Zakon Assassin's Creed


Zapowiedź 1

Assassin's Creed - gra, na którą czeka zapewne wiele milionów osób na całym świecie. Jest to bez wątpienia jeden z najgorętszych tytułów na tegorocznych targach E3. Jest rok 1191, kilka tygodni po zdobyciu Akki przez Chrześcijan, naszym zadaniem jest wyeliminowanie Templariuszy oraz pozostałych ugrupowań, sprawujących władzę nad Jerozolimą - Ziemią Świętą. Wcielamy się w niej w zabójcę o imieniu Altair, działając pod rozkazami Sinana, dowódcy grupy skrytobójców Asasynów lub bardziej poprawnie Nizarytów.

Assassin's Creed

Akcja gry toczy się w takich wielkich miastach jak Akka, Damaszek i Jerozolima, można się więc domyślić, że mieszkańcy, których, jak widać na różnych filmikach, jest mnóstwo na ulicy, będą pełnili dość znaczną rolę w grze. Szczególnie, gdy wyeliminujemy nasz cel i będziemy chcieli się szybko ulotnić zanim strażnicy nas złapią. Jak możemy zobaczyć w intrze gry, mnisi pozwolą nam się wtopić między nich, aby zmylić rycerzy. Zgodzicie się raczej, że nam nie pomogą, jeśli wcześniej kogoś dotkliwie pobiliśmy albo co gorsza – zabiliśmy. W końcu kto pomagał by człowiekowi o dość wątpliwej reputacji wśród mieszkańców? Warto także zauważyć, że podobnie jak w The Elder Scrolls: Oblivion, każdy NPC posiada własny skrypt AI, co jest wielką zaletą gry. Wreszcie nie będzie trzeba wysłuchiwać ciągle od napotkanej osoby tego samego dialogu, co w starszych grach potrafiło zdenerwować gracza.

Ciekawe będzie sterowanie zabójcą. Każdemu z czterech przycisków będzie przypisana jedna część ciała bohatera, a nie jak to miało miejsce chociażby w trylogii Księcia Persji - skomplikowany system combosów, który wymagał od nas zapamiętania niezliczonych kombinacji. Dzięki temu to my będziemy mogli tworzyć własne ruchy, itp. Będziemy musieli się także bardziej natrudzić aby przeżyć. Nie będziemy mogli przyjąć kilku ciosów zanim zginiemy. Tutaj może nas położyć nawet jeden celny cios. Dlatego będzie się trzeba więcej natrudzić przy blokowaniu i robieniu uników w czasie walki ze strażnikami. Wreszcie będzie można stoczyć bardziej realistyczną walkę, niż chociażby w Księciu Persji, gdzie nie zabił nas nawet kopniak Klompy, który normalnemu człowiekowi połamałby kręgosłup. Teraz musimy tylko liczyć na to, że będzie to naprawdę dopracowane, bo inaczej zepsuta zostanie znaczna część rozgrywki.

Assassin's Creed

Nie jest zbyt mądrym wyborem, aby w czasie misji postępować chaotycznie, gdyż to nie prowadzi do niczego innego, jak tylko do śmierci. Oczywiście zdarzą się sytuację, gdy zostaniemy zaskoczeni i będzie trzeba zmienić natychmiast plan. Są to przypadki, na które nie mamy wpływu, gdyż nigdy nie wiadomo jak zachowają się przeciwnicy. To my jednak decydujemy, skąd i jak zaatakować nasz główny cel. Czy lepiej będzie zaatakować po uprzednim przeciśnięciu się przez tłum gapiów na ulicy, czy może zeskakując zwinnie z dachu budynku w mieście? To jest twoja decyzja. Musimy także uwzględnić to, że Altair jest tylko człowiekiem. Nie jest nieśmiertelny, tak więc w walce może go zabić kilka celnych ciosów miecza i na nic zdadzą się nasze akrobatyczne umiejętności. Mogą one nam jednak pomóc, jeżeli będziemy w stanie uciec z miejsca zdarzenia. W końcu niezbyt inteligentne jest walczyć w pojedynkę z całym garnizonem, jeśli będzie można uciec z taką zwinnością, że strażnicy nie zdążą nawet zareagować.

W Polsce Assassin's Creed wyda Cenega w polskiej wersji językowej. W postać Altaira wcieli się Jacek Kopiczyński, poza nim wystąpią także: Borys Szyc i Daniel Olbrychski. Za to w wersji oryginalnej Philip Shahbaz podłoży głos pod Altamira, głosu użyczy także Kristen Bell.

  • Autor: Valygar
  • Data dodania: 09-02-2008
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (10)

1. (usunięty)05-02-2011, 15:31Przeszedłem całą nawet nie wiem ile razy.
2. michał12317-06-2011, 13:38Zajefajna gra!
3. PROmil25-09-2011, 22:01szkoda ze multi nie bylo
4. ftezio1013-01-2012, 08:51ta gra super
5. Connor115-03-2012, 19:39PROmil zgadzam sie z tobą
6. Yone128-04-2012, 12:01Najlepsza część. Zdecydowanie.
7. Nori Zabujca110-08-2012, 23:05Ta gra wymiata, pierwsza czesc najlepsz :*
8. SkrzatekPL414-08-2013, 15:02Nori Zabujca zgadzam się z tobą
9. (usunięty)03-11-2013, 12:02Zgadzam się Nori.
10. pluum19530-04-2014, 17:09Jak na pierwszą, to jest świetna :)

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: