Zakon Assassin's Creed


Mapy z trybu Multiplayer w Assassin's Creed: Brotherhood

Rzym

Mapy acbh

Panteon – jedna z najsłynniejszych budowli, wzniesiona na polecenie Marka Agryppy, jako świątynia bogów starożytnego Rzymu. W miejsce to przybywają rzesze pielgrzymów, na pobliskim rynku spotkać można kupców z całej Europy.

Zlokalizowana w pobliżu Panteonu mapa do multiplayera. Od znanego Ezio terenu różni się wieloma szczegółami – szarym projektem, brakiem możliwości wejścia do Panteonu i straganami umiejscowionymi wokół fontanny przed zabytkiem. Dalej, za kolumną budynków znajdziemy duże przejście i kilka mniejszych placyków. Po jednej stronie mapy (na lewo od wejścia do Panteonu) stoją dwa ogrodzone place, pełne ławeczek.

Udostępniona została druga wersja mapy: Rzym - zmierzch.

Mapy acbh


San Donato

Mapy acbh

San Donato to spokojna wieś w okolicach Mediolanu.

Nieznana z singla mediolańska wieś, utrzymana w piaskowej kolorystyce, przywodzącej na myśl nieco Toskanię i San Gimignano. Centrum mapy to ogrodzony plac, który mógłbym przyrównać do Mercato Vecchio z Florencji, wokół niego znajdziemy niskie domki, a z jednej strony kościół, niedostępny dla graczy.

Mapy acbh


Florencja

Mapy acbh

Florencki rynek to niemalże oddzielny świat. Na jego bruku spotykają się wszelkiej maści handlarze i mieszczanie, a oprócz nich całe tłumy przybyszów z zewnątrz.

Centrum mapy to Mercato Vecchio (Stary Rynek), znany z przygód zabójcy z rodu Auditore. Multiplayerowa Florencja jest nieco bardziej brązowa i zmieniona pod wieloma względami. Po dwóch przeciwnych stronach mapy znajdziemy odpowiednio ogrodzony ogród i kilka straganów pod różowymi płachtami, zaś po dwóch innych – duże uliczki.

Mapy acbh


Castel Gandolfo

Mapy acbh

Położony na wzgórzu w pobliżu jeziora Albano, Castel Gandolfo pełni funkcję letniego pałacu papieża.

Po jednej stronie mapy, przedstawionej na powyższym obrazku, znajdziemy brukowany placyk. Większą część mapy zajmują jednakże wielopoziomowe wnętrza pałacu, w którym odbywa się bankiet.

Mapy acbh


Wenecja

Mapy acbh

San Marco to jedna z sześciu dzielnic Wenecji, znajdująca się w samym sercu miasta.

Jest to mała mapa, Plac św. Marka i jeden z budynków dzielących go na pół. Na Campanile di San Marco nie da się wspiąć, podobnie na Pallazzo Ducale i Bazylikę św. Marka. Na samym Placu pojawiły się małe stragany, przypominające te z karnawału znanego z ACII. Małym easter eggiem są flagi Templariuszy rozwinięte na jednym z budynków.

Mapy acbh


Siena

Mapy acbh

Siena to jedna z najprawdziwszych pereł architektury. Jej wspaniała część centralna wraz z Duomo tworzy obiekt godzien najwyższego zachwytu dla przybywających tutaj zewsząd tłumów.

Kolejna po Wenecji mała mapa. Wokół placu ścigają się konie, by zapewnić rozrywkę. Pełno tu straganów i namiotów, nie zabrakło pokazów sztuczek w samym centrum mapy.

Mapy acbh


Forlì

Mapy acbh

Forlì to duże, umocnione miasto, jednocześnie przecięte i otoczone kanałem. Władała nim Caterina Sforza, zanim w roku 1499 papież ostatecznie przywrócił pokój tej krainie.

Autorom tej mapy udało się świetnie zachować klimat tego miasta. Nie mogę stwierdzić na ile zachowano podobieństwo do miasta znanego Ezio, ale można zauważyć, że kanału po prostu, z racji braku funkcji pływania, nie ma. Jest za to ukryte przejście przez dużą studnię, do miejsca, gdzie kanał powinien być. Znajduje się tutaj kościół, do którego można wejść, lub zablokować prześladowcę (obydwa wejścia to „łamacze pościgu”).

Mapy acbh


Monteriggioni

Mapy acbh

Willa Auditore to wspaniały przykład budowli obronnej wzniesionej przez wspomniany w nazwie obiektu ród. Jego członkowie wsławili się dokonywaniem licznych aktów przemocy, które ponoć czyniono w imię Zakonu Asasynów.

Żywcem przeniesione z singla miasteczko. Nie mamy wstępu do Willi Auditore oraz – z oczywistych przyczyn – na mury. Od razu zaznaczę, że w miejscu Krypty Auditore znalazło się małe przejście, podobne do tego z Forli, będące znakomitą kryjówką.

Mapy acbh


Mont Saint-Michel

Mapy acbh

Mont Saint-Michel to miejscowość i gmina, który znajduje się na skalistej, pływającej wyspie w Normandii we Francji. Kościół romański powstał tam w XI wieku.

Jest to mapa dostępna po ściągnięciu darmowego DLC o nazwie „Animus Project Update 1.0” (zawierającego też tryb Zaawansowany Sojusz). Na mury miasteczka oraz położony w centralnej części kościół nie da się wspiąć, a wszystkie budynki ułożone są w formie góry, to znaczy, znajdują się coraz wyżej względem kościoła i placu do niego przystającego, i coraz niżej – od centrum mapy.

Udostępniona została druga wersja mapy: Mont Saint-Michel - noc


Pienza

Mapy acbh

Pienza to miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Toskania, w prowincji Siena. Znajdują się tam: XV-wieczna katedra zbudowana w miejscu wcześniejszego kościoła romańskiego, Palazzo Piccolomini - renesansowy pałac rodu Piccolominich, Palazzo Borgia - pałac wybudowany przez kardynała Rodrigo Borgię oraz XI-wieczny kościół Pieve di Corsignano znajdujący się na obrzeżach miasta.

Jest to mapa dostępna po ściągnięciu darmowego DLC „Animus Project Update 2.0”, zawierającego też tryb Chest Capture.

Dostępna jest także mapa - Pienza - noc.


Alhambra

Mapy acbh

Kompleks pałacowy, wzniesiony w XIV wieku przez Maurów, w charakterze fortecy strzegącej Grenady. Ogrody położone przy pałacu oraz genialne proporcje, jakie zachowano podczas projektowania i budowy, napełniają zachwytem każdego odwiedzającego ten obiekt.

Jest to mapa dostępna po ściągnięciu DLC Animus Project Update 3.0, udostępnianym wraz z dodatkiem "Porwanie Leonardo da Vinci". Na konsole, niestety, płatne, na PC - do odblokowania w Uplay za 0 punktów.

Dostępna jest także mapa - Alhambra - noc.

  • Autor: andro64
  • Data dodania: 09-01-2011
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (15)

1. andro64309-01-2011, 17:47@Wega, nie wiem czy tak się da, ale jakbyś mogła coś zrobić z tymi oficjalnymi (pierwszymi) opisami map. W dokumencie były kursywą, czy tutaj dałoby się zrobić coś podobnego?
2. Assasyn54321109-01-2011, 19:33Ale fajne. Bardzo fajny pomysł z mapami do multiplayera
3. Wega1009-01-2011, 20:56Zrobione.
4. ja3709-01-2011, 21:47No, genialne mapy. Przydadzą się;)
5. cpain910-01-2011, 14:02Przydadzą się dla PC-towców.
6. (>nikus11-01-2011, 17:20yyyyyyy...co to za znaczniki co ? w multi nie ma misji
7. (>nikus11-01-2011, 17:22a spoko wziołem sobie przybliżenie spoko fajne mapki thx (> AC <)
8. Koziou13-01-2011, 16:38Heh takie mapy by były jakby ACB wyszło na gameboya xDD
9. Warpech199624-01-2011, 20:31Zawaliście że mapy są za darmo do ściągnięcia
10. Warpech199624-01-2011, 20:38Czy zrobisz w tym stylu też najnowsze mapy
11. altar127-03-2011, 13:34jak chcecie grać z polakiem to mój nick: krychaser
12. Gregorios5412-04-2011, 10:49Te znaczniki to miejsca ukrycia, bramy (jak to nazwała je WEGA "Łamacze pościgu.") grupy cywil (raczej grupy, bo zazwyczaj stoją w tym samym miejscu, ale chodzących nie zaznaczysz na mapie ;))
13. ciet122-04-2011, 18:16najlepszą mapą jest św.Michał wiem to bo sam grałem na wszystkich mapach ale to jest już kwestia gustu
14. ADM01-05-2011, 11:02@ciet skrzynie również są oznaczone znacznikami...
15. rudy102324-11-2013, 08:28nie mam z kim grać w multiplayer

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: