Zakon Assassin's Creed


Baza Danych - Assassin's Creed Brotherhood

Ludzie
Miejsca - Rzym
Miejsca - inne
Pozostałe

Baza danych - Miejsca - Toskania

NazwaMiniaturkaOpis
MONTERIGGIONIMiejsca - Toskania

Monteriggioni wybudowali władcy Sieny w trzynastym wieku, miasto stanowiło ważny punkt obronny Toskanii przed roszczeniami terytorialnymi Florencji. W samym środku tego konfliktu była rodzina Auditore, która stała się władcami i obrońcami miasta. To właśnie Auditore wybudowali słynne mury Monteriggioni, które można podziwiać do dzisiaj.

Mimo, że Auditore sprzeciwiali się florenckim roszczeniom, pozostawali w serdecznych stosunkach z rodziną di Medici (Medyceuszy), głównie ze względu na wspólne florenckie korzenie rodzinne.

Monteriggioni dzielnie odpierało ataki Florencji aż do 1554, kiedy to zostało zdradzone. Giovannino Zeti, wygnaniec z Florencji, który stał na czele miejskiego garnizonu, zgodził się oddać klucze do miasta w zamian za możliwość powrotu do Florencji.

To nadzwyczajne, ale pod florenckim przywództwem rodzinie Auditore pozwolono zachować rządy nad Monteriggioni, co dowodzi, że Medyceusze zawsze pamiętali o tym, kto jest ich przyjacielem.

VILLA AUDITOREMiejsca - Toskania

Villa Auditore powstała w 1290 roku i stanowiła wspaniały element architektury romańskiej, poprzedzającej nadejście ery Renesansu. Wspaniała symetria posiadłości i podporządkowanie jej geometrii były w jej czasach niemal objawieniem.

Po ataku Florentyńczyków w 1320 roku, lewa część fasady pozostałą uszkodzona. W tym czasie Domenico Auditore, pradziadek Ezio, kupił willę. Choć oficjalnie zadeklarował chęć naprawy fasady i dodania galerii obrazów, tak naprawdę w sekrecie skupił się na przekształceniu wnętrza, przeprojektowując swój dom, aby był również fortecą i miejscem służącym specyficznemu szkoleniu. Budynek górował nad miastem, które chronił, był z niego również doskonały widok na równiny Toskanii.

Domenico był nie tylko wojownikiem i architektem - był także zdolnym inżynierem. Obiekt posiada kilka unikatowych cech, takich jak ukryte pomieszczenia czy komnaty z mechanizmami blokującymi drzwi. To miejsce zdecydowanie wyprzedza swoje czasy, tak pod względem technologicznym, jak i architektonicznym.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: