Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed 2 - solucja


Solucja Assassin's Creed II

DNA sekwencja 13: Ogniska próżności

Florencja - 1497

Florencka klęska - Florencja

Zaczynasz w tym samym momencie, w którym skończyłeś sekwencję 12. Idź w oznaczone kółkiem miejsce, które zabierze Cię tam, gdzie trzeba. To samo powtórz we Florencji, by otrzymać misję. Masz spotkać się z Machiavellim w dzielnicy Oltrarno we Florencji. Po drodze będziesz musiał pokonać spore ilości strażników. Zabij ich wszystkich i idź do punktu kontrolnego. Kiedy tam dotrzesz, dowiesz się, że Girolamo Savonarola przejął władzę nad Firenze (Florencją), i że odzyskanie Jabłka nie będzie tak proste, jak się wydawało. Machiavelli poprosi Cię, byś z nim porozmawiał. Kiedy dotrzesz na miejsce, zobaczysz na podłodze mnóstwo ciał z godłem Borgii. Musisz teraz odeskortować Machiavellego do Palazzo Pitti. Ezio będzie chciał pozbyć się lejtnantów, by Savonarola stał się bezbronny, co da mu szansę uderzyć.

Każdy z tych strażników to osobna misja. Nie ma znaczenia, w jakiej kolejności wypełnisz kolejne 9 zadań.

Martwa natura – Florencja

Misja polega na zabiciu artysty, który pali własne dzieła. Obszar, w którym masz go dopaść, jest silnie strzeżony, jest to także zakazana strefa, straże będą mieli olbrzymią przewagę liczebną. Najlepiej zabić cel i uciec. Kiedy zaczniesz walkę ze strażnikami, Twój cel zacznie uciekać, więc będziesz musiał go gonić. Kiedy go zabijesz, musisz znów stać się anonimowy. Później mieszkańcy zostawią ognisko.

Szarża – Florencja

Dojdziesz do trapu, gdzie ktoś mówi kapitanowi, że ktoś w końcu dobierze się do Savonaroli. Po rozmowie zjawią się strażnicy i rozpoczną atak. Możesz z nimi walczyć albo wspiąć się i zabić kapitana. Uważaj, gdyż straży jest sporo, w tym wielu łuczników, więc zabicie kapitana jak najszybciej jest najlepszym rozwiązaniem. Stań się anonimowy, a ukończysz misję.

Szlachcic – Florencja

Tutaj musisz ścigać szlachcica, który mówi Savonaroli o zdradzie Ezio. Będzie zwoływał strażników, by Cię spowolnić. Podczas pościgu warto próbować im uciec. Kiedy go dogonisz, zabij go, a następnie odzyskaj anonimowość.

Ostatnie namaszczenie – Florencja

Na szczycie wieży jest strażnik, który sobie śpiewa. Musisz wspiąć się niepostrzeżenie i go zabić. Jeśli Cię zauważą, stracisz synchronizację.

Najlepiej jest obejść wokół lewej stronie Duomo. Po prawej spotkasz kilku stojących w jednym miejscu strażników. Po lewej strażnicy patrolują teren, więc po prostu musisz się ukrywać, póki sobie nie pójdą. Jeśli Cię spostrzegą, utracisz synchronizację. Gdy pójdziesz lewą stroną, wespnij się na budynek po lewej stronie. Na Duomo zauważysz krawędź, na której będziesz mógł stanąć. Skocz na nią i zacznij się wspinać na budynek. Zabij wszystkich przechodzących w pobliżu strażników, kiedy Cię nie widzą (możesz to robić, póki Cię nie spostrzegą). Później tylko wskocz na górę. Kręci się tam dwóch strażników, więc zabij swój cel, kiedy obaj znikną z pola widzenia. Śpiewający strażnik nie będzie uciekał ani walczył. Po wykonaniu zadania stań się anonimowy.

Władze portowe – Florencja

W tej pamięci musisz dotrzeć na statek i zabić kupca, pozostając niezauważonym. Zadanie jest dość skomplikowane. Na początek pozbądź się dwóch strażników przy schodach prowadzących do wody, skacząc na nich z góry. Strażnika spacerującego po pomoście zabij, strzelając z pistoletu - inni ze statku zainteresują się ciałem, część z nich, skacząc na pomost, może spaść do wody. Możesz także wskoczyć do wody i podpłynąć na koniec pomostu, po czym zabić go z krawędzi. Podpłyń do burty i wespnij się, przesuń się na tył statku. Wyeliminuj z krawędzi kolejno dwóch strażników, którzy podejdą. Wskocz na pokład i podejdź do dwójki stojącej przy sterze (nie próbuj wchodzić na koło i skakać na nich, po prostu podejdź i zalicz podwójne zabójstwo). Uważaj na tych, którzy przechadzają się niżej. Zostaje tylko wejść na barierkę i skoczyć z góry na kupca. Po scence pokonaj strażników albo im ucieknij. Misja zakończona.

Chirurgiczne cięcie – Florencja

Pewien lekarz szantażuje mieszkańców, których leczy tylko pod warunkiem, że się podporządkują. Musisz go zabić, pozostając niezauważonym przez straże. Najlepiej wróć przez bramę i wespnij się na budynki. Ruszaj później w prawo i trzymaj się długiego dachu przed sobą. Nie zauważą Cię tam. Przejdź na drugą stronę dachów, ciągle się po nich wspinaj. Nie próbuj atakować obserwujących strażników, gdyż Ezio nie da rady ich dosięgnąć, póki nie wejdzie na dach, a tam zostanie zauważony. Kieruj się dalej do celu, aż znajdziesz się bezpośrednio nad doktorem, a następnie go zabij. Rzucą się na Ciebie strażnicy, więc im ucieknij i stań się anonimowy. Kiedy Ci się to uda, mieszkańcy opuszczą teren.

Żniwa - Florencja

W tej misji musisz zabić farmera bez alarmowania jego pachołków. Zejdź na poziom ulicy. Straże będą bardziej czujne, gdy znajdziesz się w zakazanej strefie. Farmer będzie się przechadzał wraz z kilkoma pachołkami. Wejdź do strefy, poczekaj aż się zacznie do Ciebie zbliżać i zabij go. Ucieknij i stań się anonimowy. Później obywatele będą mogli już swobodnie chodzić po okolicy.

Myto - Florencja

W tej misji masz zabić kondotiera strzegącego Ponte Vecchio, który pozwala przechodzić tylko ludziom oddanym Savonaroli. Stoi w towarzystwie dwóch strażników, i jak zwykle w okolicy roi się od straży. Zaatakuje Cię, nie będzie uciekał. Kiedy się z nim uporasz, odzyskaj anonimowość. Od tej pory mieszkańcy Florencji będą mogli chodzić tam swobodnie.

Dzień sądu - Florencja

Pewien kaznodzieja mówi mieszkańcom, że koniec jest bliski, i że powinni błagać Boga o wybaczenie. Znów teren jest mocno strzeżony. Kiedy zauważy Cię strażnik, kaznodzieja zacznie uciekać, więc będziesz musiał go dogonić i zabić. Odzyskaj anonimowość. Potem mieszkańcy opuszczą strefę.

Władza dla ludu - Florencja

Kiedy zabijesz całą dziewiątkę, wróć do południowego obszaru Florencji. Pojawi się scenka z grupą wszystkich asasynów. Savonarola przemawia przed ogromnym tłumem, buntującym się przeciwko jego działaniom. Savonarola pyta ich, czemu się buntują, zamiast oczyszczać siebie, wypełniając ogniska. Savonarola podniesie Jabłko w górę, w tym czasie będziesz musiał wcisnąć przycisk, by nożem zmusić go do upuszczenia Jabłka. Później poniesie go grupa ludzi. Templariusz podniesie Jabłko z ziemi, a Twoim zadaniem będzie go złapać i zabić. Pośpiesz się, gdyż strażnicy Cię zaatakują. Misja zakończy się wraz ze śmiercią Templariusza.

Sprawiedliwość ulicy – Florencja

Idź do centrum Florencji. Masz po prostu pojawić się na egzekucji. Zobaczysz Savonarolę przywiązanego do pala, obszar wokół niego będzie podpalony. Ezio mówi, że Savonarola nie zasłużył na powolną śmierć, więc będziesz musiał zabić go szybko i skrócić jego męki. Masz na to 30 sekund, więc się pośpiesz. Po prostu pobiegnij w jego kierunku i wykonaj zadanie. Ezio później przemówi do tłumu, że każdy człowiek musi wybrać własną ścieżkę, a nie naśladować innych. Wspomnienie kończy się z chwilą, gdy Ezio odchodzi wraz z innymi asasynami.

  • Autor: Wega
  • Data dodania: 03-02-2010
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (11)

1. raval13504-08-2010, 14:48Dzięki bardzo za pomoc
2. Archont66610-10-2010, 21:19Miałem tylko problem z misją "Władze portowe" Dzięki za opis.
3. Anonim16-01-2011, 16:26Dzięki za to dopiero co przeczytałem i nie przeszedłem jeszcze "Ostatniego Namaszczenia" ale i tak z góry dzięki napewno przyda mi się o sekwencji 14, ale musiałeś się napracować i masz u mnie plusa. :)
4. dziwny jestem21-01-2011, 18:01ej kolo ty sobie jaja robisz nie?nie umiesz sekwencji 14
5. STATEK02-02-2011, 22:24proponuje wskoczyc do wody, oplynac statek, sciagnac 2 straznikow do wody z krawedzi, wejsc i rzucic bombe dymna. Zostaje zabic bezbronny cel :D
6. WhiteWolf06-02-2011, 21:42Czyli Ezio w Forli był 9 lat - lol.
7. as12-10-2011, 10:09Na Władze Portowe jest łatwiejszy sposób. Zabijasz z powietrza 2 strażników, strzelasz z bezpiecznej odległości do tego na pomoście. Zazwyczaj zeskoczy jeden brutal. Poczekaj aż się trochę pokręci i zastrzel go, chyba, że sam spadnie do wody (często się to zdarza). I później poczekaj - na krawędzi statku pojawi się albo brutal nr 2 albo już kupiec. Znowu pistolet i albo finito misji albo poczekaj chwilę. Zagrożenia zero na wykrycie a zajmuje to może z 2-3 minuty.
8. Marco30-11-2011, 01:31tego kupca na statku, to w ogule nie trzeba na ten statek wchodzić wszystkich z brzegu po kolei z pistoletu,łatwizna
9. acmilan97110-08-2012, 20:05Jak ja strzeliłem w kupca to ten stracił tylko połowę zdrowia...
10. adrian257123-06-2013, 19:41pominęło mi ta i 12 sekwencje
11. zulugula28-09-2014, 21:38Właściwie to do Florencji można wejść z grupką zakonników, którzy kręcą się przy bramie. Co prawda potem będą nas gonić wspomniane duże ilości strażników, ale by niepotrzebnie nie tracić czasu/nie krwawić ostrza ;) możemy po prostu dobiec do mostu po dachach.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: