Zakon Assassin's Creed


Zapowiedź Assassin's Creed Revelations

Assassin's Creed – seria, która przyciąga wielu fanów ze względu na swój styl, charakter, fabułę. Po wydanym w 2010 roku AC Brotherhood musiała nadejść następna.

I tak oto pojawiły się pierwsze, niewiele mówiące zapowiedzi kolejnej części – Revelations. Jeszcze przed opublikowaniem pierwszego zdjęcia, gracze dyskutowali na temat głównego bohatera – Altair, Ezio, a może zupełnie nowy asasyn?

Ubisoft nie kazał nam czekać długo – po kilku dniach od wspomnianych zapowiedzi, mogliśmy przeczytać oficjalną informację prasową i zobaczyć pierwsze zdjęcie. Widzieliśmy na nim Ezio, w nowym stroju, wspinającego się na jedną z konstantynopolitańskich wież przy użyciu ukrytego ostrza z hakiem. Tak, akcja nowej odsłony serii dziać się będzie w głównej mierze w Konstantynopolu, w sercu Imperium Osmańskiego.

AC Revelations

Fabuła

Ezio, niemłody już, bo mający ponad 50 lat asasyn, zaczyna zastanawiać się nad sensem swojego życia. Spędził je na zabijaniu swych wrogów, Templariuszy, poświęcił własne szczęście dla innych ludzi. By znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania, wyrusza do Masjafu, w nadziei na znalezienie informacji, jakie pozostawił po sobie Altair. Gdy dociera na miejsce, okazuje się, że w Masjafie znajduje się potężny artefakt, który chcą dostać w swoje ręce Templariusze. By temu zapobiec, Ezio po raz kolejny musi stanąć z nimi do walki. Po ucieczce przed swymi wrogami trafia do Konstantynopola, gdzie musi odnaleźć pozostawione przez Altaira pieczęcie, zanim zrobią to jego przeciwnicy. Takich pieczęci jest cztery, piątą, niestety, mają już Templariusze…

Zdobycie każdej pieczęci umożliwi nam wcielenie się w Altaira. Tak, jak Desmond odtwarza wspomnienia przez Animusa, tak Ezio dzięki technologii Tych, Którzy Byli Przed Nami, odczyta pamięć swojego przodka, wcielając się nawet w 96-letniego starca.

W mieście witają Ezio tamtejsi asasyni, których przywódcą jest Yusuf Tazim. Obaj mężczyźni zaprzyjaźniają się ze sobą i zaczynają prowadzić braterską rywalizację. Ezio może przekazać mu swoją mądrość, w zamian otrzymuje nowe wyposażenie.

Wyposażenie i umiejętności

Ezio otrzymuje od Yusufa nowe, zakończone hakiem, ostrze; daje nam to wiele możliwości, m.in. zjeżdżanie po zamontowanych w mieście linach (ma to przyspieszyć nasze podróże), oraz walka – możemy użyć haka do przyciągnięcia i zaatakowania nieopodal stojącego przeciwnika, a także wspinaczka - po złapaniu się krawędzi szybciej uzyskamy równowagę.

AC Revelations

Pamiętacie bomby dymne, wprowadzone do rozgrywki w Assassin's Creed 2? Teraz bomb będzie trochę więcej, jak twierdzą twórcy – ok. 300. Gracze sami będą tworzyć różne bomby z zebranych składników (przedmioty zdobyte ze skrzyń lub po przeszukaniu zwłok nie będą teraz potrzebne wyłącznie do kupowania nowych przedmiotów), co łącznie ma dawać właśnie 300 kombinacji.

Orli Wzrok, jedna z bardziej przydatnych umiejętności naszego bohatera, zostanie zamieniony na Orli Zmysł – gdy skupimy się na postaci, możemy zobaczyć gdzie była, i dokąd zmierza; twórcy tłumaczą to ułatwienie tym, że Ezio ma teraz 53 lata – jest mądrzejszy, lepszy, szybszy.

Pojawiają się kosmetyczne zmiany, tak jak nowe sztuczki w walce (np. przeskok nad przeciwnikiem), nowe efekty wizualne (płomienie nigdy nie wyglądały tak realistycznie w tej serii).

Rekruci

Jedną z największych innowacji w grze ma być zdobywanie i obrona miast – tym razem, będziemy mogli wysłać naszych Asasynów-rekrutów do wielu miast, znajdujących się w rejonie Morza Śródziemnego. Ponoć nasza ingerencja w zdobywanie miast ma być o wiele większa niż wysyłanie Asasynów na misje, znane z Brotherhood.

W Brotherhood nasi rekruci mogli zdobyć maksymalnie 10 poziom. W Revelations ta liczba zwiększa się do 15, dając nam (i rekrutom) więcej możliwości. Asasyn o poziomie 10 jest samodzielną postacią, ma własną osobowość, i możemy go spotkać, podróżując po Konstantynopolu. Zdobywając ten poziom, staje się także Mistrzem Asasynów, o czym napiszę poniżej.

Wieże Borgiów, także znane z poprzedniej części, zostają zamienione na Kryjówki Asasynów – zdobywać je będziemy w sposób podobny do Wież Borgiów, lecz gdy Kryjówka nie będzie pod naszą kontrolą, jej otoczenie będzie patrolowane przez silniejszych strażników. Gdy zdobędziemy kryjówkę, możemy kupować budynki w jej otoczeniu, a także ulepszać sklepy, nawet samą kryjówkę! Dotyczy to np. lin do zjeżdżania.

Kryjówkę możemy jednak utracić. Gdy stajemy się rozpoznawalni, nasza baza może zostać zaatakowana przez Templariuszy. Sprawę rozwiązać możemy samodzielnie, wysyłając kilku rekrutów, lub Mistrza Asasynów. Jeśli nie chcemy jednak martwić się o stan naszych kryjówek, możemy umieszczać w nich jednego Mistrza Asasynów na stałe – wtedy baza nigdy nie zostanie zaatakowana.

Misje poboczne

Misje poboczne nie będą wyglądały tak jak wcześniej – teraz uruchomimy je, spotykając przypadkowych przechodniów (podobnie jak niektóre misje z Grand Theft Auto 4), np. będzie należało uratować cywila przed atakiem Templariuszy, pomóc zagubionemu dziecku itd.

Lokacje

Konstantynopol będzie bardzo zróżnicowany. Po upadku Bizantyjczyków i najeździe Turków Osmańskich stał się on miejscem, gdzie mieszają się różne kultury. Został podzielony na cztery dzielnice: Konstantyna – dzielnicę biedoty, Bajazyda - kupców, Imperialną - bogatą i Galata – portową, najbardziej zróżnicowaną architektonicznie. Ubisoft tradycyjnie umieści w nim ciekawe obiekty, np. meczet Hagia Sophia, Forum Ox czy Akwedukty Walensa. Miasto nie będzie płaskie jak Florencja i Wenecja – położone na wzgórzu, będzie wprawiało w zachwyt rozciągającą się panoramą.

AC Revelations

Chociaż akcja będzie toczyła się głównie w Konstantynopolu, Ezio odwiedzi także Kapadocję – podziemne miasto, w całości należące do Templariuszy. Wejście w jego tunele będzie jak wepchanie się w paszczę lwa, lecz cóż to znaczy dla naszego bohatera…

Postacie

W czasie swoich przygód Ezio pozna także młodzieńca imieniem Sulejman, który kiedyś stanie się Sulejmanem Wspaniałym, jednym z najsłynniejszych przywódców w historii. Człowiek ten znajduje się w dość nieciekawej sytuacji, gdy jego ojciec i wuj rywalizują o objęcie władzy po sułtanie. Dzięki Ezio będzie on w stanie uporać się ze swoimi kłopotami. Następną postacią jest dziedziczący bizantyjski tron Manuel Palaelogos – otyły bogacz, utrzymujący pewne kontakty z Templariuszami. Naszym zadaniem będzie odkryć, czy rzeczywiście jest on zwolennikiem Templariuszy, czy prowadzi własną grę.

Ezio, mimo, że ma ponad 50 lat, nadal będzie zainteresowany kobietami. Pozna w mieście piękną Sofię, która sprzedaje książki, chcąc szerzyć oświatę wśród mieszkańców. Już przy pierwszym spotkaniu ona i Ezio zwrócą na siebie uwagę. Znów Ezio zacznie zastanawiać się, dlaczego musiał poświęcić życie zabijaniu zamiast założyć rodzinę…

Czasy współczesne

W grze oczywiście nie może zabraknąć wątku Desmonda – po wydarzeniach z końcówki Brotherhood, zapadł w śpiączkę. Jego kontakt ze światem będzie więc ograniczony, lecz będziemy teraz działać wewnątrz Animusa. Desmond poprzez tzw. „Black Room” – czarny pokój – dostanie się do tych obszarów. Gracz będzie musiał pomóc mu poskładać razem rozszczepione warstwy jego świadomości. Sama rozgrywka będzie przypominać połączenie wirtualnego treningu z dosłownym budowaniem świata w grze.

AC Revelations

Multiplayer

W tej części serii powróci tryb dla wielu graczy – doczekał się wielu znaczących usprawnień, nowych postaci – np. Gwardzistka, Bombardier, Diakon, Wartownik; umiejętności – np. mina – pułapka na naszych prześladowców czy bomba dymna, którą będzie można teraz rzucać na odległość; map – lokacje zostaną umieszczone na wyspie Rodos i trybów, z których jak dotąd znamy jeden, polegający na tym, że gracz musi ukraść skrzynkę ze skarbem i jak najdłużej nie dać się złapać prześladowcom. Ponadto twórcy położyli nacisk na fabułę, w miarę postępów Abstergo będzie nam ufać coraz bardziej i dostarczać nowych informacji, wyjaśni nam, dlaczego robią to, co robią.

AC Revelations

Dzień premiery

Według zapewnień producentów, tym razem wszyscy gracze zagrają w tym samym dniu – premiera Revelations zapowiadana jest na 18 listopada 2011 roku. Czy to prawda, czy nie, dowiemy się w swoim czasie, gracze komputerowi muszą mieć nadzieję, choć pewnie skończy się tak jak zwykle…

Revelations ma być zwieńczeniem trylogii o Ezio Auditore, jednocześnie odpowiadając na pytania dotyczące m.in. Altaira, które dręczą nas od premiery pierwszej części serii. Jednocześnie Ubisoft twierdzi, że nie jest to AC 3, ale czwarta pełnoprawna część serii. Na AC 3 będziemy musieli poczekać do 2012 roku.

  • Autor: Koziou
  • Data dodania: 25-06-2011
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (132)

118. Areol16-11-2011, 11:27Dokladnie w sumie racjaa z tą trylogią AC
119. k3h2w2a1117-11-2011, 19:53Czasami płakać mi się chce widząc i słysząc głupotę innych przestaję wierzyć w potęgę umysłu
120. Misza19-11-2011, 11:01A jednak sie nie zgodze. Bo AC R I B to sa dodatki wyczytalem to na gamezilla i tam pisali ze AC B I R to dodatki do II..!
121. Aarzriel20-11-2011, 18:44I przestań tak bezgranicznie wierzyć tej jednej stronie internetowej która cały czas wypisuje głupoty o grach. Widząc takich naiwnych ludzi jak ty którym wszystko można wmówić i zmanipulować nie dziwię się że religie są jeszcze na świecie...
122. Razem ponad kilo assassynow21-11-2011, 17:26No ale troche jest to mylne ze to dodatki bo gry ktore nie maja liczby cyferki na koniec to myslalem ze to dodatki do gier. A niewazne wazne ze bedzie GRA i to juz 2GRUDNIA czy1 :D
123. Aarzriel21-11-2011, 20:07Mam nadzieję że już rozumiesz o co chodzi. A ty Belly widzę że jesteś kolejnym niekumatym. Spójrz na kilka moich postów wyżej.
124. Areol22-11-2011, 17:29Tys jest dodatek Battle Of the Forli dodatek do ac 2 BELLY i nie zanizaj swojej glupoty bo czuje ze jestes idiota ze szkoly specjalnej !
125. Aleor23-11-2011, 19:31Spoko najpierw nasilij na mnie swoich braci od templariuszy a potem mnie zabij Fragmentem Edenu hehe ;PPP no ale nie masz racji AC r i b to nie dodatki. Dodatki to np AC Battle of forli czy cos takiego albo dodatek do brotherhood o nazie AC porwanie leonarda da vinci to jest dodatek a nie AC B I R
126. Belly23-11-2011, 20:49Przeciez wiem jaja se robilem hehe ;];] :P
127. Kros109-12-2011, 13:47Mam takie małe pytanie oglądałem Assassin´s Creed: Embers i pojawia się na końcu przy Ezio na ławce młody chłopak z blizną na twarzy może wie ktoś ko to jest ?
128. Adee19-12-2011, 08:14w tekście jest że kryjówki można ulepszać o liny. ktoś może wie gdzie co i jak?
129. Aarzriel19-12-2011, 19:12To tylko plotka przed premierą ACR. Liny do zjeżdżania są od razu w mieście. Dzięki kryjówkom możemy kupować sklepy i zabytki.
130. 301221-12-2011, 22:00to są dodatki AC B I R ludzie
131. Aarzriel29-12-2011, 11:32Niestety muszę cię wyprowadzić z błędu, bo to nie dodatki :P Zastanów się zanim coś napiszesz
132. pogromca97420-05-2012, 16:13AC B i AC R to nie dodatki obydwie części mam i wiem co mówię

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: