Zakon Assassin's Creed


Konkurs #8 - Dlaczego seria Assassin's Creed jest tak wspaniała?

Do wygrania była: koszulka oraz dwa metalowe pudełka.

koszulkakoszulka

1. Przemo101
Ja Assassin's Creed lubię przede wszystkim za główną postać. Fabuła rozgrywki jest fenomenalna, a przeplatanie z wydarzeniami historycznymi świetnym pomysłem. Animacja walki jest zrobiona dla graczy doświadczonych i mniej doświadczonych. Assassin's Creed jest gra, od której ciężko się oderwać a to dlatego, że jest doskonale zrobiona. Każda kolejna część jest coraz lepsza. Uwielbiam AC.

2. Car4los
Serię Assasin's Creed lubię za wiele rzeczy, jedną z nich jest bardzo dobra i spójna fabuła, która została doskonale wpleciona w historię, którą znamy ze szkolnych podręczników. Innym ciekawym elementem, którym się zachwycam jest ukazanie ukrytej wojny pomiędzy dwiema frakcjami o dobro świata. Zapomniałbym wspomnieć o bardzo rozbudowanych lokacjach i możliwości bezgranicznej jej eksploracji.
Wisienką ulubienia przeze mnie tej serii jest system walki, "po kolei każdy ma szansę zginąć!"

3. Bocian22
W grach z serii Assassins Creed najbardziej podobała mi się fabuła i to, jak twórcy przedstawili alternatywy, w których to główne role grały starożytne artefakty, a nie Bóstwa.

4. Fidojunior
Serią Assassin's Creed lubię, a nawet ubóstwiam za bardzo ciekawą i wciągającą fabułę, która za każdym razem mnie zachwyca, za tajemniczość którą twórcy owiali Tych Którzy Byli Przed Nami, oraz dokładną rolę Desmonda. Lubię w niej oryginalność, bo jeszcze nie spotkałem takiej serii gdzie śmiało można śmigać po Jerozolimie czy Florencji oraz to, że nie jest to z góry gra skradankowa czy Akcji tylko daje nam pełną możliwość wyboru przejścia fragmentu gry. Ale najbardziej urzekło mnie przeplatanie wydarzeń fikcyjnych z elementami historii, które są tak realne i prawdopodobne, że nie wiem co mam myśleć, i za to że po każdym zakończeniu każdej części chcę jak najszybciej dobrać się do następnej części i dowiedzieć się "co było dalej".

5. Rado323
Najbardziej w serii gier Assassin's Creed zachwyciła niezwykle wciągająca fabuła oraz niepowtarzalne zadania.
Assassin's Creed I
W tej części gry bardzo zachwyciła mnie wspinaczka (pierwsza gra tego typu), efektywne kontry i zabójcze kombinacje, podobał mi się również system lalkarza, to tyle na temat pierwszej części.
Assassin's Creed II
Historia Ezio była ciekawsza niż Altaira, świetnnie ukartowany spisek przeciwko rodowi Auditore, historyczne postacie jak Leonardo da Vinci czy Caterina Sforza.
Największe zalety tej części to: podwójne ukryte ostrze, szybsza wspinaczka i dłuższa fabuła oraz świetna grafika.
Assassin's Creed Brotherhood
Niezwykle zaskakująca fabuła, zachwycająca grafika, przejmowanie dzielnic Rzymu poprzez spalanie wież Borgiów, a potem jego odbudowa.
Niezwykle przydatna okazała się kusza, cicha i zabójcza na odległość, jazda konna w mieście, wielka mapa, wiele pobocznych zadań oraz wątków głównych.
O Assassin's Creed Revelations słyszałem, oglądałem gp i bardzo podobał mi się hak w ukrytym ostrze otrzu otrzymanym od Yusufa, system tworzenia bomb, powrót do Masjafu i śledzenie losów Altaira może być ciekawe.

6. Xander1
Z jakich powodów uwielbiam serię Assassin's Creed? Odpowiedzi jest wiele ale jedne z najważniejszych, to oczywiście fabuła, piękna grafika, odwołanie się do wydarzeń historycznych i wiele, wiele innych. Zespół Ubisoftu stworzył serię która na długo zostanie w pamięci wielu ludzi, mnie ta gra wciągnęła do swojego uniwersum na długie godziny już po pierwszym włączeniu gry. Zaczęło się od obejrzenia zapowiedzi pierwszej części, po 5 minutach gry nie chciałem się od niej oderwać. Mimo że pierwsza gra wyszła w 2008 r. zachwyciła graczy z całego świata doskonałą oprawą graficzną, motoryką postaci jak równierz pełną swobodą w świecie gry. Ubisoft pokusił się o to aby w grze rozgrywały się dwa wątki naraz, historie Desmonda i Altaira. W Assassin's Creed II pojawiła się nowa postać i znowu Ubisoft przeszedł sam siebie, poznaliśmy nowego bohatera od chwili narodzin i towarzyszymy mu przez całe życie, grając w tą grę można zapomnieć o bożym świecie. A z każdą kolejną grą z tej serii moje zamiłowanie do niej rosło, teraz zbliżamy się powoli do końca historii Ezia i czekamy z niecierpliwością na dalszy rozwój przygód Desmonda.

7. adm8898
W Assassin's Creed po raz pierwszy zagrałem od razu po premierze pierwszej części. Zaciekawiło mnie dosłownie wszystko w tej grze. Pomysł twórców uważam za genialny. Skryty zabójca, bardzo wysportowany, umiejący posługiwać się bronią białą. Lubię historię, szczególnie średniowiecze. Ta gra bardzo mnie ucieszyła, Templariusze, Krzyżowcy, Saraceni itd. całe otoczenie gry to jak bohater się zachowuje bardzo mi przypadło do gustu. W samej grze podoba mi się wszystko, a najbardziej efektowne zabójstwa, kontrataki itp. Zawsze kiedy bohater pierwszej części kontratakował i pojawiała się mini scenka jak tego kontrataku dokonuje bardzo byłem zadowolony.
W AC2 już było bardziej rozbudowane. Walki na pięści także. W AC2 bardzo lubię to, że wprowadzono sporo nowości. Klimat późno-średniowiecznej Wenecji czy Florencji. Aż się łezka w oku kręci. AC2 dało mi wiele radości, podobało mi się najbardziej walka pięściami i chwyty bohatera np. po odebraniu przeciwnikowi broni kiedy miał 1 punkt życia przełączałem na pięści i wykańczałem efektownym zabójstwem i kombinacją ciosów pięścią. bardzo mi się to spodobało. Bo chwyty, które stosował bohater były bardzo efektowne.
W AC:BH to już było całkiem rozbudowane. System walki na pięści także. Obojętne jacy byli przeciwnicy i tak nie używałem zwykle miecza, noża czy toporów tylko pięści, efektowne zabójstwo pięściami a raczej zabójcza kombinacja pięściami bardzo mi się spodobała.
Ogółem cenię sobie całą serię i cieszę się, że mogłem zagrać w tak wspaniałe gry. Świat w grze jest bardzo pięknie zrobiony i nawet prosta przechadzka czy wejście na punkt widokowy i patrzenie w dal na otoczenie sprawia wielką przyjemność i cieszy oko. System walki jest bardzo dobry, wręcz wspaniały. Mam nadzieję, że seria będzie kontynuowana dalej bo naprawdę warto.

8. Master of game
W grach Assassin's Creed najbardziej podobają mi się system walki czyli używanie ukrytego ostrza,normalnego miecza lub broni palnej, ponadto w grze dobrze jest dopasowana osobowość do zarówno Ezia jak i Altaira lecz Assassin's Creed 2 i 3 nie mają tego co Assassin's Creed 1 czyli zdobywanie informacji o celu w 1 trzeba było się napracować żeby zaplanować zamach a w pozostałych częściach wszystko przychodzi samo. Nie patrząc na to Assassin's Creed to najlepsza gra na świecie.

9. Bl4ck747
Za co najbardziej lubię Assassin's Creed?
Za historię przedstawioną w grze. Bohaterów oraz epoki, w których rozgrywa się akcja.
Sama gra jak i świat w niej przedstawiony są moim zdaniem dopracowane w każdym calu.
Uwielbiam swobodę działania, wiele opcji wykonywania zadań, możliwość dostosowania poszczególnych elementów według własnych upodobań. Okazję do poznania różnorodnych miast oraz miejsc, do których nie będę miał możliwości pojechać.

10. Pawel_Nes047
Assassin's Creed to dla mnie nie tylko gra, to jest styl życia.
Przez lata gra ta stała się częścią mojego "Ja".

11. ylaib
Seria Assassin's Creed niewątpliwie posiada wiele zalet takich jak np. genialna fabuła, świetnie zarysowani bohaterowie itd. Lista byłaby oczywiście o wiele dłuższa, jednak jeśli chodzi o ten element, który w największym stopniu przyciąga mnie do serii, to odpowiedź na zadane pytanie konkursowe jest oczywista: Assassin's Creed oferuje możliwość zwiedzenia miejsc w okresach czasu dla nich bardzo znaczących. Jest to nie lada okazja do odbycia wspaniałej lekcji historii - należy jednak uważać na elementy fikcji, które twórcy zręcznie łączą z prawdziwymi wydarzeniami historycznymi. Wielką frajdę sprawiają mi sytuacje, gdy w innych dziełach czy choćby w telewizji zauważam znane z serii miejsca, sytuacje, postacie - świetnym przykładem jest ksiązka i film Hannibal.

12. ChesterB352
Serię Assassin's Creed lubię za wspaniałą fabułę, której niektóre wątki tworzone były na kanwie wydarzeń historycznych czyli wydarzeniach, które wydarzyły się naprawdę.

13. Dziku966
Serię AC lubię za bardzo ciekawą fabułę. Misje bardzo często różnią się od innych. Tylko AC ma taki rodzaj gry Multiplayer polegający na cichym zabijaniu.
Bohaterowie zapadają długo w pamięci graczy. Można odwiedzić i zobaczyć różne ciekawe architektury. Ogółem wszystkie części AC są bardzo ciekawe.

14. Michu190
Witam. Grę Assassin's Creed lubię za to, że jest bardzo dobrze rozbudowana. Ale także lubię grę Assassin's Creed za to, że ta gra związana jest z prawdziwą historią i można się wiele dowiedzieć np. na temat Leonarda da Vinci. W grze występuje bardzo dopracowany tryb walk i różnorodność w zabijaniu (chodzi mi oto, że raz mogę zabić np. strażnika gołymi rękami, a następny raz ukrytym ostrzem). Bardzo też podoba mi się pomysłowość twórców gry żeby połączyć średniowiecze ze współczesnością. I ostatnia rzecz to animus w żadnej grze nie widziałem podobnego pomysłu żeby wchodzić w pamięć przodków za pomocą maszyny to jest naprawdę bardzo dobry pomysł.

15. lukas123z
Najbardziej w serii AC klimat, który w niej panuje. Na uwagę zasługuje też fabuła (często zagmatwana, nad którą trzeba się zastanowić 2 razy), która wciąga bardziej, niż wszystkie inne; a na dodatek jest bardzo zbliżona do naszego świata.

16. Leesaurk
Seria AC daje mi okazję zwiedzić świat, brać udział w wydarzeniach i przeżywać (przeważnie, z tej perspektywy o której nie mówi się głośno, Templariusze trzymają w ryzach nawet polskie szkolnictwo!) wydarzenia, znane mi z lekcji historii. A że te czasy są ciekawsze, bardziej ekscytujące (intrygi, fakty o których nie dowiedziałbym się inaczej, bo się o tym nie mówi) powoduje, że na każdą część czekam z niecierpliwością. Przygody Assassynów dają też mi okazje zwiedzić wiele zakątków świata, w których nie byłem. Traktuję tę grę jako rozrywkę, ale wielokrotnie po ukończeniu każdej części dużo czasu spędzam na rozmowach o mechanizmach działającego świata z innymi użytkownikami Animusa, którzy to zresztą pokazali mi czym jest świat Assassin's Creed.

17. ardianox
W serii "Assassin's Creed" odpowiada mi wiele rzeczy, o których mógłbym pisać bardzo, bardzo długo ale wymienię te dla mnie najważniejsze czyli oczywiście nieprzeciętna fabuła, która wciąga bezgranicznie i zachwyca całymi godzinami, a także nie pozwala odejść od ekranu lub oderwać się od książki. Historia dostarcza nam wiele ciekawych wątków i nieodkrytych tajemnic oraz ukazuje inne oblicze gry akcji. Kocham tą serię także za charakterystycznie zarysowane postacie, które wbijają się w pamięć przez ich np. tajemniczość w przypadku bohatera pierwszej części Altair'a lub Ezio, który jest według mnie postacią epicką, ponieważ obserwujemy jego wspomnienia od samych narodzin i przeżywamy jego przygody tak intensywnie, że akcja nie zwalnia nawet na chwilę. Na początku wcielamy się w niego kiedy jest zwykłym nastolatkiem i obserwujemy jak dorasta i uczy się aby stać się legendą zakonu skrytobójców i odnaleźć się w nowej roli ale nie zapominajmy, że to przede wszystkim Desmond jest tu głównym bohaterem serii i osobą, która jest spoiwem łączącym wszystkie wątki i tak naprawdę to co ukazane w całej opowieści to jego życie.

18. Ryuzaki
Najbardziej uwielbiam Assassin's Creed za jego unikatowość. Kiedyś myślałem że nic nie pobije gier Prince of Persia firmy Ubisoftu, a jednak. Na grę trafiłem całkiem przypadkiem. Uruchamiając nie sądziłem że wciągnę się o wiele bardziej. To co mnie najbardziej przyciągnęło to możliwość dowolnej podróży, wspinania się, biegania, podróżowania konno po niesamowicie dużej, zróżnicowanej mapie, drugą rzeczą która niesamowicie wciąga jest przepiękna grafika, krajobraz, płynność oraz bardzo naturalne ruchy i zachowania otaczających ludzi. Na drugiej części się nie zawiodłem bo pomimo udoskonalenia poprzednich zalet jakie wymieniłem to stworzono wspaniałą historię o życiu Ezio Auditore i jego przygodach jakie śledzimy przez całe jego życie, nie tylko w II części ale także w Brotherhood i Revelations. W każdej części towarzyszą nam również wspaniałe budowle i miejsca z świata prawdziwego, gdy zwiedzam świat gry dowiaduje się dużo o historii różnych miejsc. Następną zaletą gry jest jej tajemniczość: zastanawiamy się, główkujemy i próbujemy odpowiedzieć sobie na multum pytań dotyczących fabuły ale także i całej serii np.(o Atalirze, "ci co byli przed nami''). Także każda z misji oddaje świetny klimat gry,a gdy chcemy odpocząć od głównego wątku zawsze mamy mnóstwo zadań pobocznych. Ostatnią rzeczą za którą uwielbiam serie Assassin's Creed jest to że po zakończeniu którejkolwiek z tych częsci, ukończeniu fabuły mamy dalej możliwość swobodnego grania po całej mapie.

19. Kamil Adamek
Cała seria Assassin's Creed jest najlepszą grą w jaką grałem i wracam do niej wielokrotnie, ale najbardziej podoba mi się fabuła, która właśnie mnie tak zachwyciła i oczywiście ukryte ostrza, które sam próbowałem zrobić. Podoba mi się również styl walki Ezio i jego strój.

20. SiriusTheDeadWolf
W serii Assassin's Creed chyba najbardziej podobają mi się wiernie odtworzone realia historyczne, stykanie się z faktycznie kiedyś istniejącymi postaciami historycznymi i interakcja z nimi. Świat przedstawiony w grze istniał kiedyś naprawdę, choć wzbogacony jest w różne nadprzyrodzone wątki, które pozwalają nam przypuszczać że to co widzimy codziennie w naszym świecie, też może kryć wiele tajemnic i nie być takie, jakim się wydaje. Poza tym spektakularne sceny walki i zwinność głównych bohaterów, które każą nawet najbardziej ociężałemu maniakowi komputerowemu wstać, i spróbować prostych sprawnościowych ćwiczeń. I na koniec to coś, co każe rzeszom fanów przenosić świat gry do rzeczywistości, czy to szyjąc stroje, czy konstruując kolejne wersje ukrytych ostrzy i zawzięcie trenując parkour.

21. Kondzio
W dotychczas wydanych częściach Assassin's Creed urzekło mnie przede wszystkim podłoże historyczne na którym zbudowano akcję gry. W pierwszej części mamy styczność z okrucieństwem trzeciej krucjaty jako młody, nieposłuszny Asasyn Altair. Po spóźnionej premierze GTA IV gra podbiła komputery graczy, świetna grafika, ciekawa fabułą. W drugiej i 3 części twórcy prześli samych siebie: duża ilość postaci historycznych (ród Borgiów, Leonardo da Vinci, Caterina Sforza). AC: II i Brotherhood były przełomem w świecie gier. Urzekły mnie pięknie stworzone miasta: Florencja, Wenecja, Rzym, Monteriggioni, San Gimigiano oraz romańska twierdza Forli, wraz z doskonale odwzorowanymi zabytkami, które możemy oglądać z pocztówek i zdjęć w podręcznikach od plastyki i historii. Wspaniele ukazany początek włoskiego renesansu z całym jego pięknem i okrucieństwem. Pojawił się również bogaty zestaw broni i zbroi. Śmiercionośne wynalazki Leonarda i możliwość skorzystania z nich było ciekawym doświadczeniem. Kończąc, mogę śmiało powiedzieć, że w lepszą grę nigdy nie grałem.

22. ZingZing
Lubię serię gier "Assassin's Creed" za jej wspaniałą oprawę graficzną, za możliwości jakich nie da nam żadna inna gra, za wspaniałe postacie które nigdy się nie nudzą. Najważniejszą rzeczą w tej grze jest oczywiście epicka fabuła która wciąga na dobre kilkadziesiąt godzin.

23. Alt4iR
Assassin's Creed to przede wszystkim fabuła i to właśnie za nią lubię tą serię. Do tego dochodzi specyficzny klimat tej gry co czyni z niej wyjątkowy tytuł ponieważ w żadnej innej grze nie doświadczymy takich przeżyć i pięknych widoków jak na przykład rozglądanie się na szczycie koloseum w Assassin's Creed Brotherhood lub swobodny bieg po historycznych miastach takich jak Jerozolima czy Masyaf. Co też jest bardzo ważnie seria Assassin's Creed uczy historii i to nie tylko tej fikcyjnej.

24. Krzychu190
Dlaczego Assassin's Creed jest tak wspaniały? Odpowiedź jest prosta - jest to gra Ubisoftu, znanego i dobrego studia. Fabuła gry mówi o niej samej, grafika, postacie, po prostu coś cudownego. W pierwszej części się zauroczyłem, za to w kolejnych, zakochałem! Edycje kolekcjonerskie, figurki, gadżety i cała społeczność zakonu pokazuje, że jest to gra wszechczasów podziwiana przez świat. Kupiłem nawet PSP, by zagrać w Bloodlines. Smaczku dodają też komiksy i filmy, animacje, AC tzw. Real czy Fan Video, kręcone przez fanów.

25. bartolomeo97
Seria Assassin's Creed jest taka wspaniała ponieważ jest tam wszystko czego potrzeba fajnej grze. Jest tam akcja, morderstwa, wyłamanie się poza granice prawa ponad to doakonale oddany klimat dla odpowiednich czasów oraz niesamowita realistycznosc. Moim zdaniem najlepszą rzeczą w grze fabuła składajaca się z skrytobójstw, śledzenia i parkuru.

26. berent121
Najbardziej w grze Assassin's Creed lubię ciche zabijanie, ukryte ostrza, walki mieczem i tą piękną fabułę, Altair to Asasyn dobrze wyszkolony, ale nie tak jak Ezio.Ten Włoch, lubię go dlatego, że dobrze zabija z krawędzi, był twardy jak jego ojciec i bracia zostali zabici i się nie poddał tylko zemścił na Rodrigo i Cesare, chociaż dużo się musiał uczyć to nie wyszło na marne. Desmond to też dobry Asasyn, został porwany, uciekł i chce zabić Vidica, tak jak Ezio zabić chciał Rodriga i Cesare, Desmond zabił Lucy i to było smutne. W tryb Multiplayer nie grałem ale myślę, że jest dobry.

27. Łukasz Sokołowski
To co najbardziej lubię w serii AC to powiązanie z historią. Wszystko się zgadza i jest świetnie przedstawione w sposób przejrzysty. Lubię też styl walki, najlepszy był w Assassins Creed Brotherhood. Mogę jeszcze dodać, że fabuła jest genialna. Twórcy świetnie przemyśleli drugą cześć i dodatek, z uwagi na to, że pierwsza część była troszkę monotonna:)

28. Charte
W Assassin's Creed uwielbiam fabułę, dokładniej to w jaki sposób autorzy potrafią umieścić przygody, osoby która zmienia bieg historii, nie zostając sama odnotowana na jej karcie. Podoba mi się to w jaki sposób graficy oddają prawdziwy wygląd miast w grze... wyobraźcie sobie... jedziesz na wycieczkę do Włoch przybywasz na plac św. Marka w Wenecji i masz uczucie deja vu.
Przecież ja tu byłem wspinałem się po tych budynkach itp. myśli przepływają po głowie.
Właśnie za to uwielbiam AC.

29. Kasia Stępień
Uwielbiam Assassin's Creeda za niesamowitą, szczegółową, rozbudowaną, niesamowicie realistyczną GRAFIKĘ !
Za wszystkie poutykane żarciki, za irytującego barda, za zagadki które czasem wymagały prawdziwej wiedzy historycznej, logicznego myślenia,
za to, że nie wszystko było po prostu łatwe, tylko wymagało powtórzeń, za to jakie emocje budzi ta, gdy siedzę z chłopakiem i wyrywamy sobie pada,
za to, że można wybrać kiedy chce się zrealizować zadania,
za wchodzenie na najwyższe punkty miasta i finałowy skok do siana! :D
za to w jaki sposób porusza się postać, wspina i skacze..
Za to że we własnym mieście dostrzegasz nagle elementy po których wydaje Ci się że możesz się wspiąć,
za to, że jak mówię o tej grze męska część znajomych dziwi się że wogóle wiem o co chodzi,
jest jedną z moich ulubionych i możnaby pisać więcej, ale nie mam czasu wskakuję do animusa :D

30. mati737
Po pierwsze za fabułę która jest jedyna w swoim rodzaju.
Motyw Altaira w pierwszej części był tak tak zdumiewający, że przeszłem tę grę 6 razy.
Drugim powodem jest niesamowita fizyka gry. Pierwszy raz widziałem tak dopracowany model zabójstw, dzięki czemu można było wczuć się w rolę bohatera.
Choć pierwszy powód był najważniejszy, to ostatni jest również ważny.
Chodzi mi o wygląd i uzbrojenie bohatera. Zakapturzony, biały zabójca z ukrytym ostrzem wygląda naprawdę niesamowicie.
Gdy pierwszy raz zobaczyłem zapowiedź tej gry w gazecie, marzyłem, by w nią zagrać, choć koledzy śmiali się ze mnie, że mi nie pójdzie. :)
Za to właśnie uwielbiam serię "Assassin's Creed".

31. Domino
Assassin's Creed jest bez wątpienia grą wyjątkową. Ma wiele atutów, za które można ją cenić. Ja w "asasynie" najbardziej lubię dwie rzeczy. Pierwszą jest efektowna i ciekawa walka, która daje wiele frajdy i satysfakcji. Drugi to tryb multiplayer, wyjątkowy i innowacyjny. Gra się w niego bardzo przyjemnie i wciąga na długie godziny.

32. Maciej Koziana
Zawsze interesował mnie zakon templariuszy oraz tajemnice kościoła. W AC, mimo że fantastycznie, bardzo fajnie jest to przedstawione. Również asasyni są godni zainteresowania. Chodzenie po ścianach, skakanie z wysokości, ukryte ostrza, szybkie znikanie to rzeczy, które robią tą grę niezwykle wyjątkową. Nawet sam wątek Animusa, gdyby takie coś naprawdę istniało był by to przełom w technologii.

33. wiktorkrosno
Bardzo lubię serię Assassin's Creed, ponieważ gry z tej serii są bardzo realistyczne, oddają klimat cichych zabójców. Podoba mi się też żywe i rozbudowane miasto, które możemy zwiedzać godzinami. Miasta są bardzo dokładnie odwzorowane, ale najważniejszą chyba rzeczą jest to, że gry powstają bardzo szybko, bo co około pół roku, a mimo to Ubisoft radzi sobie świetnie. Możemy grać co pół roku w nową, a zarówno wspaniałą i wciągającą grę o skrytobójcach.

34. athas
Chciałbym się podzielić informacją, co najbardziej mi się podoba w Assassin's Creed. I moim zdaniem wszystko jest super, co wypiszę : Fabuła jest naprawdę pięknie dopasowana zarówno do historii, jak i do Biblii. Pomysł z Animusem to trafienie w dziesiątkę, to trafia do każdego fana tej gry, kto by nie chciał siedzieć na takim czymś naprawdę i poznać swoich przodków? Wspinaczka to było to coś, nowość w grach. Walka : płynna i wciągająca, dobrze dopracowana.Ukryte ostrza to jest najpiękniejsza rzecz, jaką widziałem. W Assassin's Creed 1 można nimi tylko zabijać po cichu, ale w AC2 i ACBh już tak i można nią było mordować całe armie, i szczerze mówiąc, innej broni nie potrzeba było. Rozmaitość broni : To nie był atut w AC1, ale przebolałem to, ale w AC2 i ACBh już ich było sporo. Muszę trochę czasu poświęcić Assassin's Creed Brotherhood, ponieważ on mnie oczarował, specjalnie pojechałem i zwiedziłem Rzym i Watykan. Ale nie o to mi chodzi, bo w ACBh były wielkie zmiany, doszło wzywanie członków zakonu, spadochrony i wiele rzeczy, bo wy o tym dobrze wiecie. Ale fabuła to jest niesamowita, a najbardziej koniec, który mnie zszokował, nie spodziewałem się, że Desmond zabije Lucy i jestem ciekaw dalszej historii Desmonda, Ezio i Altaira, więc na pewno kupię Assassin's Creed Revelations i milej by było, gdybym wygrał ten konkurs, bo jeszcze nigdy nic nie wygrałem, ale cóż nie będę was zanudzał. Nothing is true evrything is pemmitted...

35. Jacek Granatowski
Seria Assassin's Creed dostarcza za każdym razem olbrzymią dozę historycznej zawartości zmiksowanej z bardzo ciekawym science-fiction. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Dla przykładu - Assassin's Creed II daje możliwość zwiedzenia renesansowej Florencji czy Wenecji. Wspinanie się na katedry i włoskie palazzo, by podziwiać niesamowicie odwzorowane miasta wraz z zabytkami. Przy zwiedzaniu nie ma żadnych skryptów, więc można bez problemu wracać do odwiedzonych wcześniej miejsc i robić sesje zdjęciowe o zachodzie słońca. Każda kolejna odsłona zawiera nowe funkcje, dzięki czemu każda jest inna i nie ma wrażenia, "że to już było". Do tego kreacja postaci, które znamy z podręczników od historii. Assassin's Creed to niekończąca się przygoda, a dzięki formie sandboxu zawsze można wrócić do skończonej w 100% rozgrywki.i świetnie się bawić. Właśnie dlatego kocham tę serię i każda jej kolejna część ląduje na mojej półce z grami, które zostaną u mnie na zawsze.

36. Bartolomeo
Serię Assassin's Creed lubię za miejsca i postacie historyczne oraz zabijanie za pomocą ukrytego ostrza.

37. Tofifik6
W świecie Assassin's Creed najbardziej podoba mi się fabuła. Ukazuje się w niej siła i potęga człowieka. Jest tam zdrada, nienawiść, miłość, szczęście, śmierć. Sa też elementy magiczne - Fragment Edenu - ludzie ciągle dążą do magii choćby poprzez miłość. Cała fabuła opowiada piękną historię. Młody człowiek, nie mając nic, poradził sobie i przeżył - wybił swoich wrogów i pomścił rodzinę.

38. gladi96
Assassin's Creed jest oczywiście moją ulubioną serią gier. Uwielbiam ją za to, że ma większą głębię i nie chodzi w niej tylko o nabijanie durnych punkcików. Możliwość przyjrzenia się wiekopomnym wydarzeniom z naszej historii z bliska przy oszałamiającej grafice i doskonałym sterowaniu daje niezapomniane wrażenia. Dodatkowo seria pomogła mi zdobyć bardzo dobre oceny, gdy omawialiśmy renesans i wyprawy krzyżowe na lekcjach historii. Cieszy mnie, że Ubisoft Montreal wciąż dobrze się bawi przy tworzeniu swoich gier. Wierzę, że każda kolejna część gry będzie coraz lepsza, a całe uniwersum AC razem z komiksami i książkami będzie się cały czas rozwijać.

39. Jammin69
Assassin's Creed jest bez wątpienia jedną z najlepszych gier na świecie. Nie mówię tu o poszczególnych częściach, ale o całej sadze. Uważam, że II część była najlepsza, ale to w końcu jedynka wszystko zapoczątkowała. Taki "kamień milowy" w produkcji gier na PC i konsole. Rozległy obszar działania, który znany był wcześniej tylko z serii GTA, czy Mafii (nie mówię tu o strategiach, ale o grach TPP). Spora ilość świetnie przedstawionych lokacji. Mimo iż gra jest fikcją i tak można przyswoić sobie bardzo dużo informacji na temat historii, czy to o Jerozolimie, Akkce, Florencji, czy Rzymie - swoją rolę znakomicie odgrywa tutaj baza danych, do której mamy dostęp. Podobnie z postaciami, z których tylko kilka jest fikcyjnych. Chyba każdy kojarzy Pana da Vinci'ego, czy Rodrigo Borgię, o którym z resztą teraz jest emitowany serial, w którym pojawiają się jego dzieci: Cesare i Lukrecja, oraz postacie drugoplanowe, takie jak: Niccolo Machiavelli, czy Caterina Sforza. Na ogromną uwagę zasługuje tutaj grafika, która była (jak na owe lata) bardzo nowoczesna. Dopracowanie budynków, miejsc, które przyjdzie nam odwiedzić, czy postaci, z którymi przyjdzie nam rozmawiać. Ostatnim i chyba największym atutem jest bardzo klimatyczna ścieżka dźwiękowa, którą skomponował Jesper Kyd ( Hitman) - jest idealnie pasującym elementem do całej układanki, którą jest seria Assassin's Creed :) Pozostaje nam czekać na AC - Revelations, a może i nawet na kolejną część.

40. amper
Za co lubię serię Assassin's Creed?
Odpowiedź jest bardzo prosta. Od zawsze interesowałem się historią, oraz różnego rodzaju teoriami spiskowymi, a seria Assassin's Creed to genialne połączenie tych dwóch rzeczy.
Kiedyś czytałem o spisku Pazzich, a gdy potem w AC II miałem okazję wziąć udział w tych wydarzeniach (oczywiście wirtualnie) byłem "wniebowzięty".
Bardzo lubię gdy coś kończy się zostawiając wiele pytań, a tak właśnie kończą się wszystkie części AC.
Pamiętam jak kiedyś na lekcji historii omawiając artystów renesansu oglądałem szkice machin Leonarda da Vinci (lotnia, czołg) gdy dowiedziałem się przed premierą AC II i Brotherhood że Leonardo będzie tam bardzo ważną postacią, a jego machiny też się pojawią byłem naprawdę uradowany.
Myślę że te kilka zdań odpowiada na pytanie dlaczego lubię tą genialną serię nie tylko gier wideo, ale także książek, komiksów i filmów.

41. Gulaszenko
Assassin's Creed jest świetną pozycją - to wie każdy.
Zawdzięcza to perfekcyjnemu wykonaniu - w grze praktycznie nie ma żadnych błędów.
Poza tym wszystko, od grafiki poprzez rozgrywkę jest zrobione wspaniale, mimo że jest to sandbox, twórcy uniknęli wielu błędów gier tego typu.
Assassin's Creed jest wyjątkowy, bowiem nieczęsto mamy okazję zagrać w tak pieczołowicie zrobioną grę, w dodatku grę o zabójcy.
Wierzę, że dzieło Ubisoftu zapisze się na kartach historii elektronicznej rozrywki, jak i w sercach graczy, na zawsze.

42. donard
Hmmm za co lubię Assassin's Creed? Za wciągającą rozbudowaną fabułę. Za wiele zadań pobocznych jak odbudowywanie miasta, znajdźki i zwykłe side questy. Za naprawdę porządne odwzorowywanie miast oraz, że można się tam po prostu bawić tłukąc niezliczone rzesze przeciwników i wykańczając brutalnymi finiszerami.

43. Aiwyth
Seria Assassin's Creed jest dla mnie wyjątkowa pod wieloma względami, ale chyba najbardziej podziwiam doskonałe zestawienie historycznej rzeczywistości z komputerową fikcją. Ubisoft udowodnił, że ciekawa gra to niekoniecznie uśmiercanie legendarnych smoków za pomocą magii czy 'naparzanie' do zombii lub innego rodzaju wyimaginowanych stworzeń. Wystarczy usadowić się wygodnie w Animusie i cofnąć się we wspomnieniach o parę wieków, aby poczuć się jak prawdziwy bohater... Poczuć klimat tamtych wyjątkowych czasów bez zbędnych dekoracji. Dlatego uważam, że hasło 'History is our playground. Join us' jest najlepszą reklamą dla całej serii. W żadnej innej grze nie odnalazłam tak potężnej dawki historycznych odnośników, które tylko zaostrzają apetyt na kolejne części Assassin's Creed. To całkiem cwany sposób na edukację coraz bardziej skomputeryzowanego i leniwego społeczeństwa ;) Może niektórzy z nas przypomną sobie, że historia jest równie ważna co teraźniejszość?

44. daria164
Pewnie nie będę oryginalna pisząc co jest tak wspaniałe w Assasin's Creed ale to co najbardziej mnie ujęło w tej grze to muzyka...
Jest doskonale dopasowana do każdej akcji, świetnie wtapia się w tło a jej wykonanie jest wprost niesamowite.
Wystarczy posłuchać soundracka "Ezio's Family" czy "Heart" i można dosłownie rozpłynąć się słuchając tego głosu...
Jasper Kyd wykonał naprawdę dobrą robotę, tworząc tę muzykę.

45. TTTr96
Seria AC jest dla mnie odskokiem od codzienności. Zdecydowanie najwięcej frajdy dają mi gry RPG, jednak AC mnie zauroczył od samego początku. Fabuła może nie jest najwyższych lotów, jednak i tak kilkanaście razy lepsza niż w jakiejś grze akcji. Muzyka to coś, za co warto grać w gry z serii, niektóre kawałki są tak genialne, że można ich słuchać godzinami. System lalkarza to kolejna rzecz za którą kocham tę serię. Jest on tak intuicyjny, że nawet po przerwie od gry, można szybko znowu stać się Master of Assassin's, bez większych trudności. Poza tym za plus uważam oprawę graficzną gry, która wcale mnie nie odrzuca, jak niektórych, którzy chcą cudów graficznych. Do tego jeszcze dodam miodny multiplayer w Brotherhoodzie, przy żadnym nie bawiłem się tak dobrze, bo wszystko tam się za szybko działo, zera czasu na chwilę skupienia, a Bh dał mi to czego mi brakowało w innych multiplayerach.

46. Piotr MatczakLubię Assassin's Creed, bo to jest ciekawa, historyczna i niesamowita seria tej gry. Tam masz dużo dziwnych rzeczy co najprawdopodobnej nie istniało np. ukryte ostrze. Też są tam historyczne i fantastyczne postacie np. postać historyczna
Niccolo di Bernardo dei Machiavelli i np. postać fantastyczna Altair Ibn Al-Ahad. Masz różne fantastyczne artefakty np. Fragment Edenu. Masz tam prze różne zabytki co istnieją do dzisiaj np. Koloseum. I wydarzenia dzieją się w różnych miejscach w Italli i na Palestynie. I dlatego mi sę podoba ta seria gier Assassin's Creed.

47. tomaszewski98
W serii Assassin's Creed najbardziej podoba mi się umiejętność free runing i parkour, szczególnie Ezio, ponieważ Altair dopiero później nauczył się śmierci z krawędzi itp.. Jeżeli chodzi o o moją ulubioną lokacje w serii to szczególnie Florencja i Wenecja, bo Rzym jest trochę niedopracowany, chodzi mi o to, że jest tam dużo nie zagospodarowanej przestrzeni. Koniecznie ukryte ostrze i pistolet,bo kusza nie daje takiej satysfakcji.Strój assassyna,strasznie podobają mi się te kaptury to właśnie jedna z rzeczy której nie mają inne marki. Fabuła - najlepsza jest w Assassin's Creed 2, bo Assassin's Creed 1 jest za krótkie a Brotherhood trochę przynudza. Walka - najlepsza w Brotherhood dzięki serii zabójstw, jazda konna, te wyyyysokie budowle, szczególnie z punktem widokowym, SUPER.

48. Ezio95
Lubię i jestem zachwycony serią Assassin's Creed, ponieważ kocham historyczne zabarwienie tej gry, a także zawarte w niej teorie spiskowe.
Zadziwia mnie w niej pięknie ukazana architektura i płynność animacji głównego bohatera. Kocham w tej grze jej sandboxowy klimat, a co najważniejsze, podoba mi się, jak Ezio wypowiada słowa "Nothing is true, everything is permitted" i wtapia zimną stal w ciała swoich wrogów.

49. Shepard
Odpowiedź: Najbardziej Assassin's Creed lubię za fabułę. Można dzięki niej poznać trochę historii tej prawdziwej i tej opowiedzianej w innym świetle. Można poznać prawdziwych bohaterów tamtych epok. Poznać ich losy i historie. A także miejsca historyczne.

50. Arkadiusz007
Za co lubię i uwielbiam serię Assassin's Creed?
Otóż, bardzo dobrze rozbudowana wspinaczka po szeregach ciekawych budynków, kolumn, wież. Można było by wymieniać w nieskończoność. Drugim plusem jest to, że możemy pozwiedzać średniowieczne miasta jak i imperia(mowa tu o Rzymie). System combosów, kontr, ataków najbardziej mnie fascynuje. Każda Broń ma swój "charakter". Chcąc nie chcąc fabuła jest dobrze dobrana a reżyserzy znakomicie wstawili postać Ezio Auditore na osi czasu. Zrobili to tak dobrze, że wydaje się, że taki człowiek istniał naprawdę. Historia Jabłka Edenu i Desmond'a tak bardzo mnie ciekawi, że gdy tylko o tym pomyślę mam ciarki na plecach. Jedynym minusem jest to, że każda część działa na tym samym silniku graficznym.

51. SmokeGuciooPL
Gdy tylko ujrzałem Assassin's Creed 1 na moim monitorze, wiedziałem, że na jedynce nie poprzestanę. Z biegiem czasu uzupełniłem swoją wiedzę o "Skrytych zabójcach i Templariuszach". Następne części tej gry tylko mnie przekonały, że przy tej produkcji Ubisoftu nie będę się nudził. Dwójka przyniosła nowego bohatera jak i nową epokę. Świetna rozgrywka, która była w AC 2 wciągnęła mnie w samo sedno konfliktów między dwoma "gildiami" - Templariuszy i Asasynów. Brotherhood, kontynuacja dwójki odświeżył klimat panujący we Florencji czy Wenecji i przeniósł nas do Rzymu. Niedługo na sklepowych półkach pojawi się AC Revelations, na które trzymam już kieszonkowe, które pilnie strzegę :D Uwielbiam w tej grze skakanie po budynkach, zabijanie z ukrycia, różnorodne misje, naszego ukochanego, starego Asasyna Ezio i klimat, oryginalność i pomysłowość twórców. Wiele razy będę powracał do tej serii, nawet wtedy, kiedy będą już gry wykorzystujące 20 GB RAM ;p

52. FunkyButch3r
Uwielbiam serię Assassin's Creed za jej wspaniałą fabułę oraz bardzo dużą swobodę.
W Assassin's Creed moją ulubioną rzeczą była eliminacja wrogów po cichu, co w niektórych grach jest niemożliwe.

53. Jakub226
Serię Assassin's Creed lubię za jej epickość, możliwości, które daje i styl walki, czyli jednym sprawnym ruchem zabić przeciwnika, atmosferę, którą oferuje gra, realizm jaki sprawia karta graficzna i włoskie słowa podczas dialogów.

54. Michieru
Za co lubię serię AC? Myślę, że liczą sie w niej głównie trzy rzeczy - klimat, fabuła i swobodny parkour w otwartym świecie. Chyba każdemu przeszły ciarki po plecach widząc po raz pierwszy trailer Assassin's Creed z wyczynami Altaira. Dalej jest historia, z początku niejasna i pogmatwana niczym w serialu Lost, a potem rzucająca trochę odpowiedzi i jeszcze więcej pytań. Zostaje wolna eksploracja niesamowitego i zróżnicowanego świata, która nadal jest niedościgłym wzorem dla innych twórców gier.

55. Szczepenson
Serię Assassin's Creed przede wszystkim lubię za otwarty świat, w którym praktycznie nie ma żadnych ograniczeń co do poruszania się. Chcemy dojść do celu szybko - skaczemy po dachach, szukamy skrótów, wszystkie ruchy wykonujemy z niesamowitą płynnością. Chcemy powoli się przespacerować, lub po prostu zobaczyć lokację z perspektywy przechodnia - wystarczy przejść się po drodze pośród innych ludzi. Także nasze działania i sposób wykonywania misji są uzależnione tylko i wyłącznie od nas. Możemy przedzierać się przez tłum oraz wrogich żołnierzy, lub wykonać swoje zadanie po cichu, bez świadków. Wszystko zależy od naszego nastroju.
Następną rzeczą która mi się podoba, jest tło historyczne, oraz naprawdę ciekawa fabuła. Pomieszanie wydarzeń teraźniejszych jak i tych z przeszłości udało się ekipie Ubisoftu znakomicie. Parę razy podczas grania uśmiechnąłem się, kiedy wydarzenia przebiegały zgodnie z podręcznikami szkolnymi.
Podobało mi się również to, że zarówno Altair, Ezio jak i inni Asasyni są bardzo wyrazistymi postaciami. Charakterystyczny "dzióbek" z przodu kaptura, oczy schowane w cieniu, wyróżniający się ubiór, oraz opanowany do perfekcji parkour - wszystko to kojarzy się z serią Assassin's Creed.
Na koniec została mi jeszcze rzecz, którą z pewnością docenia każdy fan serii. Mówię tutaj o ukrytym ostrzu. Pomijając to, że jest to rzadko spotykana broń przeznaczona jedynie dla wybranych, oprócz tego że zawiera w sobie cała historię zakonu - jej używanie w grze sprawia mnóstwo radości, jestem pewien że prawie każdy kto spotkał się z serią Assasin's Creed choć przez chwilę zapragnął mieć własne ukryte ostrze.
Właśnie za to najbardziej lubię Assassin's Creed.

Dalej »

  • Data dodania: 05-09-2011
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (4)

1. kamiru130-09-2011, 13:08Jest wspaniała ponieważ ma super fabułę, można się wspinać,walczyć,jeździć konno i wiele podobnych rzeczy które są bardzo fajne.Można wcielić się w Altaira w pierwszej części a w drugiej i brotherhoodzie w Ezia który ma fajny wygląd.Można wspinać i chodzić gdzie się chce i można cicho zabijać żołnierzy.Najlepszą bronią w tej grze są ukryte ostrza które chciałbym mieć.
2. Dawido22-10-2011, 18:33seria assassin's cred jest najlepsza fajnie czasem skopać tyłki templariuszom i jeszcze te wydarzenia historyczne to najbardziej wciongająca gra którą mam.
3. kacperos123221-11-2011, 22:44Seria gier assasins creed jest tak wspaniała przez jej oryginalny styl i fabułę.
4. Ali12391118-02-2013, 21:09Ja polubiłem a nawet pokochałem grę serie Assassin's Creed za takie elementy jak grafikę i za to że są tam wydarzenia historyczne najbardziej mi się podobało jak Ubisoft przedstawił świat jaki był np w czasach Altaira, Ezio, Connora gra jest niesamowita i oby Ubisoft zrobił wiele części gry Assassin's Creed

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2018 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#19:
  1. FIFA Polonia
  2. Zakon Assassin's Creed
  3. Marvel Comics
  4. Markolf
  5. Need For Speed
wygraj płytę GIGABYTE dla gracza