Zakon Assassin's Creed


Fabuła Assassin's Creed: The Fall

CZĘŚĆ 1

W laboratorium Abstergo Industries doktor i jego asystentka, panna Clark, przeprowadzają badania nad jednym z Obiektów. Zabieg jest bolesny. Obiekt zaczyna wspominać wydarzenia z życia swojego przodka...

Jest zima. Nikolai Orelov budzi się z koszmaru sennego w swoim domu w Rosji. Śnił o Aleku Uljanowie, którego mieli powiesić, ale nie mógł mu pomóc. Jego duch nadal go prześladuje.Żona Nikolaia, Anna, przynosi nieco wody. Nikolai mówi, że nastały czasy wielkich zmian, że Rosja zostanie wyzwolona od władzy cara. Obawia się, że jego misja może się nie udać. Anna jednak jest pewna, że jej mąż da sobie radę – że zrobi to dla brata Aleka, Vladimira, i dla ich nienarodzonego jeszcze dziecka.

Daniel Cross to młody, uzależniony od narkotyków blondyn, rozczochrana fryzura, kolczyki w uszach, brwi i w nosie, nosi jeansy z dziurami na kolanach. Siedzi w gabinecie i rozmawia ze swoim psychoterapeutą. Doktor dopytuje się, czy radzi sobie w pracy, okazuje się jednak, że Daniel jest zbyt agresywny i wdał się w bójkę z kierownikiem sklepu. Doktor przepisuje mu receptę. Daniel nie chce jej wziąć, twierdząc, że po narkotykach nie ma halucynacji, jednak terapeuta przypomina mu o jego dziewczynie, Kelly, która przedawkowała. Młodzieniec w końcu bierze receptę, ale przy wyjściu z budynku zostawia ją w koszu na śmieci.

Wieczorem Daniel idzie do pubu. Pije i opowiada dziewczynom, jak to zgasił swojego terapeutę, ale żadna nie chce się z nim umówić. W głowie zaczyna mu coraz bardziej dudnić. Idzie do toalety, gdzie zaczyna wymiotować. Traci świadomość tego, co się z nim dzieje, zaczyna przeżywać ponownie wydarzenia z przeszłości swojego przodka.

Dudnienie zamienia się w tętent kopyt i w stukot kół pociągu. Jest 27 października 1888 roku. Nikolai Orelov pędzi przy pociągu, którym podróżuje car z rodziną. Zabicie poprzedniego cara, Aleksandra II, nie zatrzymało przejęcia władzy nad Rosją przez Templariuszy, tylko spowolniło, a co gorsza, władza cara ma się jeszcze powiększyć. Orelov ma za zadanie zabić obecnego cara, Aleksandra III – najlepiej cicho, dyskretnie, bez zbędnej przemocy.

Asasyn skacze z konia i wdrapuje się na dach pociągu. Zrzuca stojącego na tyle ostatniego wagonu strażnika. Kolejnych zabija ukrytym ostrzem, zabiera jednemu strzelbę. Mimo tego, że mistrz kazał mu działać z zaskoczenia, Nikolai zwyczajnie wdaje się w potyczki z ochroną.

W końcu wpada do wagonu, gdzie zastaje rodzinę cara spożywającą posiłek. Mierzy do nich ze strzelby, ale Aleksandra III tam nie ma. Córka cara zaczyna płakać, a jej ojciec wychodzi zza pleców Asasyna. Zaczyna go dusić, ale zostaje raniony ukrytym ostrzem. Zaczyna się bójka, w której okazuje się, że Orelov nie ma zbyt wielkich szans.

W tym momencie część wagonów wypada z torów – łącznie z tymi, którymi podróżowała carska rodzina. Zsuwają się ze zbocza. Nikolai zostaje ranny. Ze zniszczonego wagonu wychodzi Aleksander III i jego bliscy. Car, widząc sponiewieranego Asasyna, wraca, żeby go trochę obić – za zabicie jego ojca przez Asasynów. Z tego, co zostało z wagonu, wygrzebuje skrzynię i wyciąga z niej Pastorał. Rzuca go Nikolaiowi. Chociaż Asasyn próbuje walczyć i bronić się także ukrytym ostrzem, przegrywa. Car odbiera swój Pastorał i mówi, że Nikolai zdradził Rosję, przez mistrza, który tak mu kazał, ale nie powiedział, dlaczego, ani nie powiedział o Artefakcie. Grozi, że zabije jego dzieci.

Strażnicy cara wołają, by ten się pospieszył. Aleksander III oszczędza Nikolaia, bo nie chce zabijać go na oczach swoich dzieci. Każe mu powiedzieć mistrzowi, że zawiódł, po czym odchodzi.

Daniel Cross wychodzi z baru, nie do końca rozróżniając wspomnienia o Nikolaiu Orelovie od realnego świata. Kiedy dyszy, opierając się o samochód, jakiś człowiek podchodzi do niego, oferując pomoc. Jednak Daniel zaczyna krzyczeć, czy ten mężczyzna też jest Templariuszem i czy ma zabić ich wszystkich. Wyciąga nóż, ale pewna dziewczyna o imieniu Hannah łapie go za rękę. W tym momencie Daniel wraca do rzeczywistości.

Hannah każe mu wsiąść do samochodu, po czym szybko odjeżdżają. Dziewczyna wyjawia, że Daniel należy do Asasynów i że zabiera go do siedziby Bellamy'ego.


CZĘŚĆ 2

Drogą prowadzącą przez las idzie mały, półnagi chłopiec. Nadjeżdża samochód. Jadąca w nim kobieta pyta dziecko, co ono tutaj robi. Zauważa siniaki na ciele malca i postanawia się nim zająć. Chłopiec mówi po rosyjsku, że chce wrócić do domu.

Daniel Cross budzi się ze snu w cudzym domu. Ma potwornego kaca. Hannah od razu chce dowiedzieć się, o co chodziło wieczorem.

Hannah nie zdołała się dowiedzieć, gdzie mieszka Daniel. Jego imię poznała, sprawdzając jego portfel. Zaprowadziła go do przywódcy obozu, Bellamy'ego.

Cross robi sobie żarty z tego, że Paul Bellamy jest czarny. Zaczynają rozmowę o tym, czemu Daniela nie ma na liście żadnigo obozu. Bellamy mówi o tatuażu, jaki ma Cross na przedramieniu. Pokazuje mu swój sygnet ze znakiem Asasynów, co wywołuje w młodzieńcu kolejny natłok wspomnień z życia jego przodka...

Nikolai Orelov próbuje torturami i biciem wydobyć z Dolinsky'ego informacje, gdzie znajduje się Królewski Pastorał. Inni członkowie Zakonu nie pochwalają brutalnych metod. Orelov mści się, bo stracił dziecko. Dolinsky w końcu mówi o stacji w pobliżu Jeziora Bajkał. Chwilę potem Nikolai każe go zabić i przygotować się do podróży do Tunguski.

Wizja Daniela się kończy. Wszyscy zgromadzeni słyszeli, jak nowo przybyły bredzi coś po rosyjsku. Daniel przyznaje, że czasem miewa wizje, Paul zaczyna go o nie wypytywać. Cross jednak uważa, że to brednie i próbuje opuścić obóz. Kiedy mężczyźni próbują go powstrzymać, obezwładnia ich ciosami. W końcu Bellamy przykłada mu ostrze do gardła i każe się uspokoić.

Wieczorem do domku Daniela przychodzi Hannah. Cross chce się wydostać z obozu, chce, żeby wizje go opuściły, a do tego potrzebne mu leki. Prosi ją o pomoc, w końcu dziewczyna zgadza się, chociaż wie, że jej szef nie będzie zachwycony.

Wymykają się pod osłoną nocy i jadą do mieszkania Daniela, brudnego i zagraconego. Okazuje się, że tabletki się skończyły, a recepta wylądowała w koszu na śmieci.

Hannah mówi, że Daniel nie powinien próbować tłumić tego, co mu siedzi w głowie. Potem mówi mu, że Asasyni zabijają, ale nie tylko, w dzisiejszych czasach ich zadania są bardziej skomplikowane, na przykład zapewnienie, żeby prezydentem nie został zwolennik Templariuszy. Twierdzi, że kiedy ich wrogowie zdobędą władzę, ludzie zostaną pozbawieni wolnej woli. Mówi, że oboje są potomkami Asasynów i pyta go o jego wizje.

Daniel nie pamięta z wizji prawie nic – tylko kształt Królewskiego Pastorału. Rysuje go palcem na zaparowanej szybie, przez co znów wpada w swój trans...

14 maja 1908 roku Nikolai Orelov wraz z dwoma Braćmi wyruszył do Tunguski, by odzyskać Królewski Pastorał. Podjęto już działania mające na celu zniszczenie Artefaktu, więc musiał się spieszyć.

W tym momencie do pomieszczenia wpada Paul Bellamy. Ma żal do Hannah, że naraziła wszystkich na niebezpieczeństwo. Mówi, że z wyprawy do Tunguski przeżył tylko jeden Asasyn, który później prawdopodobnie wyemigrował do Ameryki. Prosi Daniela, żeby powiedział im wszystko, co wie o swoim przodku, Nikolaiu Orelovie...

Orelov z Braćmi zbliża się do wieży. Wie, że Tesla jest gotów w każdej chwili odpalić swoją broń, a jego celem jest właśnie wieża. Liczy się tylko zwycięstwo Bractwa i wszyscy muszą podjąć ryzyko.

Paul próbuje pytać Daniela o szczegóły, ale zostaje uderzony w twarz. Cross rzuca się do okna i zaczyna biec po dachu. Hannah i Paul biegną za nim.

Danielowi wydaje się, że jest Nikolaiem Orelovem na szczycie wieży i że walczy ze strażnikami. W końcu dostrzegają zawieszony w powietrzu pastorał. Orelov sięga po niego.

Daniel balansuje na krawędzi dachu. Przez jego głowę przemyka setki wspomnień – o pierwszych rodzicach, Adamie i Ewie, o Jabłku z Edenu, o przyjęciu do Bractwa, o teoriach dotyczących pamięci genetycznej, o swoich narodzinach, słyszy też, że ktoś każe mu podejść bliżej, żeby mogli się lepiej poznać. W tym momencie przypomina sobie...

Nikola Tesla odpala swoje urządzenie, mówiąc, żeby Thomas Edison gnił w piekle.

W wieżę, gdzie znajduje się Orelov, trafia potężne wyładowanie elektryczne. Asasyn unosi się w jasności, widzi przedstawicieli Tych, Którzy Byli Przed Nami. Następuje wybuch, znany później jako Katastrofa Tunguska. Drzewa na olbrzymim obszarze zostają zupełnie połamane.

Wizja Daniela kończy się, a on sam upada na tyłek. Pada deszcz. Hannah podbiega, zmartwiona, ale Daniel mówi jej, że widział kształt czasu i poznał swój cel. Ma odnaleźć Mentora.

Tymczasem Orelov leży na tunguskiej ziemi, w zniszczonych szatach, w pobliżu krateru po wieży. Las dookoła został zrównany z ziemią.


CZĘŚĆ 3

Daniel Cross stał się zupełnie innym człowiekiem. Nosi teraz dłuższe włosy, już nie w nieładzie. Pozbył się kolczyków i nosi ładne ubrania.

Cross przemawia do zgromadzonych przy długim stole Asasynów. Są tam ludzie różnych narodowości. Mówi im, że w jednej chwili zobaczył cały wszechświat, jego przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Wyjawia, że jego celem jest znalezienie Mentora.

Wraz z Hannah zwiedził wiele miejsc. Zawsze wydawało mu się, że już jest blisko znalezienia Mentora. Po którejś nocy, kiedy Daniel wstał i zaczął się myć w pokoju hotelowym, słuchając porannych wiadomości dotyczących wyborów i burz słonecznych, zaatakowało go kilku zamaskowanych mężczyzn. Chociaż bronił się, tamci mieli przewagę liczebną. W końcu zdołali mu wstrzyknąć jakiś środek. Daniel stracił świadomość i zobaczył, jak...

W Rosji zaczęła się rewolucja. Dzięki działaniom Asasynów do władzy wreszcie może dojść proletariat pod wodzą Lenina (czyli Vladimira Iljicza Uljanowa, brata Aleksandra, którego Orelov nie zdołał uratować). Lenin chce, żeby Orelov pozbył się ostatniego symbolu imperializmu na zawsze.

Kiedy car Mikołaj II mówi dobranoc swoim córkom i wychodzi z ich komnat, zauważa, że jego strażnicy zostali wyrżnięci w pień. Asasyn zatyka mu usta znienacka i każe zaprowadzić się do Królewskiego Pastorału...

Daniel Cross budzi się na kanapie, kiedy zaczyna lizać go po twarzy pies. Znajduje się w apartamencie wieżowca w Dubaju, gdzie czeka na niego pewien starszy, odziany na biało człowiek, który prosi go, by podszedł bliżej, by mogli się lepiej poznać. Daniel chwilę później uświadamia sobie, że to Mentor. Nie może w to uwierzyć. Mentor, oczywiście, zaczyna rozmawiać o wizjach Crossa. Każe mu liczyć po rosyjsku w dół, chwilę później Daniel odpływa we wspomnienia...

Orelov widzi pastorał, ale rozpoznaje w nim falsyfikat. Kiedy upewnił się, że to nie Artefakt, oszczędza Mikołaja II, ale ostrzega, że następnym razem Asasyni już nie będą okazywali litości. Mikołaj II chce opuścić Rosję i wyjechać do kuzyna w Anglii. Zanim Orelov opuszcza komnaty, dowiaduje się, że Grigorij Rasputin nosi kawałek tajemniczego metalu na szyi.

Mentor jest zafascynowany, że wspomnienia są zapisane w genach jak wyrazy w książce. Mówi o technologii pozwalającej je wydobyć, ale nie zdarzyło się, by działo się tak samoistnie. Opowiada o tym, że musi znaleźć następcę i wprowadzić go w tajniki bycia Mentorem.

Daniel jest przekonany, że chodzi o niego, ale Mentor szybko rozwiewa jego wątpliwości. Daniel nie jest gotów. Musiałby pokonać jeszcze długą drogę. Mentor zaprasza go do zwiedzenia apartamentu. Przechodzą przez salę z posągami i monitorami, tam Daniel dowiaduje się, jak ciężka i odpowiedzialna jest praca Mentora. To nie tylko zarządzanie zabójcami – to wpływanie na politykę, na wyniki wyborów. Wyprzedzanie wrogów o kilka kroków. Dawanie przykładu – nie stosowanie przemocy.

Docierają do biblioteki. Wkrótce Mentor otwiera sejf i wyjmuje z niego ukryte ostrze. Wręcza je Danielowi i każe mu je założyć, tym samym witając go w Zakonie Asasynów. W Crossie zaczyna się coś budzić. Ma wrażenie, że został stworzony do noszenia tej broni. W głowie brzmią głosy naukowca i panny Clark...

Daniel przypomina sobie własną przeszłość. Jako mały chłopiec został znaleziony pobity na drodze w lesie. Jego wybawcy umieścili go w Animusie i zaprogramowali go tak, by stał się jednym z Asasynów, by nauczył się wszystkiego. Nazwali go Daniel Cross, nazwiskiem tym nawiązując do krzyża Templariuszy. Kazali mu uzyskać najwyższy możliwy stopień i uderzyć...

Daniel trafił do Asasynów. Oni powiedzieli mu, żeby nie tłumił tego w sobie, żeby to uwolnił.

I tak właśnie się stało. Daniel wysunął ukryte ostrze i nie myśląc, co robi, przebił nim gardło Mentora. Zanim zorientował się, co się dzieje, było za późno. Mentor osunął się na ziemię zrozumiawszy, że Templariusze okazali się sprytniejsi. Żal Daniela nie przywrócił mu życia. Cross spanikował, kiedy strażnicy zaczęli dobijać się do wejścia i rzucił się przez okno – wyskoczył prosto w morze, a kiedy uderzył o powierzchnię, przypomniał sobie...

...jak Nikolai Orelov rozkopał grób Rasputina i zabrał mu z szyi fragment zniszczonego Pastorału. Ciało kazał spalić. Kiedy odzyskał kawałek cennego metalu, wrócił do powozu, gdzie czekała na niego rodzina – żona i córka. Wyjeżdżali z Rosji, by zacząć nowe życie.

Po ucieczce z Dubaju Daniel Cross wrócił do placówki Abstergo w Filadelfii. Plan Templariuszy zakończył się stuprocentowym sukcesem. Cross bezwiednie realizował program, jaki został mu zaszczepiony w Animusie i wyeliminował Mentora. Dowiedział się o tym, gdzie Asasyni mają swoje obozy, a to była bardzo cenna informacja dla Templariuszy. Daniel uparł się, by umieścić go ponownie w Animusie. W prawdziwym życiu nie miał domu ani rodziny, Abstergo stało się jego domem, a rodziną - bliscy jego przodka, Nikolaia Orelova.

  • Autor: Wega
  • Data dodania: 23-08-2011
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (11)

1. Aragorn_423-08-2011, 22:19Bardzo fajny artykułNiedawno ściągnąłem sobie The Fall na komputer, ale nie jestem władcą angielsikiego, więc bardzo jestem wdzięczny za ten artykuł ;D
2. Asasynek623-08-2011, 23:07To czemu po angielsku jak jest po polsku? Nawet to Wega go przetłumaczyła.
3. kryst87423-08-2011, 23:14ac: the fall może zostanie wydane w Polsce po ac: secret crusade i ac: ezio auditore the third chapter
4. Aragorn_424-08-2011, 10:30@Asasynek gdzie znalazłeś po polsku? Ja szukałem, i nie było
5. Wega1024-08-2011, 23:28Na forum były linki, ale będę musieć usunąć pliki, żeby nie łamać praw autorskich, kiedy The Fall, Desmond i Aquilus zostaną wydane w Polsce.
6. wojo300101-11-2011, 17:56super ciekawe !:) ;)
7. bynio97513-12-2011, 20:59Fajnie że w MP w ACR jest nawiązanie do historii z tego komiksu.
8. griverus131-12-2011, 20:12komiksy fajne ale gra o niebo lepsza uwielbiam brotherhooda ponieważ revelations prawie taki sam tylko są nowe haki czekam aż wyjdzie następna no hyba że nie wyjdzie
9. griverus103-01-2012, 10:36ale i tak czekam aż będą w polsce
10. griverus103-01-2012, 10:40te komiksy ale czytałem the fall z lektorem angielskim ale wymyśliłem że można sobie wpisywać na gogle tłumacz i przeczytałem jakoś
11. Fenrir124-05-2012, 09:34A skąd można pobrać te komiksy? I czy wgl warto to robić?

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: