Zakon Assassin's Creed


Fabuła komiksu "Aquilus"

Siedmioletni Desmond Miles podróżuje wraz z ojcem przez pustynię. Wypuszczają sokoła, który łapie węża. Ojciec Desmonda mówi, że orły nie boją się sępów, ale muszą nauczyć się ostrożności.

***

Aquilus

Desmond budzi się ze snu w swoim pokoju. Wkrótce przychodzi do niego Lucy, którą zaczyna wypytywać, gdzie jest i co ma zrobić. Pamięta swoją ucieczkę z Abstergo. Przy śniadaniu Lucy mówi, że Michael uciekł, a Tom wyruszył na misję. Dziwi się, że Desmond jest w stanie przyjąć tyle rzeczy od swoich przodków, uczyć się ich umiejętności.

Do pomieszczenia przychodzi Rebecca Crane i ponagla, żeby wszyscy z nią poszli. Wsiadają do ciężarówki. Tylko Lucy wie, dokąd jadą. Podróżuje z nimi także Shaun Hastings i pan Geier. Żeby wyprzedzić Templariuszy, zanim zdobędą Rajskie Jabłko, Desmond podczas podróży też musi siedzieć w Animusie.

***

Desmond przenosi się do ciała Aquilusa, rannego po ugodzeniu przez generała. Ma szczęście, że znajduje go ktoś, kto rozpoznaje w nim swojego szpiega. Zabiera go do fortu i tam Aquilus zostaje opatrzony. Kiedy się budzi, dowiaduje się o bitwie, którą przegrali Rzymianie. Okazuje się, że wybawiciel Aquilusa to jego kuzyn, Accipiter, który obiecuje mu oddać mu jego cenną rzecz, kiedy ten wyzdrowieje.

***

Tymczasem na autostradzie kierowca ciężarówki zauważa ogon. Kiedy przyspiesza, tajemniczy samochód chce zepchnąć ich z urwiska. Na zakręcie dochodzi do wypadku – motocyklista wpada pod pojazd śledzący Asasynów. Cała grupa jedzie dalej, a Desmond kontynuuje sesję…

***

Accipiter, kuzyn Aquilusa odprowadza go, i obiecuje oszczędzić jego miasto, Lugdunum. Oddaje też obiecany artefakt. Kilka tygodni później Aquilus wraca do ojca do Lugdunum. Witają się serdecznie, rozmawiają o bitwach między Gallami a Rzymianami. Wkrótce zjawia się przyjaciel rodziny, senator Caius Vultur. Cała trójka spożywa uroczystą kolację. Vultur opuszcza ojca i syna i udaje się na spoczynek. Aquilus i Lucius rozmawiają o tym co stało się w obozie generała Gracchusa i o spotkaniu z kuzynem Accipiterem. Okazało się, że ktoś musiał zdradzić. Podejrzenia padają na biskupa Lugdunum. Aquilus postanawia go przesłuchać. Zanim wyrusza, dostaje od ojca Ankh, artefakt egipskiej bogini, który potrafi na krótko wskrzeszać ludzi z martwych.

***

Tymczasem kierowca samochodu, którym jechał Desmond, dzwoni do Abstergo z wieścią, że zawiedli. Auto wybucha.

***

Aquilus pod osłoną nocy, po dachach przedostaje się do domu biskupa. Wkrada się do jego komnat. Zaczyna go brutalnie przesłuchiwać. Okazuje się, że miał rację – to Faustin dostarczał wrogom informacje. Jego wspólnikiem był Caius Vultur. Kiedy nadarza się okazja, biskup próbuje uciec, ale zostaje ugodzony nożem do rzucania. Aquilus ucieka oknem.

***

Kierowca prowadzący ciężarówkę Asasynów zostaje zabity przez strzelca. Ciężarówka wypada z drogi, Geier próbuje ją zatrzymać. W końcu ich droga kończy się w lesie. Zaczyna się strzelanina między Asasynami a tymi, którzy ich zaatakowali. Przez jakiś czas kule latają w tę i z powrotem. Tymczasem Desmond zakrada się za plecy napastników i eliminuje ich ukrytym ostrzem, wykazując niezwykłą zręczność. Lucy jest pod wrażeniem.

Z Asasynów nikt nie zginął. Geier schował się pod ciężarówką…

Geier wychodzi i sugeruje, że w samochodzie musi być pluskwa, skoro tak łatwo ich znaleźli. Po długich poszukiwaniach nikt niczego nie znajduje. Nadchodzi noc. Desmond proponuje kolejną sesję w Animusie…

***

Aquilus po zabiciu biskupa wraca do domu. Zaczyna wzywać ojca. Znajduje go martwego. Ranny sługa, Weke, mówi tylko, że orły nie boją się sępów, ale muszą być ostrożne, po czym umiera. Zjawia się służąca, która słyszała kłótnię między senatorem Vulturem a ojcem Aquilusa. Vultur chciał jakiegoś przedmiotu i zdobył go… Oczywiście, chodziło o Artefakt.

***

Desmond traci synchronizację i budzi się. W tym momencie uświadamia sobie, co miał na myśli ojciec i Weke, kiedy mówili, że orły nie boją się sępów, ale muszą być ostrożne. Każe zatrzymać ciężarówkę i wszystkim wyjść. Prosi Lucy o pistolet i o zaufanie. Bez ostrzeżenia strzela w kolano Geierowi. Przykłada lufę do głowy Lucy i każe jej zadzwonić na ostatnio wybierany numer z telefonu, jaki Desmond znalazł przy martwym templariuszu. Lucy robi to. Odzywa się komórka Geiera… Desmond strzela mu w głowę mówiąc, że Geier z niemieckiego znaczy „sęp”.

Po tych wszystkich przygodach Desmond i Lucy rozmawiają na moście o ostatnich zdarzeniach, o tym, że Miles będzie musiał żyć ze świadomością, że zabijał. Co więcej, zaczyna wyczuwać intencje innych ludzi. Przerywa im Rebecca mówiąc, że muszą jechać dalej.

Po jakimś czasie ekipa dostaje się do Monteriggioni, do Willi, w której kiedyś mieszkał Ezio. Próbują się dostać do krypty. Tam czeka na nich wiele tajemnic i Ankh zostawiony przez ich przodków – wystarczy użyć Animusa, by dowiedzieć się wielu rzeczy…

  • Autor: Wega
  • Data dodania: 11-08-2011
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (10)

1. andro6425-08-2011, 21:11Spier…A ten komiks jest nieco dziwny. Z tego co wiem, to chyba nie jest kanoniczny, prawda, tak samo jak poprzedni "Desmond"?Nawet w "AC: Universe" go nie pokazali.
2. lol1234126-08-2011, 17:12nawet nawet
3. karate1020127-08-2011, 00:16jest gdzieś wersja po polsku?
4. emek95727-08-2011, 16:57komiks nie należy do kanonu trzeba go traktować jako alternatywną historie desmonda
5. kupcia08-11-2011, 21:57ten komiks jest kanoniczny. w brotherhoodzie jak przyjeżdżają d monteriggioni są ślady po strzelaninie na aucie
6. (usunięty)24-11-2011, 18:14@karate1020 w przyszłym roku będzie
7. Ezia119-06-2012, 09:34Nie wiem, czy jest sens czytać ten komiks. Bo kim jest ten tajemniczy Aquilus? W którym wieku żył? Jeśli Ubisoft robi gry chronologicznie to gra na podstawie komiksu nie ma szansy być wydana. Uważam, że te wszystkie komiksy są bardzo poplątane i mieszają nam w głowach, podczas gdy my dowiadujemy się o asasynach z gier, niektórzy z książek. Bardzo fajnie, że mieli taki pomysł, ale mogli go inaczej zrealizować.
8. Motonoi115-08-2012, 13:04z tych historii aquilusa i accipitera była by dobra gra
9. Motonoi115-08-2012, 13:05następna część już jest we francji
10. krzysio209-11-2012, 14:40Przeczytałem cały :D.SUPER KOMIKS.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: