Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed 2 - solucja


Solucja Assassin's Creed II

DNA sekwencja 04: Spisek Pazzich

Praktykuj to, czego uczysz – Florencja

Wróć do Leonardo we Florencji. Leonardo używa zebranych przez Ciebie stron kodeksu, by nauczyć Cię nowych zdolności. Po cut-scence szukaj znacznika na mapie, wskazującego dziedziniec za pracownią Leonarda. Nauczyłeś się trzech nowych zdolności ukrywania się, musisz przetrenować każdą z nich.

By wykonać zabójstwo z ukrycia, wskocz w stóg siana i naciśnij przycisk zabójstwa. Zabójstwo z powietrza musi być wykonane z poziomu znajdującego się dokładnie nad wrogiem, który jest na ziemi. Namierz wroga i naciśnij przycisk zabójstwa. Zabójstwo na krawędzi polega na wspięciu się na półeczkę poniżej barierki górnego balkonu. Naciśnij przycisk, a Ezio z łatwością zabije.

Misja kończy się, gdy wszystkie zabójstwa zostaną ukończone.

Polowanie na lisa – Florencja

Kiedy zaczniesz tę misję, zostaniesz poproszony o znalezienie wyjątkowego człowieka wśród tłumu w wiosce, oznaczonego na zielono na Twojej mapie. Użyj orlego wzroku, a człowiek ten zajaśnieje złotą poświatą. Strażnicy świecą na czerwono, pozostali ludzie są wyciemnieni.

Kiedy znajdziesz tego człowieka, zbliż się do niego szybko, kończąc zagadkową scenę.

Człowiek kradnie Ci sakiewkę z pieniędzmi. Goń go, szybko! Namierz go, kiedy będziesz dość blisko, by łatwiej za nim podążać. Jeśli zniknie z ekranu, poszukaj niebieskiej strzałki na mapie, która wskaże jego położenie. Kiedy znajdziesz się w zasięgu, naciśnij przycisk chwytu podczas biegu, by rzucić się na złodzieja i sprowadzić go na ziemię. Cut-scenka kończy misję.

Do zobaczenia na miejscu – Florencja

Zacznij misję z La Volpe, a zacznie natychmiast uciekać. Nie martw się, że go zgubisz, będzie biegał od punktu do punktu nad Tobą i czekał, aż tam dotrzesz. Po kolejnej krótkiej cut-scence pobiegnie dalej, zostawiając Cię w kurzu.

Znów nie przejmuj się gonieniem go. Pojawi się ikonka na mapie wskazująca Ci jego ostateczny cel, więc się tam skieruj. Masz narzucony limit czasowy, więc biegnij po dachach. Masz mnóstwo czasu, chociaż upadek na ulicę może pozbawić Cię szansy. Uważaj, gdzie biegniesz. Kiedy dotrzesz na miejsce, pojawi się cut-scenka kończąca misję.

Tajemnica Novelli – Florencja

Znacznik na mapie zaprowadzi Cię do wejścia do podziemnego grobowca. Aktywuj czaszkę wyrzeźbioną w ścianie i Ezio zeskoczy na dół. Na północnej stronie jest dźwignia, która otwiera bramę i pozwala Ci wspiąć się do następnego pomieszczenia przed Tobą.

Idź do znacznika na mapie, a kamera pokaże Ci zniszczone schody i cel, do którego musisz się teraz dostać. Zeskocz z platformy, złap drążek po lewej, rozhuśtaj się i przeskocz na następną platformę przy ścianie. Użyj trzech drewnianych belek przed sobą, by dostać się na kolejną platformę.

Po ścianie z wystającymi skałami Ezio może się wspiąć na następną platformę, gdzie znajduje się dźwignia na ścianie, otwierająca metalową bramę na środku okrągłych schodów. Przeskocz przez otwarte przejście w centralnej kolumnie i na kolejną platformę na zewnętrznej ścianie. Obróć się w prawo i wykorzystaj parę drewnianych belek, by dotrzeć do kolejnej platformy.

Jest tam kolejny przełącznik. Wykonaj skok wiary ze skraju platformy, by wpaść w dziurę otwartą przez dźwignię. U podstawy schodów podejdź do pobliskiego przejścia, by zobaczyć krótką cut-scenkę pokazującą wrogów zmierzających do następnego obszaru.

Idź do następnego pomieszczenia, kolejne platformowe wyzwanie przed Tobą. Dwóch strażników pilnuje górnych poziomów pomieszczenia, więc weź pod uwagę sposób, w jaki się poruszają. W zachodniej części jest seria skał, po których możesz się wspiąć, by dotrzeć do miejsca, w którym możesz się wspinać po zachodniej ścianie. Stamtąd idź w lewo, upewnij się, że strażnik po lewej jest odwrócony.

Spójrz na wschód z północnej ściany, przeskocz przez serię belek i wskocz na linę, by dotrzeć na platformę po wschodniej stronie, z dużą dźwignią. Przesuń ją, kamera pokaże Ci poziom wyższy. By tam dotrzeć, skocz w kierunku południowym przez dziurę w platformie i spójrz w lewo. Możesz przebiec po ścianie po przejściu przez wąską belkę, by dostać się na platformę wyżej. Kiedy dotrzesz na półkę pod strażnikiem, możesz dokonać zabójstwa z krawędzi, by cicho się go pozbyć. Wciągnij się na platformę i poszukaj na północy kolejnego strażnika, przechadzającego się w tę i z powrotem. Poczekaj, aż się odwróci, a następnie biegnij naprzód i zabij go cicho.

Skocz na kolejną platformę na północy, a stamtąd na drewniany blok zawieszony na linie. Z drewnianego bloku skocz ku drewnianemu drążkowi, przeskocz na kolejną platformę, poprzednio pokazaną przez kamerę.

Pociągnij za dźwignię, a otworzą się podwójne drzwi, co przyciągnie uwagę trzech strażników w następnym pomieszczeniu. Zaczną przeszukiwać pomieszczenie, w którym się znajdujesz. Idź na półeczkę nad stosem siana. Jeden ze strażników będzie szukać w pobliżu stosu i zatrzyma się przy nim. Zaznacz go i zeskocz, dokonując cichego zabójstwa.

Wskocz od razu w stóg siana, by ukryć się przed kolejnym strażnikiem, który zauważy ciało i się zbliży. Powinien dojść wystarczająco blisko, byś mógł dokonać zabójstwa z ukrycia ze stogu. Poczekaj w sianie, aż przyjdzie trzeci strażnik sprawdzić ciała, i zgotuj mu ten sam los.

Idź w kierunku otwartych drzwi na północy. Zobaczysz cut-scenkę, pokazującą ostatniego, uciekającego strażnika. Goń go, lecz nie martw się, jeśli go nie złapiesz. Podczas pościgu zatrzaśnie się za nim brama, wymuszając na Tobie obranie innej drogi.

Gdy zaczniesz doganiać uciekającego strażnika, pobiegnie na wyższy poziom wielkiego hallu. Wbiegnij na stos skrzyń po prawej, stamtąd wyskocz na otwarty obszar hallu, użyj kilku belek, by kontynuować pościg. Kolejna brama zamyka się przed Tobą. Po prawej znajdziesz poręcz, przeskocz przez serię drewnianych belek.

Reszta pościgu jest prosta. Strażnik zamknie Ci przed nosem kolejną bramę, lecz pobiegnij na lewo i kontynuuj pościg. Kiedy w końcu zamknie za sobą kamienne drzwi, wespnij się na rusztowania po prawej i w końcu możesz się z nim zmierzyć.

Nie przejmuj się tutaj ukrywaniem się, musisz pokonać tylko grupę wrogów w dużym, okrągłym pomieszczeniu. Graj defensywnie, przynajmniej na początku, kontrując ataki swoim mieczem. Kiedy pozbędziesz się kilku przeciwników, możesz zacząć walczyć bardziej agresywnie. Po walce przejdź do pobliskiego hallu – zacznie się cut-scenka.

Przejdź dalej z hallu do pomieszczenia pełnego skrzyń ze skarbami. Zbierz dobra i otwórz trumnę. Po prawej od trumny są drzwi – otwórz je, a znajdziesz się znów na ulicach Florencji.

Wilk w owczej skórze – Florencja

Wybierz znacznik na mapie, a misja od razu się rozpocznie. Musisz sprawdzić pobliską ulicę przed wielkim, monarszym budynkiem, by znaleźć pewną osobę. Obszar ten jest zaznaczony na zielono na Twojej mapie, więc nie marnuj czasu gdzie indziej. Włącz orli wzrok, kiedy zobaczysz cel, pojawi się cut-scenka.

Po cut-scence broń Lorenzo de Medici, zaznaczonego niebieską strzałką. Zbliż się do niego, nim przygotujesz miecz. Jeśli zauważysz wroga atakującego Lorenzo, możesz wykonywać błyskawiczne zabójstwa przez cios w plecy. W przeciwnym razie stój blisko Lorenzo i przechwytuj ataki wroga, zabijaj kontrami.

Gdy wrogowie są martwi, eskortuj Lorenzo przez miasto. Idź prosto naprzód, biegnij do celu na mapie, Lorenzo podąży za Tobą. Może za Tobą biec, nie zgubi się, więc wykorzystaj to, ignorując ludzi walczących wokół Ciebie. Jeśli będziesz musiał stanąć do walki, bądź gotów, by bronić Lorenzo tak samo, jak wcześniej, odpierając kontrami ataki w jego pobliżu. Kiedy odprowadzisz Lorenzo do punktu końcowego, misja się kończy.

Żegnaj, Francesco – Florencja

Porozmawiaj ze wskazanym człowiekiem, a dowiesz się, że Francesco przeprowadza atak na jedną z wież w mieście. Wyjdź na dachy i kieruj się ku tej wieży. Znajdziesz miejsce na budynku, z którego będziesz miał widok na dziedziniec przed wieżą – wejdź tam, a zobaczysz cut-scenkę, na której Francesco wysyła na Ciebie swoich ludzi.

Dostań się do Francesco, który stoi na szczycie więziennej wieży. Północno-wschodni róg budynku jest najłatwiejszy do wspinaczki, możesz się tam dostać z przyległego budynku. Gdy będziesz się zbliżał do wieży, wpadniesz na wrogich strażników. Spróbuj ich zignorować.

Wejdź na samą górę i idź do północno-zachodniego punktu – pojawi się cut-scenka z Francesco. Natychmiast rzuci się w dół z rogu budynku, wymuszając, byś i Ty wykonał skok wiary z tego samego miejsca. Nie martw się, przeżyjesz. Kiedy wylądujesz, namierz Francesco i ścigaj go. Wybierz ukryte ostrze, a gdy będziesz wystarczająco blisko, dokonaj zabójstwa, by zakończyć misję.

  • Autor: Wega
  • Data dodania: 09-12-2009
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (1)

1. Wyklęty827-04-2016, 14:08Oj czasem mi się zdarzyło dość długo ścigać Francesca :D

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: