Zakon Assassin's Creed


Połączenie Assassin's Creed Brotherhood z Project Legacy

Wraz z nadejściem trzeciej odsłony serii Assassin's Creed, światło dzienne ujrzała aplikacja nazwana Project Legacy, czyli przeglądarkowa gra z elementami RPG, udostępniona na Facebooku. Choć początkowo oferowała jedynie ciekawą fabułę i zagłębienie się w świat gry, tym razem widziany z perspektywy Templariuszy i samego Abstergo, z czasem została wzbogacona o nowe, przydatne opcje. Wprowadzono pojedynki pomiędzy graczami, możliwość zapraszania znajomych, kontaktowania się z nimi, czy porównywania osiągnięć, a także – powiązanie z Assassin's Creed Brotherhood i usługą Uplay, czego zalety postaram się nieco przybliżyć.

ACBH + PL

Zacznijmy od tego, że aby móc w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje nam Project Legacy i otrzymać związane z nim bonusy, zarówno w grze Assassin's Creed Brotherhood, jak i samej aplikacji, należy połączyć swoje konto na Facebooku z kontem Uplay. Żeby to zrobić, wystarczy uruchomić Project Legacy, a następnie kliknąć w zakładkę znajdującą się w lewym, górnym rogu i zezwolić na dostęp aplikacji. Ponieważ konto Uplay jest tym samym, które tworzymy rejestrując grę, osoby posiadające ich więcej muszą uważać, żeby wybrać dokładnie ten profil, który przypisany jest grze Assassin's Creed Brotherhood. W innym wypadku, otrzymanie dodatkowych przedmiotów będzie niemożliwe!

Już na starcie, za samo połączenie Project Legacy z kontem Uplay otrzymujemy 10. punktów, które później mogą być wykorzystane na zakup nagród do dowolnej gry, która obsługuje tę usługę. Kolejne punkty wymagają nieco większego wkładu z naszej strony, jak na przykład ukończenie wybranego wspomnienia, zaproszenie pięciu znajomych, wykonanie misji kontraktowych, czy gra w Project Legacy przez dziesięć dni pod rząd. W zamian za to na nasze konto wpływa aż 60 punktów, które mogą okazać się bardzo przydatne. Nawet jeśli nie wydamy ich na nagrody związane z samą aplikacją, do których zalicza się m. in. ekskluzywne wspomnienie, czy zestaw Artworków, otrzymamy możliwość wybrania wszystkich bonusów do Assassin's Creed Brotherhood – ponieważ ich wartość przekracza ilość punktów, jaką możemy zgromadzić grając w samą grę.

ACBH + PL

Kolejną korzyścią, która wynika z połączenia obu gier, jest odblokowanie treningu, dzięki któremu wpływamy na poziom doświadczenia nowych członków Gildii Asasynów. Kiedy zwerbujemy pierwszych rekrutów i rozpoczniemy ich szkolenie w grze, również w Project Legacy otrzymamy możliwość wpłynięcia na szybszy rozwój młodych Asasynów. Wystarczy synchronizacja zapisu stanu gry z Project Legacy, której dokonujemy bezpośrednio z menu trybu fabularnego Assassin's Creed Brotherhood, zaznaczając właściwy zapis gry (podpisany nazwą gracza) i wciskając spację. Później wystarczy uruchomić aplikację, wejść w odpowiednią zakładkę i wybrać platformę, na której gramy oraz nazwę gracza z listy. Od tej pory, co kilka godzin dostaniemy 75 punktów doświadczenia, które możemy przyznać dowolnemu rekrutowi, który nie osiągnął jeszcze najwyższej rangi.

ACBH + PL

Podobnie wygląda sprawa odblokowania wcześniej wspomnianych misji kontraktowych. Następuje ono w momencie wysłania naszych Asasynów-rekrutów na konkretne zlecenie do innego państwa. Wówczas, po jego wykonaniu, otrzymujemy dostęp do odpowiedniego kontraktu w Project Legacy. Wszystkich kontraktów jest 25, podzielonych na 9 miast, a ponieważ wykonujemy je jak normalne wspomnienia, wpływają na nasz level i pozwalają rozwijać wszystkie cztery atrybuty. Dodatkowo za ich ukończenie otrzymujemy następne osiągnięcie. Należy jednak pamiętać, że kolejne kontrakty odblokowywane są wraz z postępem w grze Assassin's Creed Brotherhood, dlatego też wymagane jest każdorazowe zsynchronizowanie zapisu gry z Project Legacy (w sposób opisany powyżej).

ACBH + PL

To tyle, jeśli chodzi o korzyści w samej aplikacji Project Legacy. Teraz skupimy się na bonusach do Assassin's Creed Brotherhood, bowiem jest ich kilka. Na przykład dwie nowe peleryny dla Ezio. Znane z części drugiej: peleryna Wenecka i Medyceuszy, dostępne są po zebraniu i użyciu całego zestawu (Mnemonic Set) Auditore Trail. Jego poszczególne elementy zostały rozproszone po różnych rozdziałach, dlatego nie należy ich szukać wyłącznie w jednym wspomnieniu, gdyż można niepotrzebnie stracić punkty akcji (AP).

ACBH + PL

Drugim, dużo bardziej przydatnym bonusem, są premie pieniężne, jakie wpływają na nasze konto w Assassin's Creed Brotherhood, kiedy posiadamy te same budynki w obu grach. Gdy zakupimy Koloseum w Rzymie, a następnie zdobędziemy je także w Project Legacy i zsynchronizujemy grę, otrzymamy kilka tysięcy florenów. A ponieważ wszystkich zabytków mamy znacznie więcej, możemy zgarnąć nawet kilkadziesiąt tysięcy.

ACBH + PL

Tak przedstawia się opis, dostępnych na tę chwilę, korzyści płynących z połączenia obu gier, wymagający od nas niewielkiego wkładu i czasu. A ponieważ Project Legacy już teraz dzieli się na trzy osobne rozdziały, możemy się spodziewać jego dalszego rozwoju, wraz z kolejnymi częściami Assassin's Creed. Dlatego też, jeśli jeszcze nie macie konta na Facebooku, być może warto je założyć właśnie dla tej aplikacji, która dostarczy wam nie tylko wyżej wspomnianych bonusów do gry, ale także wiedzy na temat świata Assassin's Creed i choć przez chwilę pozwoli wczuć się w rolę pracownika Abstergo.

  • Autor: Nesy
  • Data dodania: 12-04-2011
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (35)

21. Fifix103-07-2011, 21:56Jedyne, czego uczy ta gra to: "An error has occurred. Please try refreshing."3 kliknięcia i niespodzianka, i tak przez cały dzień...
22. MatriXik20-10-2011, 22:15Przeszedłem wszystkie misje. Dobiłem 100lv. Teraz czekam na DDS 2.0 (no już z 6 miesięcy czekam) ;)
23. Asasyn PS3119-12-2011, 16:59Nagrody z uplay sie zdobywa w grze jak sie ma neta czy nie bo mam ps3 ale nie wiem czy bd mi potrzebny net do uplay
24. Pr0toTYP123513-01-2012, 20:47nie wiem gdziem mogę to zamieścić ale czy ktoś wie gdzie w ac bh w misji z rynkiem tivoli są flagi?
25. Pr0toTYP123517-01-2012, 20:52ej jest jakieś spolszczenie do legacy?
26. czajnik123117-06-2012, 13:13nie moge się połączyć nawet jak klikne connect po kliknięciu na training
27. Nico02-07-2012, 12:37Czyli trzeba mieć Assassin's Creed Brotherhood żeby uruchomić?
28. Marcin191115-10-2012, 19:24Gdy włączam grę po 15 sek wyskakuje mi
An error has occurred.Please try refreshing
klikam ciągle reload i nic czy wie ktoś co robić bo chętnie by sobie asasynów wyszkolił
Na początku gra działała spokojnie i po dniu lipa i tak już od kilku dni
29. Mirek928-11-2012, 19:06Mi się dziś udało zsynchronizować obie gry. Ciężko było ale się udało. Dzięki Ci Nesy za pomocny artykuł.
30. Eziair708-12-2012, 13:58Klikam tą zakładkę, Wlącza mi jakieś " Uplay na Facebooku" i co dalej?
31. Igor Auditore de Firenze528-12-2012, 21:15Taaa, fajnie ja na Facebooku nawet nie mam dostępnego tego "Projectu Legacy" tak jakby go w ogóle nie było :( Ehhh trzeba przeżyć
32. Igor Auditore de Firenze528-12-2012, 21:20O Jezu znalazłem. Ufff
33. matisyn123604-04-2013, 10:20pytanko jeżeli mam ACB na xbox 360 mogę korzystać z tej aplikacji?
34. assassino2000523-03-2014, 12:41to jeszcze działa
35. Dragon12345420-06-2014, 15:22wie ktoś jak moge odblokować odzienie za pomocom tego projektu jeżeli go już niema?

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: