Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed 2 - solucja


Podstawy Assassin's Creed II

Sterowanie

Podstawowe przyciski:

AkcjaPS3Xbox 360PC
PauzaStartStartEsc
MapaSelectBackTab
RuchLeft Analog StickLeft ThumbstickW, A, D, S
KameraRight Analog StickRight ThumbstickStrzałki
NamierzenieL1Left ButtonF
Kamera kontekstowaL2Left TriggerT
Wysoki ProfilR1Right ButtonPPM
Koło WyposażeniaR2Right TriggerQ
SpojrzenieR3Right Thumbstick InE
Ukryte OstrzeD-Pad UpD-Pad Up2
Główna BrońD-Pad RightD-Pad Right3
Użyj LekuD-Pad LeftD-Pad Left1
PięściD-Pad DownD-Pad Down4

Akcja: Niski Profil i Wysoki Profil:

AkcjaPS3Xbox 360PC
Kradzież (Niski Profil)XASpacja
Sprint/Free Run (Wysoki Profil)XASpacja
Delikatne odepchnięcie (Niski Profil)KółkoBShift
Złap/Rzuć (Wysoki Profil)KółkoBShift
Chwyt (podczas biegu)KółkoBShift
AtakKwadratXLPM
SzyderstwoTrójkątYE
Orli WzrokTrójkąt (przytrzymaj)Y (przytrzymaj)E (przytrzymaj)

System ekonomii

Zdobywanie pieniędzy:

- Misje: Za wykonywanie misji, zarówno głównych jak i pobocznych, zawsze dostaniemy nieco florenów. Im dalej w grze jesteśmy, tym więcej zarabiamy.

- Kradzież kieszonkowa: podczas chodzenia przytrzymać przycisk odpowiedzialny za kradzież. Ezio zabierze pieniądze ludziom, z którymi się zderzy. Są to bardzo małe ilości, ale z czasem nieco rosną.

- Plądrowanie: sprawdzanie kieszeni trupów również nie przynosi dużych dochodów. Jest to opcja, przydatna jedynie na początku gry.

- Skrzynie: w mieście są ukryte skrzynie – w niektórych z nich można znaleźć sporo pieniędzy. Mapy skrzyń można kupić u sprzedawcy dzieł sztuki.

- Willa: odkąd posiądziesz Willę, będzie przynosiła Ci dochody, będzie Twoim głównym źródłem pieniędzy. Im więcej zainwestujesz, tym więcej Ci się zwróci.

Wydawanie pieniędzy:

- Kowal: sprzedaje zbroje i bronie, a także mogą uzupełnić zapasy noży do rzucania czy bomb dymnych. Ilość dostępnych rzeczy zależy od postępu w grze. Kowale naprawiają także zbroje za niewielką opłatą.

- Sprzedawcy dzieł sztuki: oczywiście, sprzedają dzieła sztuki. Dzieła te zwiększają wartość Willi, w grze jest ich 30. W każdym mieście do kupienia są inne obrazy. U sprzedawców dzieł sztuki można kupić także mapy skrzyń ze skarbami.

- Krawcy: za niewielką opłatą krawiec dopasuje garderobę Ezio do upodobań gracza. Ważniejsze są jednak sprzedawane przez nich mieszki pozwalające Ezio nosić ze sobą więcej leków, trucizny i noży do rzucania.

- Lekarz: za niewielką opłatą leczy rany Ezio. Sprzedaje także leki, a w późniejszych etapach gry – także truciznę.

Walka:

Walka w Assassin's Creed II jest podobna do walki w AC1, jednak dodano kilka nowych rzeczy. Niektóre umiejętności walki, takie jak rozbrojenie, są dostępne wcześnie w grze. Umiejętności tych możemy używać zanim gra poprowadzi nas przez tutoriale.

Rozpoczęcie walki:

Walkę można rozpocząć prowokując strażników. W wielu misjach walka będzie nieunikniona. Strażnicy zazwyczaj Cię nie atakują, póki nie zaatakujesz pierwszy albo nie zaczniesz wykonywać działań w trybie „wysokiego profilu” w ich obecności. Wyjątkiem są łucznicy, którzy atakują, jeśli się do nich zanadto zbliżysz. Jeśli jednak jesteś poszukiwany, wszyscy strażnicy będą Cię atakować.

Podstawowe zasady:

Wrogowie otaczają Ezio i zazwyczaj atakują pojedynczo, choć czasem zdarza się, kiedy kilku zaatakuje jednocześnie. Podczas walki Ezio może jednocześnie namierzyć tylko jednego wroga naraz, ale może przełączać się między kolejnymi celami wskazując na innego wroga podczas ataku.

Zdrowie reprezentowane jest przez białe kwadraty w lewym górnym rogu ekranu. Kiedy otrzymujesz obrażenia, ich wielkość jest mierzona kwadratami. Jeśli stracisz cały kwadrat, nie zregeneruje się sam, musisz użyć lekarstwa lub odwiedzić lekarza. Jeśli stracisz kwadrat tylko częściowo, zregeneruje się on, jeśli przez kilka następnych sekund nie otrzymasz obrażeń. Zdrowie wrogów jest przedstawione przez czerwone kwadraty nad ich głowami.

Typy wrogów:

Strażnicy w grze dzielą się na trzy grupy: Brutali, Zwinnych i Poszukujących. Brutale są potężnie zbudowani, w ciężkich zbrojach, noszący topory i claymore. Mają zwiększony atak i obronę. W zależności od broni, jaką posiadasz, możesz nie być w stanie zablokować ataku Brutala bez otrzymania obrażeń. Nie możesz wykonywać kontr inną bronią niż Ukryte Ostrze. Brutale są jednak podatni na rozbrajanie, jest to dobra taktyka na nich. Poza tym są niezbyt bystrzy, nigdy nie zauważą ukrywającego się Ezio.

Poszukiwacze nie noszą przyłbicy, posługują się wyłącznie włóczniami. Poszukiwacze patrolują miasto i sprawdzają różne kryjówki. Jeśli ukrywasz się w którejś, mogą Cię tam znaleźć, jednak możesz ich zabić z miejsca, w którym się chowasz. Podczas walki bywają irytujący, gdyż atakują szybko i czasem powalają Ezio na ziemię. W walce z nimi również dobrze się sprawdza taktyka rozbrojenia.

Zwinni stanowią najmniejsze zagrożenie. Są to niewielcy wrogowie ze spiczastymi hełmami, nie zakrywającymi twarzy. Noszą noże i inne małe bronie. Jeśli Ezio zacznie uciekać, łatwo go doganiają. Mogą także biegać za nim po budynkach (choć rzadko to robią).

Priorytety w walce:

Kiedy stawiasz czoła grupie strażników, możesz zakończyć walkę szybciej, na początek pozbywając się silniejszych celów. Pokonanie mocniejszego zwykle powoduje, że słabsi zaczynają uciekać. Jeśli w grupie jest Brutal, zabicie go może spowodować ucieczkę pozostałych.

Dobrą metodą na Brutali jest ich rozbrojenie. Używanie zabranej im broni na słabszych strażnikach ułatwia walkę, ale wykonywanie kontr za pomocą topora lub claymore zwykle powoduje, że broń ta zatrzymuje się w ciele przeciwnika.

Ekwipunek:

Można szybko zmieniać bronie za pomocą D-Pada (Up – ukryte ostrze (ostrza), Right – broń główna, Down – pięści, Left – użyj lekarstwa). Aby wybrać coś innego, należy otworzyć Koło Ekwipunku i wybrać coś stamtąd. Broń ta będzie w użyciu, dopóki nie wybierzesz innej.

Ucieczka:

Jeśli chcesz uciec, przestań namierzać cele, włącz „wysoki profil” i zacznij biec. (Przytrzymaj R1, naciśnij X i zazwyczaj Left Analog Stick). By ułatwić sobie ucieczkę, użyj najpierw bomby dymnej.

Strzelanie i uniki:

Naciśnij X i Left Analog Stick, by strzelić w danym kierunku. Strzelanie to prosty sposób na uniknięcie napastnika albo zajęcie lepszej pozycji do uderzenia. Uniki są jednak bardziej efektywne, zwykle zapewniają brak otrzymanych obrażeń (o ile np. nie wpadniesz na ścianę czy coś takiego). Przytrzymaj R1, wciśnij X i Left Analog Stick, by się odsunąć. Stosowanie uniku to także dobry sposób na zadanie obrażeń wrogowi – po uniku uderzasz go od tyłu, kiedy jest podatny na zranienie.

Kontry i rozbrajanie:

By skontrować, trzymaj R1 i naciśnij Kwadrat w momencie, kiedy wróg atakuje. Wyczucie czasu nie jest szczególnie precyzyjne, lecz wymaga nieco praktyki. Czas, kiedy można wykonać kontrę, zależy od szybkości ataku przeciwnika. Kontry to sposób na zabicie słabszych wrogów jednym uderzeniem, tych silniejszych trzeba nieco „zmiękczyć”. To samo dotyczy rozbrajania.

Rozbrajanie można wykonać tylko wtedy, gdy nie jesteś uzbrojony (wybierz Pięści). Działa w identyczny sposób jak kontra, z tą różnicą, że tutaj Ezio zabiera broń wroga. Zaatakowanie rozbrojonego wroga skutkuje jego śmiercią. Jest to bardzo efektywny sposób w przypadku Brutali, których nie można kontrować inną bronią niż ciężką.

Słaba i zniszczona zbroja:

Walki Ezio ze strażnikami powodują zużywanie się jego zbroi. Kiedy w końcu zbroja się zepsuje, część kwadratów zdrowia zmieni kolor na czerwony i nie będzie można ich odzyskać. Jedynym sposobem na to będzie naprawienie zbroi u kowala.

Aby zniszczyć zbroję, trzeba nieco czasu. By temu zapobiec, regularnie odwiedzaj kowala, by naprawiać wszystkie uszkodzenia.

Dodatkowe ruchy Ezio

Zaawansowany skok na ścianie

Wbiegnij na ścianę, natychmiast wciśnij Left/Right Analog Stick, a następnie X. Ezio wbiegnie na ścianę i wykorzysta swój impet, by pobiec w lewo/prawo. Jest to sposób na trudno dostępne krawędzie.

Wspinanie się ze skokiem

Ezio uczy się tej sztuki w Wenecji. Wspinanie się ze skokiem pozwala Ezio sięgnąć krawędzi, które normalnie znajdują się poza zasięgiem. Kiedy skacze, musisz nacisnąć Kółko, inaczej spadnie. Na niektóre budynki można się wspinać tylko z zastosowaniem tego manewru. Na innych jest to po prostu skrócenie czasu wspinaczki.

  • Autor: Wega
  • Data dodania: 04-01-2010
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (2)

1. Vaderek25-03-2011, 18:53Tak z ciekawości pytam, jak zrobić skok na główkę do wody? całą grę przeszedłem i ciągle nie wiem jak to zrobić
2. .olo28.122-07-2011, 16:14@Vaderek jak już skoczyłeś to kliknij jeszcze raz klawisz skoku jak będziesz w powietrzu i Ezio skoczy na główkę do wody.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: