Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed 2 - solucja


Solucja Assassin's Creed II

DNA Sekwencja 01: Niewiedza jest błogosławieństwem

Florencja – 1476

Tacy są chłopcy – Florencja

Twoim pierwszym zadaniem jest pokonanie kilku przeciwników. Zawsze włączaj tryb walki, to pozwoli Ci wyrzucać gardę w górę i blokować ataki. Jeśli dobrze wyczujesz moment, możesz kontratakować, jest to bardzo przydatne. By to robić, trzymaj gardę i naciśnij przycisk ataku, gdy wróg robi zamach. To powinno go od razu powalić.

Po pokonaniu pierwszej grupy wrogów pojawiają się następni, znów trzeba wykorzystać tę samą strategię obrony i kontr. Gdy się z nimi uporasz, pojawia się cut-scenka. Na koniec przeszukaj pokonanych, kiedy zbierzesz 200 florenów, misja się kończy.

Szkoda, że nie widziałeś tamtego – Florencja

Porozmawiaj z Federico, który zaprowadzi Cię do lekarza. Zaznacz Federico i ścigaj się z nim trzymając dwa przyciski free-run. Wkrótce dotrzesz do lekarza (gościa w śmiesznej masce), który uleczy Twoje rany za 200 florenów.

Następne wizyty u lekarza będą kosztować mniej.

Braterska rywalizacja – Florencja

Federico wyzywa Cię na pojedynek w wyścigu na dach kościoła. Po prostu biegnij na wprost budynku, wespnij się na górę i ruszaj do mety zaznaczonej białą smugą, a ukończysz misję.

Pod osłoną nocy – Florencja

Skieruj się ku lśniącemu punktowi widokowemu na szczycie wieży i zsynchronizuj widok, by wypełnić część mapy. Wykonaj skok wiary w stóg siana. Zobaczysz cut-scenkę.

Wydostań się ze stogu, na mapce będziesz miał zaznaczone okno Christiny. Idź w tamtym kierunku, lecz omijaj po drodze strażników. Kiedy dotrzesz do Christiny, wespnij się do niej. Zobaczysz następną cut-scenkę.

Ostatnią częścią misji jest ucieczka przed strażą. Biegnij tak szybko, jak to możliwe. Spróbuj zniknąć z oczu strażnikom uciekając bardzo daleko lub wspinając się na budynek. Kiedy status przestanie się świecić na czerwono, możesz znaleźć kryjówkę, zaznaczoną na niebiesko. Ukryj się i misja zakończy się sukcesem.

Posłaniec – Florencja

Spójrz na mapę, będzie na niej zaznaczony wykrzyknik, który prowadzi do ojca Ezio, Giovanniego. Ojciec zleca Ci dostarczenie listu. Na mapie pojawia się nowy znacznik, biegnij tam, lecz uważaj na strażników po drodze. Poruszanie się po dachach pozwoli Ci ich uniknąć.

Twoim celem jest człowiek na ulicy. Zbliż się do niego – zobaczysz cut-scenkę i nowe zadanie – wróć do Giovanniego. Biegnij z powrotem po dachach, by uniknąć wykrycia. Gdy wrócisz, wejdź przez podświetlone drzwi do domu. W tym momencie misja się kończy.

Sekret Petruccio – Florencja

Znajdź Petruccio i porozmawiaj z nim. Poprosi Cię o pióro. W rzeczywistości musisz znaleźć trzy pióra, będą zaznaczone na Twojej mapie. Masz ograniczony czas na ich zebranie, więc skieruj się ku najbliższemu. Wszystkie pióra są na dachach, zacznij się wspinać od razu, jeśli nie spadniesz, bez trudu zdążysz. Po zebraniu trzeciego pióra czas się zatrzymuje i na mapce pojawia się kolejny znacznik – idź, zapukaj do drzwi Petruccio, co zakończy misję.

Nauczka – Florencja

Claudia czeka, chce, byś wziął odwet na jej niewiernym chłopaku. Porozmawiaj z nią, a zostanie zaznaczone na mapie miejsce, gdzie jest Duccio, oszust. Podejdź do niego – zacznie się cut-scenka, z quick-time eventem. Po rozmowie z nim zacznij go bić. By łatwo pokonać Duccio, złap go, rzuć go na ziemię i kop, póki leży. Kiedy skończysz, Duccio ucieknie i misja się zakończy.

Przyjaciel rodziny – Florencja

Porozmawiaj z Marią, matką Ezio, poprosi cię o coś. Namierz ją, by nie zgubić jej w tłumie, lub po prostu użyj mapki – niebieski cel do śledzenia. Dotrzecie do mieszkania Leonardo da Vinci.

Podnieś z ziemi małą skrzynkę. Zaprowadź Marię i Leonardo do nowego celu (zaznaczonego na mapie), nie powinno to długo zająć. Dojdź do celu i połóż skrzynkę w zaznaczonym miejscu. Koniec misji.

Przesyłka specjalna – Florencja

Giovanni ma dla ciebie więcej zadań, znajdź go i zaakceptuj zlecenia. Masz do dostarczenia dwa listy. Znajdź punkty na mapie i biegnij tam, wejdź na zaznaczone białą smugą obszary, by dostarczyć listy. Zostaniesz nagrodzony wskazówką dotyczącą historii w cut-scence.

Po dostarczeniu listów, znajdź dla Giovanniego gołębia pocztowego. Miejsce, gdzie jest klatka, zostanie zaznaczone na mapie, na dachu. Idź tam, by wypełnić zadanie.

Więzień – Florencja

Wróć do Giovanniego i zapukaj do jego drzwi. Dowiesz się, że go nie ma. Ezio decyduje, że musi porozmawiać z nim w więzieniu. Idź do miejsca zaznaczonego na mapie, lecz bądź ostrożny, gdy będziesz się zbliżał. Przy więzieniu jest dużo więcej straży niż gdzie indziej, w dodatku Cię szukają.

Pozostań na dachach budynków otaczających więzienie. Zbliż się od południowej strony. Kiedy wespniesz się na budynek więzienia, spodziewaj się dwóch łuczników. Spróbuj zajść ich od tyłu, złap ich i zrzuć z dachu, w ten sposób łatwo się ich pozbędziesz.

Giovanni jest przetrzymywany w najwyższej wieży więzienia. Wespnij się ku białej wstędze – zobaczysz cut-scenkę, która wyjaśni nieco sytuację. Po rozmowie z Giovannim Ezio spadnie w stóg siana.

Pamiątka rodowa – Florencja

Idź do pokoju Giovanniego i użyj orlego wzroku, by zlokalizować tajne przejście. Otwórz drzwi i wejdź do sekretnego pomieszczenia. Otwórz skrzynkę, by znaleźć nowy strój i użyteczny miecz.

Gdy zechcesz opuścić dom, przeszkodzi Ci dwóch strażników, którzy będą Cię chcieli zabić. Namierz ich i wyjmij swój miecz. Najłatwiej pokonać ich stosując taktykę obronną. Poczekaj, aż przeciwnik zaatakuje, trzymając przycisk blokowania, wykonaj kontrę przez wciśnięcie przycisku ataku.

Kiedy obaj strażnicy będą już martwi, pojawi się na Twojej mapie cel. Idź tam i zapukaj do oznaczonych białymi smugami drzwi.

Ostatni wygrywa – Florencja

Nie ma tu zbyt wiele do zrobienia. Po zaakceptowaniu misji idź za róg ku zaznaczonemu miejcu, pojawi się cut-scenka. Kiedy się skończy, będziesz ścigany przez grupę strażników, którym musisz uciec. Możesz po prostu biec lub wspiąć się na budynek. Znalezienie sobie drogi jest łatwiejsze na dachach, łatwiej tam zgubić strażników, którzy zostają na poziomie ulicy. Kiedy Ci się to uda, misja się kończy.

  • Autor: Wega
  • Data dodania: 09-12-2009
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (4)

1. Vanraf117-08-2010, 14:26W misji "Pod osłoną nocy" zamiast uciekać przed strażnikami można ich pobić ponieważ nie są uzbrojeni.
2. pershingo ;o31-12-2010, 19:38dodam też że na początku nie trzeba wygrać (gdy pierwszy raz to robilem przegralem i jakoś nie musiałem misji robić od nowa)
3. 1coloman128-10-2011, 15:09W misji u lekarza wydałem kasę na lekarstwa i mnie uleczył
4. Wyklęty827-04-2016, 14:04Ta bijatyka z Vierim jest dość ciekawa :D I ten akcent włoski

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: