Zakon Assassin's Creed


Postacie w Assassin's Creed: Bloodlines

Agent Templariuszy

Barnabas

Zaufany człowiek Armanda Boucharta. Maskujący się, szybki zabójca, który był w stanie uciec Altairowi i to nie raz, ale nawet dwukrotnie. Zazwyczaj nosi swe zakonne szaty i kryje twarz. Jego zadaniem była infiltracja i sabotaż ruchu oporu działającego na Cyprze. Z łatwością zabija Barnabasa i podszywa się pod niego, zmylając Altaira i napuszczając go na Jonasa. Asasyn spotyka go później dwukrotnie, kiedy zabija osoby, które Altair chciał przesłuchać. Pod koniec zabija Alexandra, dowódcę ruchu oporu i zastawia pułapkę na asasyna niedaleko wejścia do archiwum Templariuszy. Tam ujawnia się i myśli, że zabije Altaira, jednakże zostaje przebity przez Marię, która zakradła się do niego od tyłu. Był jedyną osobą, która posiadała umiejętności równe, lub nawet przewyższające te, którymi dysponował Altair.


Alexander

Alexander

Lider ruchu Oporu na Cyprze; dokładniej Limassolu. Był głównym kontaktem Altaira na wyspie. Pomógł mu też wydostać się z niej, gdy asasyna gonili Templariusze. Alexander był uważany za zdrajcę przez Altaira, gdyż ten podsłuchał, że Armand Bouchart rozmawiał z Shalimem o wysłaniu Alexandrowi torby. Później jednakże okazuje się, że torba zawierała głowę Barnabasa, co przyczyniło się do tego, że Alexander uznał Altaira za zdrajcę. Alexander został później zabity przez agenta Templariuszy, który wcześniej zlikwidował Barnabasa. Jego ciało zostało podrzucone na dziedzińcu Zamku Limassol, obok wejścia do Archiwum Templariuszy. Miało to na celu zwabienie Altaira.


Barnabas

Lider ruchu Oporu na Cyprze; dokładniej w Kyrenii. Został zabity przed wydarzeniami z gry przez agenta Templariuszy, który później udawał Barnabasa, żeby oszukać Altaira, który miał zabić Jonasa. Głowa nieszczęśnika została odcięta i wysłana do Alexandra w celu zrzucenia winy za morderstwo na Altaira. Asasyn, który już wiedział, że spotkany przez niego człowiek nie był prawdziwym Barnabasem po odkryciu głowy wyjawia Alexandrowi, że Templariusze chcieli go oszukać.


Armand Bouchart

Armand

Wielki Mistrz Zakonu Templariuszy, wybrany, jako następca zabitego przez Altaira Roberta de Sable. Kupił Cypr od Ryszarda Lwie Serce po tym, jak ten zdobył wyspę od Isaaca Comnenusa. Tu, razem ze swoimi porucznikami Molochem, Shalimem, Shaharem i Frederickiem ustabilizował swoje rządy. Prawdziwym powodem jego bytności na wyspie było święte archiwum Templariuszy, z którego miał zamiar wywieźć wszystkie artefakty. Armand był wysokim, szczupłym mężczyzną w wieku czterdziestu lat. Był mistrzem walki na miecze i najgroźniejszym przeciwnikiem, jakiego spotyka na swej drodze Altair na Cyprze. Asasyn spotyka go wielokrotnie na swej drodze, ale pojedynek między nimi ma miejsce tylko w archiwum, kończy się on śmiercią Wielkiego Mistrza. Jednakże wywózka artefaktów została już zakończona.


Demetris

Bogaty handlarz, który sprzymierzył się z Armandem Bouchartem. Był przesłuchiwany przez Altaira w domu publicznym, a później zabity przez agenta Templariuszy.


Jonas

Szanowany handlarz z Kyrenii na Cyprze, o którym mężczyzna twierdzący, że jest Barnabasem mówił, że jest zdrajcą. W rzeczywistości nim nie był i jego śmierć z rąk Altaira spowodowała zamieszki.


Fredrick

Frederick

Zwany także Fredrickiem Czerwonym był dowódcą straży Templariuszy. Jako wyskoko postawiony dowódca zajmował się szkoleniem Rycerzy, odkąd ci pojawili się na Cyprze. Pewnego dnia podczas szkolenia żołnierzy Altair pojawił się na dziedzińcu Zamku Limassol, żeby zlikwidować Fredricka, co udało się dopiero po zaciętej bitwie. Jego śmierć zaszokowała Armanda Boucharta, Wielkiego Mistrza Templariuszy, który zwiększył liczbę straży i zabił Osmana.


Isaac Comnanus

Władca Cypru i członek Zakonu Templariuszy. Na wyspie pilnował, czy archiwum Zakonu jest bezpieczne. Zaczął też wojnę z Ryszardem Lwie Serce, jednak nie był w stanie jej wygrać i Cypr wpadł w ręce króla Anglii. Ten jednak szybko sprzedał wyspę z powrotem Zakonowi Templariuszy, tym razem jednak pod panowanie Armanda Boucharta. Ten uwięził Isaaca, ukarał i w końcu stracił.


Kapitan piratów

Dowódca korsarzy rozsianych na wodach naokoło Cypru. Sprzymierzył się z Templariuszami i jego piraci często polowali na Altaira i Marię (oczywiście za nagrodę wyznaczoną za ich głowy). Asasyn widział go po raz pierwszy w Limassol, po powrocie do tego miasta zastał Templariuszy siejących spustoszenie wśród ludności. By zapobiec rzezi, Altair zabija wielu oficerów Templariuszy i jako, że jego kapitan piratów i jego ludzie byli niebezpiecznymi sojusznikami Rycerzy, zlikwidował też dowódcę korsarzy.


Markos

Członek ruchu oporu na Cyprze, który pomógł Altairowi w jego walce z Templariuszami w Kyrenii. Możliwe, że zastąpił Barnabasa po jego śmierci, gdyż kilkakrotnie widzimy go za jego biurkiem.


Moloch

Moloch

Zwany także Bykiem, był porucznikiem Armanda Boucharta. Człowiek rosły, o olbrzymiej sile, który w walce posługiwał się bronią podobną do Gwiazdy Wieczornej na wielkim łańcuchu. Moloch był też religijnym fanatykiem i otoczył się swymi współwyznawcami, którzy dzielili z nim żądzę służenia Bogu. Jego życie zostało zakończone, gdy Altair przeszukiwał Zamek Kantara i zabił siłacza. Moloch miał dwóch synów, bliźniaków, którzy byli ważnymi członkami Zakonu Templariuszy.


Mroczna Wyrocznia

Dark Oracle

Znana także, jako Wiedźma. Była ona tajemniczą kobietą, o której plotki mówiły, że jest w stanie widzieć przyszłość i dostarczyć ważnych informacji o ruchu oporu Templariuszom. Armand trzymał ją w ciemnej celi i używał jej wiedzy przeciwko swym wrogom na Cyprze. Ruch oporu nie wiedział o niej praktycznie nic, ale urosła w ich oczach do wielkości mitu szerzącego przerażenie w ich szeregach. Gdy Altair ją znalazł okazało się, że to młoda, dzika kobieta z długimi, ostrymi paznokciami. Asasyn zidentyfikował ją jako jedną ze szlachcianek, tą, o której słyszał, że Templariusze pozbawili ją zamku i majątku. Wierzono, że przed schwytaniem miała kontakt z ruchem oporu i po doprowadzeniu do szaleństwa w więzieniu zaczęła informować swych prześladowców o ich wrogach. Altair próbował się z nią porozumieć, ale ta bełkotała tylko coś o tym, że jest narzędziem rękach Boga i zaatakowała asasyna. Altair był zmuszony z nią walczyć i zabić. Zakończył tym samym jej szaleństwo, a także zakończył dostarczanie przez nią informacji Templariuszom, rozwiało to też jej mit szerzący się pośród członków ruchu oporu.


Osman

Templariusz, który tak naprawdę był członkiem ruchu oporu. Alexander zleca Altairowi rozmowę z Osmanem, który wyjawia asasynowi informację, że można osłabić Templariuszy poprzez zabicie człowieka zwanego Fredrickiem Czerwonym. Widzimy go ponownie u boku Armanda Boucharta podczas jego mowy do ludu po śmierci Fredricka. Osman próbuje przekonać swego przywódcę, aby Templariusze nie dręczyli tak ludności Cypru. Kończy przez to przebity przez ostrze miecza Boucharta.


Pasha

Pirat, którego Alexander polecił Altairowi jako osobę, która może go zabrać do Kyrenii. Żeglarz umożliwił asasynowi i Marii rejs do miasta swym statkiem.


Shahar

Shahar

Brat- bliźniak Shalima, syn Molocha i jeden z najbliższych ludzi Armanda. Jest on młodym szlachcicem o identycznym wyglądzie jak jego brat. Kiedy Altair widzi go po raz pierwszy, myli go z Shalimem i dziwi go niezwykłe zachowanie młodzieńca. W przeciwieństwie do brata, Shahar jest spokojnym, dobrze wykształconym i religijnym człowiekiem. Jest święcie oddany idei idealnego świata, którą obiecują wprowadzić w życie Templariusze. Altair aż do walki z bliźniakami nie wie, że są oni dwiema osobami, jednakże zabija podczas walki ich obu.


Shalim

Shalim

Brat-bliźniak Shahara, syn Molocha i prawa ręka Armanda Boucharta. Był młodym szlachcicem o identycznym wyglądzie jak brat. Znany jest ze swego agresywnego charakteru, oraz upodobania do kobiet i wina. Altair szpiegując zamek dziwi się, gdy zamiast spotkać samego Shalima widzi obydwu braci bliźniaków, o których sądził, że są jedną osobą, aż do walki z nimi. Asasyn zabija ich obu.

Prócz tych postaci występują jeszcze, oczywiście, Altair i Maria Thorpe, szczegółowo opisani w artykule Postacie w Assassin's Creed.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (23)

9. Wega1006-11-2010, 16:30Przeczytajcie sobie %% ostatnie zdanie w artykule.
10. mineten11109-12-2010, 20:53ten bloodlines to jest wersja na PSP o ile sie nie myle
11. EizioAuditore30-12-2010, 23:38Bloodlines jest bardzo fajny, grałem ale niestety, jest to tylko na PSP.
12. artek1150118-01-2011, 10:46Lepszy jest Assasin s creed bratherhood zachecam do grnia!
13. wąski107-02-2011, 20:53popieram pżedmówce
14. bri619109-02-2011, 15:24zgadzam się z artek1150 ale AC2 też jest fajny
15. radzik635119-03-2011, 14:34dobre!
16. m114-05-2011, 10:20dobre Maciekbpl
17. Capsulefrane1116-05-2011, 21:23ta gra to RZENADA
18. fabios1998109-07-2011, 19:38bloodlines to dobra gra na prawde polecam
19. Rafael22835127-09-2011, 14:31ja wole AC2 ogólnie to maja ulubiona część
20. eden1999109-10-2011, 22:34gierka spoko i w porownaniu do innych gier na psp naprawde wyglana dobrze doi do przejscia w dwie noce xD a jak porownojecie gre na niewielka konsolke do ps3 kompa czy xboxa to tylko pokazuje jak sie znacie
21. PROmil15-10-2011, 09:25psp a pc wlasnie
22. bartlisek119-03-2012, 14:15glupia misja z ty, ze trzeba zabic goscia 20 sek potem w 16sek jak?
23. (usunięty)03-11-2013, 11:54Prawda też mnie to wkurzało.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: