Zakon Assassin's Creed


Solucja Assassin's Creed Revelations


Obrona Kryjówki

Kiedy miernik świadomości Templariuszy osiągnie status “Świadomy”, robiąc pewne rzeczy, które mogą dodatkowo nabić licznik, możemy spowodować atak Templariuszy na wieżę Asasynów. Gdy wieża jest atakowana jej status zmienia się na „sporny”. Musisz wtedy przedostać się do frontowych drzwi wieży i dowodzić jej obroną.

Po co bronić kryjówki?

Jeśli obrona zakończy się sukcesem otrzymasz nagrody pieniężne, składniki rzemieślnicze, wzrośnie doświadczenie rekrutów Ezio. Po udanej obronie odblokujesz również więcej jednostek zbrojnych dostępnych przy następnych walkach. Jeśli misja obrony kryjówki zakończy się niepowodzeniem będziesz musiał odzyskiwać ją od początku.

Co zrobić, jeśli chcesz brać udział w większej ilości Obron Kryjówki?

Najszybszym sposobem na następny konflikt jest nabicie licznika świadomości Templariuszy w dowolny sposób, a następnie wkroczenie na teren Kryjówki Templariuszy i zabicie kilku w otwartej walce. Jeśli wszystkie kryjówki są pod twoją kontrolą, zapoluj na jakichkolwiek żołnierzy Imperium Osmańskiego.

Nienawidzę obrony kryjówki, jak mogę temu zapobiec?

Aby zagwarantować sobie stałe przejęcie kryjówki, należy przypisać do niej jednego z Asasynów na najwyższym stopniu rozwoju. alternatywnie można pozwolić grze przejąc kryjówkę, a nastepnei odbić ją zabijajac dowódcę, bez potrzeby angażowania się w minigrę.

Przygotowanie

Przed bitwą dokładnie przyjrzyj się rodzajowi i liczbie wrogów, którym przyjdzie stawiać czoła. To pozwoli Ci wybrać odpowiednie jednostki do obrony. Możesz zmieniać swoją obronę za pomocą funkcji Edycji.

Taktyka początkowa

Gdy walka się rozpocznie, ryzykowna taktyka początkowa może pomóc w dalszej części walki. Zależnie od ilości punktów morale zaczynasz od umiejscowienia na dachu dwóch liderów. Następnie szybko rozmieść garść łuczników najbliżej pierwszej fali atakujących. Twoim celem jest uzyskanie jak największej liczby dachów okupowanych przez liderów, by maksymalnie zwiększyć morale. Ta strategia zostawi Cię z zaledwie kilkoma jednostkami obrony na starcie, więc pamiętaj, aby często używać broni palnej Ezio i wspierać swe jednostki obronne kusznikami. Jeśli już na początku wróg atakuje wieloma jednostkami, użyj działa aby zniszczyć ich wszystkich.

Przed pierwszą falą ustaw barykadę, by zatrzymać Templariuszy w pobliżu swoich oddziałów. Pamiętaj, żeby nie ulepszać barykady, póki nie zostanie prawie całkowicie zniszczona, by maksymalnie wykorzystać jej wytrzymałość.

Późniejsza taktyka

Gdy nie ustawiasz jednostek na pozycjach, używaj pistoletu Ezio lub zbieraj łupy z martwych wrogów. Na wskaźniku na górze po prawej możesz zobaczyć nadchodzące jednostki wroga i uważaj na obserwatorów i przeciwników z bombami. Upewnij się, że odpowiednio rozmieściłeś jednostki. Najsilniejsze należy umieścić tam, skąd nadchodzą kolejne fale Templariuszy, a najsłabsze na kolejnych dachach.

Jeśli będziesz stawiać czoła machinie wojennej, bądź ostrożny z używaniem działa w drugiej części bitwy. Pozwól mu się naładować. Używaj w małych dawkach.

Faza końcowa

Jeśli obrałeś dobrą taktykę, powinieneś mieć wiele punktów morale do ulepszania Twoich najsłabszych jednostek. Gdy przybędzie machina oblężnicza, otwórz ogień z armat. Podczas gdy działa są ładowane, stawiaj barykady, by ją spowolnić.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (23)

9. Kern3l228-12-2011, 20:01Bardzo pomaga ta porada o reperowaniu w ostatniej chwili - w końcówce będzie gigantyczny przypływ morale, więc można nastawiać multum zwykłych barykad i je ulepszać w ostatnim momencie. Gdy jakaś padnie, staramy się ustawić kolejną tuż przed machiną oblężniczą.
10. Tyciu29-12-2011, 23:42Wiec tak.. Nowe typy barykad jak i jednostki zdobywa sie po kazdej udanej obronie. z mojego doswiadczenia wlasnie dlatego najtrudniej mialem 1 raz potem to juz z gorki :).. ta machine z ogniem latwo zatrzymac barykada z greckim ogniem, ale nieustawiac zania assasinow bo potem niemozna barykady naprawic (niewiem czemu ja niemoglem z assasinami) tylko ulepszyc na maxa i pilnowac kiedy jest juz malo wytrzymalosci kliknac na naprawe.. No i na dachu nad maszyna ustawiac jak najwiecej strzelcow.. z armalty malo skuteczne jest nawalanie bardziej warto ostrzelac wrogich strzelcow ktorzy sie pojawiaja zwykle w grupach i eliminuja twoich assasinow na dachu..
11. LamberTGringO01-01-2012, 15:49Przyznam, że uwielbiam "obronę", ale zrobiłem coś nie za bardzo mądrego - mam 7 mistrzów i nie mam ani jednej niepewnej kryjówki. można to jakoś obejść i mieć szansę na kolejne obrony, czy to już po ptakach i żeby mieć możliwości obrony muszę zagrać w nową sesję?
12. krash00101-01-2012, 19:37LamberTGringO z tego co pamiętam to w momencie gdy w jednym z państw osiągniemy maksymalne poparcie dla zakonu asasynów, to wysyła się tam jednego z mistrzów, czyli mamy jedną kryjówkę niebronioną i możliwość wyszkolenia kolejnego łebka do drużyny
13. LamberTGringO02-01-2012, 17:29Dzięki wielkie. :) póki co nie jestem w stanie przekroczyć progu 50% ale może już niedługo...
14. okrytnik04-01-2012, 17:58witam ja mam problem z ochroną kryjówki jak machiną jest wieża z armata prosze o pomoc
15. dark_1104-03-2012, 20:49Wie ktos, co ma zrobic jak mi nie chca atakowac kryjowek? Mam wszystkie zdobyte juz, ale nie we wszystkich mam assasynow osadzonych, wskaznik mam ciagle na maksa i nie atakuja mnie wogole i nie moge ukonczyc zadania assassynow. Co mam zrobic?
16. Avolaris119-08-2012, 11:38Najlepszym sposobem jak dla mnie jest ustawienie 4 Liderów asasynów. 2 z przodu i kupujemy tylko Riflemanów (chyba tak to sie pisalo, w kazdym razie wiadomo o kogo chodzi) a z tyłu tzn. przy samej bazie asasynów kupujemy najlepiej tych którzy rzucają bombami kosztuja chyba 25 morali. (nie wiem jak sie nazywali w AC) i w zależności od morali kupowac nowe barykady 3/4 w zależności od kryjówki bo w niektórych sie da 3 a w niektórych 4. i co chwila ulepszac... nie musimy sie wtedy niczym martwic bo nasi assasyni sami sobie poradzą nam pozostanie obserwowanie czy zabójcy nie chodzą po dachach i nie zabijają nam naszych asasynów.
17. Lukkon04-09-2012, 13:40czesc
czy ktoś może mi powiedzieć jak ograbić ciała zabitych podczas obrony zołnierzy ? Bo nie przypominam sobie nigdzie takiej opcji podczas obrony.
18. Michał P.104-09-2012, 19:14Ograbić można tylko ciała wrogów, których kontury są podświetlone. Na PS3 wystarczy ustawić kamerę tak, aby ciało znalazło się na środku ekranu (inaczej mówiąc, jest to tak samo jak celujesz w żywych przeciwników, aby ich zabić z pistoletu, tylko że tutaj musisz "wycelować" w ciało) i nacisnąć przycisk pustej dłoni (ten, na którym jest narysowane koło). Jeżeli grasz na PC-cie, to musisz sobie sprawdzić w instrukcji (która była dołączona do gry) jaki przycisk nacisnąć (dział "Sterowanie", poddział "Specjalne - obrona kryjówki").
19. Gajdzik104-11-2012, 20:26"Jeśli wszystkie kryjówki są pod twoją kontrolą, zapoluj na jakichkolwiek żołnierzy Imperium Osmańskiego"
Kurde zabijam wszystkich dookoła i na razie tylko raz zaatakowali moją kryjówkę, mam zabić kogoś nietypowego żeby zaatakowali czy o co chodzi ? ;/ (dodam że nie przypisywałem jeszcze assaynów do kryjówek więc nie wiem czemu nie atakują)
20. Gajdzik109-11-2012, 21:55Dobra kilka razy pozabijałem wszystkich i w końcu zaatakowali mnie 3 razy i starczy, nie podoba mi się ta obrona :P
21. Kazet528-10-2014, 13:46Nie podoba mi się ta obrona. Wczoraj nie udało mi się obronić :D Niby jakaś tam dodatkowa opcja ale potraktowana po macoszemu. Lepiej by było samemu ruszyć w bój z kilkoma dobranymi asasynami :P Wkurza mnie, że jest tam tak mało czasu na skoordynowanie wszystkiego, i że kursorem trzeba szukać miejsca gdzie można ustawić asasynów- jakby nie można było klikać na dach w jakimkolwiek miejscu i by się ustawiali sami. Misję robię tylko dlatego, że chce mieć ukończone wyzwania gildii asasynów.
22. Mr.Aro218-07-2015, 19:06Obrona jest super! Mnie ostatnio pokonali Maszyną oblężniczą z armatą.
23. Mr.Aro231-07-2015, 18:51Najwięcej problemów sprawiają ci co włażą na dachy.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
110
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: