Zakon Assassin's Creed


Wyzwania Gildii

Najemnicy

1. 10 grup najemników wysłanych do walki ze strażnikami

Wystarczy być świadomym, że to wyzwanie jest aktywne. Gdziekolwiek zobaczysz grupę najemników, wynajmij ich i każ im zaatakować strażników.

Najprawdopodobniej z łatwością ich rozgromią i dalej będą wykonywać twoje rozkazy, więc aby nabić licznik musisz znaleźć inną grupę najemników.

Najłatwiej jest ich znaleźć niedaleko Bartolomeo oraz Siedzib Gildii wyremontowanych i oddanych najemnikom.

2. 5 rusztowań zniszczonych przez rzut strażnikiem

Naprawdę proste. Wystarczy zaprowadzić strażników w pobliże rusztowania, a następnie chwycić jednego z nich i pchnąć w stronę konstrukcji.

Aby to zrobić, przytrzymaj R1 i naciśnij Kółko, następnie nakieruj strażnika Lewym Analogiem i ponownie wciśnij Kółko, by nim rzucić.

3. 25 zabitych Brutali

To wyzwanie wypełnisz w końcu, w miarę postępów w grze, więc nie musisz się o nie specjalnie martwić.

Jeśli jednak chcesz je jak najszybciej ukończyć, Brutali znajdziesz w okolicy ruin w dzielnicach Campagna i Antico oraz w pobliżu francuskich obozów.

Możesz także powtarzać wspomnienia, aby nie marnować czasu na szukanie nowych Brutali.

4. 25 zabitych Strażników Papieskich

Największy problem stanowi znalezienie ich. W gruncie rzeczy patrolują oni jedynie Watykan.

Po przekroczeniu mostu skręć w lewo, a po przejściu pod łukiem napotkasz czterech Strażników Papieskich.

Zrespawnują się, jeśli opuścisz ten teren i wrócisz po jakimś czasie. Poza tym możesz jeszcze powtarzać misję z Sekwencji 8 - "Jabłko Edenu", gdzie spotkasz wielu Strażników Papieskich.

5. 25 zabitych jeźdźców z konia

Tutaj mogą być problemy, ze względu na niedociągnięcia w tłumaczeniu. Musisz zabijać jeźdźców, samemu będąc na grzbiecie konia.

Wystarczy że podjedziesz w pobliże nich, a wyświetli się ikonka Zabójstwa, wciśnij przycisk ataku, a Ezio przeskoczy ze swojego konia na konia zajmowanego przez wroga i zabije jego jeźdźca ostrzem. Ten sposób jest rekomendowany, gdyż używając go, nabijasz licznik także w następnym wyzwaniu.

6. 10 jeźdźców zabitych z powietrza

Jak już pisałem, możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu zabijając jeźdźców z końskiego grzbietu. Dzięki temu wypełnisz to i poprzednie wyzwanie.

7. 10 Podwójnych Zabójstw

Nie możesz ukończyć tego wyzwania, jeśli nie dostałeś drugiego Ukrytego Ostrza od Leonardo (Sekwencja 4).

Aby zabić dwóch strażników naraz, musisz albo znaleźć takich, którzy stoją wystarczająco blisko siebie, albo sprawić by się do siebie zbliżyli.

W tym celu wystarczy że sprowokujesz strażników, by odepchnęli Ezio - to sprawi, że staną odrobinę bliżej siebie niż poprzednio.

Zwykle to wystarcza, by móc zabić dwóch naraz.

8. 5 strażników rozbrojonych i zabitych ich własną bronią

Aby to zrobić, wystarczy Skontrować cios wroga, samemu będąc nieuzbrojonym (Pięści). Gdy Ezio już trzyma w rękach broń swego przeciwnika, wystarczy że naciśniesz przycisk ataku, by jednym ciosem powalił rozbrojonego wroga. Pamiętaj jednak, że Brutale i Kapitanowie mogą być rozbrojeni tylko jeśli przedtem ich wyszydzisz (Szyderstwo).

Strażnicy Papiescy nie mogą zostać rozbrojeni.

9. Zabij 5 strażników w mniej niż 10 sekund

Przy użyciu odpowiedniej techniki, to wyzwanie jest na prawdę proste do zrobienia. W gruncie rzeczy wystarczy duża ilość strażników w okolicy i dobra Seria Zabójstw.

Przydatne są podwójne zabójstwa przy użyciu "broni dodatkowej" tj. Pistoletu lub Noży do Rzucania. By to zrobić, PRZYTRZYMAJ przycisk ataku, zamiast go naciskać podczas wyprowadzania kolejnego ataku w serii. Pamiętaj, że musisz mieć w ręku broń średnią, bądź krótką, aby wykonać ten ruch.

10. 10 Serii po co najmniej 5 Zabójstw

Ta sama rada co powyżej. Polegaj na Podwójnych zabójstwach, uważaj na strażników, którzy mogliby ci przeszkodzić i zawsze miej świadomość gdzie jest następny strażnik, którego chcesz zabić.


Kurtyzany

1. 10 grup kurtyzan wysłanych, by rozproszyć strażników

Po prostu za każdym razem, gdy widzisz kurtyzany, wynajmuj je i od razu wysyłaj do pobliskich strażników.

Najwięcej ich znajdziesz w pobliżu lokalu Rosa In Fiore.

2. 10 wrogów wyprowadzonych w pole dzięki kryjówkom

Łatwo połączyć to z innymi wyzwaniami. Po prostu wdaj się w walkę ze strażnikami i zacznij w pewnym momencie uciekać. W czasie ucieczki szukaj kryjówek (niebieskie punkty na mapie), a kiedy wrogowie stracą cię z oczu, schowaj się. Możesz się schować na ławce, w stogu siana lub liści, w studni, a nawet wśród tłumu. Poczekaj aż będziesz znów incognito i zacznij zabawę od nowa.

3. 20 strażników będących na posterunku zabitych z kuszy, pozostając niewykrytym

Dużo ludzi pyta, co to znaczy. Wyjaśnię: Strażnicy na posterunku, to tacy, którzy stoją przy ruinach, drzwiach i innych wejściach do czegokolwiek, ze skrzyżowanymi rękoma. Zabijaj ich strzałem z kuszy, samemu będąc prawie na granicy zasięgu - w ten sposób nie zostaniesz wykryty.

4. 10 koni należących do strażników ukradzionych bez zabijania ich jeźdźców

Wystarczy podejść do jeźdźca będąc w trybie niejawnym i nacisnąć Kółko. Ezio zrzuci jeźdźca z konia i sam na niego wskoczy. Zrobisz tak 10 razy i masz zaliczone wyzwanie.

5. 5 ciał ukrytych w stogach siana lub studniach

Bardzo proste i szybkie w wykonaniu. Wdaj się w walkę w pobliżu stogu siana i zabij swoich przeciwników. Gdy to zrobisz, podchodź do każdego z osobna i podnoś ich ciała naciskając Kółko, po czym podejdź do stogi siana/studni i wrzuć tam ciało które niesiesz, ponownie wciskając Kółko.

6. 15 strażników zatrutych

Tutaj jedyny problem polega na tym, że musisz ZOBACZYĆ śmierć zatrutego przez siebie strażnika. Najlepiej jest podejść do celu, zatruć go, oddalić się trochę i obserwować go, aż upadnie na ziemię i przestanie się ruszać. Dużo szybciej pójdzie, jeśli masz Szybką Truciznę, z oczywistych powodów.

7. 20 zabitych strażników w polu rażenia Bomby Dymnej

Aby szybko ukończyć to wyzwanie, wejdź w grupę strażników i rzuć Bombę Dymną. Powinieneś być w stanie zabić 4-5 strażników w trakcie jej działania.

Innym sposobem jest wezwanie do walki odpowiednio doświadczonych rekrutów, gdyż na pewnym poziomie zaczynają oni sami używać Bomb Dymnych.

Sztuczka polega na tym, że strażnicy zabici przez nich nabijają licznik tego wyzwania.

8. 10 strażników skrytobójczo zabitych od tyłu

Tak proste jak się wydaje. Wystarczy podejść od tyłu do strażnika i zaatakować go Ukrytym Ostrzem.

9. 5 strażników zabitych z kryjówek

W trakcie grania na pewno z łatwością ukończysz to wyzwanie. Jeżeli jednak chcesz to przyspieszyć, możesz poszukać patrolów strażników, w których skład wchodzi Poszukiwacz.

Gdy Poszukiwacze przechodzą niedaleko stogu siana, obowiązkowo go przeszukują, wystawiając się na twój atak.


Złodzieje

1. 10 grup Złodziei wysłanych, by odciągnęli strażników

Odrobinę trudniejsze do zrobienia od dwóch poprzednich, gdyż Złodziei jest trudniej znaleźć od Kurtyzan i Najemników.

Zwykle przebywają na dachach budynków oraz w okolicy swoich Siedzib Gildii.

2. 1 nieprzerwany sprint na 300 metrów

Najłatwiej to zrobić w dzielnicach Campagna i Antico, gdyż jest tam najwięcej otwartych przestrzeni.

Stań i ustaw sobie na mapie znacznik oddalony od ciebie o 300m. Następnie biegnij omijając z daleka wszelkie murki, płotki i ludzi.

Dopóki na coś nie wpadniesz lub nie zaczniesz się wspinać, powinno Ci się udać.

3. 20 skoków z konia na belkę

Liczy się tylko taki skok, kiedy Ezio złapie belkę, obróci się i na niej stanie. Jeśli tylko złapie i zawiśnie, to się nie liczy.

Możesz to zadanie wykonać na dłuższej belce. Jest taka jedna na końcu mostu w pobliżu kryjówki Ezio. Jedź na koniu w tę i z powrotem i dwa razy naciśnij X za każdym razem, gdy mijasz belkę.

4. 40 Skoków Wiary

W trakcie gry z pewnością ukończysz to wyzwanie. Jeśli jednak chcesz przyspieszyć ten proces, pamiętaj o nim za każdym razem, gdy będziesz na dachach.

Po prostu wypatruj gołębi - te ptaki przesiadują na krawędziach, z których możesz oddać Skok Wiary.

5. Zanurkuj z wysokości 25m

Najlepszym miejscem, by to zrobić, jest dzielnica Campagna. W jednej z misji będziesz musiał wspiąć się na wieżę otoczoną fosą, w pobliżu miejsca pobytu Bartolomeo. Wystarczy że wejdziesz na jej szczyt i zanurkujesz w tej fosie. Pamiętaj, że musisz ZANURKOWAĆ, czyli skoczyć 'na główkę'. Wystarczy, że będąc w powietrzu naciśniesz jeszcze raz X.

6. 250 ukradzionych florenów

Łatwe i szybkie. Po prostu przytrzymaj X podczas przechodzenia przez tłum NPCów, by ich okraść. Po paru minutach zdobędziesz żądaną sumę.

7. Szybuj w sumie 500 metrów używając spadochronu

Najpierw potrzebujesz spadochronu. By go otrzymać, musisz wypełnić wszystkie misje z maszynami Leonarda. Im szybciej tym lepiej, gdyż denerwujące jest potem robienie tego wyzwania 'na siłę'. Dobrym miejscem, z którego można zacząć lot, jest szczyt Castel Saint Angelo, bo skacząc stamtąd dostaniesz osiągnięcie 'Orła Cień'.

8. 25 strażników zabitych bronią dystansową

Łatwe, szybkie i przyjemne. Wystarczy dostatecznie często używać Kuszy i Noży do Rzucania, aby szybko i bezproblemowo ukończyć to wyzwanie.

9. 5 strażników zabitych z powietrza z belki

To na prawdę nie jest trudne. W grze będzie mnóstwo okazji, by to zrobić. Po prostu stań na belce, zaznacz strażnika pod sobą i wciśnij Kwadrat.


Asasyni

1. 25 rekrutów wezwanych podczas walki

Po prostu zacznij walkę i wezwij swoich rekrutów wciskając L2. Nic prostszego.

2. 15 Nawałnica Strzał

Aby użyć Nawałnicy Strzał będziesz potrzebował wszystkich 3 sygnałów Asasynów, czyli co najmniej 6 rekrutów w swojej gildii.

Wtedy zamiast naciskać przycisk odpowiedzialny za wezwanie ich do boju (L2), przytrzymaj go. Potem będziesz musiał tylko poczekać, aż wszystkie 3 sygnały się odnowią.

3. 20 rekrutów wezwanych do zabicia celu

Działa wtedy, gdy cel, który wskazujesz swoim pomocnikom Cię nie wykrył, więc po prostu wtedy, gdy nie trwa walka.

Po prostu zaznacz cel i wezwij rekrutów (L2).

4. 5 rekrutów wezwanych w trakcie jednego Wspomnienia

W gruncie rzeczy to łączy się z wieloma wyzwaniami do Pełnej Synchronizacji, więc prędzej czy później zrobisz to w trakcie gry.

Po prostu wezwij rekrutów 5 razy podczas jednej misji.

5. 5 rekrutów awansowanych do rangi Asasyna

To zajmie trochę czasu, lecz w końcu ci się uda. Jak najczęściej wysyłaj rekrutów na nowe misje - tak zdobywają doświadczenie.

Kiedy rekrut jest na 9 poziomie i zdobył 3500 punktów doświadczenia, wróć do Siedziby Asasynów, a zobaczysz przerywnik filmowy ukazujący ceremonię pasowania go na Asasyna.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (33)

19. fidojunior01-04-2011, 10:59witam niedwno zacząłem grać w singla w brotherhoodzie i mam pytanie: jak można rozwijać różne gildie (zdobbywać im poziomy)? trzeba poprostu wypełniać misje gildi i wyzwania czy jak?
20. Kaper88107-07-2011, 02:17Witam mam pytanie odnośnie wyzwania gildii złodziei brakuje mi tylko tego ślizgu na spadochronie,skakałem ze szczytu Castel Saint Angelo ale nie było chyba 500 m bo nie zaliczyło,jest jakaś specjalna metoda żeby przedłużyć lot próbowałem 4 razy i nic ma ktoś jakąś rade?
21. krychaxx12308-07-2011, 15:54Kacper88 ja skoczyłem na spadochronie z koloseum i mi zaliczyło.A teraz moje pytanie : jak mam kazać najemnikom, złodziejom i kurtyzanom zabić/rozproszyć strażników ? Chodzi mi o xbox'a 360.
22. krychaxx12310-07-2011, 11:19Moje powyższe pytanie już się nie liczy bo wszystko już zrobiłem. Zostało mi tylko zadanie kurtyzan. Chodzi o to zabijanie z kuszy bez wykrycia. W którym miejscu mogę znaleść takich strażników? Może być też na mapie :P
23. Radq12415-08-2011, 21:54Hejka, ja mam dosyć nietypowe pytanie, zrobiłem wszystkie misje u assasinów ale nie wiem gdzie odebrać nagrodę :/ Kolega mi mówił żeby wyjść z animusa ale ja nie moge po prostu wyjść bo nie mam już tej opcji jak nacisne esc :/ Może mi ktoś podpowiedzieć? Z góry dziękuję. W razie co GG:4060786
24. Karlos419-08-2011, 19:53mam pytanie przeszedłem całą fabułę i zrobiłem wszystkie wieże borgiów i zostało mi tylko aby zabicć strażników na posterunkach ale po przejściu gry nie widziałem ani jednego strażnika na posterunku prosze jesli wiecie podpowiedzieć mi gdzie takich znależć
25. Suchson05-10-2011, 15:09Wyzwanie "20 strażników będących na posterunku zabitych z kuszy, pozostając niewykrytym"Jeśli ukończyliście grę, a nie zrobiliście jeszcze tego wyzwania, najlepiej powtórzcie sekwencję 6, wspomnienie 2 "Francuskie porachunki" i zacznijcie strzelać do wszystkich żołnierzy, którzy stoją z założonymi rękami.
26. MrMarianos9224-12-2011, 21:53Witam mam problem z wyzwaniem gildii złodzei mianowicie skok z konia na belki wogóle mi to nie wychodzi opiszcie mi i najlepiej podpowiedzcie gdzie i jak to zrobić
27. Mama08-02-2012, 09:23No to jest trudne zadanie mmmmmmmmmaaaaaaaammmmwwawaacwtgswqdt
28. Cezary26-04-2013, 22:51Witam. Mam problem z skokiem z konia na belkę. Mianowicie wiem jak to się robi bo zliczyłem już 10 takich skoków tylko że zaliczyło mi te 10 i więcej nie chce naliczć. Może na kolejne dziesięć jest jakiś inny sposób. Próbowałem skakać na belkę długą i krótką w mieście i poza i wraz cały czas mam 10
29. lopatologicznie11-07-2013, 17:47Skok z qna na belke zalicza rowniez gdy przeskoczymy od razu na nastepna, znajdujaca sie tuz za nia:
(na qniu) high profile + jump (podjazd pod belke) jump + jump
W wypadku gdy na naszym spocie nie ma 2-giej belki obedzie sie bez ostatniego jump'a. Celujcie w srodek belki by assassyn przypadkiem na nia nie wlazl/zawisl.
20 guardsow z kuszy mozna nabic przy wiezach borgiow, praktycznie przy kazdej "ktorys czegos tam strzeze" (jak poprzednicy pisali maja oni wtedy lapy skrzyzowane na klatach). To tak jak by ktos sie uparl robic to we wczesnych sekwenjach:
Wyjmij kusze bedac najlepiej na jakims dachu + idz w strone guardsow doputy dopuki nie pojawi sie na ktoryms zaznaczenie = napewno strzelasz z max dystansu i nie zostaniesz wykryty.
30. Zjawaq03-10-2013, 12:54mam pytanie zostało mi jeszcze w gildi assassynów jedna misja mam obronić kryjówki assassynów mam już 2/3 ale templariusze nigdy już nie attakują krzjówek assassynnów nie wiem dlaczego ale dziękuje z góry za odpowiedć.
31. Zjawaq03-10-2013, 12:57w Assassin creed Revolutions.
32. Krypton28-08-2019, 12:43Hej, wie ktoś jakie są nagrody za zrobienie tych wyzwań? Jak ukończyłem wszystkie wyzwania kurtyzan to się pojawiło, że mogą zatruwać, najemnicy że mogą zabijać konnych, tylko nwm co robią złodzieje ;(
33. konrad8998629-08-2019, 09:13@Krypton: Nie jestem pewien, ale to chyba było automatyczne okradanie mieszkańców.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: