Zakon Assassin's Creed


Fabuła Assassin's Creed: Altair's Chronicles

Assassin's Creed: Altaïr's Chronicles jest grą przeznaczoną na platformy Nintendo DS i Symbian Mobile, został też dodany port na iPody. Jest to prequel wydarzeń gry Assassin's Creed. Są w nim dwa nowe miasta, Tyr i Aleppo, oraz znane już Akka, Damaszek i Jerozolima, nie ma jednak Masjafu. Nie gramy tym razem Desmondem Milesem, jedynie Altairem, choć menu nadal wygląda jak w Animusie.


Historia (spoiler)

Jest rok 1190 n.e., czasy Trzeciej Krucjaty na Ziemi Świętej. Krzyżowcy łączą siły z Saracenami, by przejąć kontrolę nad Świętym Miastem, Jerozolimą.

Altair's Chronicles

Młody Asasyn wraca do domu w Aleppo po ciężkiej podróży, niestety miasto jest atakowane przez Templariuszy. Nie ma wyjścia, musi odeprzeć ten atak, zabić niskiego rangą przywódcę. Wkrótce dostaje zlecenie od Al Mualima, by znaleźć i odzyskać poświęcony obiekt: Kielich. Podobno ma on moc jednoczenia pod jednym sztandarem wszystkich ludzi, niezależnie od tego, po której stoją stronie – Krzyżowców czy Saracenów – i zakończenia Trzeciej Krucjaty zwycięstwem jednej bądź drugiej strony. Lecz Kielich jest zbyt potężny, by mogli go mieć ludzie – musi zostać odnaleziony i zniszczony.

Asasyn, Altair, rozpoczyna swoją przygodę w Damaszku, gdzie Rafiq mówi mu (po przetestowaniu jego umiejętności na celu), że kupiec Tamir ma kontakty z Templariuszami. Po przesłuchaniu Misbaha, człowieka związanego z Tamirem, Altair spotyka się z Tamirem, ale zanim go zabije, dowiaduje się, że Kielich przechowywany jest w Świątyni Piasku, do której trzeba trzech kluczy, aby się dostać. Altair składa wizytę cyrkowej tancerce, Fajerze, ale ona nie chce mu pomóc, zostawia Altaira na pastwę cyrkowego osiłka, Badra. Po pokonaniu go i złapaniu Fajery, Altair otrzymuje od niej pierwszy z trzech kluczy i dowiaduje się, że w znalezieniu dwóch pozostałych kluczy może mu pomóc człowiek przetrzymywany w szpitalu Templariuszy w Tyrze. Altair dostaje również od niej zlecenie zabójstwa Templariusza imieniem Alaat.

Po przybyciu do Tyru Altair ma porozmawiać z Hamidem, Asasynem. Dowiaduje się od niego, że Roland Napule, zarządzający szpitalem, zadawał pewnej osobie niedawno sporo pytań. By dostać się do szpitala, przechodzi przez kanały. Po dotarciu do celu zabija Rolanda. Drugi klucz wręcza Altairowi więzień Rolanda, stary człowiek, który kiedyś był w tajemniczej świątyni Kielicha.

Altair jedzie do Jerozolimy i rozmawia z tamtejszym działaczem, Kadarem. Dowiaduje się, że przywódca Templariuszy, Basilisk, zazwyczaj przebywa w królewskim pałacu wraz z królem, i że on posiada trzeci klucz. Król ma w najbliższym czasie wydać przyjęcie. Aby łatwo zbliżyć się do Basiliska, należy sprawdzić, co to za miejsce. Altair podsłuchuje rozmowę pewnych szlachciców i człowieka imieniem Aymand, zaproszonego na przyjęcie. Dowiaduje się, gdzie położona jest Willa, w której ma odbyć się przyjęcie, sprawdza ją z pomocą jednego z ludzi Kadara i spotyka Lorda Basiliska po raz pierwszy. Po walce z nim Altair zdobywa klucz, ale nie ma czasu go zabić i ucieka. Później w Jerozolimie Templariusza zaatakują Asasyna Hamida i ukradną mu mapę do pustynnej świątyni. Altair ściga ich do wieży, wspina się na jej szczyt mimo sporej obrony w postaci katapult, łuczników i bezmyślnych osiłków, z którymi walczy na dziedzińcu. Po przebiciu się przez linie obrony i zabiciu kapitana łuczników, Altair znajduje drogę do wieży i jej Mistrza, postaci podobnej do Asasyna, lecz będącej wysokiej rangi Templariuszem. Altair toruje sobie drogę mieczem, na końcu zabija strażników Mistrza i jego ucznia. Na końcu odbiera życie samemu Mistrzowi i zabiera mapę.

Altair's Chronicles

Altair kieruje się do Świątyni Piasku, gdzie prawdopodobne trzymany jest Kielich. Tam spotyka Templariuszy i musi ich zabić, by dostać się do antycznej komnaty i pokonać Wojownika z Toporem. Znajduje tylko pustą skrzynię i Lorda Basiliska, który mówi, że Kielich jest tak naprawdę kobietą. Basilisk drwi z niego. Altair ucieka ze świątyni, zanim runie, i zmierza czym prędzej do Tyru.

W Tyrze Hamid mówi mu, że aby dostać się do lokalnej twierdzy Templariuszy, gdzie przebywa Basilisk, musi pojmać dwóch ludzi. Po uwolnieniu dwóch schwytanych braci Altair dostaje od nich dokładne wytyczne, jak wejść. Kiedy jest w środku, musi walczyć z kolejnymi przeciwnikami, w tym także z kolejnym Brutalem. Walczy z Basiliskiem i ciężko go rani. Zgadza się na układ: życie Basiliska za informacje. Basilisk wyjawia, że Kielich jest w Jerozolimie, i że Templariusze oblegają Akkę, zamierzają zatruć wodę, by przyspieszyć zdobycie miasta. Altair przed odpłynięciem do Akki pali statki Basiliska, by ten nie mógł dotrzeć do Kielicha przed nim.

Altair po przybyciu do obleganego miasta pomaga odeprzeć ataki, zabijając żołnierzy Templariuszy. Dostaje się do obozu napastników w przebraniu żołnierza, ale już w stroju uczonego dostaje się do dowódcy Templariuszy i zabija go. Ucieka z obozu używając katapulty.

Udaje się do Jerozolimy, gdzie z powodzeniem ratuje Kielich z rąk grupy Templariuszy. Altair rozpoznaje w Kielichu Adhę, kobietę, którą znał i lubił wcześniej, przed wydarzeniami z gry. Od niej dowiaduje się, że Templariusze musieli przekupić Harasha, zastępcę przywódcy Asasynów.

Altair chce zaatakować Aleppo, fortecę Asasynów, zabić Harasha i uciec z Adhą, ale po przebiciu się przez zastępy strażników i zabiciu Harasha Adha zostaje uprowadzona przez Basiliska i zabrana do portu w Tyrze.

Altair walczy z rycerzami Templariuszy i zabija Lorda Basiliska w ostatecznej walce na statku. Niestety, Adha jest na innym statku, który odpływa, zanim Altair do niego dotrze. Płynie zatem do brzegu (ciekawostka, w Assassin's Creed Altair nie umiał pływać), a widząc statek Templariuszy gdzieś w oddali, wykrzykuje „Znajdę cię, Adha!”.


Gra

Altair's Chronicles

Assassin's Creed: Altair Chronicles wykorzystuje możliwości Nintendo DS. Gra to przede wszystkim platformówka w stylu Prince of Persia, połączona ze skradaniem się i walką. Wykorzystuje ekran dotykowy dla mini gier, jak w przypadku przesłuchań czy kradzieży kieszonkowych, wyświetla też mapkę w czasie standardowej gry.

System walki w grze składa się w głównej mierze ze słabych ataków, silnych ataków oraz połączenia tych dwóch rzeczy, jak również z używania bomb i pocisków. Dostępne jest kilka broni, w tym ukryte ostrze, miecz, kusza, bomby eksplodujące, bomby dymne i noże do rzucania.

Bronie i umiejętności mogą być ulepszane/odblokowywane przy pomocy kul, które można znaleźć w grze. Gra posiada trzy różne poziomy trudności, stanowi dla zaawansowanych graczy pewne wyzwanie.

Wersja na Symbian Mobilema niemal taki sam port jak wersja na DS.


Wrogowie

Altair's Chronicles

W grze występuje kilka typów przeciwników, wyłączając sub-bossów (Wojownik z Toporem, Brutal) i bossów (Badr czy Basilisk).

Żołnierz – podstawowy żołnierz w czarnym uniformie, z mieczem. Niektórzy z nich odgrywają pewną rolę w historii, jak kapitan żołnierzy zabity na początku gry.

Żołnierz z hełmem – podobny do zwykłego żołnierza, ale nosi hełm.

Łucznik – łucznicy noszą stroje w kolorach białym i czerwonym, i muszą być szybko zabijani. Niektórzy z nich odgrywają pewną rolę w historii, tak jak jeden z przesłuchiwanych przez Altaira na początku gry, albo kapitan łuczników w Jerozolimie.

Rycerze – rycerze noszą czerwone hełmy i są dużo silniejsi niż przeciętni strażnicy.

Templariusze – mają własne insygnia na mapie gry. Przypominają z wyglądu zwykłych rycerzy, ale są znacznie trudniejsi do pokonania. Niektórzy z nich odgrywają pewną rolę w historii, jak Kapitan Rycerzy Templariuszy podczas oblężenia Akki.

Strażnik Asasyn – strażnicy zatrudniani w Aleppo przez opiekuna Zakonu Asasynów, Harasha.

Strażnicy Saraceńscy – nie brali udziału w Trzeciej Krucjacie. Bronią Akki, niektórzy z nich są na służbie u Harasha.

Bomberzy – żołnierze zatrudniani przez Templariuszy, używający bomb przeciwko wrogom. Spotyka się ich tylko raz podczas misji w Aleppo.


Odbiór

Gra została przyjęta różnie, niektórzy oceniali ją wysoko (IGN, Nintendo Power), inni średnio (Gamespot, X-Play, Game Informer). Posiadacze iPhonów przyznali jej 4,5 gwiazdki.

  • Autor: Wega
  • Data dodania: 11-02-2010
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (23)

9. kokos511109-02-2011, 16:25"Żołnierz z hełmem – podobny do zwykłego żołnierza, ale nosi hełm." - haha rozwaliło mnie xD
10. ichiroo13-02-2011, 18:56Grafika ładna ale za jasna, nie oddaje tego klimatu co jedynka.
11. ezio152479122-02-2011, 14:56jaki lol ja mam na fonie assassin's creed 3D jest ta sama grafa ( 3 / 10) te same postacie, lokacje, ale tak jakby tylko streszczenie całej fabuły... :(
12. jack123406-03-2011, 15:50Fajne.
13. mikozol121-05-2011, 20:08fana na androida
14. yy......jajko27-07-2011, 14:01grałem w to i z pewnością moge powiedzieć że to najgorsza gra seri ac
15. Ezio31-07-2011, 15:16ale nie na wszystkie adnroidy na pszykład galaxy mini nie ma takiego ekranu beznadzieja!
16. technol7206-08-2011, 22:57hej słuchajcie czasami w miski jest taka skrzynia świecoca podchodze do niej wyskakuje microphone o co chodzi z tym?
17. altair77208-08-2011, 17:13głupia grafika
18. EZIO45710-08-2011, 14:22technol72 to jest tak dla jaj zrobione i kto ma lg swift balck to pujdzie na 100%. Na adnroida to trzeba pobrać pare dodatkowych danych i nie da sie grać maksymalny ekran 800x600 pixeli
19. Radzimierz610-08-2011, 16:42Na Galaxy Ace śmiga aż miło. Gra nie jest najlepsza, ale potrafi wciągnąć. Ogólnie miło się gra, ale jest parę wkurzających błędów (skrzynie da się ciągać tylko w przód i tył, czasami trzeba się namęczyć, by coś przeskoczyć) ale na szczęście za często się nie powtarzają.
20. jaster3001118-06-2012, 18:58grafika fajna ale tylko jak sie gra na komórce ps. ezio153479
bo Assassin's creed 3D na komórke to właśnie ta sama gra
21. szymek2315418-02-2013, 15:13@altair772 a jakiej grafiki ty byś chciał co?
22. (usunięty)03-11-2013, 11:52Prawda
23. piotrekz7702-12-2014, 18:26Będę szczery do bólu. 1/100 gwiazdek

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: