aro222-07-2015, 17:50Mam 13 fragementów i gdzie mam iść żeby robić te misje?
37. JareD05-01-2017, 13:43@Wojtol: pirackie kopie tak mają :) to sposób żeby znaleźć pirata który używa nielegalnych kopii i wsadzić go do więzienia :P
38. DarthDestruktor1005-01-2017, 14:41@JareD: Wątpię by się tym przejął - komentarz napisał w 2012 roku (może już dawno siedzi?)

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: