Zakon Assassin's Creed


Sklepy w Assassin's Creed: Brotherhood

Medycy

Medycy w Assassin's Creed: Brotherhood pełnią znaczącą rolę. To właśnie u nich, po niefortunnej walce, Ezio może się wyleczyć. Najczęściej stoją na ulicach, przy charakterystycznych, zielonych stanowiskach. Te jednak pojawiają się dopiero po otwarciu pobliskiego sklepu medyka w budynku. Ubrani są w czarne szaty z białymi maskami. Maski te z reguły były w kształcie ptasiego dzioba, w które lekarze wkładali zioła, mające zapobiegać zarażaniem się od chorych. Na mapie medycy oznaczeni są ikonką krzyża.

Podczas rozmowy z medykiem możemy wybrać dwie opcje dialogowe. Pierwszą z nich jest "Ulecz". kosztuje to 50 florenów i w pełni leczy Ezio. Drugą opcją jest zakup "Utensyliów aptekarskich". Można tam kupić lekarstwo oraz truciznę (W późniejszym etapie gry - szybką truciznę), szerzej opisane w artykule o broniach.

Kowale

Kowale są bardzo ważnym elementem rozgrywek w Assassin's Creed: Brotherhood. To oni zaopatrzają Ezio w broń, amunicję, zbroję... znaleźć ich można w każdej dzielnicy w specjalnych budynkach, oznaczonych ma mapie młotkiem.

Rozmawiając z kowalem możemy wybrać różne opcje. Pierwszą jest "Naprawa", służąca do naprawiania uszkodzonej zbroi. Drugą jest zakup tejże. Możemy kupić u kowala wszystkie rodzaje zbroi poza "Zbroją Brutusa". Oczywiście, u kowala można zakupić również broń, w tym kuszę. Ostatnią opcją jest zakup amunicji. Dokładny asortyment kowala zobaczyć można w artykułach Broń i Zbroje.

Banki

W Assassin's Creed: Brotherhood banki pełnią podobną rolę co Klaudia w Assassin's Creed II. Otóż, można tam zajrzeć do "Archiwum" gdzie zapisane są nasze dochody, oraz odebrać pieniądze, które są na tamtym koncie magazynowane.

W archiwum opisany jest dokładnie cały przychód, jaki można otrzymywać z odrestaurowywania Rzymu. Dzieli się na pięć kategorii i podsumowanie. Każda kategoria opisuje przychód z innej dziedziny. Maksymalnym dochodem, jaki można uzyskać jest 16680 florenów na 20 minut, co widać na zamieszczonym poniżej screenshocie.

AC Brotherhood archiwum

Marszandzi

W sklepach marszandów zakupić można obrazy oraz mapy skarbów. O ile te pierwsze są jedynie ozdobą kryjówki na wyspie, o tyle te drugie mogą bardzo ułatwić grę. W każdej dzielnicy kupić można mapę pokazującą skarby i flagi z tego dystryktu i pióra, na całej mapie. Lista obrazów, jakie można zakupić znajduje się w tabeli poniżej.

TytułDzielnicaArtystaRok
Zaślubiny DziewicyKampaniaRafael Santi1504
Św. JerzyAntycznaRafael Santi1504
Chrystus BłogosławiącyKampaniaRafael Santi1505
UkrzyżowanieŚródmieścieRafael Santi1502-1503
Madonna SollyAntycznaRafael Santi1500-1504
Sen ScypionaAntycznaRafael Santi1504-1505
AniołŚródmieścieRafael Santi1501
Św. MichałŚródmieścieRafael Santi1504-1505
AniołAntycznaRafael Santi1501
ZmartwychwstanieŚródmieścieRafael Santi1499-1502
Św. SebastianKampaniaRafael Santi1501-1502
Portret Pietro BemboKampaniaRafael Santi1506
Madonna ze SzczygłemKampaniaRafael Santi1505-1506
AutoportretŚródmieścieRafael Santi1504-1506
Młodzieniec z JabłkiemAntycznaRafael Santi1505
Krawcy

Sklepy krawców to ostatnie sklepy, z których korzystać może Ezio. Krawiec oferuje cały szereg usług, takich jak powiększanie sakiewiek, w których Ezio trzyma noże do rzucania, bełty do kuszy, lekarstwa czy trucizny. U niego można też kupić pochwę na broń ciężką. Innymi usługami jest farbowanie ubrań oraz peleryny. Po wykonaniu wszystkich misji Leonarda i otrzymaniu spadochronu, właśnie u niego można uzupełniać ich zapas. Poniżej znajduje się lista kolorów, na jakie można ufarbować szatę oraz pelerynę Ezio.

Miniaturka szatyMiniaturka pelerynyKolorDzielnica
AC Brotherhood kolorAC Brotherhood kolorBiel AsasynaWszystkie dzielnice
AC Brotherhood kolorAC Brotherhood kolorFlorencki KarmazynŚródmieście
AC Brotherhood kolorAC Brotherhood kolorFlorencki SzkarłatŚródmieście
AC Brotherhood kolorAC Brotherhood kolorRzymska OlwikaAntyczna
AC Brotherhood kolorAC Brotherhood kolorRzymski KamieńŚródmieście
AC Brotherhood kolorAC Brotherhood kolorRzymski Zdobiony OnyksŚródmieście
AC Brotherhood kolorAC Brotherhood kolorToskańska MiedźKampania
AC Brotherhood kolorAC Brotherhood kolorToskańska OchraKampania
AC Brotherhood kolorAC Brotherhood kolorToskański SzmaragdKampania
AC Brotherhood kolorAC Brotherhood kolorToskański ŻarKampania
AC Brotherhood kolorAC Brotherhood kolorWenecki BłękitŚródmieście
AC Brotherhood kolorAC Brotherhood kolorWeneckie WinoŚródmieście
AC Brotherhood kolorAC Brotherhood kolorWetlandzka Kość SłoniowaAntyczna
AC Brotherhood kolorAC Brotherhood kolorWetlandzki HebanAntyczna
AC Brotherhood kolorAC Brotherhood kolorWetlandzki KasztanAntyczna
Inwestycje

Ostatnim ważnym elementem, dostępnym jednak wyłącznie na PC, są inwestycje. W każdy sklep, który odwiedzamy zainwestować można pewną kwotę florenów. Po tej wpłacie mija jakiś czas, po którym zarobione w tym interesie pieniądze trafiają do naszego skarbca. Oczywiście, nie każda inwestycja przynosi zyski. Czasem, gdy tak zwany współczynnik ryzyka jest wysoki, inwestycja przynosi straty. Najczęściej jednak, jest to dobry sposób na zarabianie drobnych kwot. Jednak nie to jest najciekawszym elementem inwestycji. Otóż, po zainwestowaniu odpowiedniej ilości pieniędzy w dany sklep otrzymujemy jeden przedmiot, wypisany poniżej. Gdy brakuje nam czegoś do skończenia zadania, jest to świetny posób na przyspieszenie poszukiwań. W każdym sklepie natomiast zdobyć można spreparowaną głowę. Jest to jednak bardzo trudne - by to zrobić, zainwestować trzeba aż 1000000 florenów. Tak czy inaczej, inwestycje to bardzo ciekawy element, urozmaicający grę.

Przedmioty do sprzedania

Podczas eksplorowania Rzymu Ezio znajduje najróżniejsze przedmioty, które może sprzedać (ale odkupić z powrotem już nie). Nie warto pozbywać się od razu wszystkiego, chociaż początkowo może brakować pieniędzy w grze. Niektóre rzeczy warto zachować do wykonania zadań, jakie dostajemy ze sklepów przy Kryjówce na Tybrze. Pełną listę zadań, listę nagród jak i ceny za przedmioty znajdziecie w Solucji.

  • Autor: Cholbi
  • Data dodania: 29-06-2011
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (46)

32. broterhood103-11-2011, 15:08bboo jest tam na youtube filmik bbył i niebyło sklepów tylko mógł se bommby robic z róznych rzeczy i u lekarza sie zdrowic prosze odpiscie na mój nick
33. Szymon Auditore da Augustów818-11-2011, 13:45sklepy będą. A miecze, zbroje, bełty, pociski itd to jak będzie uzepełniał. Na youtube widziałeś MISJĘ a nie swobodną przechadzkę po mieście. P.S naucz się pisać poprawnie, nic złego ci się przez to nie stanie.
34. Pudel97809-12-2011, 21:54jeśli ktoś pracuje nad fajnym, mrocznym Eziem to niech włoży: zbroję Seusenhoferów, szaty koloru Wetlandzki Heban i Pelerynę Auditore/Borgiów. Całkiem przyzwoity efekt
35. Cezar17-12-2011, 21:51Aarzriel - no widzisz ja się z tobą nie zgodzę. Po pierwsze dlatego że, mimo tego całego Assasyństwa Ezio to mimo wszystko może zmienić chyba kolor stroju?Po drugie, zwiększa jak dla mnie sam klimat gry...Po trzecie taki rzymski zdobiony onyks jest dość ciemny, prawda? Zresztą skoro assasyn w stroju kolorowym, jest widoczny bardziej to strój biały też jest za przeproszeniem k*rewsko widoczny itd. więc dlaczego by nie wprowadzić np. samego czarnego? Echh ja nie mam nic przeciwko zmianom koloru...
36. assasin pc515-01-2012, 21:31niezłe szaty
37. Fibonacci120-02-2012, 20:27Tak mnie ten temat zaintrygował, że aż konto założyłem.W stu procentach zgadzam się z Cezar. Aarzriel jeżeli chcesz chodzić w bieli to chodź, jednak mnie osobiście ta biel się nie podoba.Ezio to Asasyn masz rację, jednakże to również szlachcic. Wątpię żeby szlachcic chciał chodzić w zwykłym białym stroju.Według mnie farbowanie ubrań to wyśmienity pomysł.
38. KKDH15-03-2012, 20:33Jak dla mnie stroje są spoko, ale te czerwono-żółte są takie zbyt pstrokate i trochę psują efekt.
39. Raziel07-04-2012, 14:09Niee. Akurat podstawowy strój w AC zawsze był najlepszy. A najlepiej to w ogóle wyglądał Ezio zawsze na trailerach i screenach. A potem zawsze się okazywało że w rzeczywistej grze tak fajnie nie wygląda. Te kolorowe stroje w ogóle są bezsensu. Jak widzę że ktoś na filmiku na yt ma założony w AC2 jakiś kolorowy strój i jeszcze dodatkowo pelerynę Medici to od razu wyłączam bo widać że nie umie grać. W końcu aspekt kosmetyczny też jest ważny. Lepiej się oglada Ezio który wygląda ładnie, fajnie i jak asasyn niż jakiegoś kolorowego sraczkowatego dziwaka.
40. assassinator03-05-2012, 14:36Fibonacci sama prawda i Raziel przyznaj czy taki wetlandzki heban nie jest spoko ? A i nazwa Raziel od "legacy of kain" zgaduje
41. mamaqww109-09-2012, 20:38moja ulubiona to kość sloniowa jest taka,hmm jak by to określić coś jak podstawowa szata(biała,wiadomość dla nieogarów) ale jednak przyciemniona,jak szara biel (rozumiecie mnie):)
42. raahk14-11-2013, 17:09Czy w jakikolwiek sposób da się zdjąć pelerynę Ezio?
43. iRunEasy423-02-2014, 13:26@raahk jeśli jest to jeszcze aktualne, nie da się :x
44. remixsyb227-02-2014, 18:53Najlepsza jest możliwość zarządzaniem Bractwem Assassynów, a na drugim miejscu te wszystkie sklepy, akwedukty itd.
45. assassino2000524-03-2014, 12:42robie te inwestycje i nic
46. kacper2334429-05-2014, 20:59@broterhood: to chyba pomyliło ci się z revelitsion

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: