Zakon Assassin's Creed


Fabuła Assassin's Creed Lineage

Lineage

Akcja miniserialu Assassin's Creed Lineage rozpoczyna się we Florencji, w 1476 roku. Narrator przedstawia nam prawdziwy opis epoki Renesansu, w której nauka, sztuka i kultura rozkwitają, jednak w cieniach kryją się śmierć, zdrada i sekrety. Dowiadujemy się, że narratorem jest Asasyn Giovanni Auditore, oraz poznajemy wartości, które nim kierują: lojalność, rodzina i honor.

Giovanni wychodzi ukradkiem z domu, opuszczając ucztę rodzinną. Stojąc na dachu, obserwuje czterech uzbrojonych mężczyzn idących ulicą. Pierwszy z nich, ubrany w bogate szaty, bez ustanku trzyma rękę na rękojeści miecza. To Rodrigo Borgia, przywódca Templariuszy.

Asasyn zeskakuje z dachu na bruk i rozpoczyna się walka. Już w pierwszych sekundach Rodrigo cudem uchyla się od cięcia w gardło, po czym ucieka. Giovanni daje pokaz swoich umiejętności, zabijając dwóch wrogów i raniąc trzeciego, którego bierze potem jako zakładnika.

W Palazzo Medici odbywa się rozmowa pomiędzy Asasynem, Lorenzo de' Medici i trzecim człowiekiem. Giovanni zdaje relację z akcji i mówi, że słyszał plotki dotyczące nadchodzącej zmiany władzy w mieście. Lorenzo domaga się przesłuchania wziętego żywcem wroga, który podczas tortur wyznaje, że miejscem początku przewrotu będzie Mediolan, w dzień Bożego Narodzenia, podczas mszy.

Już w Mediolanie Giovanni obserwuje przybycie Doży Sforzy do katedry, a sam wchodzi do niej przez dach, pokazując swoje zdolności wspinaczki. Gdy dostaje się do środka, dochodzi do zamachu. Uzbrojeni mężczyźni atakują Dożę, zabijając go na miejscu. Walka jest krótka, prawie wszyscy napastnicy giną, oprócz ostatniego, który próbuje uciec. Asasyn chce schwytać go żywego, jednak strażnik Sforzy skręca mu kark. Giovanni przeszukuje trupa i znajduje monetę, po czym wychodzi.

Lineage

W Palazzo Auditore rozgrywa się partia szachów pomiędzy braćmi: Ezio i Federico. Giovanni przychodzi przywitać się z żoną i z synami, przy okazji dając Ezio radę: przewidywać ruchy wroga i zaskakiwać go.

Dowiadujemy się, że wrogowie Lorenzo już planują następny ruch i że śmierć Sforzy była tylko początkiem. Ale Asasyn już wie, gdzie ma uderzyć.

Druga część serialu rozpoczyna się w Wenecji, na placu św. Marka. Giovanni podstępem dostaje się do Palazzo Ducale, wykorzystując do tego monetę z weneckim lwem, którą znalazł przy zwłokach zabójcy Sforzy. W pałacu podsłuchuje rozmowę z kurierem, który ma dostarczyć list w pewnemu człowiekowi, określanemu mianem „Mistrza”. Asasyn śledzi kuriera i rzuca się na niego, jednak nie obchodzi się bez walki. Giovanni rozbraja go i pyta o plany mistrza, jednak mężczyzna nie wyjawia ich, po czym popełnia samobójstwo, nabijając się na ukryte ostrze Asasyna.

Po powrocie do Florencji Giovanni przekazuje Lorenzo zdobyty list z pieczęcią rodziny Barbarigo. Pismo jest jednak zaszyfrowane, więc Gonfaloniere Uberto Alberti, prawa ręka Lorenzo, daje je ojcu Maffei do deskrypcji. Po rozszyfrowaniu, Gonfaloniere nakazuje mu przysiąc wierność i nie zdradzić nikomu zawartości listu.

Giovanni odbywa krótką rozmowę z Ezio. Syn zastanawia się, dlaczego bankier, którym oficjalnie jest Giovanni, tak często opuszcza dom pod osłoną nocy. Chce jechać z nim, jednak ojciec nie pozwala na to, nakazuje mu opiekować się domem.

W podziemiach Palazzo Medici Gonfaloniere zarządza, że list trzeba doręczyć na umówione miejsce, żeby dowiedzieć się, kto stoi za zabójstwem Sforzy. Potem okłamuje Lorenzo i Giovanniego, mówiąc, że nie udało się go rozszyfrować. Asasyn podejmuje się zadania wyruszenia z listem do Rzymu.

Lineage

Trzecia i ostatnia część serialu rozpoczyna się właśnie w Wiecznym Mieście. Giovanni przekazuje list pewnemu człowiekowi, potem śledzi jego przechodzenie z rąk do rąk. Pismo trafia do Rodrigo Borgii, który idzie z nim do Papieża. Po krótkiej rozmowie Ojciec Święty odmawia Templariuszowi pomocy w obaleniu władzy i zabijaniu ludzi, ale obiecuje wsparcie wojskowe w celu „zaprowadzenia porządku” we Florencji. Rodrigo wychodzi.

Giovanni znowu zaczyna śledzić Borgię i idzie za nim do kościoła. Tam rozpoczyna się konfrontacja. Rodrigo mówi, że przydałyby mu się umiejętności Asasyna po swojej stronie. Stronie, która zamierza wygrać wojnę i zmienić świat. Auditore odpowiada, że nie zamierza się przyłączyć, woli zabić Borgię. Rodrigo odsuwa się, a zbrojni rzucają się na Asasyna.Rozpoczyna się energiczna i wyczerpująca walka. Już na początku Giovanni traci miecz, jednak nie ustawia go to na straconej pozycji. Rozbraja przeciwników i zabija ich po kolei, ukazując szczyt możliwości Asasyna. Jednak ostatniemu zbirowi udaje się złamać ukryte ostrze, co chwilę później przypłaca życiem z ręki rozzłoszczonego Auditore.

Na odchodnym, Rodrigo rzuca w Giovanniego sztyletem, który wbija się tuż koło serca.

Po powrocie do Palazzo Auditore, zaniepokojona żona Giovanniego, Maria, opatruje mu ranę. Asasyn przekazuje jej swoje obawy: śmierć Sforzy była tylko początkiem potężnego spisku, a następny krok nastąpi we Florencji.

Ich rozmowę przerywa wejście Federico, który informuje ojca, że brat Maffei przyszedł po niego z uzbrojonymi ludźmi. Giovanni nakazuje mu bronić rodziny, po czym ukrywa się. Żołnierze wpadają do izby, ale nie znajdują Asasyna i wychodzą.

Podczas tajnej narady Templariuszy Rodrigo Borgia ujawnia, że ma już plan pozbycia się Giovanniego Auditore i od tej pory nikt już im nie przeszkodzi. Tymczasem Asasyn, ukrywając się w ciemnych zakamarkach Florencji, myślami powraca do swoich synów. Chciałby im powiedzieć, że nad miastem zbierają się ciemne chmury i finałowa walka jest już blisko. Ale muszą pamiętać, że niektóre rzeczy się nie zmieniają.

"My jesteśmy Auditore z Florencji. Jesteśmy Asasynami."

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (11)

1. Carmine112-07-2011, 11:35Całkiem zręcznie napisane ;D.
2. ASSASSSIN CREED116-07-2011, 09:03nooooooooooooo
3. .olo28.129-07-2011, 10:00ciekawe. bardzo ciekawe.
4. Ezio10-08-2011, 14:26gdzie to pobrać?
5. Crash72705-11-2011, 22:54Szkoda że krótkie. (No i mały budrzet)
6. (usunięty)29-12-2011, 11:37z polskim lektorem mozna to pobrac na http://www.youtube.com/watch?v=6hQcaOK-Ngg
7. (usunięty)29-12-2011, 11:39przepraszam pomylilem sie mozna to obejzec
8. KonioXd116-04-2012, 18:13Ojciec Ezio pierwszy zabojca w Florencij
9. dasiu212125-04-2012, 14:05Ja to widziałem na yotube
10. assasin pc524-09-2012, 20:05Chyba nie ?
11. (usunięty)03-11-2013, 11:47na youtube jest z lektorem

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: