Zakon Assassin's Creed


Abstergo

Firma Abstergo

Assassin's Creed II

Abstergo Industries jest firmą, która wyprodukowała Animusa i porywała ludzi, w których pamięci genetycznej spodziewała się znaleźć pewne interesujące ją informacje. Mimo, iż korporacja jest oficjalnie zarejestrowana, jako laboratoria badawcze zajmujące się medycyną oraz nauką ma ona na koncie o wiele więcej przedsięwzięć, w tym ogólno światowe. Warren Vidic twierdzi, że każde odkrycie naukowe, wynalezione w ciągu ostatniego tysiąclecia pochodziła od Abstergo, lub ich poprzedników i nie zostało wynalezione tylko „odnalezione” i pokazywane tylko tym, którzy zasłużyli. Desmond dowiaduje się, że firma jest współczesną następczynią zakonu templariuszy, których zdaniem technologia współczesnego człowieka pochodzi od „Tych, Którzy Przybyli Przed Nami”. Abstergo zajmuje się też eksterminacją żyjących obecnie asasynów, gdyż uważają, że są oni jedynymi ludźmi zdolnymi powstrzymać ich w dążeniach do zapanowania nad światem. Wiele z wydarzeń, które teraz są tematami dyskusji uczonych są dziełami, lub eksperymentami firmy. Wybuch meteoru tunguskiego był w rzeczywistości atakiem współczesnych asasynów na rosyjską bazę templariuszy. Podczas ataku znany naukowiec współpracujący z asasynami, Nicola Tesla, zniszczył jeden z Fragmentów Edenu. Właśnie to było przyczyną wielkiego wybuchu, który zmiótł z powierzchni ziemi wiele kilometrów lasu. Innym podobnym wypadkiem jest eksperyment Filadelfia, w którym, za pomocą artefaktu załoga USS Eldridge miała być przeniesiona na kilka minut w przyszłość. Abstergo ma też podobno 13 czaszek Inków, które pozwalają noszącym je na porozumiewanie się telepatyczne, jest to sposób komunikacji, którego nie mogą wyśledzić asasyni. Wybuch na Międzynarodowym Lotnisku w Denver jest podobno powiązany z Abstergo i prawdopodobnie był to wybuch kolejnego Fragmentu Edenu. To stamtąd ma zostać wystrzelony 21 grudnia 2012 roku satelita zawierający jeden z artefaktów. Data ta jest również końcem 12 cyklu baktun według Kalendarza Długiej Rachuby sporządzonego przez Majów. Wielu ludzi wierzy, że jest to data końca świata, gdyż plemię Indian południowoamerykańskich nie kontynuowało swego kalendarza po wypisaniu tej daty.

Pracownikami Abstergo są:

• Alan Rikkin - prezes Abstergo.

• Warren Vidic – Główny naukowiec działu genetycznej pamięci i projektu Animus.

• Nancy Nilop - Nieznana, prawdopodobnie szef Leili.

• Jane Birkam - Nieznana, przyjaciółka Warrena Vidica.

• Audrey Jacobs – asystent Alana Rikkina.

• Richard – Jeden z trzech mężczyzn grożących Lucy Stillman śmiercią, powstrzymał ich Warren Vidic.

Byli pracownicy:

• Thomas Edison - znany wynalazca.

• Henry Ford - założyciel kompanii samochodowej Ford.

• Lucy Stillman - pracownica Abstergo, pomaga Desmondowi.

• Leila Marino - przyjaciółka Lucy, romansowała z obiektem 16, według oficjalnej wersji podawanej przez Abstergo popełniła samobójstwo, możliwym jest, że zginęła w wybuchu w Denver.

Ciekawostki:

- Lucy twierdzi, że firma Abstego produkuje antydepresanty.

- Vidic wspomniał, że tylko dzięki wynalazkom Abstergo nasze codzienne życie jest łatwiejsze.

- Abstergo (Templariuszom) przypisuje się wynalezienie techniki rakietowej, bomby atomowej, radaru, silnika odrzutowego i elektronicznie programowalnych komputerów. Również na polu medycyny Abstergo może pochwalić się znacznymi osiągnięciami.

- Abstergo jest łacińskim słowem i oznacza „oczyszczam”.

- Na początku ACII, kiedy opuszczasz pokój z Animusem, jeśli spojrzysz przez okna, zauważysz ławki podobne do tych, na których Ezio i Altair kryli się przed strażnikami, trawę i otwarty dach.

- W pliku prawdy „Apollo” zamiast flagi amerykańskiej pojawia się flaga z logo Abstergo. Oznacza to, że Abstergo miało swój udział w lądowaniu na Księżycu. W świecie AC również NASA jest organizacją Templariuszy.

- W Skarbcu, gdy Minerwa mówi o ludziach, którzy staną na drodze Desmonda, po jej lewej stronie widać logo Abstergo.

- Na jednym z concept artów Skarbca, w pomieszczeniu, gdzie Ezio walczył z Rodrigo, na podłodze widać coś, co przypomina logo Abstergo.

Laboratorium

Assassin's Creed II

Laboratorium Abstergo zostało zbudowane specjalnie na cele projektu Animus. Sam Animus znajduje się na środku pomieszczenia, w pobliżu jest biurko Vidica i stanowisko pracy Lucy. Przy pokoju z Animusem znajduje się pokój konferencyjny, sypialnia i łazienka dla badanych Obiektów oraz przyłącze Animusa.

Pejzaż widoczny z okien laboratorium jest bardzo jaskrawo oświetlony, jednak wyraźnie widać, że budynek znajduje się w mieście w otoczeniu drapaczy chmur. Laboratorium mieści się na 4-tym piętrze, w skrzydle badawczym.

Budynek zdaje się być położony gdzieś we Włoszech, co wnioskujemy na podstawie tego, że włoskie słowa pojawiają się na zewnątrz kryjówki i na parkingu, gdzie włoskie wyrażenia informują o zezwoleniach na wjazd samochodów i oznaczają miejsce parkingowe Vidica.

Biura Abstergo

Podczas ucieczki, w drodze na parking, mijamy przemysłowe pomieszczenia, z widocznymi przewodami wentylacyjnymi i wyraźnie widocznymi rurami, bez zbędnych detali. Wszędzie znajdują się stanowiska komputerowe, takie jak w laboratorium. Przez okna widać świat poza biurami – sporą część budynku otacza ogród. Kiedy Lucy i Desmond zjeżdżają na niższe piętro, przechodzą przez pomieszczenie z wieloma stanowiskami, oddzielonymi szklanymi drzwiami, chociaż nie ma tam pracowników. Jest sobota, jedynymi ludźmi w Abstergo są pracownicy ochrony. W tym samym pomieszczeniu jest mnóstwo Animusów – znak na ścianie wskazuje, że na trzecim piętrze jest ich 16.

Pamięć genetyczna

Vidic mówi, że funkcje DNA człowieka działają jak archiwum. Poprzednie pokolenia przekazują nam nie tylko genetyczne instrukcje, ale także pamięć – wszystkich naszych przodków. Urządzeniem pozwalającym na odczyt tej pamięci jest Animus. Warren Vidic mówi, że zwierzęta też posiadają taką pamięć, dotyczącą migracji, hibernacji, rozmnażania – że muszą skądś wiedzieć, gdzie i kiedy się udać, co zrobić, jak w przypadku ptaków odlatujących na zimę do ciepłych krajów, posiadających też inne formy instynktu. Nieznany jest jednak mechanizm przechowywania pamięci w DNA.

Teoria ta jest bardzo kontrowersyjna. Lucy Stillman zajmowała się nią na studiach, ale nikt nie chciał wierzyć w jej pracę, nikt nie miał zamiaru dać jej szansy. Dopiero Warren Vidic zaprosił ją do współpracy przy projekcie Animus. Lucy podejrzewa, że cała sprawa została ukartowana, by zwabić ją do Abstergo, gdzie stała się więźniem firmy.

  • Data dodania: 09-02-2010
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (93)

79. assasin250111-12-2011, 20:00znaczy te słowa nic nie jest prawdą wszystko jest dozwolone...
80. michboss613-12-2011, 22:09A nie możecie udoskonalić tego artykułu o wiedzę z AC:R MP?
81. Obiekt 29315-01-2012, 15:18nie z fragmentami tylko z fragmentem
82. wojtex29-01-2012, 01:16To oni! To oni wymyślili ACTA!
83. Connor115-03-2012, 17:50wojtex :D zabijemy templariuszy unicestwimy acta :)
84. lordkacperiusz530-03-2012, 07:27Assassini nie istnieją ! To tylko gra! jedynie istnieli Haszyni
85. ProKoxu97530-03-2012, 20:59Nie haszyni tylko hassashini. I przyznam ci rację,można fantazjować ale ludzie,nie przeginać
86. Mini Frares122-05-2012, 13:03Istniało kiedyś coś takiego jak plemię Nizarytów nazywanych również hassashnami, ale Templariusze nic do nich nie mieli. Teraz też istnieje coś takiego jak loża Masońska i to są tak jakby Templariusze. Jak chcecie to sobie sprawdźcie! Ciocia Wikipedia naprawdę nie gryzie!
87. Mini Frares122-05-2012, 13:04I nie ma czegoś takiego jak Fragment Edenu. Napisane jest na początku że to fikcja!
88. komp222326-11-2012, 16:51Ja nie byłbym taki pewien co do Fragmentów Edenu i Tych co przybyli przed Nami. Owszem wiekszość gry to fikcja, ale nie powiecie mi, że nie słyszeliście o Strefie 51 albo incydencie w Ruswell. Ponadto najbardziej interesuje mnie fragment z pamięcią genetyczną. To naprawdę może tak działać?
89. koziol1210-08-2013, 10:56gdzieś widziałem jak odczytują pamięć ale z przed kilku sekund i twoją :/
90. (usunięty)03-11-2013, 12:16ja tez
91. eretann416-01-2014, 21:51Teoretycznie by mogło (jest to bynajmniej bardziej możliwe niż podróże w czasie), być może wszystko co śnimy a nie wiemy skąd się to wzięło jest częściowym odczytywaniem tego. Lecz ta pamięć (jak każda) musi mieć jakieś granice i te najwcześniejsze zostają "wyrzucone" z pamięci. Więc jeżeli to prawda, ktoś, gdzieś, właśnie broni tych tajemnic.
Ale i tak na początku każdego AC jest napisane, że to fikcja, wymyślona.
Ale nigdy nic nie wiadomo, każdy może napisać co se chce.
92. dedri26-02-2014, 18:46fabuła całej sagi AC nawiązuje jakby nie patrzeć do Illuminatów (Templariusze)
93. Wyklęty807-03-2016, 18:55Och, Vidic mnie najbardziej irytował w całej grze

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: