Zakon Assassin's Creed


Solucja Assassin's Creed: Brotherhood - sekwencja 4

Kryjówka Złodziei

Eksploruj, zdobądź kilka punktów widokowych, odnawiaj, rób na co masz ochotę. Świat, a raczej Rzym, jest Twoją ostrygą. Świetnie…

Kiedy będziesz gotów, idź do kolejnego znacznika misji.


Zdobywca Twierdz

Pełna Synchronizacja: Pozostań niewykrytym

Idź do żółtego znacznika. Niestety, most i obszar za nim są strefami strzeżonymi. Opuść się na dół i przemierz platformy i drewniane drążki. Skocz na ścianę, gdy dotrzesz do końca, i przesuń się na platformę ze znacznikiem.

Skocz w siano i czekaj, aż będzie przechodził obok Poszukiwacz. Wyskocz, gdy będzie blisko i zabij go. Wyjmij kuszę i zastrzel pozostałych dwóch.

Wespnij się po drabinie w rogu blisko jednego ze strażników. Rozpocznie się scenka. Po scence obróć się do ściany po prawej. Wejdź na beczki, a stamtąd zacznij wspinaczkę po ścianie. Przesuwaj się po niej, aż znajdziesz się pod strażnikiem. Zabij go z Krawędzi i wyjdź na górę. Idź teraz w lewo.

Kiedy skręcisz za róg, opuść się na dół, a wylądujesz na następnym znaczniku. Użyj kamery, by dostrzec poniżej strażnika. Kiedy przejdzie pod Tobą w lewą stronę, dokonaj na nim Zabójstwa z Powietrza. Idź teraz w tym kierunku, gdzie zmierzał strażnik. Poczekaj, aż jednostka strażników Cię minie, a potem ruszaj przez belki i drążki, by dostać się na dach. Wespnij się do krawędzi, czekaj, aż łucznik odwróci się od Ciebie. Zastrzel go szybko z kuszy.

Wespnij się do następnej krawędzi budynku. Jest tam kolejny łucznik po drugiej stronie. Czekaj, aż się od Ciebie oddali, a następnie dokonaj Zabójstwa z Powietrza. Wejdź z powrotem na górę i przejdź po linkach do dużej konstrukcji.

Wspinaczka jest przyjemna, ale dość długa. Nie będę opisywać w szczegółach, które krawędzie łapać po kolei, ale dam Ci jedną dobrą wskazówkę: W niektórych miejscach opuść się z belki albo krawędzi, by szybko złapać krawędź poniżej, trzymając Kółko. W tych miejscach ostrożnie i powoli. Puść krawędź, trzymaj Kółko i złap za krawędź niżej. Ta część jest liniowa, nie ma się gdzie zgubić.

Po kilku scenkach dotrzesz na szczyt. Wyjdź na górę i znajdź łucznika po lewej. Pozbądź się go z kuszy i idź w tamtą stronę. Drugiego łucznika możesz zignorować lub zabić. Znajdź samotnego strażnika na dziedzińcu poniżej. Przygotuj się do Zabójstwa z Powietrza i wykorzystaj je, by dostać się z łatwością na dół. Znajdziesz w pobliżu znacznik.

Zejdź w dół po schodach, skręć przy pierwszej okazji w prawo. Uważaj, gdy będziesz schodził, bo patroluje tam strażnik. Jeśli Cię zaatakuje, stracisz możliwość Pełnej Synchronizacji. Stań u stóp schodów i przyklej się do lewej ściany, nie wychodź na otwartą przestrzeń. Czekaj, aż przejdzie, a następnie zakradnij się za jego plecy i zabij Ukrytym Ostrzem. Teraz idź w lewo.

Ostatnim wyzwaniem są dwaj strażnicy. By pozbyć się ich bez robienia zamieszania i konieczności restartu, wybierz noże do rzucania. Namierz jednego strażnika i trzymaj Kwadrat. Obaj strażnicy zostaną zaznaczeni na czerwono. Puść kwadrat, by zabić ich obu. W ten sposób nie zostaniesz wykryty.

---

Po scence automatycznie rozpocznie się misja.


Femme Fatale

Pełna Synchronizacja: Nie strać więcej niż 10 kwadratów zdrowia

Zmierz się z Lukrecją. Musisz zaciągnąć ją do celi Cateriny sam. Ponieważ biega ona jak kurczak bez głowy, spróbuj ją obalić jak złodzieja albo kuriera Borgii. Ezio w końcu ją złapie.

Spróbuj wyciągnąć ją z tego obszaru, a pojawi się kilku strażników. Puść ją, by się ich pozbyć. Możesz próbować ją trzymać, a oni oczywiście nie zaatakują, ale Lukrecja w końcu się wyrwie, gdy będą w pobliżu, więc ma to niewielki sens.

Kiedy ich zabijesz, złap ją znowu. Możesz podbiec do niej i wcisnąć Kółko. Zaciągnij ją przez całą drogę do celi Cateriny, w dół po schodach, skręć w lewo, zabij kolejnych strażników, znów skręć w lewo. Dalej ścieżka jest już prosta.

---

Kolejna misja rozpocznie się automatycznie.


Brzemię, Które Dźwigamy

Teraz musisz wziąć ze sobą inną kobietę. Weź Caterinę i szybko połóż ją po prawej stronie drzwi. Czekaj, aż pojawi się strażnik i obróci się. Wycofaj się, daleko od drzwi, i przygotuj się na strzał z Kuszy. Nie wchodź w pole widzenia, czekaj aż drugi strażnik zacznie iść w kierunku tylnej ściany, podbiegnij i zabij go. Możesz równie dobrze zastrzelić go z kuszy, ale może wolisz zostawić kilka bełtów.

Zabierz Caterinę w dół po schodach i zostaw ją w rogu przy następnych dużych schodach. Jeden strażnik czeka niżej, prócz niego przechadza się jeszcze dwóch. Pozbądź się z kuszy tego, który stoi. Teraz szybko się obróć i po stojaku na bronie wespnij się na ścianę. Odskocz i złap za wiszącą platformę. Stamtąd skocz w dół korytarza na drążek, z którego rozhuśtasz się na pierwszy zestaw belek. Zostań tam.

Strażnicy zauważą martwe ciało. Jeden POWINIEN podejść dużo wcześniej niż drugi, zostawiając Ci wystarczająco dużo czasu na Zabójstwo z Powietrza. Czekaj w rogu przy beczkach i zabij trzeciego strażnika, podbiegając do niego z Ukrytym Ostrzem.

Zabierz Caterinę i zejdź w dół prawym korytarzem. Skręć znów w prawo i wejdź do pokoju – załączy się krótka scenka. Czekaj w sianie na Poszukiwacza. Zabij go z kryjówki, gdy będzie wystarczająco blisko, naciskając Kwadrat.

Wyjdź z siana z lewej strony, gdzie będziesz poza zasięgiem wzroku kolejnego strażnika. Patroluje on następny korytarz. Poczekaj, aż przejdzie na lewą stronę, podbiegnij do niego i zabij.

Przenieś tą drogą Caterinę i zostaw ją w następnym korytarzu, cicho podejdź do kolejnego strażnika i zabij go. Zostaw ją blisko drzwi. Musisz znaleźć dwie dźwignie, które otworzą główne bramy. Jedna jest po prawej, druga po lewej stronie. Do tej po lewej dotrzesz bez problemu. Tej po prawej pilnuje strażnik. Możesz go zabić, albo poczekać, aż oddali się w prawą stronę, i wtedy użyć dźwigni.

Zabierz ze sobą Caterinę, by zakończyć misję.


Strażnik Forli

Pełna Synchronizacja: Zdobądź serię zabójstw przynajmniej pięciu strażników

Zaczynasz od jazdy za koniem Cateriny poza zamkiem. Kiedy przejedziesz przez most, rozpocznie się scenka, a Ezio zostanie z tyłu.

Zacznie się walka z dużą ilością wrogów, dzięki czemu możesz spełnić warunek na serię zabójstw dla stuprocentowej synchronizacji. Pierwsza grupa składa się tylko z czterech, więc musisz poczekać. Wkrótce zaroi się wokół Ciebie od przeciwników. Problem z wykonaniem serii zabójstw jest taki, że niektórzy wrogowie przerwą ją uderzając Cię, albo, co bardziej irytujące, łapiąc. Jeśli masz dobry refleks, możesz skontrować tych, którzy próbują Cię uderzyć, i nie przerwać serii. W przeciwnym razie próbuj wykonać serię – mam nadzieję, że do tej pory nauczyłeś się już, jak ją robić. Zabij jeden cel, a następnie lewym analogiem wskaż na następnego wybranego i „zaznacz” go Kwadratem. Wybieraj cele mądrze, najlepiej bardziej odizolowanych strażników, by zmniejszyć szanse na to, że seria zostanie przerwana.

W końcu wyczerpie się czas i załączy się krótka scenka. Możesz teraz uciec albo dobić tych, którzy zostali. Jeśli spróbujesz tego drugiego, możesz jeszcze zdobyć serię zabójstw. Nie dowiesz się o tym, czy Ci się udało aż do końca misji, więc licz sam.

Ucieknij z obszaru, poza obręb pomarańczowego kółka i ukryj się, jeśli to konieczne, by zakończyć misję.


Czas na kolejną przerwę między misjami. Idź do północnej części dzielnicy Centro, jeśli jeszcze tam nie byłeś. Jest tam punkt widokowy, ale co ważniejsze, kolejny Symbol.


[Lokalizacja Symbolu – Santa Maria Del Miracoli i Santa Maria Del Montesant]

Jest to wieża z punktem widokowym. Jak było napisane wcześniej, jest ona w północnowschodniej części dzielnicy Centro. Wejdź na wieżę i zsynchronizuj, opuść się po północnej stronie. Włącz Orli Wzrok i opuść się do miejsca, gdzie jest Symbol.


Kiedy będziesz miał to z głowy, skieruj się do Wieży Borgii, która mniej więcej leży w środku dzielnicy Centro, nieco przesunięta na południowy-zachód.


[Wieża Borgii: Belardino de Verona – środek dzielnicy Centro

Ta wieża jest prosta. Z dachów dostań się na strzeżony obszar. Zestrzel łuczników, albo, jeśli wolisz zachować cenne bełty, użyj noży do rzucania.

Na górze znajdź otwór i zeskocz w dół do siana. Będziesz miał z niego idealny widok na kapitana i jego patrol. Czekaj, aż pójdzie on korytarzem przed Tobą, wtedy wyskocz. Stój na widoku na tyle długo, by jeden ze strażników Cię zauważył. Niech się napatrzą, aż znaczki nad ich głowami zrobią się czerwone, a wtedy wskocz znów do siana.

Podejdą, żeby Cię sprawdzić. Kapitan powinien być na przedzie, więc czekaj, aż się zbliży, a następnie zabij go z siana. Proste.

Podpal wieżę i ruszaj dalej!

---

Bez dalszego opóźniania, idź do kryjówki Ezio, gdzie znajduje się znacznik misji.


Człowiek z Gminu

Pełna Synchronizacja: Nie strać więcej niż 5 kwadratów zdrowia

Prawdopodobnie na to czekałeś. Po scence przebiegnij przez most do mieszkańca i strażników. Zaatakuj strażników, rozpocznie się walka. Mierz w tych, którzy atakują cywila, by zapewnić mu bezpieczeństwo.

Kiedy zagrożenie minie, porozmawiaj z cywilem, by go/ją zrekrutować. Teraz udaj się do kolejnego cywila na swojej mini-mapie. Uratuj go w ten sam sposób. Walka z tymi wrogami jest łatwa, gdyż Ezio zwykle zabija ich ciosem w plecy. Porozmawiaj z ocalonym, by zdobyć drugiego rekruta. Miło.

---

Możesz teraz rekrutować cywili, by stawali po Twojej stronie. Możesz ich trenować, odwiedzając gołębniki albo przejęte wieże Borgii (oznaczone znakami Asasynów w całym Rzymie). Możesz wysyłać ich na misje, ale kiedy to zrobisz, nie będziesz miał ich pod ręką. Kiedy jednak będą z Tobą, możesz ich wezwać, by pozbyć się pobliskich celów. Słodko!

Zalecam zrekrutowanie przynajmniej jeszcze jednego potencjalnego Asasyna (albo więcej, jeśli chcesz). Szukaj ich na mapie i ratuj. Zalecam także odwiedzenie gołębnika i wysłanie dwójki rekrutów na najłatwiejsze misje (dla każdego po jednej), by zaczęli awansować.

Gdy będziesz gotów, zacznij kolejne zadanie.


Ekstradycja

Pełna Synchronizacja: Zabij cel przy pomocy Asasynów-rekrutów

Idź do niebieskiego znacznika na mapie. Kurtyzana wskaże Ci właściwy kierunek. Idź do następnego znacznika. To samo. Każda z kurtyzan wskaże Ci drogę do zabójcy.

Wreszcie go znajdziesz. Weźmie nogi za pas, więc ścigaj go. Podążaj za czerwonym znacznikiem, by go nie zgubić. Zamiast zabijać go samemu, zbliż się na tyle blisko, by pojawiła się opcja w lewym górnym rogu „Wezwij Asasynów”. Naciśnij L2, by wezwać trzeciego rekruta (albo pozostałych, jeśli nie wysłałeś ich na misję), a zabójca zostanie uciszony. Dobra robota!

---

Rób, co uważasz za słuszne. Po drodze na południe możesz odnowić nieco sklepów i wysłać trzeciego rekruta na misję. Rób co chcesz, a potem zacznij kolejne zadanie.


Żywy Ładunek

Pełna Synchronizacja: zabij cel przy pomocy Asasynów-rekrutów

Idź do żółtego znacznika. Znajdziesz się w zielonym kółku do przeszukania. Użyj Orlego Wzroku, by dostrzec cel (świeci na złoto). Teraz musisz cicho za nim podążać.

Co chwilę będzie się on zatrzymywał i rozglądał. Jeśli nie zbliżysz się zanadto, nie dostrzeże Cię zbyt prędko. By zredukować szansę wykrycia, wmieszaj się w grupy przechodniów.

Idź za nim na otwartą przestrzeń, gdzie zacznie biec. Będzie zatrzymywał się i oglądał, ale zacznie biec dalej, gdy poczuje się bezpieczny. Idź za nim po schodach i skręć za róg.

Bez zbytniego zbliżania się, wezwij swoich rekrutów, gdy go namierzysz. Wykonają swoją pracę, a Ty dostaniesz pełną synchronizację. Teraz część trudniejsza: utrzymanie ich przy życiu. Szybko wyjmij miecz i broń swoich rekrutów. Mierz w przeciwników, którzy ich atakują. Łatwo zabić ich ciosem w plecy, bo nawet na Ciebie nie patrzą. Daj z siebie wszystko, by Twoi rekruci zbytnio nie ucierpieli.

---

Kiedy skończysz, proponuję zrobić dwie misje poboczne. Zalecam znalezienie paru rekrutów więcej. Zrób to, odnów kilka budynków, wykonaj kilka wyzwań albo cokolwiek innego. Skoro jesteś na południowym zachodzie, zajmij się następną Wieżą Borgii.


[Wieża Borgii: Tommaso di Viterbo – centrum dzielnicy Antico]

Nie do końca to wyszło, ale udało się. Zacznij od wspinaczki na wzniesienie od strony południowej/południowowschodniej. Po krawędziach wespniesz się coraz wyżej.

Zabij wszystkich strażników, jacy napatoczą się po drodze, aż dotrzesz do miejsca, gdzie jest Kapitan. Siedzi on na koniu, jeżdżąc w tę i z powrotem. Przygląda się temu więcej strażników. Prawdopodobnie możesz zbliżyć się na tyle, by zabić go z kuszy. Być może nie będzie to zabójstwo jednym strzałem (zaraz przekonasz się, dlaczego). Możesz również zbliżyć się na tyle, by wezwać swoich rekrutów.

Użycie rekrutów zaalarmuje kapitana, który zsiądzie z konia. Użycie kuszy go nie zabije, a on sam zacznie uciekać. Trzeba go dogonić i zabić Ukrytym Ostrzem. Trzeba też później chronić rekrutów. Lepiej zatem spróbować zestrzelić go po prostu z kuszy z daleka.


[Lokalizacja Symbolu – Aventino]

Symbol jest w tym samym obszarze, co Wieża Borgii. Tak naprawdę jest on umieszczony na samej wieży! Wespnij się na nią ponownie i kiedy będziesz blisko szczytu, włącz Orli Wzrok. Opuść się niżej do Symbolu, a dostaniesz kolejną zagadkę do rozwiązania (solucję znajdziesz w odpowiednim artykule).

Kiedy zniszczysz wieżę, idź dalej na południe, aż do Kryjówki Romulusa, umieszczonej w Piramidzie Cestia. Jedna uwaga. Zanim wejdziesz, zajmij się swoimi rekrutami. Wyślij ich na misję, wszystkich. Nie będziesz ich potrzebował przez kilka minut, więc niech wykonają jakieś zadanie i zdobędą doświadczenie.


Wilki Pośród Zmarłych

Pełna Synchronizacja: Ukończ wspomnienie w 8 minut

Zaczyna się zupełnie łatwo. Biegnij naprzód, przeskakując przez dziury, a następnie przez belki. Skocz na ścianę i przesuwaj się w prawo, przechodząc na przyległą ścianę. Wespnij się na górę, użyj pierścieni z prawej strony Ezio.

Podążaj korytarzem, od czasu do czasu przeskakując szczelinę. Skręć w lewo i pokonaj kolejną dziurę. Skocz na belkę i skręć w lewo, by dostać się przez otwór. Przeskakuj po drążkach w następnym korytarzu, czeka Cię później kolejna seria skoków i huśtania.

To będzie ciągnęło się aż do windy. Wejdź na nią i wystrzel się w górę. Przejdź przez następne przejście, aż dotrzesz do dużego obszaru bez dna. Przeskakuj po linkach, skręć prawo, przemierz wiszące platformy i używaj drążków do pokonywania dziur. Idź do ściany, skręć w prawo, rozhuśtaj się, skocz i przesuń się na platformę.

W następnym korytarzu napotkasz rozwidlenie. Idź prosto, a znajdziesz skrzynkę, wróć i idź lewą odnogą. Kieruj się na południowy zachód, przez labiryntowate przejścia. Zobaczysz przebiegającego Człowieka-Wilka. Ruszaj za nim, aż dotrzesz do pomieszczenia z dużą ilością platform. Zaprowadzą Cię one do małego pomieszczenia, gdzie musisz przeskoczyć przez dwie belki do ściany. Wespnij się na górę, używając pierścieni i szczelin.

Kolejne rozwidlenie. Prosto do skrzynki, w lewo, by kontynuować. Zejdź w dół przejściem, w lewo na drążki i na dół do drzwi. Po krótkiej scence, zejdź na dół sporej studni. Zacznij od opuszczania się z krawędzi i powoli przesuwaj się w dół. Bez trudu znajdziesz rzeczy, za które możesz złapać. Prowadź Ezio w dół przy użyciu lewego analoga, albo naciskając Kółko, by puszczać i łapać kolejne krawędzie. Zachowaj ostrożność. Jeśli zlecisz zbyt daleko, nie zdołasz niczego złapać i zginiesz.

W końcu dotrzesz do otworu. Obróć się i przeskakuj na drążkach na drugą stronę. Kolejne rozwidlenie. Prosto i w lewo do skrzynki, w lewej odnodze kolejne rozwidlenie. Ta ścieżka zaprowadzi Cię w ślepą uliczkę. Wejdź i skręć w prawo. Wbiegnij na ścianę na końcu i odskocz, by złapać platformę. Obróć się i skocz do następnego przejścia.

Przy kolejnym rozwidleniu idź w prawo do skrzynki, i znowu w prawo, do flagi. Wróć i obierz drugą drogę, która w końcu doprowadzi Cię do następnego rozwidlenia, ale obie odnogi prowadzą w to samo miejsce. Jeśli pójdziesz w lewo, trafisz do kolejnego pomieszczenia ze skrzynką. Idź do znacznika, aż w końcu zacznie się scenka.

Na koniec idź naprzód, wbiegnij na rampę po lewej stronie. Wespnij się na konstrukcję, skręć w lewo i przeskocz przez szczelinę. Dotrzyj do rogu i wespnij się na ścianę. Przesuwaj się w lewo, aż na drążek, i rozhuśtaj się. Stamtąd przeskakuj po drążkach w lewo – na skróty.

Skocz na dach konstrukcji, a następnie na kolumnę, która jest najbliżej belek. Przeskocz przez nie do kolejnego małego daszku. Tu możesz wspiąć się na krzyż. Jeśli nie dajesz rady iść wyżej, obejdź krzyż dookoła i kontynuuj wspinaczkę. Kiedy dostaniesz się na samą górę, skocz na następną platformę i opuść pomieszczenie.

Idź korytarzem do rozwidlenia. Skręć dwa razy w lewo, a znajdziesz skrzynkę. Wróć do drugiego rozwidlenia i idź prosto – znajdziesz drugą skrzynkę. Po drugiej stronie jest przejście prowadzące do trzeciej skrzynki. Zbierz je i idź przez labirynt do znacznika.

Walcz z Wyznawcami Romulusa wykorzystując serie zabójstw. Najpierw kontra, wybierz następny cel, kiedy zabijasz poprzedniego wroga. Proste.

Wespnij się na drabinkę po prawej. Czeka Cię walka z kolejną grupą Wyznawców Romulusa. Zabij ich i idź zgodnie z ruchem wskazówek zegara po ziemi, aż do dziury w pobliżu drabiny, po której przedtem się wspiąłeś. Tuż przed nią, jeśli zerkniesz na środek pomieszczenia, zobaczysz miejsce, do którego możesz wskoczyć. Wespnij się stamtąd z lewej strony i skocz na następne piętro. Pojawi się więcej Wyznawców, ale są łatwi do pokonania.

Idź wokół tego poziomu, aż dotrzesz do północnej części pomieszczenia. Skocz stamtąd na drewnianą platformę w środku. Wespnij się po lewej stronie i skacz, kolejni Wyznawcy będą Cię atakować. Pozbądź się ich w dowolny sposób. Wyjdź przez północną stronę.

Korytarz zaprowadzi Cię prosto do skarbu. Zbierz wszystkie skarby, na końcu zabierz Zwój. Wyjdź przez drzwi z zasuwami.

---

Teraz, po sporej przerwie, wracamy do fabuły. Zakończ opcjonalne misje, jeśli chcesz.


Niespodziewany Gość

Ciekawe, kto to może być? Idź kawałek do niebieskiego znacznika. Kiedy dotrzesz na miejsce, znajdziesz tam… kartonowe pudło?

!

Co to może znaczyć? Coś… chytrego? Podstępnego? Jakieś metalowe urządzenie?

Tak czy siak, po scence spotkasz się ze starym przyjacielem. Po tym, jak zajmie ławkę, usiądź obok (Kółko), by dokonać zakupów.

Leonardo może odsprzedać Ci drugie Ukryte Ostrze, Rękawicę do Wspinaczki ze Skokiem (zdaje się, że Ezio znał ten manewr bez rękawicy…), i Zatrute Strzałki do Ukrytego Ostrza. Razem kosztuje to niezłą sumkę, ale na szczęście (albo nieszczęście), możesz kupić naraz tylko jedną rzecz. Wybrałbym drugie Ukryte Ostrze, ale wybór należy do Ciebie.

---

Następna misja jest zaznaczona na mapie. Daleko, daleko na południowym wschodzie, w obszarze, do którego nie możesz się dostać bezpośrednio. Jeśli spróbujesz iść tam po linii prostej, zostaniesz zablokowany. Hm…

Ruszajmy zatem na wschód, do mieszkania Bartolomeo, Caserma di Alviano. W drodze na wschód będzie jeden przystanek, w końcu ruszymy na południe. Ten przystanek to Symbol na domu Bartolomeo.


[Lokalizacja Symbolu – Caserma Di Alviano]

Symbol można znaleźć na zewnętrznych ścianach otaczających ten mały obszar. Wejdź na gontowy dach i obejdź dookoła, aż znajdziesz. (Chyba jest na południowej stronie).

Teraz, z tego obszaru, idź na południe/południowy wschód. Najprawdopodobniej zobaczysz białą ścianę i nie będziesz mógł dalej iść. Idź wzdłuż tej ściany na południe. W końcu znajdziesz przejście do znacznika misji.

Cały obszar jest zasłonięty, więc warto skorzystać z punktu widokowego na południu. Niestety, żeby dostać się na to miejsce, musisz najpierw naprawić Akwedukt, co oczywiście nie jest możliwe, póki nie zniszczysz Wieży Borgii. Oczywiście do Wieży się nie dostaniesz. Super.

Jednakże gdzieś w pobliżu powinieneś znaleźć Leonardo. Idź i spotkaj się z nim na ławeczce. Tym razem stamtąd nie odejdzie, więc jeśli chcesz i Cię na to stać, kup pozostałe gadżety (Rękawicę do Wspinaczki i Zatrute Strzałki).

Po jakimś czasie pozycja Leonardo może się zmienić. Bądź tego świadom i przygotuj się na wędrówkę do innego miejsca, jeśli jego ikonka nagle pojawi się w innym miejscu.

Zaopatrzony w ekwipunek i gotów do drogi, idź do znacznika misji.


Plan

Pełna Synchronizacja: Wyślij Najemników do walki.

Idź do żółtego znacznika. Kiedy się zbliżysz, zamieni się on w zielone kółko do przeszukania. Po drodze do tego miejsca stoi kilku najemników. Wynajmij ich, by osiągnąć pełną synchronizację. Teraz zostaje tylko wysłać ich do walki.

Nieco dalej po drodze spotkasz dwie grupy wrogów. Jedna z nich to patrol. Użyj Orlego Wzroku, by dostrzec swój cel w złotym kolorze. Poślij najemników na dowolną grupę, by spełnić dodatkowy warunek. Dołącz do walki i łącz zabójstwa w serie albo atakuj oddzielonych strażników. Zabij nadzorcę, a zaliczysz misję.

---

Bez dalszego opóźniania, idź do następnego znacznika, na północny wschód od Twojej obecnej lokalizacji. Sam znacznik znajduje się przed bramą miasta. Zanim rozpoczniesz misję, upewnij się, że masz ze sobą lekarstwa.


Pod Ostrzałem

Pełna Synchronizacja: Nie zabij nikogo przed zniszczeniem planów

Musisz zachować tutaj szczególną ostrożność. Gdy strażnicy Cię rozpoznają i ruszą do ataku, nastąpi desynchronizacja.

Zacznij od skoku z klifu do siana. Idź w prawo, obok niewinnego pracownika. Za rogiem będzie kilka belek. Stań pod pierwszą i trzymaj R1 i X, a następnie puść, by podskoczyć i ją złapać. Idź wzdłuż ściany do rusztowania. Wyjdź na dach.

Idź w lewo i kontynuuj podróż na północ. Skocz z drewnianego żurawia na ścianę przed sobą. Idź dalej w kierunku północnym. Paru strażników po lewej stronie może Cię zauważyć i ruszyć, by Cię sprawdzić, ale jeśli będziesz szedł naprzód i znikniesz za następnym rogiem, nie znajdą Cię. Zejdź po schodach przy tym rogu. Stań za ścianą i czekaj, aż strażnicy znikną albo odwrócą się plecami. Wybiegnij szybko i skręć w prawo.

Ten obszar jest żółty na Twojej mini-mapie. To tam znajdują się plany. Jednak tego miejsca strzeże Brutal. Zostań w ukryciu i przyjrzyj się jego trasie. Będzie chodził w kółko, wchodząc w obszar po lewej. Czekaj, aż tam wejdzie, a następnie ruszaj powoli za nim, czekaj, aż zacznie znów iść. Kiedy będziesz w środku, znajdź plakat przy stole do kreślenia. Użyj interakcji, by go spalić.

Teraz możesz już zabijać! Wóz z pistoletem maszynowym jest zaznaczony przy Tobie niebieskim wskaźnikiem. Jednak nadal musisz pozostać niewykryty. Zacznij od zabicia Brutala, który teraz po prostu stoi. Teraz znajdź przejście nad bramą.

Możesz wspiąć się na mały, spadzisty dach nad obszarem, gdzie były plany. Wykonaj Zaawansowany Skok na Ścianie (wbiegnij na ścianę i szybko skocz w lewo), złap się go i wyjdź na górę. Z tego małego dachu możesz wyjść na ścianę i na dach po drugiej stronie.

Stamtąd możesz użyć kuszy, by zabić dwóch strażników i pozostać niezauważonym. Jeśli pozostała dwójka jest blisko, a masz podwójne Ukryte Ostrze, możesz zabić ich naraz. Możesz też jednego zastrzelić, a drugiego zabić z Powietrza.

Znajdź beczki przy maszynie i strzel do nich z pistoletu. Biegnij teraz szybko do żółtego znacznika za sobą. Maszyna została zniszczona, ale jest jeszcze jedna, którą zaczyna jechać jeden ze strażników. Czas na pościg.

Jedź z tyłu, trzymając R1 i X, by galopować na koniu. Po paru zakrętach dotrzesz do rozwidlenia. Lewa strona zostanie zniszczona, więc skręć w prawo, kiedy tylko zobaczysz rozwidlenie. Niedaleko będzie kolejne, tym razem zmusi Cię do wybrania lewej strony.

Przemierzysz długą ścieżkę sam, zanim dogonisz maszynę. Ezio wskoczy i przejmie nad nią kontrolę. Jedź powozem, sterując lewym analogiem. Kiedy strażnicy będą blisko Ciebie, kieruj tak, by ich wywracać. Wystarczy delikatnie trącić.

W końcu sam zaczniesz strzelać z maszyny. Potwierdzając, że strażnicy Borgii nie są lepsi w celowaniu niż szturmowcy, raczej z łatwością będziesz trafiał w ludzi. Ustaw celownik na cel i strzelaj R1. Będziesz musiał dostosować się do ruchów przeciwnika i ataków, ale nie jest to zbyt trudne. Konie wraz ze strażnikami stanowią dość duży cel. Na szczęście konie nigdy nie zostają zabite.

Będziesz musiał zastrzelić atakujących zarówno z tyłu, jak i z boku. Znów musisz dostosować się do ich ruchów. Zobaczysz, że celujący w Ciebie zaznaczeni są czerwonym kolorem. Zajmij się nimi w pierwszej kolejności. Jeśli stracisz zdrowie, skorzystaj z lekarstw, jeśli wziąłeś je ze sobą.

Jedź przez małą wioskę z rozłożonymi wokół beczkami wybuchowymi. Spróbuj w nie trafić, by zabić kilku wrogów więcej. Uważaj na kolejną grupę strzelców na koniach. Mierz w najbliższych, gdy będą oni w Ciebie celować.

Zadanie staje się dość ryzykowne, kiedy przejeżdżasz drogą między skałami. Mnóstwo wrogów zaczyna Cię gonić, więc przygotuj lepiej lekarstwa. W końcu Ci się jednak uda uwolnić od napastników.

---

Kiedy skończysz, zobaczysz lokalizację większej ilości Maszyn Wojennych Leonardo i związanych z nimi misji na mapie. Są one oznaczone czarnym symbolem z literą L. Można je zrobić w dowolnym momencie gry, więc jak zwykle umieszczę opis między innymi misjami. Oczywiście, możesz je zrobić od razu (ale zabawa…), albo rozłożyć w czasie.

Teraz zajmijmy się wieżą Borgii w dzielnicy Centro, zlokalizowanej na granicy dzielnic Centro i Campagna.


[Wieża Borgii: Domenico de Padova – Centro, wschód]

Z pewnością istnieje przynajmniej pół tuzina sposobów na przejście tego zadania, jeśli nie więcej. Oto przykładowe. Podejdź od wschodu do wieży. Zdejmij łucznika i kieruj się na północ. W kierunku północnym znajduje się budynek przypominający kościół. Jest na nim umieszczony krzyż. I właśnie dokładnie tam stoi kapitan.

W obszarze na dole jest stóg siana. Skocz do niego. Przyjdzie grupa strażników z Poszukiwaczem, by to sprawdzić. Pozbądź się Poszukiwacza z Ukrycia. Zabij pozostałych strażników, kiedy zawrócą.

Wyjdź z kryjówki i wespnij się na prawą stronę budynku. Zabij strzelca, a po wyjściu nieco dalej – drugiego. Weź ciało i zrzuć je na dół, żeby zwabić Kapitana Borgii i jego ludzi. Dokonaj Zabójstwa z Powietrza.

Możesz równie dobrze strzelić do niego z kuszy (niekoniecznie zabijając pierwszym strzałem), biec na niego otwarcie, strzelić zatrutą strzałką – możliwości jest sporo.

Kiedy skończysz, wyjdź na wieżę i ją podpal.

---

Kiedy ta sekcja została uwolniona, odnów nieco sklepów. Z kolejną zniszczoną wieżą możesz zrekrutować przyszłego Asasyna. W tym momencie powinieneś mieć przynajmniej sześciu rekrutów.

Teraz, jako odskocznię, jeśli grasz na PS3 i masz DLC (darmowe), ruszaj do długo ignorowanej ikonki w południowo-wschodniej części dzielnicy Centro. Spotkaj się z Kopernikiem.


Fałszywa Cenzura

Pełna Synchronizacja: Nie odnieś żadnych obrażeń w zasadzce

Ta misja nie jest taka łatwa. Nie jest w żadnym wypadku trudna, ale nie jest to przechadzka po parku. Po scence Kopernik będzie atakowany przez niemal nieskończone fale wrogów. Powinieneś się skupić na chronieniu go, ponieważ nie ma on żadnej broni.

Stój blisko niego i go chroń, ale zwabiaj innych strażników na siebie i próbuj ich skontrować, by zacząć ciąg zabójstw. Kiedy zaczniesz serię zabijania, szybko zredukujesz zagrożenie.

Pojawi się więcej fal, w tym Brutale i Poszukiwacze. Zdobycie pełnej synchronizacji jest sporym wyzwaniem. Musisz albo rozbroić tych strażników, albo zabijać ich w serii zabójstw, ewentualnie najpierw ich kopnąć, a później atakować. Miej się na baczności, gdy inni przeciwnicy próbują się mieszać.

Pewnym sposobem na ułatwienie walki i odciągnięcie uwagi od Kopernika jest wezwanie swoich rekrutów. Niech dołączą do bitwy, dzięki czemu nie tylko utrzymają uczonego przy życiu, ale zapewnią Ci bezpieczeństwo.

---

Porozmawiaj z Kopernikiem jeszcze raz i w tym samym rejonie rozpocznij kolejną misję.


Poza Orbitą

Pełna Synchronizacja: Dotrzyj do bezpiecznego miejsca w czasie krótszym niż 3 minuty i 20 sekund

Musisz bezpiecznie odprowadzić Kopernika do żółtego znacznika. Opuść plac idąc w południowo-wschodnim kierunku, gdzie znajdziesz schody. Zejdź po nich. Prawdopodobnie spotkasz grupę strażników. Najlepiej użyj Gradu Strzał swoich rekrutów, jeśli masz je dostępne. Jeśli nie, próbuj wykonać serię zabójstw, by móc ruszyć dalej.

U stóp schodów zabij innych strażników, jacy się pojawią, i ruszaj w kierunku znacznika. Na drodze będzie więcej straży stojącej w miejscu, ale zamiast ich mijać, przechodź między nimi albo dookoła. Proste. Stąd droga do znacznika powinna być łatwa. Biegnij, żeby spełnić warunek na 100% synchronizacji.

---

Następne trzy misje są na Twojej mapie, zaznaczone tym samym symbolem. Wykonaj je w dowolnej kolejności. Zacznijmy od tej, która znajduje się na północnym wschodzie. Użyj tunelu albo jedź na miejsce.


Doktorat Honoris Causa

Pełna Synchronizacja: Dostarcz list w ciągu minuty

Jest to naprawdę prosta misja i nie trzeba jej szczegółowo opisywać. Biegnij jak najszybciej do niebieskiego znacznika. Powalaj ludzi, trzymając R1 i Kółko, by Cię nie spowalniali. Jeśli wolisz, biegnij dachami. Z łatwością wykonasz zadanie w 40 sekund i zaliczysz warunek.

Kiedy porozmawiasz z człowiekiem, zostanie on zabity. Morderca, strzelec Borgii, zeskoczy na dół i zaatakuje wraz z innymi strażnikami. Skontruj jednego, namierz strzelca i pozbądź się go, resztę wykończ serią zabójstw.

---

Kolejna misja jest na północnym-wschodzie.


Inteligencja

Pełna Synchronizacja: Dostarcz list w ciągu 2 minut

Masz trzy minuty na dostarczenie listu, dwie, by dostać bonus. Weź konia, jeśli chcesz, chociaż nie jest to konieczne.

Pewnym utrudnieniem jest to, że nie wiesz, gdzie znajduje się odbiorca. Musisz przeszukać zielony obszar. U mnie był on po drugiej stronie budynku, gdzie znajdował się warsztat kowala.

---

Ostatnia misja jest jeszcze dalej na północ.


Przesyłka Ekspresowa

Pełna Synchronizacja: Dostarcz 3 listy w ciągu 3 minut

Znów bardzo proste. Jedyną wskazówką jest – powalaj ludzi na drodze, trzymając R1 i Kółko. Kiedy nikt nie przeszkadza, biegnij pełnym sprintem (R1 i X). Wspinaj się na przeszkody, jeśli w ten sposób zaoszczędzisz czas. Dostarcz trzy listy – koniec misji.

---

Następna misja jest daleko na południu, tuż za Koloseum.


Człowiek w Czerwieni

Pełna Synchronizacja: Nie zabij nikogo podczas śledzenia Kardynała

Idź na północny-zachód, w lewy górny róg dzielnicy Centro. Jest to długa podróż, więc najlepiej skorzystać z tuneli. Kiedy dotrzesz do żółtego znacznika, użyj Orlego Wzroku, by zlokalizować Kardynała.

Powinieneś go dostrzec całkiem szybko. Zacznij od śledzenia go w tej dzielnicy. Trzymaj się w pewnej odległości i bądź zawsze gotów się ukryć. Wokół może nie być wielu ludzi, wśród których mógłbyś się schować, więc musisz polegać na chowaniu się za rogami i innymi zasłonami, by pozostać nierozpoznanym.

Poza tym zadanie jest bardzo proste. Trzymaj się na dystans, ale nie spuszczaj go z oczu na długo. Włącza się licznik czasu, gdy nie masz go w zasięgu wzroku. Czasem łatwo to naprawić manipulując kątem widzenia kamery.


Posiedzenie Kaczek

Pełna Synchronizacja: Zabij wszystkich katów w ciągu 5 minut

Musisz zabić sześć celów w pewnym obszarze. Generalne położenie każdego z nich jest zaznaczone na mapie. Kiedy dotrzesz do tego obszaru, musisz sam zacząć szukać.

Pierwszy cel jest na górze bramy po prawej stronie kółka. Wespnij się, a zacznie uciekać, więc zastrzel go albo ścigaj. Prawdopodobnie wysłanie swoich asasynów nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ mogą spaść, zaatakowani przez innych strażników.

Drugi jest na wschód stamtąd. Ciężko go znaleźć, bo jest to przypadkowy strażnik patrolujący ulice. Chodzi sam, więc wykorzystaj to, by go znaleźć, ale tak naprawdę jest to kwestia szczęścia.

Trzeci jest na północy, na dachu na północny-zachód od doktora. Zestrzel go z kuszy.

Następne dwa cele są w tej samej lokalizacji. Są to dwa Brutale spacerujący po ulicy, wyróżniają się dość mocno. Znów masz irytujący problem z namierzeniem ruchomych celów. Pewną przewagę da Ci stanie na dachu i rozglądanie się, zamiast bez celu biegać po ulicach a nadziei na ich znalezienie.

Ostatni cel jest na dachu, łatwy do znalezienia i zestrzelenia.

Wykonanie zadania w 5 minut jest ciężkie. Kiedy poznasz generalne położenie strażników, jedynym utrudnieniem będzie znalezienie celów 2, 4 i 5.

---

Wróć do Kopernika przy Koloseum, by wykonać ostatnie zadanie.


Zamknij Książkę

Pełna Synchronizacja: Zabij Mistrza Ukrytym Ostrzem

Pierwsza część zadania jest bardzo prosta. Idź do miasta i wyśledź Mistrza. Porusza się, ale jest zaznaczony wskaźnikiem. Żadnych niespodzianek, nawet nie będzie uciekał. Zabij go Ukrytym Ostrzem, by uzyskać pełną synchronizację.

Teraz biegnij do niebieskiego znacznika do Kopernika. Jest na szczycie wzniesienia, więc wespnij się po krawędziach skalnych, by do niego dotrzeć. Zbliży się kilku napastników. Większość z nich powinna skupić się na Tobie, ale ciężko uzbrojony wróg, zaznaczony czerwonym celownikiem, zaatakuje Kopernika. Zacznij serię zabójstw i pozbądź się wszystkich.

===

I tu kończą się misje z Kopernikiem. Ruszajmy dalej. Tak się złożyło, że w pobliżu jest kolejne zadanie zniszczenia jednej z maszyn wojennych Leonardo. Zajmijmy się tym zatem. Jeśli nie wykonałeś misji z Kopernikiem, znajdziesz to zadanie na północnym wschodzie w dzielnicy Campagna.


Plan

Pełna Synchronizacja: Użyj pistoletu, by zabić przewodnika

Misja ta jest podobna do misji Pod Ostrzałem. Idź do obszaru zaznaczonego na mapie i szukaj przewodnika, najbardziej wyróżniającego się strażnika w grupie. Będzie patrolował ulice. Zastrzel go z pistoletu, by zyskać bonus. Może być ciężko, bo będą Ci przeszkadzać żebraczki. Po prostu idź za przewodnikiem i czekaj na stosowny moment. Upewnij się, że namierzyłeś go i strzelaj.

---

Lokalizacja maszyny jest zaznaczona na Twojej mapie, więc idź do północno-wschodniej bramy miasta i wejdź na znacznik.


Piekło na Kołach

Nie odnieś żadnych obrażeń będąc wewnątrz czołgu

Zacznij od pójścia naprzód. Wkrótce spotkasz eskortowanego architekta. Kiedy będzie czysto, biegnij do budynku przed sobą i wespnij się na niego. Na górze wypatrz strażnika stojącego przed wozem z sianem. Zabij go zatrutą strzałką albo z kuszy. Opuść się i przebiegnij obok niego.

Skręć w lewo i zanurkuj w wozie z sianem. Zabij strażnika stojącego z prawej strony Twojej kryjówki. Obejdź dookoła następny budynek, ignorując straże stojące na jego górze. Idź za eskortą.

Wejdą do fortecy przed Tobą. Bramy się zamkną, na straży zostanie dwóch strażników. Włączy się licznik czasu, gdy stracisz z oczu architekta, więc musisz poruszać się szybko. Zignoruj strażników, utrzymaj dystans i idź w prawo. Będą za Tobą szli, ale po prostu idź naprzód. Wespnij się na platformy i użyj wiszącego kosza, by znaleźć się za rogiem. Przeskocz szybko przez belki i wejdź przez dziurę w ścianie.

Architekt będzie w środku. Skocz na niego i zacznij go okładać pięściami. Po uroczej pogawędce przy herbatce powie Ci, gdzie musisz iść.

Pozostając niewykrytym, ruszaj do kolejnego znacznika. Najlepsza droga wiedzie przez dachy. Wejdź na budynek w pobliżu miejsca, gdzie poturbowałeś architekta. Przejdź po linkach na następny dach, ale najpierw zestrzel łucznika z kuszy.

Idź dalej na wschód na następny dach. Po lewej Ezio jest kolejny łucznik, ale przede wszystkim skup się na parciu na wschód. Zastrzel go, później zajmij się kolejnym. Teraz już nie ma niczego na Twojej drodze, więc idź w róg i opuść się na dół, by znaleźć plany.

Pozbądź się ich i idź na północ, Poszukiwacza możesz zignorować albo zabić. Znajdź najemników i uwolnij ich. Idź za nimi i zmierz się z hordą straży. Mierz najpierw w Brutali albo Poszukiwaczy, rozbrój ich, a następnie zacznij serię zabójstw przy użyciu ich broni.

Będzie jeszcze jedna walka, zanim dotrzesz do celu. Zdejmuj większych wrogów w serii zabójstw, albo kopnij ich, by przełamać ich obronę i atakuj, aż padną. Reszta powinna być prosta.

Kiedy zejdziesz do podziemi, wespnij się na ścianę po lewej. Następne przejście wymaga od Ciebie sporo skakania po belkach. Łatwe. Po prostu używaj lewego analoga, by przesuwać się na prawą lub lewą stronę.

Po drugiej stronie użyj dźwigni, by otworzyć bramę. Wejdź w przejście, by znaleźć skrzynkę, a potem dołącz do najemników. Na lewo od następnej bramy jest kolejna ściana do wspinaczki. Prowadzi do następnego przejścia, w którym musisz ostrożnie sterować. Jeśli spadniesz, będziesz musiał przepłynąć z powrotem i wspinać się od nowa, ale na dole jest skrzynka.

Uważaj, kiedy skręcisz za róg i dotrzesz do części z platformami. Kiedy złapiesz za drążek, przesuń się w bok, by Ezio znalazł się w jednej linii z belką. Dalej jest kolejny drążek, więc znowu przesuń się w bok, aż zrównasz się z drugą belką, na której masz wylądować.

Otwórz bramę i idź dalej. By pokonać ostatnią przeszkodę, wespnij się na lewą ścianę. Kiedy nie będziesz mógł wyjść wyżej, przesuń się w prawo na sąsiednią ścianę. Odskocz od niej i przeskakuj przez belki. Skocz na platformę po drugiej stronie i aktywuj dźwignię. Wejdź przez drzwi – zacznie się scenka.

Kiedy zasiądziesz za sterami czołgu, strzelaj do beczek, by otworzyć sobie przejście i zacząć. Jedź doliną – ta część gry jest zupełnie liniowa. Twoim celem jest pozbyć się wrogich armat. Pobocznym celem jest przedostać się nie odnosząc obrażeń.

Pamiętaj, że patrole wrogów nie są w stanie Cię skrzywdzić, i nie są Twoimi głównymi celami. Zabawnie jest do nich strzelać, ale nie ignoruj armat. Zaznaczone są one czerwonymi celownikami. Kiedy znajdziesz się w ich zasięgu, zaczną w Ciebie celować. Czasem chybią, jeśli przesuniesz się wystarczająco w prawo lub w lewo, ale najlepiej otworzyć do nich ogień tak szybko, jak to możliwe. Niektóre armaty będą przy wybuchających beczkach, więc wykorzystaj to, by pozbyć się kilku dział naraz.

W końcu na otwartej przestrzeni napotkasz wrogi czołg. Przeciwnik nie umie strzelać celnie, ale nadal musisz uważać na to, by nie odnieść żadnych obrażeń. Najlepiej poradzić sobie z nim, jeżdżąc na lewo i prawo, i strzelając do niego. Kilka trafień powinno załatwić sprawę.

Rozwal bramę przed sobą i zmierz się z kolejną parą czołgów. Tu najłatwiej utracić szansę na 100% synchronizacji. Spróbuj zdjąć jednego jak najszybciej, potem ostrzelaj drugiego. Kiedy skończysz, załączy się scenka i misja się zakończy.

---

To była bardzo długa odskocznia od historii, więc wróćmy do kryjówki Ezio, by kontynuować. Krótka „misja” zakończy się, kiedy zerkniesz na mapę i wyjdziesz. Mapa pozwala Ci na zarządzanie swoimi rekrutami, prawdopodobnie to dla Ciebie nie nowość. Kiedy będzie po wszystkim, wyjdź drzwiami – zacznie się scenka i sekwencja się zakończy.

  • Autor: Wega
  • Data dodania: 13-12-2010
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (5)

1. Icehand15-12-2010, 23:37W Akapicie "Inteligencja" raz jest "Dostarcz list w ciągu 2 minut" a dalej "Masz trzy minuty".
2. Wega1015-12-2010, 23:402 na bonus. Czytaj całe zdanie.
3. artek1150118-01-2011, 10:44Ja uratwalem krolowa i mam bractwo
4. assassyn980113-05-2011, 20:28mam problem z kopernikiem bo nie mam jego misj
5. Poland121113-10-2011, 11:16Wie ktoś może jak zagrać w misje kopernika ściągnąłem z PS Store dodatek zainstalowałem ale misje się nie pojawiły dodam że ściągnąłem dodatek jak już byłem przy piątej sekwencji. Pomocy

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: