Zakon Assassin's Creed


Fabuła Assassin's Creed: Brotherhood

Assassin's Creed: Brotherhood jest bezpośrednią kontynuacją drugiej części sagi o Asasynach. Jej akcja rozpoczyna się dokładnie w miejscu, w którym zakończyła się akcja Assassin's Creed II.

Zespół Asasynów, w którego skład wchodzą Desmond Miles, Lucy Stillman, Rebecca Crane i Shaun Hastings, po wykryciu przez Abstergo przenosi się do nowej kryjówki. W czasie podróży kontynuują badanie wspomnień Ezio Auditore da Firenze i natrafiają na sekwencję wyglądającą na uszkodzoną. Aby móc przeprowadzić jej synchronizację, cofają się do wcześniejszych wspomnień dotyczących wydarzeń w krypcie pod Watykanem.

Minerwa kończy swoje ostrzeżenie zwrotem do Desmonda i bezpośrednio potem jej hologram znika. Ezio wychodzi z krypty, nie otrzymawszy odpowiedzi na swe pytania. Pod jego nieobecność Rodrigo Borgia uciekł, zostawiając oba Fragmenty Edenu. Asasyn zabiera Jabłko, lecz nie daje rady wydobyć Pastorału, który przepada pod podłogą sekretnej krypty. Niespodziewanie pojawia się wuj Mario i pogania bratanka. Razem wychodzą z Bazyliki i przedzierają się nad rzekę. Starszy Auditore nakłania Ezio do wrzucenia Jabłka do rzeki, lecz ten nie potrafi podjąć ostatecznej decyzji. Mario bierze więc Fragment Edenu na przechowanie, by jego bratanek mógł później spokojnie podjąć decyzję, co z nim uczynić.Asasyni opuszczają Rzym i wracają do Monteriggioni. Wuj chwali się bratankowi nowymi armatami zamontowanymi na murach. W mieście spotykają Claudię, która informuje ich o przybyciu Cateriny Sforzy. Przed udaniem się do willi Ezio pomaga kilku mieszkańcom. Później wita się z zapowiedzianą hrabiną Forli. Caterina wyjaśnia, że przybyła do Monteriggioni, by zawrzeć sojusz z Asasynem. Razem udają się na spotkanie w gabinecie Maria, w którym oprócz rodziny Auditore udział bierze również Niccolo Machiavelli. Ezio relacjonuje im wydarzenia z krypty. Gdy wspomina, że nie zabił Rodrigo Borgii, Machiavelli krytykuje jego działanie i bezzwłocznie wraca do Rzymu. Mario natomiast staje po stronie bratanka. Ezio sądząc, że to już koniec jego misji, udaje się na spoczynek, lecz nie dane mu jest odpocząć. Niespodziewanie odwiedza go Caterina Sforza i w niekonwencjonalny sposób domaga się zawarcia sojuszu.

Rankiem po upojnej nocy romantyczną sielankę burzą huki wystrzałów armatnich. Okazuje się, że Monteriggioni zostało zaatakowane przez armię Borgiów. Pomimo zażartej obrony i użycia nowych armat, wróg forsuje bramę miasta. Najeźdźcą jest Cesare Borgia, któremu towarzyszą jego siostra Lukrecja, Juan Borgia Starszy oraz Octavian de Valois. Udaje im się pojmać Caterinę Sforzę i Mario Auditore, przez co Fragment Edenu również wpada w ich ręce. Ezio próbuje interweniować, lecz może tylko patrzeć, jak Cesare w ramach zaproszenia do Rzymu morduje jego wuja. Asasyn zostaje ranny, ale szybko odzyskuje świadomość. Razem ze swoją rodziną i pozostałymi mieszkańcami ucieka z miasta przejściem przez sanktuarium w podziemiach willi. Znalazłszy się poza murami, Ezio nakazuje siostrze i matce udać się do Florencji, a sam bezzwłocznie rusza do Rzymu, nie kłopocząc się opatrzeniem swych ran. Wkrótce przychodzi mu za to zapłacić, gdyż traci przytomność na szlaku i spada z konia.

Fabuła

Ekipa Desmonda dociera do ostatniej bezpiecznej kryjówki we Włoszech: miasteczka Monteriggioni z ruinami willi. Rebecca wspomina o problemie dotyczącym zbadania interesujących ich wspomnień. Przeskok do pożądanej sekwencji DNA jest niemożliwy, konieczne jest podwyższenie synchronizacji Desmonda. Asasyni muszą się jak najszybciej znaleźć dobrą kryjówkę, gdzie nikt ich nie namierzy. Idealnym miejscem jest sanktuarium pod willą, ale wejście przez starą bibliotekę jest zablokowane. Dzięki skutkom ubocznym przebywania w Animusie, Desmond dostrzega postać Ezio, kierującą się za północny mur miasta. Idąc jego śladem, razem z Lucy znajdują tunel będący dawnym sekretnym wyjściem z sanktuarium. Dzięki niemu dostają się do środka i otwierają zablokowane drugie wejście. Znajdują też trójkątny symbol na ścianie oraz wpisane weń liczby: 1419, 1420 i 1421. Po rozłożeniu sprzętu i podłączeniu go, zespół przystępuje do dalszej pracy z Animusem.

Ezio budzi się w domu obcej kobiety na obrzeżach Rzymu. Dowiaduje się, że przyniósł go tam pewien mężczyzna, który zostawił dla niego nowe asasyńskie szaty i wiadomość, by spotkał się z Niccolo Machiavellim. Ezio opuszcza schronienie, odwiedza medyka i rusza w głąb miasta. Podsłuchawszy niepokojącą rozmowę strażników, śledzi ich aż do placu z szubienicą. Tam ratuje z opresji nieszczęśnika, którego żona została niesłusznie stracona przez kata Borgiów, Il Carnefice. Ezio postanawia pomóc mieszczaninowi i zabija sługę swoich wrogów, będącego pierwszym z kilku agentów Templariuszy, których spotka podczas swej misji w Rzymie.

Zgubiwszy pościg, Asasyn spotyka się z Machiavellim w ustalonym miejscu. Niccolo pożycza mu pieniądze na zakupy u kowala i oprowadza po mieście, opowiadając o rodzinie Borgiów i ich rosnących wpływach. Ezio nie uznaje zakazów ograniczających swobody mieszkańców i aby to udowodnić, zabija jednego z kapitanów Borgiów po czym podpala wieżę, w której stacjonował. Radykalnie zmienia to sytuację w tej części dzielnicy, pozwala na renowację kramów kupieckich i stajni, dzięki czemu w dalszą drogę Asasyni ruszają konno. Rozmawiają o wyborze taktyki walki z Borgią. W pobliżu Koloseum natykają się na zaufanego człowieka i ratują go z opresji, a Ezio odbiera list posłańcowi Borgiów. W drodze na kolejne spotkanie z Niccolo Asasyna atakują ludzie odziani w wilcze skóry. Badając ich kryjówkę — Leże Romulusa — znajduje zwój z jednym z sześciu kluczy do Skarbca. Przechwycony list jest zaszyfrowany i nie da się go odczytać. Ezio i Machiavelli udają się do składu na Isola Tiberina, gdzie spotykają się z Fabio Orsini. Nowy sprzymierzeniec oddaje budynek do dyspozycji Asasynów. Ezio przekonuje Niccolo, że powinni pozyskać więcej sojuszników w walce przeciwko Borgii. Udaje się do siedzib trzech ważnych rzymskich frakcji.

Pod kryjówką złodziei Asasyn spotyka La Volpe i proponuje mu współpracę, lecz ten odmawia, gdyż podejrzewa Machiavellego o zdradę. Ezio żąda dowodów, więc przyjaciel zabiera go w miejsce, skąd obserwują spotkanie Niccolo ze strażnikiem. Chwilę później Ezio ratuje jednego z ludzi La Volpe, zaskarbia sobie wdzięczność społeczności złodziejaszków i ich pomoc w odnalezieniu Fragmentu Edeniu.

Chcąc porozmawiać z właścicielką Rosa in Fiore, domu publicznego, Asasyn dowiaduje się, że została ona porwana. Zdobywszy pieniądze na okup, udaje się w ustalone miejsce, lecz negocjacje kończą się klęską. Madonna Solari zostaje zamordowana, a Ezio likwiduje jej oprawców. Wróciwszy do zamtuza, spotyka matkę i siostrę. Ku niezadowoleniu brata Claudia proponuje, że zajmie się prowadzeniem przybytku kurtyzan. Ezio zleca jej odnalezienie Cateriny Sforzy i odchodzi, wściekły na siostrę za jej decyzję.

Chcąc zyskać poparcie najemników, Asasyn odwiedza Bartolomeo d'Alviano. Poznaje jego żonę, Pantisileę. Wojownik upiera się, że walka z Francuzami idzie mu świetnie, lecz z relacji Pantisilei wynika co innego. Na prośbę kobiety Ezio zabija kapitana pobliskiej wieży Borgiów i niszczy ją. Dzięki temu najemnicy Bartolomeo mogą mu pomóc w walce.

Asasyn wraca na Isola Tiberina by porozmawiać z Machiavellim. Niccolo obwieszcza, że zdobył nazwiska agentów Templariuszy. Ezio domyśla się, że to one były powodem spotkania Machiavellego ze strażnikiem, co rozwiewa jego podejrzenia względem przyjaciela. Spotyka się z resztą wspólników. Ze zdobytych przezeń informacji wynika, że Cesare i Rodrigo przebywają w Castel Sant'Angelo, Fragment Edenu został komuś przekazany do badań, a Caterina Sforza niebawem trafi do lochu w Castello. Wspólnie ustalają, że Cesare i jego ojciec muszą jak najszybciej zginąć.

Fabuła

Niedługo później Ezio obserwuje jak Lukrecja upokarza Caterinę przed siedzibą rodu Borgiów. Zakrada się do wnętrza zamku, lecz zanim udaje mu się zbliżyć do swego wroga, Cesare opuszcza Castello. Asasyn postanawia uwolnić Caterinę Sforzę. Klucz do celi hrabiny Forli trzyma przy sobie Lukrecja. Ezio jest świadkiem jej schadzki z kochankiem, po czym zaciąga ją siłą przed oblicze Cateriny. Uwolniwszy swą kochankę, razem uciekają z Castel Sant'Angelo. Ezio zostaje w tyle, by osłonić odwrót kobiety, lecz po chwili zamkiem wstrząsają eksplozje i cała załoga wycofuje się do Castello, a Asasyn wraca na Isola Tiberina.Spotyka się z La Volpe, Machiavellim i Cateriną. Rozmawiają o taktyce walki z Cesare. Ezio prosi Niccolo o rozmowę na osobności, by przekonać go, że powinni zmobilizować społeczeństwo do czynnej walki. Asasyn rekrutuje kilku mieszczan, pierwszych członków nowego Bractwa. Wkrótce dowodzą oni swojej wartości, zabijając dwóch agentów Templariuszy.

Wracając do kryjówki, Ezio niespodziewanie spotyka Leonarda da Vinci. Przyjaciel wyznaje, że Cesare zlecił mu badania nad Fragmentem Edenu i że zmusili go do opracowania nowoczesnych machin wojennych. Prosi Ezio, by zniszczył jego śmiercionośne wynalazki. Asasyn wyrusza od razu i niszczy karabin maszynowy w pobliżu Colli Albani.

W kryjówce Asasynów odbywa się kolejna narada i powstaje plan pozbawienia Cesare dostępu do funduszy i wsparcia ze strony Francuzów. Gdy spotkanie dobiega końca, Caterina Sforza opuszcza Rzym, czym zasmuca Ezio.

Wedle rady Claudii, Asasyn kontaktuje się z senatorem Egidio Troche i obiecuje mu pomoc w spłaceniu długów, w zamian za doprowadzenie go do osoby finansującej poczynania jego wroga. Śledząc go w drodze na spotkanie z Bankierem, dociera do Panteonu, gdzie zabija i zastępuje kapitana straży. Razem z "podkomendnymi" dociera na pogańską zabawę organizowaną przez Juana Borgię Starszego, Bankiera. Gdy kurtyzany Claudii przechwytują pieniądze, Ezio wysłuchuje przemówienia Cesare o podboju Italii. Później zabija po cichu Bankiera i wymyka się z imprezy. Wróciwszy do Rosa in Fiore, zastaje Claudię z nożem w ręku, pośród ciał martwych strażników. Od tej chwili przestaje się gniewać na siostrę i zaczyna dostrzegać w niej asasyńskie cechy rodu Auditore.

Ezio kontaktuje się z Bartolomeo i pomaga odeprzeć szturm na jego koszary. Gdy okazuje się, że Pantasilea została porwana przez barona de Valois, jej mąż wpada w szał. Asasyn opracowuje plan, zgodnie z którym cały oddział najemników we francuskich zbrojach wchodzi do Castra Praetoria, gdzie stacjonują Francuzi. Ezio zabija z ukrycia niehonorowego barona, ratując życie Pantisilei i radykalnie osłabiając siły zbrojne Cesare.

Fabuła

Asasyni decydują się na ostateczny atak. Aby ponownie dostać się do Castello, Ezio postanawia wykorzystać klucz kochanka Lukrecji, Pietro. La Volpe wciąż podejrzewa Machiavellego o zdradę, a atak Borgiów na jego szpiegów zdaje się to potwierdzać. Ratując jego ludzi, Ezio zbiera informacje o miejscu i czasie przedstawienia, w którym gra Pietro. Cesare dowiedział się o romansie siostry i zlecił Micheletto Corelli zabicie aktora na scenie. Odkrywszy plany wroga, La Volpe domaga się, by Ezio uznał Niccolo za winnego zdrady i zabił go, bo w przeciwnym razie sam to zrobi. Nie mogąc liczyć na dalszą pomoc złodziei, Asasyn wykorzystuje swych rekrutów, by pokrzyżować plany Micheletto. Zastępują oni jego ludzi i podczas przedstawienia wchodzą na scenę. W kulminacyjnym momencie przedstawienia Ezio powstrzymuje sługę Cesare i ratuje otrutego Pietro, zanosząc go do medyka. Wdzięczny i wystraszony aktor daje mu klucz do Castello.

Nagle Ezio dostrzega znajomą twarz złodzieja z Monteriggioni. Złapany mężczyzna ma przy sobie pismo obciążające go zdradą. W akcie desperacji popełnia samobójstwo, a Asasyn gna na Isola Tiberina, gdzie w ostatniej chwili powstrzymuje La Volpe przed zabiciem niewinnego Machiavellego. Do Bractwa powraca zgoda. W kryjówce odbywa się inicjacja Claudii oraz formalne przejęcie przez Ezio funkcji Il Mentore, Mistrza Asasynów.
Według zdobytych informacji Cesare ma się spotkać z papieżem w Castel Sant'Angelo.

Auditore ponownie zakrada się do zamku, wykorzystując klucz Pietro. Podsłuchuje awanturę Rodriga z synem. Nagle do komnaty wpada Lukrecja i oznajmia bratu, że jabłko, które właśnie ugryzł, jest zatrute. Cesare wypluwa resztki z ust i wpycha owoc do gardła papieża. Rodrigo kona, a jego syn zaczyna bić siostrę, chcąc ją zmusić do wyjawienia miejsca ukrycia Fragmentu Edenu. Kobieta ulega i Cesare wybiega z komnaty. Chwilę później Ezio wchodzi przez okno i rozmawia z nią, dowiadując się, że powinien się udać do pawilonu na dziedzińcu San Pietro. Asasyn ubiega swego przeciwnika i zdobywa Rajskie Jabłko, po czym ucieka z Watykanu.

Będąc w posiadaniu Fragmentu Edenu, Ezio rozgramia ludzi Cesare i przeszkadza mu w spotkaniu z kardynałami. Całe Bractwo staje do walki, by pokonać jego niedobitków. Sam Borgia zostaje aresztowany przez Fabio Orsini. Niedługo potem, namówiony przez Leonarda, Ezio dowiaduje się za pośrednictwem Jabłka, że Cesare uciekł do Hiszpanii. Natychmiast rusza w drogę. Odszukuje swego wroga na murach obleganej Viany. Podczas walki Borgia wykrzykuje, że żaden człowiek nie może go zabić, co poniekąd się sprawdza, gdyż Asasyn pokonuje go, zrzucając z muru.

Ostatnie ze zsynchronizowanych wspomnień ukazuje, jak Ezio ukrywa Fragment Edenu w dziwnej sali gdzieś w Koloseum.

Fabuła

Zespół Desmonda zdobywa odpowiedź na kluczowe pytanie. Ich plany krzyżuje awaria zasilania, lecz dzięki rysunkowi zostawionemu przez Ezio na ścianie odkrywają, że hasło potrzebne do wejścia do tajemnej komnaty brzmi "siedemdziesiąt dwa". Uzbrojeni w tę wiedzę, ruszają do Koloseum. Na miejscu rozdzielają się, by poszukać wejścia do świątyni. Wówczas Desmond "spotyka" hologram Junony, jednej z Tych, Którzy Przybyli Przed Nami. Z jej słów wynika, że ten, kto odnajdzie Jabłko, został wybrany, by poprowadzić i ocalić świat. Tunele spod Koloseum prowadzą do kościoła Santa Maria Aracoeli, gdzie Desmond spotyka resztę zespołu. Ciągle jednak widzi hologram Junony, która mówi o ludzkości jako o ostatniej nadziei jej rasy. Wyznaje, że w obawie przed destrukcyjną naturą ludzkości, musieli zniszczyć lub zapieczętować większość osiągnięć swej kultury. To, co pozostało, może wstrząsnąć światem, może zabezpieczyć słowa i mądrość, ale nie może dać życia wiecznego. Dzięki zwinności i trudnym do wyjaśnienia zdolnościom Desmond odnajduje wejście do świątyni Tych, Którzy Przybyli Przed Nami.

Wewnątrz Junona kontynuuje swój wywód i poucza, że ludzkość posiada tylko pięć zmysłów, a nie sześć jak jej rasa, przez co możemy tylko "próbować poznawać", a nie "wiedzieć". Wyznaje, że próbowali przekazać wiedzę przez krew, łącząc się z ludźmi, przez co niektórzy z nich "widzą niebieski blask, słyszą słowa, lecz nie wiedzą". Z goryczą wykrzykuje, że nie powinni tego robić. Zwraca się imiennie do Desmonda i wyznaje, że czekali, aż przyjdzie po Jabłko. Gdy ekipa zbliża się do Fragmentu Edenu, Jabłko pokazuje im rozmaite symbole. Desmond dotyka artefaktu, a jego DNA wywołuje dziwną reakcję. Czas jakby zastyga, a sam Asasyn traci panowanie nad swoim ciałem. Junona podkreśla jego wyjątkowość, mówi o wędrówce i bramie, przez którą może przejść tylko Desmond i ktoś, kogo nie widać, bo krzyż zasłania horyzont. Kieruje nim i nakazuje mu zrównoważyć szalę. Mimo błagań Asasyna, Junona zmusza go, by wbił Ukryte Ostrze w brzuch Lucy. Rozkazuje mu też "znaleźć kobietę, obudzić szóstą" oraz iść dalej samemu.

Efekt uruchomienia Fragmentu Edenu kończy się, gdy nieprzytomny Desmond i ranna Lucy upadają na podłogę, w rozrastającej się kałuży krwi.

  • Autor: Iskra
  • Data dodania: 17-10-2011
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (12)

1. Emil24-10-2011, 19:12o WŁAŚNIE TEGO MI BRAKOWAŁO.sZCZEGÓŁOWY OPIS FABUŁY POPRZEDNIEJ CZĘSCI.JAK ZWYKLE ŚWIETNA ROBOTA!
2. jkarlos1125-10-2011, 21:26świetna,gratuluje
3. ASSASSIN 128105-11-2011, 20:23fajna gra mam ją już 12 mieśięcy
4. Algmin25-11-2011, 13:31Wielkie dzięki za ten opis! dziś kupiłem następną część i zanim w nią zagram chciałem sobie przypomnieć fabułę. Świetna robota!
5. Saint05-01-2012, 17:56Przeczytanie fabuły poprzedniej części to nic lepiej w nią samemu zagrać
6. mikute21-10-2012, 10:32a mi się coś nie zgadza w fabule...to znaczy, nie wiem czy moje pytanie nie będzie czasem głupie ale...czy siedziba abstergo nie była czasem w Denver? Albo po prostu, na terenie stanów zjednoczonych? Bo jeśli tak, to jakim cudem ekipa Assassynów przejechała wanem od Ameryki aż do Włoch? Nie wiem, może czegoś nie doczytałem w fabule albo po prostu nie wiem dokładnie gdzie znajduje się siedziba Abstergo, w której przetrzymywany był Desmond ale jeśli się nie mylę, znajdowała się ona na terenie Stanów Zjednoczonych.
7. Tiniter421-02-2013, 19:17@mikute Abstergo miało wiele siedzib( w Denver oczywiście też) a ta, w której trzymali Desmonda była we Włoszech, a przedostali się stamtąd do Ameryki statkiem (przynajmniej tak myślę... jakby co to mnie poprawcie) używając podrobionych paszportów ponieważ ścigali ich agenci Abstergo
8. Jestempor26-05-2013, 17:31Extrema tak dalej
9. Tahu518-07-2013, 13:51@Tiniter Desmond i reszta byli cały czas we Włoszech. Desmond był przetrzymywany we Włoszech, to prawda, ale później w ACII uciekł z Lucy do ich kryjówki nie przekraczając granic kraju. Twierdzę tak, ponieważ w AC: B pojechali WANEM do Monteriggioni.
10. Darth Destruktor18-07-2013, 14:58@Tahu - Triniter raczej mówi już o AC3, gdzie udali się w pobliże Nowego Yorku.
11. Assasssin14-09-2013, 15:38Super kto ma assassin creed brotherhood?
12. Adrios127-10-2013, 02:41Podoba mi się opis całej fabuły w bardzo dokładny sposób. Brotherhood ma wiele misji pobocznych, sam fabułę ukończyłem mając 55% przeszłej gry, dlatego można kilka kwestii zapomnieć lub nie zrozumieć a tak po przeczytaniu wszystko staje się jasne.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: