Zakon Assassin's Creed


Listy pochodzące z kradzieży

Nadawca: Masun

Adresat: Wyplatacz koszy

Bracie-

Obawiam się, że odkryto nasze plany i że nie możemy się spotykać. Lepiej znikaj, zanim znajdą cię ludzie Al-Mualima. Jeżeli odkryją moją zdradę, wszystko, do czego dążyliśmy, spełźnie na niczym. Zostawiłem da ciebie trochę złota pod uschłym cyprysem. Zabierz je i udaj się do Damaszku. Zniknij w tamtejszym tłumie. Skontaktuję się z tobą, kiedy sytuacja się uspokoi

Sam nie mogę stąd wyjechać wiedząc, że Al.-Mualim ciągle odmawia tym ludziom wolności. Nadchodzi nowy świat, bez wojny, strachu i bólu, więc muszę im pomóc tak, jak tylko zdołam. Pewnie uznasz mnie za głupca, lecz muszę zostać tu, w Masjafie. Będę pośrodku wioski, na podium. Stamtąd przemówię do mych braci i sióstr. Może zdołam zwrócić ich uwagę. Może przemówię im do rozumu.

Niech Ojciec Zrozumienia Cię prowadzi.Nadawca: R.

Adresat: Tamir

Nadszedł czas przygotować kolejną dostawę. Wiem, że proszę o wiele, lecz zapewniam, że twoje poświęcenie zostanie wynagrodzone. Będziemy potrzebować co najmniej tysiąca ludzi, więc wsparcie gildii kupieckiej jest tu konieczne, jeśli dostawa ma dotrzeć na czas. Ufam, iż wiesz, jak najlepiej ich przekonać i do kogo się zwrócić, gdybyś potrzebował funduszów. Miejmy nadzieję, że nie wydał jeszcze wszystkiego na swe wystawne przyjęcia. Skontaktuj się ze mną, gdy wykonasz swą pracę w suku al-Silaah, a uzgodnimy kwestię rozprowadzenia towaru wśród naszych ludzi.

Niech Ojciec Zrozumienia Cię prowadzi.

-R.Nadawca: G. (Garnier de Naplouse)

Adresat: Mistrz

Mistrzu:

Robimy niewielkie postępy. Powinniśmy zabrać się do odzyskiwania tego, co nasze, gdyż obawiam się, że inaczej zostaniemy wykryci, zanim będziemy mieli szansę na działanie. Moje prace nad alternatywą wyglądają obiecująco, gdyż pewne rośliny mogą wywoływać podobny stan. Pamiętaj jednak, że jest on tylko czasowy, a zażywający nabierają odporności, co wymaga zwiększania dawek.

Niestety ich wytrzymałość ma swoje granice i w końcu padają z wyczerpania. Zbyt wielu straciłem w ten sposób, co łamie mi serce.

Należy pochwalić pracowitość twego człowieka w Jerozolimie. Dostawy mi wystarczają i nie muszę korzystać z miejscowych, co mogłoby wzbudzić podejrzenia. Martwię się naszą stratą w Damaszku, choć broni i zbroi wystarczy mi jeszcze na jakiś czas. Trzeba go będzie jednak zastąpić w ciągu miesiąca, inaczej nasi żołnierze będą zmuszeni walczyć kuchennymi nożami. To przypomina mi o następnej sprawie…

Co zamierzasz zrobić z naszym wrogiem? Obawiam się, że te straty to dopiero początek. W obrębie szpitala czuje się bezpiecznie, lecz dobrze by było, gdybyśmy rozwiązali ten problem, zanim sprawi nam poważniejsze kłopoty. Jeśli będzie taka potrzeba, moi ludzie będą ci pomocni. Daj mi tylko znać, czego pragniesz.

-G.Nadawca: Marzuq

Adresat: Hisham

Dołożyłem wszelkich starań, aby zbilansować księgi, lecz rachunki pokazują coś dziwnego: zapłaty dla regenta Jerozolimy i Wilhelma z Montferratu w Akce.

Wydawało mi się, że ma to związek z okupem, jakiego krzyżowcy zażądali za naszych pojmanych braci, lecz biorąc pod uwagę finał (niech ci nieszczęśnicy spoczną w pokoju) jest to mało prawdopodobne. Nie tłumaczy to też dostaw do Jerozolimy. Lecz skoro pieniądze nie były przeznaczone na okup, to jaki jest ich cel?

Powinieneś też wiedzieć, że ostatnio odbywają się tu wystawne przyjęcia. Wszystkie w pałacu Króla Kupców. Nie do wiary! Ludność Damaszku głoduje, by wspomóc wysiłek wojenny Salah ad-Dina, a zamiast tego ich pieniądze idą na uczty! Głęboko nienawidzą Króla Kupców, lecz nie są w stanie go powstrzymać. Dlatego też piszę do Ciebie.

Proszę, na razie nie mów nic Królowi Kupców. Jeżeli nabierze podejrzeń, spróbuje ukryć swe uczynki. Skontaktuję się z tobą, gdy dowiem się więcej.

Z pokojem,

MarzuqNadawca:

Adresat: Mistrz

Mistrzu:

W dzielnicy portowej Akki postępują prace, choć zastanawiamy się, czy Wilhelm zdoła doprowadzić sprawę do końca. Zbyt poważnie traktuje swe obowiązki i ludzie mogą odwrócić się od niego, gdy nadejdzie czas. Bez pomocy skarbu nie sfinansujemy powstania, które zawróci króla z pola bitwy – co zniweczy twoje plany. Nie możemy odzyskać tego co zostało skradzione, dopóki obie strony się nie zjednoczą. Może powinieneś przygotować kogoś na jego miejsce – z czystej ostrożności. Obawiamy się, że nasz człowiek w porcie z czasem traci nad sobą panowanie. Już teraz wspomina o odsunięciu się od nasz. A to oznacza, że jeśli Wilhelm padnie, nie można będzie nań polegać. Daj nam znać, jaka jest twa wola, abyśmy mogli ją wykonać. Pozostajemy wiecznie wierni sprawie.Nadawca: J (Jubair)

Adresat: Mistrz

Mistrzu:

Jesteśmy już blisko. Wkrótce całe miasto zostanie oczyszczone. Każdego dnia kolejni doznają oświecenia i przyłączają się do naszej sprawy.

Gdybyś miał dalsze rozkazy, wyślij je do medresy al-Kallasah. Tu teraz przebywam, w otoczeniu najwierniejszych ludzi. Podejrzewa, że Asasyn przyjdzie po mnie, jak po innych. Nie boję się śmierci z jego ręki. Odwlekam ją tylko, dopóki nie ukończymy dzieła.

Będę cię informował o postępach.

Niech Ojciec Zrozumienia Cię prowadzi,

JNadawca: Hakim

Adresat: Jubair

Mistrzu Jubairze:

Obawiam się, że twoje podejrzenia się potwierdziły. Poszliśmy za nią, jak nam kazałeś, i odkryliśmy, że faktycznie zachowała księgi. Powinniśmy byli sami je zabrać, lecz uznałem, że lepiej będzie, jeśli zajmiesz się tym osobiście. W końcu jest twoją żoną.

Poniżej znajdziesz mapę, która prowadzi do jej kryjówki. To niewielki ogródek, w którym jest tylko ławka i zegar słoneczny.

Przykro mi, że do tego doszło. To nie będzie łatwe, lecz jestem pewien, że zrobisz, co należy.

Na zawsze twój brat,

HakimNadawca: Brat S. (Sibrand)

Adresat: Mistrz (Robert de Sable)

Mistrzu:

Sytuacja jest rozpaczliwa. Prześladują mnie opowieści o asa synach i ich niegodziwych czynach. Ponieśliśmy spore straty z ich rąk – zarówno w Akce, jak i innych włościach. Obawiam się, że teraz przyjdą po mnie. Kazałem swym ludziom zwiększyć patrole w mieście (szczególnie w porcie), lecz tamci wykazują się sprytem. Czy w ogóle mogę ufać swym ludziom? Ilu z nich może być po stronie wroga?

Poczyniłem plany, by udać się na morze. Zamierzam odpłyną, gdy tylko mój statek będzie gotowy. To chyba najbezpieczniejsza decyzja. Na morzu, gdy będę otoczony najwierniejszym ludźmi, ciężko będzie podejść niepostrzeżenie. Gdybyś miał dla mnie dalsze rozkazy, lepiej przyślij je teraz, zanim przypłynie mój statek.

Twój w pokoju,

Brat S.Do mieszkańca północnej części portu.

To jest ostatnie ostrzeżenie.

Z rozkazu Króla Zakon Krzyżacki otrzymał władzę nad portem Akki i całą okolicą. „CAŁĄ OKOLICĄ”! Odmówiliście opuszczenia północnego portu, wielokrotnie odmawiając wejścia moim ludziom. Nie będę tolerować takiego nieposłuszeństwa.

Przyjmijcie zapłatę, którą w zamian oferuję, i odejdźcie. Jeśli odmówicie, nie będziemy mieć wyboru; zajmujemy waszą własność i oskarżamy was o spisek przeciw Królowi. A taka zbrodnia podlega karze śmierci!

Następnym razem nie przyniesiemy listów, lecz kajdany.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (11)

1. Michał123109-07-2011, 20:28Skąd bierzecie te informacje? Fajne te listy.
2. mateusz812310-07-2011, 14:17Michał123 - może z gry?...Cieszę się, że zamieściliście te wszystkie listy ^^ Nigdy nie mogłem przeczytać: a to czasu za mało, a tu brak chęci. A więc wielkie dzięki za umieszczenie :)
3. Rukia13-07-2011, 16:36Chyba oczywiste, że z gry, bo by inaczej ich tu nie zamieszczono.
4. Athas519-07-2011, 20:05to cyba z najnowszej części ac ale mnie zaciekawił ostatni list "zakon krzyżacki" Tu chodzi o templariuszy czy krzyżaków?
5. Ezio45130-07-2011, 16:08Chodzi o Krzyżaków.
6. Asasynek630-07-2011, 17:18Athas pierwsza część gry jest dla ciebie najnowszą? To są listy z pierwszej części gry. A mateusz812 po prostu ci się nie chciało przeczytać i tyle. :)
7. Assassin PL28-11-2011, 12:36Dużo tego.
8. Markoatonc24-01-2012, 21:00Przeszedłem grę i nie znalazłem nic takiego. Skąd to? proszę o odpowiedź.
9. Connor115-03-2012, 18:06Gdzie można przeczytać te listy ?
10. (usunięty)05-07-2012, 20:12Connor: w menu jak dasz esc i dajesz te dna gdzie ukradleś list i tam jest przycisk który jak naciśniesz to ci się pokaże treść.
11. (usunięty)03-11-2013, 12:09W menu

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: