Zakon Assassin's Creed


Fabuła komiksu "Desmond"

Desmond

2012 rok. W szpitalu psychiatrycznym Świętego Eremberta opiekunowie zwołują podopiecznych, by wracali ze spaceru do budynku. Okazuje się, że jeden z pacjentów leży martwy pod drzewem. Kiedy opiekun podchodzi, zostaje zaatakowany przez Pacjenta 16, który zaraz potem wspina się na mur i ucieka z terenu szpitala.

***

Przenosimy się do III wieku naszej ery, na granicę Cesarstwa Rzymskiego. Samotny Asasyn imieniem Aquilus jedzie na koniu, by spotkać się z generałem Gracchusem. Dociera do jego obozu, tam strażnicy przekazują od niego wiadomość dowódcy. Gracchus każe Asasynowi wejść, po czym oskarża go o zamordowanie senatora Kasjusza i generała Tytusa. Na nic się zdają wyjaśnienia Aquilusa. Generał przebija jego brzuch sztyletem.

***

Z tych wspomnień zostaje wyrwany Desmond Miles, zwany inaczej Obiektem 17. Członkowie zarządu Abstergo nie są zachwyceni wynikami. Sądząc, że niczego więcej się nie dowiedzą, chcą się pozbyć Desmonda. W tym momencie pojawia się asystentka doktora Vidica, Lucy Stillman z prośbą, by dać mu drugą szansę, bo w Obiekcie 17 jest ogromny potencjał. Jej szefowie się zgadzają, bo nie mają chwilowo nikogo innego. Warren Vidic nie jest zachwycony postawą asystentki i obawia się, że szefostwo miało rację. Desmond nie odzyskał jeszcze przytomności po tym, jak odtworzył śmierć Aquilusa.

Tymczasem szefostwo przypomina sobie, co stało się z Obiektem 16. Kiedy zbyt długo przebywał on w Animusie, zaczął nagle krzyczeć, zdzierać z siebie ubranie i drapać się po twarzy. W końcu ochrona zdołała go obezwładnić. Podano mu środki uspokajające i przywiązano do łóżka. Jakimś cudem w nocy Obiekt 16 uwolnił się i zdarł z siebie skórę, a ściany wymazał własną krwią. Po tym zdarzeniu trafił do szpitala psychiatrycznego.

Lucy wstrzykuje coś Obiektowi 17, który budzi się wreszcie. Nie wie, co się dzieje. Lucy każe mu odpocząć i się chwilę zdrzemnąć.

Desmond zasypia. We śnie przypomina sobie, że dwie noce wcześniej obsługiwał jak zwykle klientów w barze. Poznał tam piękną blondynkę, identyczną jak Lucy Stillman, która była zafascynowana jego pracą. Chwilę rozmawiali, a kiedy bar został zamknięty, poszli razem do domu dziewczyny, która przedstawiła się jako Melanie. Tam Desmond wypił drinka, po którym zasnął. Obudził się już w Abstergo.

Lucy wróciła wkrótce. Desmond zaczął się z nią szarpać, oskarżając o porwanie, ale przerywa mu doktor Vidic. Wstrzykuje mu znienacka jakiś środek, po czym Desmond zostaje przeniesiony do Animusa na kolejną sesję.

Lucy kontaktuje się z Asasynami mówiąc im, że życiu Desmonda grozi niebezpieczeństwo. Odbiera od nich instrukcje, po czym idzie sprawdzić monitoring w celi Milesa.

***

Tymczasem Obiekt 17 przenosi się do 1190 roku do Ziemi Świętej, gdzie odtwarza życie swojego przodka, Altaira. Obserwuje, jak Tamir rozmawia w suku z jednym z kowali o tym, że nie dostał wystarczającej ilości broni. Mimo przeprosin starca, że po prostu nie dadzą rady tak dużo wyprodukować, Tamir zabija go. Kiedy zostawia trupa ku przestrodze dla innych, skacze na niego z dachu Altair i zabija go. Straże rzucają się w pościg, ale Asasyn ucieka. Kiedy go doganiają, rozprawia się z nimi i ucieka dalej…

***

Lucy wykonuje polecenia, jakie otrzymała przez telefon i wyłącza monitoring w pokoju Desmonda, po czym wraca do laboratorium z Animusem. Rozmawia o Altairze z Vidicem.

***

Kiedy po udanej misji Altair wraca do rodzinnego Masjafu, zaczynają go atakować mieszkańcy. Zdaje się, że zwariowali. Z opresji ratuje Altaira Malik, który wyjawia, że to wszystko to efekt manipulacji ich Mistrza, Al Mualima. Altair biegnie do fortecy, gdzie zaczyna walkę ze swoim dawnym Mistrzem. Chociaż starzec posługuje się Rajskim Jabłkiem do tworzenia iluzji, ostatecznie przegrywa, Jabłko wypada mu z rąk i zaczyna wytwarzać holograficzną mapę Ziemi.

***

Tego właśnie było trzeba Abstergo – lokalizacji Artefaktów. Każą zabić Desmonda Milesa, ale Lucy mówi, że może się on jeszcze przydać, czym ratuje mu życie. Znów zaczyna się kłócić z Vidicem, a kiedy Desmond zostaje sam, zauważa na podłodze dziwne symbole narysowane krwią. W swoim pokoju odkrywa ich jeszcze więcej. Tymczasem wraca Lucy i uspokaja go, że nic tam nie ma. Każe mu jeszcze raz wejść do Animusa. Sprawdza coś, po czym każe Desmondowi uciekać razem z nią. Monitoring nie działa – sama go uszkodziła. Po drodze walczy z kilkoma ochroniarzami, a na parkingu każe Desmondowi wejść do bagażnika i odjeżdża.

Po jakimś czasie docierają do opuszczonych magazynów. Tam Lucy wyjaśnia Desmondowi, że jest on potomkiem Asasynów, którzy walczą przeciwko Templariuszom, którzy chcą zdobyć władzę nad światem.

Desmond poznaje człowieka, z którym naprawdę pracuje Lucy – Asasyna Toma.

Tymczasem zjawia się na miejscu także Obiekt 16, Michael. Twierdzi, że Desmond nie nadaje się do zadania, że tylko on jest godzien poprowadzić Asasynów do zwycięstwa. Kiedy Tom odmawia umieszczenia go w Animusie, zaczyna go bić. Uderza też Lucy, która próbuje wyjaśnić, że badania wskazują jednak na Desmonda. Lucy ogłusza Michaela, po czym umieszcza Desmonda w Animusie, gdzie ten zaczyna odtwarzać wspomnienia kolejnego przodka – Ezio.

  • Autor: Wega
  • Data dodania: 11-08-2011
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (15)

1. matiman625-08-2011, 14:11Wydarzenie nie zgadzają się z wydarzeniami z gry. Chodzi o końcówkę.
2. Emil25-08-2011, 18:15Jesteście wielcy.Dzięki wam mogłem poznać kolejne wydarzenia z naszego kochanego uniwersum mimo iż komiks nie został u nas wydany a z angielskim troche kiepsko.Ponownie wyrazy szacunku za trud włożony w prace nad tą świetną stronę.
3. CristinaVespucci27-08-2011, 09:37Super, czy ten komiks jest w polskiej wersji językowej?
4. kq430-08-2011, 00:04przecież obiekt 16 nie żyje to jakim cudem on się tu pojawia ?
5. emek95731-08-2011, 23:25komiks nie należy do kanonu trzeba go traktować jako alternatywną historie desmonda
6. danielo05-09-2011, 15:17ale to jest ściema, strasznie mieszają tymi głupi komiksami. po co ta durna alternatywa? czy chociaż raz wszystko nie może się zgadzać?zaczyna mnie drażnić ta seria
7. DESMOND20-09-2011, 17:12Mi się nie podoba.
8. Beliver22-10-2011, 23:28kq4 16 żyje. W brotherhoodzie odblokuj prawdę.
9. Dawido24-10-2011, 14:48czy dezmond w 4 zginie albo zwariuje
10. TheLukaszop102-11-2011, 18:22Nie dezmond tylko Desmond przez s
11. Assassin00608-12-2011, 22:06He he, mi Mikołaj na mokołajki kupił ten komiks po polsku ;) Owszem, nie należy do kanonu serii, ale mi tam się podoba. Swoją drogą, czy ktoś wie kiedy będzie 2 część po polsku?
12. Assassin00608-12-2011, 22:06mikołajki*
13. Ufekkk620-12-2011, 17:04Komiks jako komiks zły nie jest. Ciekawa kreska, fajne kadrowanie, ogólnie przyjemność dla oka. Zauważa się kilka błędów w rysunkach (m.in w rysunku Malika), ale szczególiki na które się nie patrzy.Widać jednak, że fabularnie odbiega to od oryginału i graczy może to drażnić. Pojawienie się Obiektu 16 nie wiadomo skąd, na szybkie wtrącenie historii Altaira, ukrócenie wizyty Desmonda u Abstergo, dziwności, dziwności...Komiks można przeczytać, nie zaszkodzi, ale podejść trzeba do niego z dystansem i tak należy traktować tą serię
14. bynio97525-12-2011, 19:56Komiks bardzo ciekawy chociaż namieszał mi trochę w głowie. A co do pytania Assassin00 słyszałem tylko to, że prawdopodobnie wyjdzie w styczniu 2012, ale nie wiem czy to prawda.
15. Danstar20101-05-2012, 11:52Fajnie wymyślili ten komiks ja bym dał 9 na 10

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: