Zakon Assassin's Creed


Dlaczego Assassin's Creed III powinno dziać się w Polsce, podczas II Wojny Światowej?

1.Historia II Wojny Światowej

Wbrew powszechnej opinii stworzonej przez filmy wojenne i gry komputerowe, II wojna światowa to nie tylko wielkie bitwy alianci versus państwa Osi. Owszem, na froncie tak było. Ale nie w Polsce.

AC w Polsce

Polska została zaatakowana 1 września 1939 r. przez faszystowskie Niemcy. 17 września, z frontu wschodniego, nadeszło ZSRR. Polacy nie mieli wyboru. Musieli uciekać.

Polska została zajęta, mimo bohaterskich prób walki z najeźdźcami. Polacy zaczęli tworzyć różne oddziały – czy to Armia Andersa w Afryce czy 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa biorąca udział w operacji Market-Garden, starali się wspomóc Aliantów, by odzyskać ojczyznę. W 1940 narodziła się formacja o nieoficjalnej nazwie „Cichociemni”, której zadaniem były akcje partyzanckie w okupowanym kraju. Przechodzili oni kurs spadochroniarstwa, a później jeden z kilku kursów dodatkowych. W 1941 roku skoczyli pierwsi żołnierze. „Cichociemnych” możecie znać z serialu „Czas Honoru” emitowanego na TVP2 (ostatnio zakończyła się 3 seria. To nie byli ludzie biegający z CKM-ami na plecach, 40 granatami, Thompsonem i jeżdżący czołgami. Wręcz przeciwnie – wszystko robili „cicho” i „ciemno”, za pomocą noży i pistoletów. Wykonywali wyroki śmierci na zdrajcach ojczyzny. Czy kogoś wam to nie przypomina? Mi bardzo. Asasynów.

AC w Polsce

2.Pistolety i karabiny maszynowe

To, że cichociemni starali się nie używać KM-ów, najwyżej pistoletów, nie znaczy, że nie można ich wprowadzić, np. do multiplayera. Według mnie wprowadzenie broni palnej i (może) pojazdów stworzyłoby wiele możliwości. Począwszy od zwykłego Deathmatcha, przez Wyścigi i Sabotaże, na Ściganym kończąc. Nie oznaczałoby to usunięcia z Multi całego „czaru” cichych zabójstw. DM to tylko opcja, można zawsze zagrać w wspomnianego Ściganego na noże, gdzie punkty będziemy dostawać za bycie incognito. Wszystko polega na większej ilości i zróżnicowaniu trybów.

AC w Polsce

3.Hitler, Churchill, Stalin

Już wiele razy w Zagadkach 16-stki trafialiśmy na nich. Nie wiemy, czy Hitler został zabity przez Asasynów, czy zwiał z Jabłkiem, lub stało się z nim coś innego. Zagadka „Bunkier” tego nie wyjaśnia, chociaż znak Asasynów na budynku bunkra mógłby prowadzić do pierwszego tropu. Zabójstwo Hitlera… to byłaby moc.

Nie wiemy też, czy Churchill i Stalin są templariuszami, z jaką mocą, dlaczego itp.

AC w Polsce

4.Warszawa – rozbudowane środowisko

I zgliszcza, i pełno pięknych budynków, i getto, i więzienia. Tak, jak pisałem wcześniej – to nie front, trzeba być cicho, by nikt cię nie zauważył. Wprowadzenie godziny policyjnej dodawałoby dodatkowego smaczku strategicznego. Rower śmiało może zastąpić konia. Czegóż więcej potrzeba Asasynowi? Dachów, a tych w Warszawie nie brakuje.

Dodatkowo, w 1941 roku Niemcy napadły na ZSRR, które w odwecie kroczyło na zachód. Narastające zagrożenie ze strony ZSRR, walka wywiadów i kontrwywiadów (Niemcy, Komuniści, Alianci). A to wszystko w Warszawskim sosie!


5.Misje egzotyczne

Tu już nie trzeba zmyślać, jak w „Maszynach Wojennych” w Brotherhood. Okres II Wojny Światowej to gigantyczny zbiór wynalazków, testów broni i nowoczesnych gadżetów. A gigantyczne, Alianckie operacje? To, że gra rozgrywałaby się w Warszawie „po cichu”, nie znaczy że nie można na chwilę polecieć na front i brać udział w lądowaniu w Normandii czy Operacji „Market-Garden”, prawda?

Dodatkowo budowa bomby atomowej, próby stworzenia rakiet V1, V2, V3, czy Bitwa o Anglię są świetne, by je przedstawić w grze. Szczególnie takiej, jak Assassin's Creed.


6.Dla Nas, Polaków…

…Ważne byłoby propagowanie wojennej historii okupowanej Polski. W Rosji wciąż nauczane jest, że wojna wybuchła w 1941 (gdy Rosja została zaatakowana przez Niemcy), a nie w 1939! Gdyby jednak Rosjanin zagrałby w taką grę, jego nastawienie do historii zmienia się diametralnie! Wielu Amerykanów nawet nie wie, że od Polski się zaczęło. Gra „otworzyłaby” im wszystkim oczy.


7.Słowem podsumowania

Mam nadzieję, że tekst Wam się podobał. Nie zagracajcie swojej tożsamości narodowej, wręcz przeciwnie, promujcie nasz kraj za granicą!

Tak rzekłem!


andro64


PS. Cichociemni byli po wojnie tropieni i zabijani przez komunistyczny rząd „Polski”. Wielu uciekło. A czy pan Jan Kowalski, lub tym bardziej – pan Jan Milowy nie mógłby zmienić sobie nazwiska na Miles i zwiać do Ameryki? Hmm…

AC w Polsce
  • Autor: andro64
  • Data dodania: 14-01-2011
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (99)

85. kaszk03-08-2012, 14:10jeśli AC miałby dziać się w polsce to nie za IIWŚ. To już za daleki skok w przyszłość i AC zamienił by się w BF'a ( Może BF 5 prędzej mógłby się dziać za II WŚ). Jeśli już to za czasów króla Z. A. Poniatowskiego ew. za czasów Piłsudskiego. Ale to i tak za daleki skok.
86. Kasjas101-11-2012, 17:40Mi się ten pomysł bardzo podoba. Lecz nie jest on na AC4. Tak jak wielu z Was pisało wcześniej, byłby to za daleki skok w przyszłość. Teraz jest ACIII i na pewno powstaną kolejne części tej wspaniałej serii. Mam nadzieję, że jedną z następnych części AC właśnie będzie okres II WŚ lecz nie w AC4, może w 'piątej' części ? O Tym się przekonamy. Jednak ja jako Polak jestem dumny, że taki pomysł jest.
87. Kaspar26103-01-2013, 13:50Genialny pomysł. A co do pana Jana kowalskiego i jego ucieczki to on lub jego przodek mógłby spotkać Lecha Wałęse lub jacka Karpińskiego (taki polski Leonardo da Vinci).
88. Pablo86114-01-2013, 12:18Kika co ty gadasz. Duży skok? pierwsza część Assassin's Creed toczyła się w XII (rok 1191r.) wieku a Assassin's Creed 2 już w wieku XV (1476r.). Teraz Assassin's Creed 3 w wieku XVIII (1753r.). Daje to skok co jakieś 300 lat więc mogliby śmiało dać nawet okres stanu wojennego. Okres II Wojny światowej byłby mile widziany. Niekoniecznie w Polsce ale było by ciekawie.
89. Carry1525-01-2013, 16:24Ja proponował bym RP pod zabiorami. Trzy różne miasta (Warszawa, Kraków, Poznań), pod trzema różnymi zaborami, o różnym charakterze i polityce. Walka zw. z powstaniami i nie tylko. Moim zdaniem to by świetny pomysł choć II WŚ też może być.
Pozdrawiam
90. Pablo86108-02-2013, 19:57Oj może i temat zaborów byłby fajny ale trochę dziwnie by się skakało po wszystkich zaborach ze względu że to obowiązywały jakieś granice i nie rzechodziło się przez nie od tak... propozycję dałeś bardzo ciekawą ale moim było by lepiej jak byśmy dali jakiś inny okres w naszej histori.
Mimo wszystko uważam że temat zaborów bardzo mi się spodobał.
No chyba że byśmy poruszali się kolejno po każdym z zaborów.
91. (usunięty)27-03-2013, 14:11ja bym wolał podczas bitwy pod grunwaldem
92. Darth Destruktor26-05-2013, 08:44Czemu z opcji polskich jest wymieniona tylko II wojna światowa?
A Potop? A Grunwald? A Zabory? To co, pies?
93. NeroAquila707-06-2013, 21:26No właśnie. Popieram @up. Można by też zrobić w czasie Złotego Wieku. A jeśli mówimy o Grunwaldzie to może nasz asasyn miałby jakieś ciekawe kontakty z królową Jadwigą (nie chodzi mi o kontakty damsko-męskie). II WŚ to ciekawe okres ale zły dla serii AC.
94. SkrzatekPL425-07-2013, 22:34gdyby assassyni byli w polsce to rząd nasłał by na nich specjalny podatek od assassynów :D
95. Roxor520-08-2013, 17:09Nasz piękny kraj cieszy się długą i szlachetną, ale też okrutną i zdradziecką historią. Zawsze chciałem zobaczyć idealnie odtworzoną Polskę w Assassin's Creed. Skoro udało nam polakom stworzyć grę tak cudowną jak "Wiedźmin" to dlaczego nie pociągnąć fabuły i podpiąć ją pod Polskę ? Nie ważne w jakim okresie, ale ważne, że w naszym cudownym kraju. Jestem za tym żeby taka gra powstała i jestem tego pewny, że w każdym polaku, który stracił wiarę w polską siłę i Duch Narodu odrodziła by na nowo, a także pobudziła jeszcze bardziej niż kiedykolwiek wyobraźnię i spojrzenie na POLSKĘ.
96. Lisior007324-01-2014, 13:43Bardzo fajne i masz rację !
97. Azio Euditore227-01-2014, 21:51Ja osobiście uważam że to nie byłby zbyt dobry pomysł. Gra przekształciłaby się w strzelankę i AC straciłby cały klimat
98. malgosia713831-10-2014, 22:09Artykuł naprawdę świetny, ale to już wiesz. I uważam podobnie jak @Roxor (mam na myśli nasz piękny kraj), chociaż może nie koniecznie II wojna światowa, raczej trochę wcześniejszy okres. Grunwald Potop jak najbardziej. Dobrym pomysłem byłyby również rozbiory jak sugeruje @Carry15
99. Romero121518-11-2014, 18:55tyle pomysłów, ale żaden niestety nie wyjdzie !

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: