Zakon Assassin's Creed


Postacie w Assassin's Creed: Altair's Chronicles


alaat

Alaat - członek zakonu Templariuszy. Był znamienitą postacią w Damaszku. Z powodu swych czynów znalazł wroga w cygańskiej kobiecie imieniem Fajera, która poprosiła Altaira żeby zlikwidował rycerza. Został zabity podczas wizyty w łaźni.Ayman - szlachcic z Jerozolimy, który był zaproszony na królewskie przyjęcie w 1190 roku. Altair przesłuchiwał go, aby odkryć miejsce, w którym przebywa Lord Basilisk.

Badr - cyrkowy siłacz, którego Fajera poprosiła żeby zatrzymał Altaira. Asasyn chciał go pokonać, ale namiot cyrkowy się zawalił. Altairowi udało się uciec, ale Badr został uwięziony. Jego losy są nieznane.

Fajera - cyganka tańcząca w cyrku w Damaszku. Altair ścigał ją, aby zdobyć informacje o Kielichu. Jednakże żeby tego dokonać musiał pokonać cyrkowego siłacza, Badra. Po wygranym pojedynku kobieta daje mu pierwszy klucz do Świątyni Piasku, w zamian jednak prosząc o zlikwidowanie Alaata.

Hamid - asasyński agent z Tyru, który pomógł Altairowi dostać się do szpitala.

Harash - prawa ręka Al-Mualima. Od Adhy Altair dowiaduje się, że Harash sprzedał cały Zakon asasynów Templariuszom. Aby ocalić Adhę i Zakon Altair podróżuje do obecnej kwatery głównej asasynów i likwiduje Harasha. Zdrajca, mimo że starszy od reszty zabójców świetnie włada mieczem. Nosił czarną szatę podobną do tych noszonych przez Al-Mualima, skrybów i Rafiqów.

Kadar - szpieg asasynów, który śledził Lorda Basiliska. Pomógł Altairowi zlokalizować tego wroga. Nie należy go mylić z Kadarem z podstawowej części gry.

basilisk

Lord Basilisk - lider Templariuszy w 1190 roku. Jest głównym wrogiem w AC:AC i człowiekiem, który porwał Adhę, kobietę znaną jako Kielich. Z tego powodu jest ścigany przez Altaira i w końcu zabity przez niego podczas walki na swym statku.


Misbah - handlarz powiązany z Tamirem, był przesłuchiwany przez Altaira. Został powieszony na linie, przerażony przed stawieniem czoła nieznanemu. W zamian za informacje Altair obiecał pomóc mu zejść, gdyż ten bał się wysokości. Jednakże, w typowy dla siebie sposób asasyn zostawił biedaka na linie, aby stawił czoła swym lękom. Los Misbaha jest nieznany.

tower master

Mistrz Wieży - wysoko sytuowany na szczeblach rządów Templariuszy dowódca placówki rycerzy w Jerozolimskiej Wieży. Studiował zachowania i zasady asasynów i poznał ich techniki zabijania. Wyuczył w nich nawet studenta, z którym walczył Altair. Mistrz jest ubrany podobnie do asasynów z tą różnicą, że jego strój jest czarny z niebieskimi paskami. Altair ściga go w Wieży pokonując strażników i ucznia Templariusza. Gdy w końcu do niego dociera ten składa mu propozycję przystania do Rycerzy, asasyn odmawia i zabija Mistrza, po czym zabiera mu Mapę do Świątyni Piasku.

roland

Roland Napule - główny lekarz Templariuszy w Tyrze. Został zabity przez Altaira, gdy przesłuchiwał więźnia, który przywłaszczył sobie drugi klucz do Świątyni Piasku. Przedmiot został następnie zabrany przez asasyna. Roland był lekarzem i skrybą lojalnym Lordowi Basiliskowi. Jego szpital był drugą, po Fortecy bazą Templariuszy w Tyrze.

tamir

Tamir - otyły, bogaty, mający obsesję handlarz z Damaszku, który dbał tylko o samego siebie. Był Templariuszem, a przynajmniej ich bliskim sprzymierzeńcem i był zamieszany w ich plany dotyczące Kielicha. Został wykurzony ze swej posiadłości, gdy kilka beczek z olejem stanęło w ogniu. Potem podał Altairowi kilka ważnych informacji i zginął z jego ręki. Tamira z AC:AC nie należy mylić z tym z podstawowej wersji gry, dzielą oni tylko imię i profesję.


Prócz tych postaci występują jeszcze, oczywiście, Adha, Altair, Al Mualim, szczegółowo opisani w artykule Postacie w Assassin's Creed.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (9)

1. Asasyn129-06-2010, 09:50ale patrząc na brzuch Tamira ciężko go pomylić z tym z podstawowego AC
2. Maciekbpl1005-07-2010, 18:54Już tego nie pisałem, ale twórcy zamierzali stworzyć ( na początku) AC również na NDS i Tamir i Roland Napule ( modele postaci) są po prostu wykorzystani z pierwszych faz powstawania ACI i tylko przeniesieni do AC: AC. Stąd podobieństwo w imionach i profesjach.
3. Altair27-08-2010, 15:41a wie ktos moze czy bedzie ta gra w wersji polskiej? prosze o odp na email: achmed@tlen.pl
4. Assassina105-03-2011, 19:11podroby jakies
5. ACproGAMER112-04-2011, 21:17To jedyna wersja AC o ktorej można się źle wypowiadać...Ale pamiętajmy że karzda część AC ma swoj nie powtarzalny urok (wiecie o co mi chodzi ?)
6. karas2000119-04-2011, 17:31nie za bardzo?
7. byk10101-09-2011, 07:45ej achmed@tlen.pl niebendzie tej gry w wersji polskiej :(
8. assasin pc524-09-2012, 20:03Dziwne jest to co widze
9. (usunięty)03-11-2013, 11:52zgadzam sie

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: