Zakon Assassin's Creed


Wirtualny Trening w Assassin's Creed Brotherhood

Wirtualny trening jest podzielony na cztery części - "Swobodny Bieg", "Skrytobójstwo", "Walka" oraz "Znajdź".

Każda ma sprawdzić zdolności gracza w opisanej przez jej nazwę dziedzinie.


Swobodny Bieg - w sekcji tej znajduje się dziewięć wyzwań, co czyni ją największą wśród wszystkich czterech. Można ją podzielić na trzy części. Samouczek, który ma nas oprowadzić po zaawansowanych sposobach poruszania się, oraz wyścigi A i B, z których każdy występuje w trzech wersjach krótkich i jednej pełnej.

Samouczek jest raczej prosty, jesteśmy prowadzeni przez całość biegu. Zdobycie złotego medalu nie powinno stanowić większej trudności. Nabyte w nim umiejętności, jak chociażby skok przed krawędzią, mający na celu wylądowanie piętro niżej, są bardzo przydatne w kolejnych wyścigach.

Nie powinniśmy przewidywać, że ukończymy wyścig na złoty medal za pierwszym razem. Pierwszy raz powinniśmy przebiec spokojnie i poznać drogę, by potem znając ją już móc wykonać swoją powinność, bez potrzeby przystanięcia w połowie drogi i namysłu "Gdzie ja mam biec, którędy?!".

Aby zdobyć kolejne medale, trzeba ukończyć wyścig w wyznaczonym czasie. Wiadomo, każdy woli żeby jego znajomy widział, że ma z czegoś złoty medal, niż brązowy.

W wyścigach trzeba po prostu próbować do skutku. Gracz, który potrafi dobrze kierować Ezio z reguły powinien zdobyć złoto za drugim lub trzecim razem.


Wirtualny Trening

Dla opornych krótki opis kolejnych wyścigów, z pominięciem samouczka:

1 Krótki wyścig A:

Po rozpoczęciu wyścigu biegniemy przed siebie, wykorzystujemy wyuczony w samouczku swobodny wcześniejszy skok, by wylądować w znajdującym się piętro niżej tunelu. Przebiegamy dalej, wbiegając po ścianie przytrzymujemy strzałkę w prawo i kiedy Ezio jest w najwyższym punkcie uderzamy spację, skacząc na znajdującą się na prawo belkę. Zmierzamy dalej po belce i przez kolejny tunel. Tam znów wbiegamy na ścianę.

W najwyższym punkcie uderzamy spację, aby odbić się w tył na belkę. Wskakujemy na kolejną belkę i na platformę, po czym powtarzamy cały manewr. Wskoczywszy na kolejną platformę przebiegamy krótki odcinek po czym zeskakujemy na platformę niżej. Jak nauczono nas w samouczku, możemy to zrobić puszczając spację i przytrzymując prawy przycisk myszy. Po tym niemal natychmiast uderzamy w spację, aby wybić się przed krawędzią platformy. W innym wypadku Ezio chwyci się znajdującej się dalej platformy, my natomiast chcemy wylądować na tej poniżej. Przebiegamy krótki odcinek, znów wykonujemy bieg po ścianie ze skokiem w prawą stronę i tam znajduję się ostatni punkt kontrolny tego wyścigu.

2 Krótki wyścig A:

Przez pierwszy odcinek po prostu biegniemy przed siebie, pokonując kolejne przeszkody. W pewnym momencie zobaczymy wiszącą w powietrzu platformę. Musimy wybić się przed krawędzią, tak aby Ezio jej nie chwycił. Biegniemy dalej, wbiegamy po ścianie wybijając się w prawo na belkę. Przebiegamy kolejny prosty, krótki odcinek, zeskakujemy piętro niżej do tunelu i przebiegamy po belce. Wskakujemy na podwyższenie, dobiegamy do ściany i po raz kolejny już wykonujemy bieg po ścianie z odbiciem w prawą stronę. Biegnąc dalej, musimy pamiętać o tym, aby puścić na chwilę spację i pozwolić by Ezio zeskoczył niżej, jeśli wybijemy się z wyższego piętra wylądujemy dosłownie na dnie. Na dnie planszy wirtualnego treningu oczywiście. Po wylądowaniu przeskakujemy na kolejną platformę, biegniemy w stronę ściany, znów wykonujemy bieg po ścianie z wybiciem się w prawo. (Czy to nie jest monotonne?) Po wbiegnięciu po kolejnych belkach docieramy do końca wyścigu.

3 Krótki wyścig A:

Najkrótszy z wszystkich wyścigów A. Duża ilość świecących na czerwono elementów może nas zdezorientować, ale nie dajmy się, róbmy swoje. Początkowo musimy biec przed siebie, kiedy dotrzemy do krawędzi najlepiej moim zdaniem jest wybić się tuż przed nią, lądując na znajdującej się niżej belce. Po niej przebiegamy do platformy, przebiegamy przez nią przeskakujemy w znajdujący się nieco niżej tunel, skaczemy z niego dalej (Nie bójcie się, Ezio nie sięgnie belki, która tam jest i nie zrobi Wam na złość). Po przebiegnięciu krótkiego odcinka skręcamy w prawo, wbiegamy tam po ścianie wyżej i znów wyżej. Tam znów mamy do przebiegnięcia krótki odcinek, który zdawałoby się kończy się ścianą, ale nie dajmy się oszukać. Po przebiegnięciu go musimy zeskoczyć niżej, jednak jest tam na tyle mało miejsca, że już na górze musimy wymanewrować to tak, aby móc od razu pobiec w stronę prawą. Tam też będzie się znajdował nasz ostatni punkt kontrolny.

1 Krótki wyścig B:

Wydaje mi się, że ten bieg jest na tyle prosty, że nie wymaga komentarza. Biegniemy po prostu zgodnie ze wskazanym kierunkiem, prawdopodobnie uda nam się uzyskać złoty medal nawet jeśli popełnimy jakiś błąd. Możemy w kilku miejscach przyśpieszyć tutaj cały proces skokiem przed krawędzią oraz znanym już manewrem wbiegnięcia po ścianie, po czym wykonania skoku w potrzebnym kierunku. Miejsca w których można to zrobić łatwo wypatrzeć.

2 Krótki wyścig B:

Także prosty wyścig. Sam początek może wywołać lekko dezorientację, ale starczy po prostu pobiec środkiem wyznaczonego terenu na krawędź jakby chciało się z niej skoczyć. Ezio automatycznie skoczy w najdogodniejsze miejsce – czyli znajdującą się trochę niżej belkę, z której możemy z łatwością wskoczyć do tunelu i ruszyć dalej. Bieg oprócz odbicia się w jednym miejscu od ściany (po wbiegnięciu oznaczonymi czerwonym kolorem „schodami”) nie wymaga żadnych zaawansowanych metod.

3 Krótki wyścig B:

Wyścig który także nie jest trudny, trzeba go po prostu „ogarnąć”. Na początku po zaliczeniu 1 punktu kontrolnego nie starajcie się biec po platformach dalej, tylko skaczcie prosto do następnego.

Gdy natraficie na miejsce z punktem kontrolnym znajdującym się dużo niżej, wykonajcie skok przed krawędzią. Najprawdopodobniej wylądujecie na belce tuż przed tunelem, w którym się on znajduje, szybko z niej zejdźcie i biegnijcie dalej.


Wirtualny Trening

Pełne wyścigi są jedynie połączonymi wersjami wcześniejszych trzech w jeden dłuższy bieg.

Tutaj nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć wam powodzenia.


Skrytobójstwo - nazwa tej sekcji mówi sama za siebie. Ciężko mi tutaj powiedzieć jakiekolwiek konkrety. W tych zadaniach trzeba po prostu wczuć się i znaleźć sobie drogę, po której będzie można skutecznie przejść, kosząc po drodze strażników. Losowe bieganie od jednego do drugiego celu także pozwoli nam wypełnić to zadanie, ale mamy marne szanse, byśmy uzyskali złoty medal. Kiedy po kilku, może nawet czasami kilkunastu próbach znajdziemy tą dobrą drogę i wyćwiczymy to, co chcemy zrobić, zdobycie złotego medalu nie będzie problemem. W sekcji tej mamy 6 wyzwań.

Wirtualny Trening

W treningach, w których możemy wykorzystać dowolną broń, warto używać kuszy, dzięki niej wykonanie danego zadania nie stanowi większego problemu.

Ja osobiście w pierwszych treningach skrytobójstwa preferuję zaczynanie od strażnika znajdującego się na podwyższeniu na lewo od miejsca rozpoczęcia przez nas treningu, na kolejnej mapie treningowej od strażnika który jest na wprost od naszego rozpoczęcia (aby się do niego dostać należy wbiec po „schodach” i przeskoczyć parę belek. Strażnika łatwo ściągnąć ukrytym ostrzem). Natomiast na kolejnej mapie zaczynam od strażnika, do którego dostajemy się dwukrotnie wchodząc po czymś, co najłatwiej nazwać schodami.

Dwóch patrzących na siebie wzajemnie strażników sprawia w pewnym stopniu problem, najlepszym moim zdaniem rozwiązaniem jest się jednemu po prostu na chwilę pokazać i go odciągnąć. W treningu z bronią dowolną należy po prostu ściągnąć jednego z kuszy, a potem zabić drugiego, gdy będzie do niego podchodził.

Jak już wspominałem, w Skrytobójstwie trzeba znaleźć sobie swoją drogę, która będzie w naszym wykonaniu skuteczna.


Znajdź - sekcja ta polega nie tyle na znajdywaniu, co po prostu zbieraniu flag na czas. Osobiście nie przepadam za tymi zadaniami. Tak jak w przypadku Skrytobójstwa, trzeba znaleźć sobie skuteczną drogę, którą jak najszybciej możemy przejść zbierając flagi, wymaga to po prostu prób, czy lepiej iść tu, czy tu, czy tędy, i tak dalej. Niewiele mogę tu pomóc, trzeba próbować. Warto najpierw zebrać flagi znajdujące się mniej więcej na jednym poziomie, ponieważ na lataniu góra-dół tracimy dużo czasu. W sekcji znajdują się trzy wyzwania.

Wirtualny Trening


Walka - ostatnia, a zarazem moja ulubiona część wirtualnego treningu. Składa się ona z 5 wyzwań, pierwszym z nich jest „Przesławne ukryte ostrze”. Polega ono po prostu na wykonaniu w wyznaczonym czasie jak największej ilości zabójstw. Oczywiście najlepiej jest tutaj wykonywać serie. Raczej nie mam komukolwiek jak pomóc. Jeśli komuś nie wychodzi, po prostu musi ćwiczyć.

Wirtualny Trening

Następne z kolei jest „Idealnie – wszystkie rodzaje broni.” Tutaj mamy zrobić to samo, co wcześniej, tylko przy użyciu dowolnej broni.

W wymienionych wyżej wyzwaniach musimy postępować ostrożnie, gdyż otrzymanie przez Ezio obrażeń kończy wyzwanie.

Kolejne wyzwania to krótka, średnia, oraz długa seria zabójstw, gdzie nie są liczone nasze ofiary, a mnożona jest ilość ofiar przez długość serii, za to otrzymujemy punkty. W tych wyzwaniach ogromnie przydatny jest krótki nóż, oraz miecz, a to ze względu na ich broń dodatkową. Kiedy wykonujemy serię nie klikamy LPM, a przytrzymujemy, co kończy się tym, że Ezio zabija 2 osoby. Strażnicy kiedy wykonujemy te podwójne serie dość mocno głupieją, tak, że prawdopodobnie możemy być zdolni zużyć całą amunicję w jednej, długiej serii zabójstw. (15 noży dostępnych w treningu noży i 6 naboi w pistolecie daje łączną liczbę 21 zabójstw! A nie zapominajmy, że Ezio przy wykonywaniu tej serii zabija 2 osoby.)

Nad samą serią zabójstw trzeba po prostu pracować i wyrobić sobie odpowiednie reakcje. Nie ma sposobu na taką serię, trzeba po prostu umiejętnie zabijać strażników i kontrować ich uderzenia. Dobrze jest pamiętać o tym, że unik wykonywany przez przytrzymanie PPM oraz naciśnięcie spacji w momencie ataku przeciwnika, oraz chwycenie nas przez strażnika nie przerywają serii.

Wirtualny Trening

Warto wspomnieć, że zdobycie przynajmniej brązowych medali we wszystkich wyzwaniach Wirtualnego Treningu odblokowuje skórkę Raidena, którą możemy cieszyć się, grając w trybie dla jednego gracza.

To by było na tyle z mojej strony o wirtualnym treningu, który udostępniono nam w Assassin's Creed Brotherhood. Życzę ci, czytelniku samych złotych medali i pobicia rekordów wszystkich znajomych.

  • Autor: Poger
  • Data dodania: 19-06-2011
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (43)

29. Padre93104-09-2011, 20:21A jeśli w idealnie: wszystkie rodzaje broni zabijesz 10000 luda nie odnosząc żadnych ran to od razu przyjmij moje gratulacje.
30. Aarzriel04-09-2011, 21:0810000 nie da się. Jest to fizycznie niemożliwe. Ale ze 200 dam radę.
31. Padre93104-09-2011, 21:57A tak z ciekawości ilu masz? Ja mam 146.
32. Aarzriel10-10-2011, 22:14Dopiero teraz zobaczyłem twojego posta. Postanowiłem tak na szybko spróbować powalczyć i mi wyszło 189 wszystkimi broniami. Fajnie walczy się mieczem dwuręcznym. Strasznie szybko i efektownie :)
33. Aarzriel10-10-2011, 22:14Ale na PC, a na PS3 miałem ponad 200 (211 chyba)
34. Dante21-11-2011, 16:27Ja zabiłem maksymalnie 348. Więcej sie nie da!
35. Aarzriel29-11-2011, 20:40Mam na yt filmik na którym zabiłem 157. To nie jest mój rekord ale nie chciało mi się aż tyle nagrywać aby tyle zabić. Dodatkowo mam takie małe zboczenie że nie wystarczy mi zabić byle jak tylko efektownie i fajnie i nawet jak mam dużo a coś uznam że jest ne tak jak chciałem to zaczynam od początku. http://www.youtube.com/watch?v=wPh1511lDEc&feature=channel_video_title
36. Bezix503-12-2011, 11:17@Aarzriel Ano, bardzo fajnie wyglądają serie zabójstw z miecza dwuręcznego, szybko przeciwnicy padają :>. Btw dobrą taktyką jest też uderzenie wroga 2 razy z miecza ( lub raz z broni dwuręcznej), a potem zmiana celu ( np. na takiego poszukiwacza co chce nas zaatakować) i od razu lpm ;p.
37. Maciek2002120-12-2011, 14:33który z was grał w acb
38. NIZARYTA129-02-2012, 18:50ja zabilem 326 ukrytym ostrzem
39. Malengo36122-12-2012, 15:58Nie wiecie może, czy jest czysto-przeglądarkowa wersja rankingu z wirtualnego treningu?
40. TheEzioAltair109-06-2013, 12:09Ile mieliście w "Przesławne ukryte ostrze" ? Ja tylko 40, ale dopiero zaczynam bawić się Wirtualnym Treningiem.
41. Tahu515-06-2013, 12:08Ja mam tylko z 80, bo kiedy już prawie pobiję swój rekord, to nagle z poza widocznego kadru wybiega strażnik i od razu uderza, toteż nie mam czasu na kontrę, zwłaszcza gdy w tym czasie wykonywałem zabójczą sekwencję. Wirtualny Trening jest dla cierpliwych i opanowanych, ja przez to prawie zmieniłem się w nałogowca, który siedzi przed kompem i tylko pobija rekordy.
42. (usunięty)28-12-2013, 23:19Witam! Panowie mam pytanie na przesławne ukryte ostrze gdzie trzeba zabić 20 na złoto to ja (tak dla zabawy) zabiłem 26 specjalnie skułem i wyskoczyło nowy rekord osobisty pod spodem nowy rekord świata. Nie wierze że ludzie są tacy słabi, jakiś bug czy co ? Pozdrawiam
43. Dragon12345420-06-2014, 15:40jakie macie rekordy?moja duma to :przesławne ukryte ostrze-91,i dowolną broniom 102

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: