Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed 2 - solucja


Solucja Assassin's Creed II

DNA sekwencja 14: Veni, Vidi, Vici

Rzym – 1499

Początek – Monteriggioni

Zanim rozpoczniesz tę sekwencję pamięci, musisz zebrać i rozszyfrować wszystkie 30 stron kodeksu. Są one rozrzucone po wszystkich mapach gry, jeśli ich nie zbierałeś, czeka Cię sporo podróżowania. Wszystkich stron jest 30, powinieneś mieć do tej pory co najmniej 14. Pozostałe 16 są w miastach w liczbie: Wenecja – 6, Florencja – 5, Toskania – 2, Forli – 3.

Każda strona jest w pomieszczeniu otoczonym przez strażników. Masz mnóstwo sposobów na przedarcie się obok nich, w tym po prostu walkę. Możesz też najmować kurtyzany, najemników, złodziei, by ułatwili Ci wejście. Możesz też upuścić martwe ciało w pobliżu strażników, a podejdą, by się przyjrzeć, pozwalając Ci się wśliznąć.

Kiedy zbierzesz cały kodeks, musi go przetłumaczyć Leonardo. W grze nie otrzymamy wyraźnej wskazówki, Leonardo znajdziemy w Willi Monteriggioni, w tym samym pokoju na dole, gdzie jest Claudia i architekt. Przynieś Leonardo kodeks i porozmawiaj z Mario w sąsiednim pokoju, dostaniesz kolejne zadanie.

Miejsce zaznaczono X – Monteriggioni

Aktywuj dziwną, błyszczącą rzecz i podejdź do ściany ze stronami kodeksu, by ułożyć puzzle. Użyj orlego wzroku, a zauważysz cienką, czerwoną linię obrazu. Musisz obracać wszystkimi kawałkami tak, by ustawić je prawidłowo i ułożyć obrazek. Zacznij od obwodu, a później dopasowuj środek.

Karty ułożą się w znajomą mapę świata, ze znanym układem kontynentów. Po ułożeniu puzzli misja się kończy.

In Bocca Al Lupo – Rzym

Porozmawiaj z Mario, wyśle Cię na ostatnią misję, zabić Rodrigo Borgię w Watykanie w Rzymie. Misja jest bardziej liniowa niż poprzednie, wymaga dużo skradania się. Na początku wedrzyj się do Watykanu. Wespnij się po ścianie po zachodniej stronie, używając belek wystających ze ściany, by przeskoczyć na zwisającą z południowej strony platformę.

Z platformy skocz w kierunku północnym na ścianę ogradzającą teren i wspinaj się na górę. Uważaj, na szczycie wieży są strażnicy. Możesz cicho zabić jednego z nich na końcu ściany, ale tą akcją przyciągniesz uwagę pozostałych. Przeskocz przez mur i walcz z nimi.

Gdy ich zabijesz, znajdź dźwignię na północnej ścianie, pociągnij za nią, by dostać się do następnego obszaru. Dwóch strażników czeka na końcu podwórza. Jeśli będziesz szybki, przebiegniesz przez podwórze i zaliczysz podwójne zabójstwo, zanim zorientują się, co się dzieje. Brama przed Tobą jest zamknięta, ale możesz wspiąć się na wyższy poziom po prawej, gdzie znajdziesz dźwignię, która ją otworzy. Na górze będzie jeden strażnik.

W następnym obszarze musisz walczyć z wieloma strażnikami, bądź gotów do walki wręcz. Możesz skoczyć na dwóch z nich i zaliczyć podwójne zabójstwo. Gdy strażnicy będą martwi, wejdź na szczyt wieży na zachodzie, by zaliczyć punkt kontrolny. Cut-scenka pokaże Ezio odjeżdżającego na koniu.

Na początku podróży konno, zostaniesz prawdopodobnie zrzucony z siodła przez strażników przed Tobą. Możesz ponownie wskoczyć na konia i kontynuować jazdę lub walczyć. Będziesz musiał wykonać długi skok w pełnym galopie. Znów zostaniesz zrzucony z konia, tym razem zechcesz zabić wrogów.

Kiedy się z nimi uporasz, wejdź na wieżę przed sobą i zabij dwóch strażników na szczycie. Stamtąd możesz zeskoczyć w stóg siana.

Na następnym murze są kolejni strażnicy, spodziewaj się walki przed kolejną wspinaczką. Na szczycie kolejnej wieży znów czeka dwóch wrogów, kolejny skok wiary w siano na dole. Kiedy tam wylądujesz, nie wychodź. Okolicę patroluje wielu strażników, jeśli będziesz ostrożny, zlikwidujesz ich wszystkich po cichu. Poczekaj w pierwszym stogu siana na pierwszą ofiarę i zabij ją niepostrzeżenie. Kiedy nikogo nie będzie w pobliżu, przebiegnij do drugiego stogu siana, by dokonać kolejnego zabójstwa.

Wejdź na kolejną wieżę, zawiśnij na skraju i poczekaj na strażnika, a następnie zrzuć go na dół. Dwóch innych strażników patrzy w przeciwnych kierunkach, podejdź do nich i zalicz podwójne zabójstwo. Zeskocz po drugiej stronie wieży i pozbądź się kolejnego samotnego strażnika.

W następnym obszarze będzie bardzo dużo straży do pokonania, bądź gotów na wykorzystanie wszystkich swoich umiejętności w wyczerpującej walce wręcz. Kiedy oczyścisz dziedziniec, wejdź na rusztowanie na poziom wyżej, gdzie znajdziesz dźwignię otwierającą bramy do Watykanu.

Od tej pory nie możesz zostać zauważony. Na szczęście jedyni ludzie, którzy zdają sobie sprawę, że nie powinno Cię tam być, to strażnicy. Księża w swoich ciemnych sutannach nie sprawiają kłopotu, gdy idziesz między nimi, ukrywając się. W pierwszym hallu przechodź od grupy do grupy, by zejść na dół, gdzie spaceruje jedna grupa księży. Dołącz do nich, by dostać się na drugi koniec.

Pozbądź się po cichu strażnika w południowej części hallu i pociągnij za dźwignię, by otworzyć drzwi do następnej komnaty. Po lewej jest strażnik chodzący w kółko, poruszający się między północną a południową częścią komnaty. Kiedy jest za ścianą po lewej, idź naprzód i ukryj się w grupie księży. Następna część komnaty jest nieco trudniejsza, ponieważ strażnik na jej końcu Cię zauważy, jeśli powtórzysz ostatni manewr. Kiedy drugi patrolujący strażnik znajdzie się za ścianą po lewej, idź za nim powoli. Możesz wśliznąć się za niego i za innych strażników, obserwujących drogę, by otworzyć kolejną bramę.

Wreszcie docierasz do wielkiej komnaty, gdzie przemawia Rodrigo Borgia. Poruszaj się po wysoko położonych platformach, by dostać się do przeciwległego końca pokoju, aż znajdziesz się dokładnie nad Rodrigo. Namierz go i dokonaj zabójstwa. Ezio skacze i pojawia się cut-scenka pokazująca śmierć Rodrigo.

Mniej więcej. Borgia nie jest łatwym przeciwnikiem, musisz z nim walczyć. Zaczynasz z lekką przewagą, gdyż masz klony Ezio walczących razem z Tobą. Nie zadają de facto żadnych obrażeń, ale rozpraszają uwagę Rodrigo. Bądź agresywny, ciągle uderzaj mieczem. Nie próbuj kontrować, jeśli będziesz zbyt ostrożny, Borgia pozbędzie się Twoich klonów i pozbawi Cię przewagi.

Rodrigo w końcu się wycofa. Użyj orlego wzroku, by zauważyć na ścianach punkty, które musisz aktywować, by otworzyć sekretne przejście, w którym zniknął Twój wróg. Wbiegnij tam i ostatecznie zmierz się z nim.

Nie daj mu szansy. Złap go i rzuć nim o ścianę. Kiedy będzie próbował wstać, kopnij go dwa razy i znów go złap. Powtarzaj rzucanie nim o ścianę, kop go i podnoś. To ostatnia i najłatwiejsza część walki. Kiedy pokonasz Rodrigo, otworzy się skarbiec. Wejdź do środka i obejrzyj ostatnią cut-scenkę.

  • Autor: Wega
  • Data dodania: 09-12-2009
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (15)

1. 12308-11-2010, 21:28Wielkie Dzięki solucja Naprawdę bardzo dobra przeszedłem na niej całą grę :) polecam
2. skaza121324-01-2011, 13:51hej mam problem z sekwencja 14 ulozylem te puzle i nie wiem co dalej zrobic wyszla mi mapa swiata prosze o pomoc jakis błąd czy cos ?
3. skaza121324-01-2011, 14:10ewentulalnie mam 2 zdjecia prosze zajrzec i odpowiedziec bo nie wiem co zrobic http://img340.imageshack.us/i/p240111140201.jpg/i 2 fotohttp://img62.imageshack.us/i/p2401111402.jpg/
4. patrykopalek102-02-2011, 17:53nie moge dac sobie rady z zabijaniem straży po cichu zawsze sie chowam i mnie zauwarzają
5. assasinn23-02-2011, 11:32mam problem z ułożeniem sciany z kodeksem wychodzi mi tak samo jak koledze wyżej... nie wiem co mam zrobić
6. kondzio1995623-02-2011, 12:38To każdą stronę naciskaj parę razy,mi też nie chciało najpierw wskoczyć,ale jak po naciskasz po kolei każdą stronę to w końcu ci się uda.
7. pioter21-05-2011, 17:46znalazłem błąd ;P. Będąc w komnacie z papieżem, można do niego podejść przechodząc między księżmi i biskupami i zastrzelić go z pistoletu. Normalnie pewnie byśmy go zabili, ale i tak pokazywana jest cut-scenka z zabicia go z ukrytej broni.
8. wader1c00111-03-2013, 18:52Dobra podpowiedż ale miałem tak ża za wczesnie włożylem strony kodeksu i musialem usunąc grę
9. Macie09-07-2013, 14:13Ja też na bieżąco wkładałem strony kodeksu ale nie miałem problemów.
Mam pytanie: jak skończyła się walka w magazynie przeniosło mnie znowu do Willi. Czy tam jeszcze coś się będzie działo czy tylko poboczne zadania by osiągnąć 100 procent przejścia gry?
10. BlueHawkeye18-08-2014, 12:51Ja mam jakiś problem z początkiem,nie mogę wejść do pokoju Mario,chociaż zebrałem wszystkie strony kodeksu i oddałem je Leonardowi.Proszę o pomoc
11. Kuubbbaaaa318-08-2014, 15:37@BlueHawkeye: Upewnij się że ukończyłeś wszystkie "wymagane" misje. Ja też tak miałem i trochę się namęczyłem z tym.
12. BlueHawkeye18-08-2014, 21:53Jakie dokładnie?
13. Kuubbbaaaa318-08-2014, 22:08@BlueHawkeye: Nie pamiętam dokładnie bo w ACII grałem ostatnio 3 lata temu
14. marlew14-01-2017, 10:24ja miałem tak układam wszystkie strony kodeksu potem wkładam to jabłko i nic pomocy czy się da tak zrobić żeby nie usuwać bo nie chce się męczyć znowu plisss
15. marlew14-01-2017, 10:33jest sposób przerwijcie wspomienie i dajcie jabłko serio 100% sam tak zrobiłem;)

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: